Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.04.2007., 22:59   #21
Slažem se sa tim da malo "zdrave" ljubomore nikome ne škodi zapravo s tim smo čak dali do znanja da nam je do nekog stalo ali ako ljubomora duže traje i ako to nekoga muči onda to nije dobro.Ljubomorni su uglavnom oni koji nisu sigurni u sebe i svoje vrjednosti.Muškarce u principu odbijaju žene koje su ljubomorne a privlače ih one koje nisu ljubomorne.
Kako se boriti protiv ljubomore?Teško pitanje.Mislim da prije svega treba raditi na sebi i izgrađivanju svoje osobnosti.
dugii is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 00:17   #22
sto imam izgradjivati svoju osobnost, pa rodila sam se s njom. dio moje osobnosti je da sam u ljubavi ljubomorna. nisam primjetila da to odbija muskarce. odbijaju ih mozda teske ludjakinje cija ljubomora nije nimalo sarmantna.
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 00:57   #23
Quote:
Cat_drive kaže: Pogledaj post
Da, da, svega toga.....da će se zasititi i tražiti avanturu sa strane, a i moram priznati da i meni nekada fale takve idiotarije.....pa me ubije u pojam činjenica da i on tako razmišlja
poradi na tome da mu budeš zanimljiva, bavi se nečim interesantnim, pleši, pjevaj, čitaj o novim stvarima, nauči dobro kuhati takve stvari daju samopouzdanja.

s druge strane, ako i ode, zatraži avanturu sa strane i prevari te, barem ćeš znati da to nije to i prekinuti s tipom koji nije za tebe.
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 01:00   #24
Quote:
betiboop kaže: Pogledaj post
sto imam izgradjivati svoju osobnost, pa rodila sam se s njom. dio moje osobnosti je da sam u ljubavi ljubomorna. nisam primjetila da to odbija muskarce. odbijaju ih mozda teske ludjakinje cija ljubomora nije nimalo sarmantna.
meni nije ugodno osjećati ljubomoru i to je glavni razlog zašto ju smatram problemom, a ne "dijelom osobnosti". ne želim nikoga prisiljavati da mijenja svoje društvene navike zbog mojih strahova i nesigurnosti.

osim toga, nisi se rodila sa ljubomorom. ona je, kao i većina strahova, naučena. rođena si sa strahom od glasnih zvukova i to je to.
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 01:19   #25
Quote:
Aphex kaže: Pogledaj post
meni nije ugodno osjećati ljubomoru i to je glavni razlog zašto ju smatram problemom, a ne "dijelom osobnosti". ne želim nikoga prisiljavati da mijenja svoje društvene navike zbog mojih strahova i nesigurnosti.

osim toga, nisi se rodila sa ljubomorom. ona je, kao i većina strahova, naučena. rođena si sa strahom od glasnih zvukova i to je to.
nisam se rodila sa strahom od glasnih zvukova, zasto bi se toga bojala. ali rodjena sam s predispozicijom da se igram s vatrom u ljubavi. pa me opekla i sad je ljubomora postala dio moje osobnosti. bas si me dobro podsjetila da sam nekad bila ledena kraljica. ni meni to nije ugodno osjecati ali lakse je biti human jer ti prije ili kasnije neko srusi taj oklop.
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 01:41   #26
Quote:
betiboop kaže: Pogledaj post
nisam se rodila sa strahom od glasnih zvukova, zasto bi se toga bojala. ali rodjena sam s predispozicijom da se igram s vatrom u ljubavi. pa me opekla i sad je ljubomora postala dio moje osobnosti. bas si me dobro podsjetila da sam nekad bila ledena kraljica. ni meni to nije ugodno osjecati ali lakse je biti human jer ti prije ili kasnije neko srusi taj oklop.
svi ljudi se rode sa tim strahom i nagonski reagiraju na glasne zvukove, npr. kad bi ti netko neočekivano opalio iz pištolja u kraj ušiju. čini mi se da je to jedini urođeni strah, ali provjerit ću.

ljubomora je samo odraz nesigurnosti i naučenih strahova. ne biti ljubomoran ne znači biti bezosjećajan, samo siguran u sebe.

