Natrag   Forum.hr > Društvo > Duhovnost

Duhovnost Slobodnim stilom...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.03.2012., 20:58   #401
ne, ne, nije uvijek tako jednostavno... netko može imati sposobnost, ono što kažeš da nosim u sebi, no nema svatko takvu jasnoću misli, osjećaj koji sjedi ugodno sklupčan i ništa ga ne žulja, ništa ne smeta, i onda to kuglu punu prebrzih fotona pretvori u kristalno čistu nit, i satka kao spretna tkalja sve one šare i jasne cvjetove riječi, i naprosto ih rasprostre ovdje.

ne može to svatko, draga, ne može...
__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2012., 21:54   #402
Uvijek, sto god sanjam negdje gdje spavam po prvi put, ostvaruje se.
chergi is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2012., 15:19   #403
pipice, lijepo vas je vidjeti kako se nadopunjavate i odusevljavate onim sto jedna zaceprka a druga iskljuca

pa si onda obje zaprnate ..
todaytonight is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2012., 15:50   #404
Quote:
todaytonight kaže: Pogledaj post
pipice, lijepo vas je vidjeti kako se nadopunjavate i odusevljavate onim sto jedna zaceprka a druga iskljuca

pa si onda obje zaprnate ..
Šta je zaprnate?

da citiram opet samu sebe : drugi su ogledala na kojima vidimo svoj odraz. Najveći broj prosuđivanja drugih je projekcija.

I sad smo mi lijepe jedna drugoj i umjesto da se svađamo i vrijeđamo, kao sav normalan svit po forumu, mi jedna drugoj izražavamo poštovanje, a ti si vidila dvi kokoše .....

Šta ti to govori o tebi?

Aj znam da si se šalila, nisi htjela potcjenjivati i vrijeđati, ti si jedna draga dobra cura. (hmm .... projekcija?)

Zadnje uređivanje Cherie : 07.03.2012. at 15:55.
Cherie is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2012., 16:50   #405
Quote:
Cherie kaže: Pogledaj post
Najveći broj prosuđivanja drugih je projekcija.
za ovo dobiš volim kad se ne generalizira!


ontopic: u svijetu snova je moguća šetnja po kauzalnom modelu mogućnosti/mogućih budućnosti, a snovi će odabrati onu koja je na putu izvjesnog ostvarenja!

kauzalni model mogućnosti mora biti stvaran, on definira svaku mogućnost preko uzročno posljedičnog lanca događaja

svaki izbor volje predstavlja grananje na nekoliko budućnosti. no u jednom trenutku neki događaj više ne može biti izbjegnut izborom volje, i tada mogućnosti kolabiraju u izvjesnost

kako mi slobodne volje imamo u potencijalu puno, a u praksi vrlo malo, izvjesnih (realnih) varijanti budućnosti i nema toliko

na neki način se volja i predodređenost mogućnosti suprotstavljaju; nepostojanje volje i time izbora, značilo bi postojanje jedne, jedine, predodređene budućnosti; postojanje volje grana budućnost na mogućnosti

no svaka može biti jednako stvarna u svijetu (kauzalnom modelu) mogućih budućnosti, odnosno svaka je po svojoj prilici jednako virtualna - kako se već uzme!

gledano u tom svjetlu, upotreba 'zakona privlačenja' značila bi biranje našeg životnog puta doživljaja unutar postojećih mogućnosti

život poput interaktivne predstave
friendship is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2012., 17:01   #406
Običavao sam misliti kako su snovi djelići misli i sjećanja koji se tijekom spavanja preslažu i obnavljaju međusobne veze. U taj se proces uključuje podsvjest i dodaje sve one bezbrojne informacije koje naš mozak pokupi tijekom dana ali nekako izmaknu svjesnom opažanju i završe "zametnuti" u nekom neznanom kutku uma. Upravo zahvaljujući tim djelićima podsvjesti koji se ukomponiraju u naše snove često bivamo iznenađeni njihovom vjerodostojnošću i nepredvidivim idejama i opažanjima koje ponekad donose. Međutim, u trenutku buđenja, veze i informacije iz podsvjesti koje su stvorile razumljiv, smislen i povezan prikaz nekog događaja, gube se i nestaju. A budući da najveći dio informacija niti ne dopre do svijesti već se sprema izravno u podsvijest (npr. subliminalne poruke...), sjećanje na san u budnom stanju redovito biva nejasno i zbunjujuće. Kao da imamo slagalicu kojoj nedostaje 90% dijelova, ali iz onih 10% možemo pokušati nešto zaključiti. Obično je najviše sačuvano emotivno stanje koje smo osjetili za vrijeme sna i upravo je ono često ključ razumijevanja takve "okrnjene slagalice".

