Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente

Kutak za školarce i studente Sjedni, 1!!!
Podforumi: Državna matura, Osnovne i srednje škole, Fakulteti i visoka učilišta, Upomoć, spašavajte!

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.03.2014., 14:55   #2621
Stvarno hvala, ovo je možda po prvi put da imam neke koristi od ovog foruma, puno korisnih informacija. HVALA!!
Znači najbolje bi bilo ići na preddiplomski a onda na diplomski(bilo kojeg fakulteta kojeg odaberem) tako da imam većo znanje i šanse za zapošljavanje a oko me nešto pukne mogu ići i dalje.
E sad, koji fakultet.
Svi kažu nema lakog fakulteta ali opet ja nebi želio se precjenit i ići na najteži pa da to bude Bože sačuvaj. Najveći je problem što mene ništa baš nevuče, ima nekoliko na koje sigurno nebi ošao i ostali koji su mi svi isti nemam favorita.
Možda je najbolje da bude kako će bit, spontano bez stresa pa šta bude

Zadnje uređivanje SheldonCooperr : 03.03.2014. at 14:57. Reason: izbrisao sam qoute, prevelik
SheldonCooperr is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2014., 15:28   #2622
Quote:
CCVader13 kaže: Pogledaj post
Ako zelis studirati turizam na EFZG-u trebas upisati preddiplomski sveucilisni studij poslovne ekonomije jer je kod njih turizam diplomsko usmjerenje koje biras nakon upisa diplomskog sveucilisnog studija poslovne ekonomije, a da bi dosla do toga moras prvo zavrsit preddiplomski studij poslovne ekonomije.

No za svaki slucaj bih na tvome mjestu poslao e-mail referadi fakulteta ili pitao ovdje na temi o ekonomskom fakultetu.

I kloni se strucnih studija ako zadovoljis kriterije upisa na sveucilisne.

Sent from my ZTE BLADE G using Tapatalk

Aham,tako san i mislila.Fala

A tebi,Sheldone moj savjet je da neides nista studirat jer uz nikakvu motivaciju neces nista ni zavrsit nego ces odustat.
lussylu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2014., 23:17   #2623
Quote:
SheldonCooperr kaže: Pogledaj post
Stvarno hvala, ovo je možda po prvi put da imam neke koristi od ovog foruma, puno korisnih informacija. HVALA!!
Znači najbolje bi bilo ići na preddiplomski a onda na diplomski(bilo kojeg fakulteta kojeg odaberem) tako da imam većo znanje i šanse za zapošljavanje a oko me nešto pukne mogu ići i dalje.
E sad, koji fakultet.
Svi kažu nema lakog fakulteta ali opet ja nebi želio se precjenit i ići na najteži pa da to bude Bože sačuvaj. Najveći je problem što mene ništa baš nevuče, ima nekoliko na koje sigurno nebi ošao i ostali koji su mi svi isti nemam favorita.
Možda je najbolje da bude kako će bit, spontano bez stresa pa šta bude
Uvijek mozes pitat roditelje sto oni misle da bi tebe moglo zaintrigirat na studiju, ako vec ne znas sam sto da odaberes.

Mene je prije upisa strojarstva na FSBu vise zanimalo racunarstvo, no zbog nemogucnosti upisa FERa sam zavrsio na FSBu i pocelo me poprilicno vise zanimat strojarstvo kako je odmico semestar i sad da mogu opet birat odabrao bi FSB.

Sent from my ZTE BLADE G using Tapatalk
__________________
"He who makes a beast of himself, gets rid of the pain of being a man." -Samuel Johnson
CCVader13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2014., 14:21   #2624
Budući student

Pozdrav! Buduća sam studentica, završavam školu za 2 mjeseca i htjela bih upisati Učiteljski fakultet. Inače sam iz Osijeka i htjela bih ići za logopediju, no čula sam da toga nema u Os.. Zanima me da li je netko to upisao i gdje? Znam da mogu sve naći na netu, ali bih voljela da mi netko kaže iz osobnog iskustva
Emaja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2014., 14:31   #2625
Studij logopedije se izvodi na Edukacijsko-rehabilitacijskom fakultetu u Zagrebu pa bi ti najbolje bilo da sve informacije potražiš na njihovoj temi https://www.forum.hr/showthread.php?t=167994
Verbeia is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2014., 09:19   #2626
pozdrav
Da li je netko poblize upoznat sa studijem geofizike, od ove godine je odvojen tj, upisuje se izravno preddiplomski studij geofizike a ne kao prije tek na 3-oj godini nakon istrazivacke?
Kakav je smjer, koliko je zahtjevan, svaka pomoć je dobrodosla?
http://www.pmf.unizg.hr/geof?@=1iqv7#news_33612
cunka72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2014., 16:35   #2627
U Hrvatskoj se nigdje ne moze studirati astronomija, je li tako?
Mesopotamian is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2014., 15:21   #2628
Ne. Bio je studij astrofizike negdje na nekoj godini na PMFu, al moguce da je to sad samo kolegij.