edit: urođen je i strah od izmicanja podloge, tj. strah od pada
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 01:42   #27
Ja sam isto takva osoba, ali sam svjesna da se to može promijeniti, a i mora zbog moh psihičkog zdravlja jer samo sebi time škodim, ja sam ta koja ludi sama sa sobom....a bez nekog velikog razloga..............................
Da to je problem, a još veći je taj što je moj dragi stvarno imao neke čudne veze, stalno se ružilo odvojeno vani, varao je svaku svoju curu i kada sam se ja s njim spetljala imala sam osjećaj da me namjerno zaje.... a i ja ti betti to ne znam baš sakriti, pi....im kad mi pukne film od dugog trpljenja, a kod njega je to bilo stvar navike, a ja opet znam šta hoću i takve mi stvari nisu pasale, tako da sm mu govorila to mi smeta, nemoj tako....bla, bla dok nije prestao...
Imao je nekada glupe ispade da se zapriča sa frendicom toliko da mi okrene leđa i ja doslovce ne postojim i onda pa zašto si ti ljuta? Znala sam biti luda....a nije me bediralo to što je ta frendica bolje izgledala, već ju je svojim djelima stavio ispred mene, ona se guštala a ja pizdila i bila sam poprilično nesretna....
Cat_drive is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 01:52   #28
Quote:
Cat_drive kaže: Pogledaj post
Imao je nekada glupe ispade da se zapriča sa frendicom toliko da mi okrene leđa i ja doslovce ne postojim i onda pa zašto si ti ljuta? Znala sam biti luda....a nije me bediralo to što je ta frendica bolje izgledala, već ju je svojim djelima stavio ispred mene, ona se guštala a ja pizdila i bila sam poprilično nesretna....
ajme, pa ti si žešći slučaj.

idući put se možeš uključiti u raspravu, otići negdje dalje, brojati jebene oblake. najgora stvar je pizditi u sebi.
on je samo pričao, zašto si pizdila?
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 02:08   #29
Quote:
Aphex kaže: Pogledaj post
ajme, pa ti si žešći slučaj.

idući put se možeš uključiti u raspravu, otići negdje dalje, brojati jebene oblake. najgora stvar je pizditi u sebi.
on je samo pričao, zašto si pizdila?
Pa zato što je dopustio nekoj tupsi da bude na tronu, a mene je maknuo sa tog istog trona................ma nisam žešći slučaj pa nitko se ne voli osjećati ne važno. a i bi napravio to svojo curi?
Cat_drive is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 02:22   #30
cat, normalno je da si ljubomorna toliko u toj vezi ako znas da je tip prije varao svaku svoju curu. vecina cura se ne bi s njim ni upustala u vezu ako je na takvom glasu. ali ne mora znacit da ce i tebe varati. ako si bila hrabra za prihvatit taj rizik, budi hrabra do kraja. i odlucna da mu i dalje dajes do znanja koje ti stvari smetaju i koje neces tolerirati.

a taj postupak je upravo to i to mi je nesto najodvratnije i svaku zensku to smeta.
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 02:31   #31
Quote:
Cat_drive kaže: Pogledaj post
Pa zato što je dopustio nekoj tupsi da bude na tronu, a mene je maknuo sa tog istog trona................ma nisam žešći slučaj pa nitko se ne voli osjećati ne važno. a i bi napravio to svojo curi?
jesi srećo, totalno žešći slučaj sjebat ćeš si vezu takvim pizdarijama. možda je paradoksalno, ali što ga više stineš, to će on više bježati, ako je imalo normalan. ne možeš nekome zabraniti da priča sa ljudima, bez obzira što su ti ljudi nekada zgodne cure.

isto tako, ne možeš uvijek biti u centru pažnje, za to imate privatne trenutke. onda je ok tražiti da zaboravi na sve drugo, izgasi i mobitel i telefon i posveti se samo tebi.
inače, jebiga, pusti čovjeka da normalno funkcionira. nađi si neku zanimaciju.