Međutim, dva vrlo intenzivna iskustva, majčino i moje, dovele su u pitanje moja prijašnja razmišljanja te mi se sada doista čini kako snovi mogu donekle predvidjeti budućnost. Neznam kako, ali da nije tako, bila bi to suviše velika slučajnost.

1. Majčin san: Djedova rodna kuća (majčin tata). Ispred kuće velika posuda sa krvlju iz koje viri blijeda beskrvna starčeva ruka. U snu majka zna da je to upravo djedova ruka. Njezina pokojna baka dolazi do nje i tješi je kako će sve biti u redu.
- desetak dana kasnije djed povraća krv. Ima puknuće golemog čira na dvanaestercu. U tom trenutku, vidjevši istu onakvu blijedu ruku i pod preplavljen krvlju, majka do kraja shvaća značenje sna - sjeća se kako ju je baka u snu tješila i zna da će sve biti u redu. Djed se za dlaku izmaknuo smrti.

2. Nedavno je moj krsni kum i dragi prijatelj doživio prsnuće aneurizme na mozgu. Završava u bolnici u dubokoj komi. Prolazi tešku operaciju zaustavljanja krvarenja. Iako je situacija kritično, stvari idu na bolje i čini se kako će se polako oporaviti.

Moj san: Gledam bolnički krevet i svog prijatelja na njemu. Plačem iz sveg glasa, osjećam veliku bol. Malo zatim stojim kraj ograde svog dvorišta, on stoji sa druge strane ograde na cesti. Razgovaramo, na odlasku je. Htio bi za njim, ali zbog ograde ne mogu. On je radostan i nešto mi objašnjava kroz smijeh: "E, stari moj, to ti je prava stvar..." To mu je poštapalica. Zatim odlazi. Rano je poslijepodne i sunce prži. Vidim siluetu koja se gubi u blještavilu.

Nešto kasnije istog dana saznajem kako je iznenada umro. Vozim i razmišljam, hvata me velika tuga, stajem kraj ceste i plačem iz sveg glasa. Zatim pogledam kroz prozor auta u snažnu jasnu svjetlost u čijem odbljesku na par sekundi zamjećujem siluetu prolaznika s druge strane ceste. Slika veoma podsjeća na san. Padaju mi na pamet riječi "svjetlost vječna svjetlila mu!". Ima nešto u tome. Otišao je iz "našeg svijeta" i sjedinio se sa čitavim postojanjem, sa vječnošću i savršenstvom. To je valjda ona "prava stvar" o kojoj mi je u snu u šali pričao.

Pozdrav!
FridrihLjenčina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2012., 17:13   #407
Quote:
Cherie kaže: Pogledaj post
Jutros sam sanjala svoju baku. Stajala sam na ulaznim vratima njenog stana. Držala me velika, teška tuga, neutješno sam plakala, a ona me nježno zagrlila i smirivala govoreći nešto. Bio je to jedan lijep zagrljaj i pomagala mi je njena toplina i razumijevanje. To što je govorila, nisam mogla razumijeti, zvučalo je nepovezano. Trudila sam se čuti, ali onda sam sama sebi u snu rekla: ovo sanjam, a u snu nema logike zato ne mogu povezati šta mi priča kad priča u dugim rečenicama.

