Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.10.2017., 23:22   #61
To je lako ako postoji neka startna tema. Pa se uvijek možeš nasloniti na nju i usput produbljivati razgovor.
Ali ako toga nema, pušing. Evo mi smo nekada davno razmijenili par poruka. Ali ti ne voliš postavljati pitanja, ja ne volim. O čemu smo onda pričali? Nemam pojma ali znam da nije dugo potrajalo
A ne mislim da si dosadna, uvjeren sam da ja nisam. No ono što prolazi vani onako da i ne primjetiš da s nekim pričaš već satima u pisanom obliku je teško ako druga strana ne surađuje na način koji tebi odgovara. Bez da je itko u toj priči loš, samo si ne odgovarate stilom.
lurker312 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 09:52   #62
Quote:
lurker312 kaže: Pogledaj post
To je lako ako postoji neka startna tema. Pa se uvijek možeš nasloniti na nju i usput produbljivati razgovor.
Ali ako toga nema, pušing. Evo mi smo nekada davno razmijenili par poruka. Ali ti ne voliš postavljati pitanja, ja ne volim. O čemu smo onda pričali? Nemam pojma ali znam da nije dugo potrajalo
A ne mislim da si dosadna, uvjeren sam da ja nisam. No ono što prolazi vani onako da i ne primjetiš da s nekim pričaš već satima u pisanom obliku je teško ako druga strana ne surađuje na način koji tebi odgovara. Bez da je itko u toj priči loš, samo si ne odgovarate stilom.
Da,čim u startu ne krene i nema vjetar u leđa,nema ni razvoja razgovora.
Očito nam se to desilo baš zbog toga što ne postavljamo pitanja ili se komunikacija vodila pitaj/pitam-odgovori/odgovaram.

Skužila sam da dva obrasca u meni ubiju želju za komunikacijom,jedan je taj s pitaj-odgori a drugi je kada osoba usmjerena samo na priču o sebi.
Kada svaki razgovor pretvori u ja,ja i opet ja,meni,moj,samnom..
Poznam tu jednu osobu s foruma..
Što smo se više družili ,to sam više primjećivali.
Sada nismo u kontaktu,ali vidim upise.
I najveći topić,temu a i tuđu temu preokrene da "ja sam..meni.." i priča o sebi..
Pa ako treba i monologe
__________________
"Gledam te kako stojiš,ljubiš me i zvijezde brojiš,kako kažeš da su naše sve.."
plavi-safir is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 15:44   #63
Quote:
plavi-safir kaže: Pogledaj post
Da,čim u startu ne krene i nema vjetar u leđa,nema ni razvoja razgovora.
Očito nam se to desilo baš zbog toga što ne postavljamo pitanja ili se komunikacija vodila pitaj/pitam-odgovori/odgovaram.

Skužila sam da dva obrasca u meni ubiju želju za komunikacijom,jedan je taj s pitaj-odgori a drugi je kada osoba usmjerena samo na priču o sebi.
Kada svaki razgovor pretvori u ja,ja i opet ja,meni,moj,samnom..
Poznam tu jednu osobu s foruma..
Što smo se više družili ,to sam više primjećivali.
Sada nismo u kontaktu,ali vidim upise.
I najveći topić,temu a i tuđu temu preokrene da "ja sam..meni.." i priča o sebi..
Pa ako treba i monologe
Nije sad da stajem u obranu jer i sam to često radim () ali na forumu je ponekad tako lakše argumentirati ono što si rekao. Dakle iznosiš svoje mišljenje i usput način na koji si do njega došao koji je opet kroz neko iskustvo. OK, ima ljudi koji to neće tako raditi, neki što imaju samo mišljenje bez pozadine (iz guzice rekli bi ljudi) i neki koji nemaju potrebu za dodatnom argumentacijom jer misle da im riječ ima težinu sama po sebi jer su oni eto, bog i batina tu

U nekoj internoj komunikaciji pričom o sebi se otvaraš osobi s kojom razgovaraš. Osobno bi mi bilo daleko draže a netko piše puno o sebi nego da mi postavlja tisuću pitanja. Lako ću se ja nadovezati na nešto iz te priče. I opet ne postavljati silna pitanja nego pustiti drugog da se veže na moje. I ako to ide, teče onda znaš da je to netko s kime i u RL možeš razgovarati satima. Ispunjavati upitnike možeš i sa strogom tetom sa šaltera u poreznoj ali opet nećeš s guštom čekati da se s njom nađeš na kavi.
lurker312 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2017., 20:43   #64
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Od svih načina na koje možeš nenastaviti ne željenu komunikaciju, ti, dakle, biraš onaj u kojem iskorištavaš svoj nadmoćni položaj one koju netko priželjkuje u toj komunikaciji. Malo si bildamo ego, ne?

Nebiraš, dakle, jednostavnu ogluhu ili kratko i pristojno hvala, ali nebih, hvala - imaš potrebu ni manje ni više no "očitati bukvicu" nekome tko je u komunikaciju ušao najbolje što zna i može - OK, totije nedovoljno, ali nevidim potrebu za bukvicama.

Nevalja tito.
Ne tezim tome da budem savrsena, nego iskrena. Kada me neko nervira, ne glumim diplomatu, nego mu kazem sta mislim. U komunikaciji sa nepoznatim nema nadmocnog polozaja, upravo zato jer se ne poznajemo, ali je cinjenica da danas, u doba interneta, niko ne mora da bude nepismen, tako da pismena osoba nije nadmocna, samo je malo kulturnija.

Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Otisao sam suprotno od tebe; Ako nije u stanju bez dlake na jeziku pricat o svojim preferencama, uredno mogu zakljuciti da nemamo nikakve zajednicke interese.
Haha, svako kako mu se dopada.
AlessandraB is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:28.