Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.04.2008., 19:46   #161
kaze zakon o radu da imate pravo na DO 7 dana placenog dopusta (to je ono mimo redovnog godisnjeg) u godini za osobne potrebe, koje ukljucuju vjencanja, sprovode, ispite, selidbe i tome slicno. U pravilu firme daju 1-3 dana za vjencanje, ukoliko kolektivnim ugovorom/ugovorom o radu nije odredeno drugacije (ja sam iskamcila 5 dana dopusta + 5 dana godisnjeg, al to su fakat vanredne situacije, muzic je dobil 3 dana na konto vjencanja)...
Bisqit is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2008., 07:59   #162
Quote:
Bisqit kaže: Pogledaj post
kaze zakon o radu da imate pravo na DO 7 dana placenog dopusta (to je ono mimo redovnog godisnjeg) u godini za osobne potrebe, koje ukljucuju vjencanja, sprovode, ispite, selidbe i tome slicno. U pravilu firme daju 1-3 dana za vjencanje, ukoliko kolektivnim ugovorom/ugovorom o radu nije odredeno drugacije (ja sam iskamcila 5 dana dopusta + 5 dana godisnjeg, al to su fakat vanredne situacije, muzic je dobil 3 dana na konto vjencanja)...
kod nas ...
za preseljenje 1 dan (uz uvjet da mijenjam adresu na osobnoj!), a za vjenčanje 5 radnih dana
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2008., 20:23   #163
Quote:
maredoo kaže: Pogledaj post
ja na 3 dana, i na dva dana za preseljenje koje ću sada iskoristiti makar sam već odavno u Zg, ali mi je prijava još na staroj djevojačkoj adresi
jel ti radiš u mojoj firmi
__________________
damica bebač
Nessych is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 14:29   #164
evo i ja pitala
ja imam 7 dana s tim da mi je rekla ako ćemo ić negdje da mogu uzeti godišnji
ah
kako sam sretna
a ja mislila da su i moji zločasti
ha ha ha
leptiric mare is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 15:21   #165
Evo da se i ja pridružim. Ja imam pravo na 3 dana za vjenčanje, ostalo moram godišnji. A u državnoj službi sam imala 7 dana. šmrc
__________________
24.4.2009. My Wedding day.

C9
kitty5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 16:30   #166
mene je strah i pitati ali isto kao računam na 3 dana (privatnik i to škrt na dane za poludit)
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 16:34   #167
ja imam 3 dana za svadbu, 1 dan ću uzeti od darivanja krvi i 8 dana starog godišnjeg ,između su dva praznika tako da ću doma biti tjedan dana prije svadbe i dva tjedna poslije a na medeni mjesec u 9 mjesecu
__________________
20.06.2009
ljutka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 17:10   #168
ja imam pravo na 4 dana, a imam i starog godišnjeg 13 dana, tako da ću biti doma 3 tjedna i 2 dana
cezar5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 17:17   #169
mi imamo pravo 5 dana, a ostaje mi još ojlala godišnjeg, da krenem, mogu bit cijeli mjesec, no neznam koliko će me pustit... moram pitat

planiram bar tjedan prije i dva kasnije
blablaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 11:12   #170
Ja sam baš naletila na pravilnik u ladici neki dan i vidjela da imam 5 dana pravo, mislim da ću uzeti taj tjedan prije svadbe cijeli ili od srijede pa ut i iduća sri slobodno jer je ponedjeljak ionako blagdan svadba mi je 20.06.2009
G_abrielle is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 10:59   #171
Ljudi moji, moze pomoc?

Prosle godine smo bili ja i muz 'prisiljeni' vjencat se samo u maticara i dobili smo svaki u svojoj firmi slobodne dane za vjencanje.
Ove godine smo organizirali vjencanje u Crkvi, vecera, bijela vjencanica i sve sto ide, no problem je sto moja firma meni nece da prizna ovo vjencanje.
Firma od muza je trazila od Crkve potvrdu o vjencanju i sve 5, a meni moja tajnica trubi da ja nemam pravo ove godine na slobodne dane jer sam se vjencala prosle godine.

Jel postoji ista, ikoji clanak zakona koji ovo regulira u moju korist?
Tj. da li vjersko sklapanje braka (s obzirom da sam ja za drzavu vec u braku) ima ikakvu tezinu?