Jutros me uspaničena zvala na telefon da hitno dođem do nje, i ja sam sjela u auto i odjurila, jer je već vremešna i može svaki čas otići na drugu stranu. Kad sam zazvonila na vrata i vidila je zaplakanu, zagrlila sam je i u taj tren sjetila sam se sna. Ona je plakala kao malo dijete, a ja sam je grlila, tješila i smirivala sve dok nije prestala plakati. Tetošila sam je i objašnjavala, ali nije stavila aparat za slušanje, pa me nije čula, jednako kao što u snu ja nisam razumila što ona govori. Svi elementi su bili tu, ali u mom snu ja sam bila u njenom tijelu, a ne u svom. Točno sam znala kako se osjeća jer u snu ja sam već proživila NJENU tugu. Izgleda da ne samo što možemo vidjeti budućnost u snu, nego možemo je i doživjeti kao netko drugi. Vrijeme je jedno, a i mi smo jedno sa svime što jest.
sjetim se evanđeoske: 'ono što ste učinili mom i najmanjem bratu, meni ste učinili'

palo mi je na pamet da se ovdje zapravo radilo o opisu svijesti jednine. onaj u svijesti jednine (u budnom stanju - doslovno ) osjeća svačiju bol ne kao projekciju stvarne boli (kako mi doživljavamo tuđu bol), već doživljava stvarnu bol

Quote:
Cherie kaže: Pogledaj post
The point - možemo sanjati isječke budućnosti jer budućnost se već desila. Vrijeme, kažu, samo po sebi nije rascjepkano na prošlost, sadašnjost i budućnost, mi ga doživljavamo kao linearno i u sveukupnost vremena virimo kao kroz ključaonicu u jedan jedini moment, vječno SAD. U snu se vremenski protok izgleda odvija u sekvencama koje čine neke događaje, ali nije linearan kao na javi pa onda sastoji se i izgleda i od isječaka budućih događaja.
tu mislim da je kao otprilike u opisu gore, budućnost možemo dijeliti na onu koja se dogodila (jer više nema drugih mogućnosti), i na onu koja se može dogoditi. u slučaju ovakvih snova, stupanj determiniranosti za konkretni slučaj je toliki, da za neki konkretan događaj postoji samo jedna izvjesna budućnost - jedina mogućnost

Zadnje uređivanje friendship : 07.03.2012. at 17:24.
friendship is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2012., 18:25   #408
Quote:
Nickelstrike kaže: Pogledaj post
Da li iko imao slicno iskustvo: nekoliko puta videla sam snove koje se kasnije ostvarivali. Na primer:dozivljam neku situaciju i iznenada osecam da sam vec to prezivela u snu. Nije to deja-vu, jer se sigurno secam tih snova.
Sta je ovo? Neke poruke iz paralelnog sveta, informacijskog polja svemira? Bog?
Mozak prebacuje u podsvijest želje, kako bi nam uvijek bilo na pameti što smo izostavili, pa kad dođe vrijeme za ostvarivanje, jednostavno u trenutku ostvarivanja sjetimo se čak i snova o tome.
Quote:
todaytonight kaže: Pogledaj post
pipice, lijepo vas je vidjeti kako se nadopunjavate i odusevljavate onim sto jedna zaceprka a druga iskljuca

pa si onda obje zaprnate ..
Lijepo je i vidjeti nekog ko samo primjećuje ispade, a ne ukazuje gdje nastaju točno ispadi.
Marian Oden is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2012., 08:03   #409
Quote:
friendship kaže: Pogledaj post
volim kad se ne generalizira!
sad bih ja pak tebi dala pusu za ovo, jer to kaze da je moj san iz posta br. 4 projekcija Realnosti, a ne neka puka moja projekcija, pogotovo sto se radi o osobi koju moze se reci uopce ne poznajem

za mene je to cisti primjer mentalnog vodica kroz ilustraciju koja se uzdize odjekujuci (elektromagnetnom) rezonancijom inducirajuci i generirajuci vibracije u jedinstveno (magnetno) polje stavljajuci mene s one strane platna kroz oci te osobe koja kod mene vidi ono sto vidi a nasta sam ja bila slijepa jer nisam obracala niti najmanju pozornost