šta bi napravila da je pričao sa nekim dečkom?
kako bi reagirala da se on durio kad si ti pričala sa nekim dečkom?
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 02:33   #32
Quote:
Cat_drive kaže: Pogledaj post
Potaknuta temom ljubomora, shvatila sam da mi treba vaše mišljenje....
Imam dečka, ali kada nisam s njim glava mi puca od raznoraznih filmova..
Tesko ces ju izlijeciti. Kakva si takva si. I ja sam takav. Filmovi, filmovi, filmovi.
Ri3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 02:35   #33
Quote:
betiboop kaže: Pogledaj post
a taj postupak je upravo to i to mi je nesto najodvratnije i svaku zensku to smeta.
to samo znači da si i ti nesigurna i posesivna. znači ti kad si s njim, on ne smije pričati s drugim curama?
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 02:36   #34
Quote:
Rie kaže: Pogledaj post
Tesko ces ju izlijeciti. Kakva si takva si. I ja sam takav. Filmovi, filmovi, filmovi.
da je teško - je, ali kao i svi strahovi, može se prevladati.
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 02:47   #35
Quote:
Aphex kaže: Pogledaj post
to samo znači da si i ti nesigurna i posesivna. znači ti kad si s njim, on ne smije pričati s drugim curama?
ma daj ne gnjavi, lipo ti je objasnila o cemu se radi. koja zenska to voli?
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 02:56   #36
Quote:
betiboop kaže: Pogledaj post
ma daj ne gnjavi, lipo ti je objasnila o cemu se radi. koja zenska to voli?
joj zlato materino

ne treba ona to volit, samo prihvatit kao normalnu stvar. da nije ok očekivati od partnera da mu je uvijek u centru pažnje.
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 03:32   #37
nije se zalila sto nije bila u centru paznje nego sto nije postojala a ta druga je gustala. ako je ta druga gustala onda je on radio nesto sto decko curi ne bi trebao raditi. i tocka
betiboop is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 12:43   #38
Quote:
betiboop kaže: Pogledaj post
nije se zalila sto nije bila u centru paznje nego sto nije postojala a ta druga je gustala. ako je ta druga gustala onda je on radio nesto sto decko curi ne bi trebao raditi. i tocka
Naravno da to nema veze sa centrom paznje i ne branim mu ja komunikaciju s drugim ljudima, a posebno curama, rekla sam da me zasmetalo to sto me izolirao kako bi s njom razgovarao, ali oprosti mogao je i tako dok mene nema, a ne dizati neku glupacu na tron....tada je meni samo pokazao da mu nisam vazna a da mu je vaznija njegova slika u drustvu....to me povrijedilo...
Navela sam taj pomalo mali primjer od tisucu njih sta su bili...
A Betti da, on je prema meni ok sada, ali pricao mi je "iskreno" o svojim vezama, a ja sam mu rekla da mi to nije niti bitno slusati, ali se nije gasio jer se nacugao a na kraju ja samo sada s tim imam problem.....znas da je bio razuzdan itesko je onda zamisliti takvog decka da tulumari solo s frendovima...
Iako naglasavam da to nikada nisam branila.....sada pričamo o mojem stanju iznutra
Cat_drive is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 13:23   #39
Kako izlječiti ljubomoru?
Samo pitanjem svrhe i prihvatanjem činjenice da se sve sazna, pre ili kasnije...

lepo sedneš sa sobom i popričaš ...ima li svrhe da smišljam "raznorazne filmove" i zamaram se razmišljanjem na temu "šta bi bilo kad bi bilo"?..Postižem li ja išta time osim što hranim sopstveni nemir i strah, kao i nepoverenje u tu osobu? ...Zašto je fokus na mom JA, zašto razmišljam unapred o mogućnosti da neko to JA izigra, razočara, povredi? ... Da li je to malo sebično s moje strane? ...Da li je to malo nepošteno prema osobi s kojom sam? ...Zašto ne uživam u onom lepom što mi se dešava? ..Da li sam malo nezahvalna prema životu i sreći koju treba da uživam sada?...
i tako...budu neke stvari malo jasnije
__________________
Zivot se ne mjeri brojem udisaja koje napravimo, nego momentima koji nam oduzmu dah
aleksandra78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 17:07   #40
Quote:
Cat_drive kaže: Pogledaj post
Naravno da to nema veze sa centrom paznje
nije govno, nego se pas posra.
Aphex is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:14.