PLIIIIIIZ pomozite!
tate is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 11:06   #172
ja sam nedavno citala zakon o radu i lijepo pise da svaki radnik godisnje ima 7 dana za, ajmo ih nazvati, osobne potrebe..znaci sprovodi, vjencanja i slicno..ne vjerujem da ih daju bas 7 u komadu za vjencanje, ali za 5 znam sigurno..i tako za svaku kalendarsku godinu, znaci nema veze ako si prosle godine vec imala slobodno za svadbu..pa ko ti brani svake se godine vjencati

evo i tu :

http://www.moj-posao.net/jseeker_law...?entityId=Q327
mirna85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 11:11   #173
hmmm, sad tek primjetih da je clanak iz 2005
ali, iskreno, mislim da se nije puno promijenilo, pogotovo ako redis u vecoj firmi..
mirna85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 12:15   #174
još uvijek je pravo na 7 radnih dana godišnje

Članak 65. (zakon o radu od 15.12.2009.)

(1) Tijekom kalendarske godine radnik ima pravo na oslobođenje od obveze rada uz naknadu plaće (plaćeni dopust), za važne osobne potrebe, a osobito u svezi sa sklapanjem braka, porodom supruge, težom bolesti ili smrću člana uže obitelji.

(2) Radnik ima pravo na dopust iz stavka 1. ovoga članka u ukupnom trajanju od sedam radnih dana godišnje, ako to nije drukčije uređeno kolektivnim ugovorom, pravilnikom o radu ili ugovorom o radu.
upucaj ga sad is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 12:49   #175
sve to stoji, samo je pitanje kako zakon gleda na crkveno vjencanje sa, po zakonu, vec ozenjenim supruznicima

koliko vidin u clanku pise za sklapanje braka, a kod nje je slucaj da je brak vec sklopljen
po meni bi to bilo ista stvar kao porod supruge izjednaciti sa krstenjem djeteta
__________________
we're not enemies, we just disagree
fasinain is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 12:57   #176
Quote:
tate kaže: Pogledaj post
Prosle godine smo bili ja i muz 'prisiljeni' vjencat se samo u maticara i dobili smo svaki u svojoj firmi slobodne dane za vjencanje.
A na što ste potrošili ta tri dana lani ako nije bilo vjenčanice, pira ni 'svega što ide'? Pasalo vam je malo hladit jaja iako vam baš nije bila neka potreba, jelda?

To je vuk, to je vuk...
__________________

Japan mi je tek na trećem mjestu . . .
štemajzl is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 13:56   #177
mi se ženili u petak i ja jedino slobodno što sam imala je bio: dan vjenčanja!
anpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 14:26   #178
smatram da svaki imalo normalan, ponavljam NORMALAN, poslodavac ima bar malo razumijevanja koliko priprema iziskuje vjencanje, imali pir od 500 ljudi ili samo veceru za vas 10. Pa da ti da bar cetvrtak i petak slobodno nije isto kao da radis petak popodne a u subotu ujutro se ides zeniti..pa makar samo pola sata kod maticara...
A jos ako i ponedjeljek imas slobodno da ici poplacati sve sto se placa nakon pira...juuuhuu...
mirna85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 14:36   #179
ja sa svoje pozicije bi dala slobodne dane i za jedno i za drugo vjencanje.

ali lako nama govoriti, svaka strana ima 2 price.
nemojte me krivo svatiti, niti ja mislin da je tate takva, ili bilo ko od vas..
ali ako pojedini zaposlenik vec u 5. misecu iskoristi sav godišnji, nonstop je na bolovanju (i to iz nekih glupih razloga da vec sumnjas u istinitost), i onda trazi slobodne dane za nesto sta je realno govoreci vec iskoristia onda ne bi ni ja dala te slobodne dane.
budite samo na tjedan dana poslodavci pa da vidite da nije sve tako lako, i da neko triba i platiti to sta vi niste taj dan na poslu, osobito u ovakvom razdoblju.
__________________
we're not enemies, we just disagree
fasinain is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2010., 15:42   #180
načelno imam koliko hoću, a u praksi akodobijem slobodnu tu subotu, bit ću super zadovoljna.

(da, da uprvo sam se posvađala sa šefom )
svasta_nesto is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:27.