to ne samo da mi pomaze da u javi razumijem osobu i njene odnose/postupke prema meni, vec i da (na javi) obrisem tu prasinu koju je ona vidjela i koje prije nisam bila svjesna. ili, ako jos uvijek nemam volje da ju obrisem, a ono da je barem pocnem biti svjesna. jer, prasina je prasina. zapravo cestice koje se i ne moraju vidjeti, ali ta osoba ih vidi. jer one postoje. i vec imam dojam da su se uklonile samim time sto sam ih vec postala svjesna. jer onoga trenutka kada sam ih i sama vidjela (ne u snu, vec na javi), toga trenutka su se uzbibale i pocele leprsati s mene.

a taj san, bas je originalna asistencija jer nije direktiran niti od strane mene, niti icime od strane te osobe. jednostavno mi dosao




Quote:
friendship kaže: Pogledaj post
gledano u tom svjetlu, upotreba 'zakona privlačenja' značila bi biranje našeg životnog puta doživljaja unutar postojećih mogućnosti

život poput interaktivne predstave
dok sam recimo ovaj gornji konkretni san shvatila kao stimulant, dotle ima nekih drugih snova, vezanih za osobe koje narednoga dana srecem na poslu, koji mi pomazu da ufiksam i ispravim cijelu projekciju, s ove strane




Quote:
Cherie kaže: Pogledaj post
Šta je zaprnate?

da citiram opet samu sebe : drugi su ogledala na kojima vidimo svoj odraz. Najveći broj prosuđivanja drugih je projekcija.

I sad smo mi lijepe jedna drugoj i umjesto da se svađamo i vrijeđamo, kao sav normalan svit po forumu, mi jedna drugoj izražavamo poštovanje, a ti si vidila dvi kokoše .....

Šta ti to govori o tebi?

Aj znam da si se šalila, nisi htjela potcjenjivati i vrijeđati, ti si jedna draga dobra cura. (hmm .... projekcija?)
inicijalni moj osjecaj na ovaj tvoj upit i na tvoje drazesno bekeljenje je - prnanje nebu podoblake

a jos, meni ovo govori da se ti radije oslanjas na svoju procjenu baziranu na svoje prethodno iskustvo i spoznaju, umjesto da se oslonis na citanje iz konteksta u kojemu se rijec prnjanje i nalazi, pa bi znala

i, uopce nisam mislila na kokoske. njih nigdje nisam vidjela najmanje 30 godina, cak ni u snu.
kad sam rekla "pipice", mislila sam na pijukave slatke pticice no, mora da ima neki podsvjesni obstacle, neki otklon, neki zaklon, neki preklon .. neka smetnja na vezama ... u odasiljanju, tamo s vase strane, kaj znam kak se tak projicirate



Quote:
Marian Oden kaže: Pogledaj post
Lijepo je i vidjeti nekog ko samo primjećuje ispade, a ne ukazuje gdje nastaju točno ispadi.
sto je ovome sada da vidi (da ja vidim) ispade
interferencija
to sad ispada da 'moje' iskrivljene projekcije emitiraju i drugi primopredajnici
to znaci da je vrijeme za loosening up our inhibitions
ometaju primopredaju

i takvo sanjanje je onda navodjeno tj programirano

tj babi se snilo sto se babi tilo
to se zove iluzija, a ne realnost

osobno, prvu vrstu snova volim jer me zabavljaju
a drugu cijenim jer me poducavaju
todaytonight is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2012., 11:23   #410
Quote:
todaytonight kaže: Pogledaj post
kad sam rekla "pipice", mislila sam na pijukave slatke pticice
aj dobro, sad je mom egu, kojeg zovem Cherie, puno lakše, ako sam u tvojoj projekciji slatka ptičica, a ne kokoš .... ugodnije mu se ogledati u tvojim virtualnim očima ....

Nismo mi ni ovakvi ni onakvi, osobnost je svakakva i nikakva posebno, svaki ego ima svoju svjetlu stranu i svoje sjenovite zamračene uglove. Svi imamo sve ljudsko u sebi i pamet i glupost, i dobrotu i zloću, i ovo i ono. Real self je tu negdje između, nevidljiv u tišini, neosoban i ne mogu mu se prilijepiti nikakvi atributi .... Evo ti na dar pjesmica na tu temu.



Još uvik ne znam šta znači prnjati.

Cijeli svijet je kažu projekcija uma, a nitko točno ne zna što je objektivna stvarnost, što to točno um svojim ograničenim mehanizmama primanja i obrade podataka usvaja, je li ono što prima istinito i koliko je točno sama percepcija obojana selektivnim promatranjem i interpretiranjem na osnovu onoga što mislimo da znamo o sebi, o svijetu, o drugima i o samoj stvarnosti. To bi bio jedan dobar topic koji bi se dao lijepo obraditi iz različitih uglova psihološkog, filozofskog, duhovnog, biološkog ....

@friendship - slažem se
Cherie is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2012., 15:51   #411
Quote:
todaytonight kaže: Pogledaj post
sto je ovome sada da vidi (da ja vidim) ispade
interferencija
Onaj post samo navodi na razmišljanje kako lupa glupost i da zbog toga ne treba uopće podijeliti zanimljivo iskustvo sa forumašima.
Quote:
todaytonight kaže: Pogledaj post
to sad ispada da 'moje' iskrivljene projekcije emitiraju i drugi primopredajnici
to znaci da je vrijeme za loosening up our inhibitions
ometaju primopredaju

i takvo sanjanje je onda navodjeno tj programirano

tj babi se snilo sto se babi tilo
to se zove iluzija, a ne realnost

osobno, prvu vrstu snova volim jer me zabavljaju
a drugu cijenim jer me poducavaju
Nerealna projekcija je posljedica nerealnog percipiranja stvari i samog sebe u svakodnevnici. Pogrešno percipiranje ima za posljedicu da je neki događaj previše za nas, i on kao takav pada u podsvijest među ostalim nedovršenim stvarima.

Podsvijest snovima određeni događaj ponavlja tako da ispadne kao da se on desio, iako je to lažna percepcija da smo učinili nešto što nismo povodom pogrešno percipiranog događaja.
Marian Oden is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2012., 18:09   #412
Quote:
Marian Oden kaže: Pogledaj post
..... povodom pogrešno percipiranog događaja.
zar ima pogresno i nepogresno, pravo i krivo??
todaytonight is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2012., 22:03   #413
Predlažem dokumentrani film - "Living in the parallel univerese", nedugo nakon toga prijedloga, evo tu već iza ugla predlažem i drugi dokumentrani film pod nazivom - "Torsion field".
__________________
Forum.hr - Super najsporiji internet forum na planeti.
Epic hero is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2012., 22:52   #414
Quote:
todaytonight kaže: Pogledaj post
zar ima pogresno i nepogresno, pravo i krivo??
Jedna osoba može pogrešno percipirati, druga točno jedan događaj.
Marian Oden is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2012., 13:34   #415
Quote:
Marian Oden kaže: Pogledaj post
Jedna osoba može pogrešno percipirati, druga točno jedan događaj.
od percepcije do spoznaje i odluke što dalje ima dugačak put. čak se ne bi moglo reći "pogrešna", nego drugačija, iskrivljena, ili tako nekako. od onog čujenog, pročitanog, viđenog, opipanog treba doći najprije do centra odgovarajućeg osjetila u mozgu, zatim se prekopčati na dijelove gdje su nam pohranjene šprance o tome, onda ići u centar gdje se to prepoznaje kao forma, pa onda malo prokopati po sjećanjima što znači, pa onda se usput prisjetiti na sličnost s iskustvenim (ovaj put je to svjestan put), pa onda se navratiti u sjećanja o značenju, osobnom značenju svega toga, a to nas pelja dalje u emocionaolni dio, gdje su pohranjena, i nastaju nove emocionalne reakcije, koje jednim dijelom odlaze u nesvjesni dio, nagonski, gdje se "intuitivno" odabire predznak emocije, pa onda to putuje dalje u dio korteksa koji upravlja spoznajom o čemu se zapravo radi, onda na temelju emocionalnog naboja i intelektualne i empirijske obrade dobijamo punu svjesnost o nekom događaju. eh, onda donosimo odluku, stav, sud, također temeljem svog dotadašnjeg iskustva, znanja, emocionalne obojenosti i onoga što nam gura podsvjest i nagonski dio. mnogočega od svega toga uopće nismo svjesni, a ono čega jesmo, duboko smo uvjereni da je to baš tako. no pri tom nemamo blagog pojma je li naš mozak ispravno odradio ono što je trebalo.
__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2012., 22:22   #416
Kasnije kada se prisjećamo prošlih događaja, vidimo da je njihov negativan rezultat posljedica pogrešne percepcije.
Marian Oden is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2012., 10:32   #417
Quote:
Marian Oden kaže: Pogledaj post
Kasnije kada se prisjećamo prošlih događaja, vidimo da je njihov negativan rezultat posljedica pogrešne percepcije.
ma ne mora se raditi o pogrešnoj percepciji, nego je najčešće stvar u neispravnoj obradi i interpretaciji. to se događa i kod deja-vu i kod sanjanja. ni jedno ni drugo nema percepciju, sve se odvija neuobičajenim prekopčavanjem i vezama među neuronima već onih iskustava i sjećanja, parcijalnih, koje smo dotad nekoć imali. i to ne uobičajenim asocijativnim vezama, nego malo prezbrčkanih. i, dakako, nekontroliranih.
__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2012., 12:32   #418
Quote:
maher18 kaže: Pogledaj post
ma ne mora se raditi o pogrešnoj percepciji, nego je najčešće stvar u neispravnoj obradi i interpretaciji. to se događa i kod deja-vu i kod sanjanja. ni jedno ni drugo nema percepciju, sve se odvija neuobičajenim prekopčavanjem i vezama među neuronima već onih iskustava i sjećanja, parcijalnih, koje smo dotad nekoć imali. i to ne uobičajenim asocijativnim vezama, nego malo prezbrčkanih. i, dakako, nekontroliranih.
Determinizam...deterministički kaos... ili potpuni moždani kaos pitanje je sad
http://www.dnevno.hr/techno/znanost/...ji/614900.html
ilovik is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2012., 14:02   #419
nije to kaos nego naprosto sposobnost mozga da neku od valnih dužina detektira, no svjesno je "prepoznaje" kao boju, toplinu. za to imamo genetsku podlogu "prepoznavanja". nemamo npr. detekciju i mozgovno tumačenje nekih drugih valnih dužna kao što npr. ptice osjećaju magnetno polje. rtg i gama zračenja ne osjeća ni jedno biće na zemlji, naprosto zato što nisu uobičajene pojave u prirodi. da jesu, bili bismo drugačije genetski determinirani, a možda nas uopće ne bi bilo jer bi se dna struktura pod takvom jačinom zračenja raspadala i stalno mutirala. isto tako ne osjećamo radio valove, nemamo perceptivni mehanizam niti pohranjeno "znaje" o tome. no to ne znači da svi ti raznorazni valovi nemaju na naše tijelo utjecaja. ponekad se desi da nama neosjetibilni događaji uzrokuju takve promjene da stvaraju iluziju neke percepcije ili potpuno nove odnose među neuronima.

http://www.hrsvijet.net/index.php?op...ost&Itemid=154 (sa sadržajem ove knjige se samo djelomično slažem)

http://www.vjesnik.hr/ArticlePrint.a...8-259357BA4EDC (ova mi je nekak bliskija po načinu razmišljanja)

http://www.superknjizara.hr/index.ph...d_knjiga=14699 (ova konkretizira i povezuje teoretske osnove s praktičnim pokazateljima i rezultatima)
__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2012., 14:14   #420
http://www.youtube.com/watch?v=dNX3d...eature=related


__________________
ako nisi u stanju izdržati ženu mog kalibra, odi lovit girice i ostani papak
οὔτοι συνέχθειν, ἀλλὰ συμφιλεῖν ἔφυν.
maher18 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:03.