Sent from my ZTE BLADE G using Tapatalk
__________________
"He who makes a beast of himself, gets rid of the pain of being a man." -Samuel Johnson
CCVader13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2014., 17:36   #2629
pozdrav
znam da se o ovome stalno raspravlja,ali moze li mi netko tko je zavrsio jezike i radi ili pokusava naci posao reci isplati li se to studirati?molin vas nemojte odgovoriti sa studiraj ono sto te zanima,to i namjeravam,ali isto me brine sta ce bit kad taj studij zavrsi..ima li to smisla studirati ako zelim odseliti u inozemstvo?mislim uzeti anglistiku i jos neki jezik,mozda talijanski..ajd neka neka dobra dusa odgovori
GeOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2014., 22:11   #2630
Quote:
GeOG kaže: Pogledaj post
pozdrav
znam da se o ovome stalno raspravlja,ali moze li mi netko tko je zavrsio jezike i radi ili pokusava naci posao reci isplati li se to studirati?molin vas nemojte odgovoriti sa studiraj ono sto te zanima,to i namjeravam,ali isto me brine sta ce bit kad taj studij zavrsi..ima li to smisla studirati ako zelim odseliti u inozemstvo?mislim uzeti anglistiku i jos neki jezik,mozda talijanski..ajd neka neka dobra dusa odgovori

Samo cu ti rec da talijanistika i nije nesto isplativa.Talijanski nije rasiren jezik i nema tu toliko posla,a s anglistikon ce ga uvik bit
Ali ako volis talijanski zasto ne kad vec uzimas uz drugi sigurniji i profitniji izbor.
lussylu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2014., 15:21   #2631
Studiranje pedagogije?

Evo ovako,
Dvoumim se između studiranja poslovne ekonomije i dvopredmetnog studija na filozofskom fakultetu ( pedagogija i engleski) .. znam kakvo je stanje za ekonomiju kod nas, ali išao sam u srednju ekonomsku i upravnu školu i naučio sam puno , pa mislim da kad sam već naučio dosta da idem do kraja ;
a s druge strane, engleski i pedagogija su ipak 2 zanimanja koja bi završio odjednom .. šta preporučate?
I neka mi molim vas netko kaže ako zna nekog po zanimanju pedagog/inja , jesu li zadovoljni sa poslom? Hvala !
Lorenso901 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2014., 15:19   #2632
Quote:
lussylu kaže: Pogledaj post
Samo cu ti rec da talijanistika i nije nesto isplativa.Talijanski nije rasiren jezik i nema tu toliko posla,a s anglistikon ce ga uvik bit
Ali ako volis talijanski zasto ne kad vec uzimas uz drugi sigurniji i profitniji izbor.
hvala na odgovoru
GeOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2014., 18:30   #2633
Zna li netko razliku između običnog (nastavničkog) i prevoditeljskog smjera za neki jezik? Što je bolje uzet, s kojim je širi spektar toga što se može radit, može li se prevodit sa završenim nastavničkim smjerom i obrnuto?
Hvala unaprijed
Ružavjetrova is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2014., 18:38   #2634
Quote:
Ružavjetrova kaže: Pogledaj post
Zna li netko razliku između običnog (nastavničkog) i prevoditeljskog smjera za neki jezik? Što je bolje uzet, s kojim je širi spektar toga što se može radit, može li se prevodit sa završenim nastavničkim smjerom i obrnuto?
Hvala unaprijed
Recimo to ovako: da bi predavao u školi, moraš imati položene pedagoško-psihološke kompetencije, koje na faksu polažeš besplatno, a nakon faksa za njih pljuneš oko 12 tisuća kuna
Dok, za prevoditelja, koliko znam, nema takvih zahtjeva.
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2014., 18:41   #2635
Quote:
borntobewinner kaže: Pogledaj post
Recimo to ovako: da bi predavao u školi, moraš imati položene pedagoško-psihološke kompetencije, koje na faksu polažeš besplatno, a nakon faksa za njih pljuneš oko 12 tisuća kuna
Dok, za prevoditelja, koliko znam, nema takvih zahtjeva.
Znači, bolje nastavnički?
Ružavjetrova is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2014., 19:21   #2636
Quote:
Ružavjetrova kaže: Pogledaj post
Znači, bolje nastavnički?
Po meni da. Možda se nađe netko s drugim mišljenjem
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2014., 19:50   #2637
Sta upisati?

Treci sam razred srednje skole i imam jos jednu godinu poslije ove ali iskreno ne znam sta da upisem dalje. Planiram nesto izmedju Matematike i nesto u vezi racunara. Od kako znam za sebe matematika mi odlicno ide, nikad je i nisam vjezbao ali jednostavno kad profesor objasni na casu ja mogu odmah uradit i najtezi zadatak koji zadaju, i uvijek sam imao 4-5 iz matematike. Cak sam i prijateljima malo pomagao pa tako da su i oni uspjeli proci. Ali pored matematike me zanimaju i racunari mislim na programiranje i programske jezike pa sad ne znam koji faks da upisem. Znam da je lako dobiti posao kao profesor matematike (barem kod nas jer svi profesori ne mogu ici u penziju zbog manjka kadra) ali uvijek sam htio raditi nesto u vezi kompova, pa me jos zanima da li je tesko postati programer i da li uopste za to treba faks??? Citao sam po forumima da za to samo trebas sto vise citat o programskim jezicima i da ti faks uopste nije potreban, samo ti treba logika i matematika, a kako znam dobar sam u tome.
Ako mi neko moze napisati kakav je posao programera (ako postoji koji na ovom forumu) i da mi preporuci neku knjigu za to (na EX-YU jeziku), koji programski jezik je najbolji (najisplativiji) za ucenje i kakve su plate?
HVALA
Mirror is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2014., 20:52   #2638
Ovako, matematika je dobra, korisna, ali ne i isplativa, barem u hr. Programiranje pak, prouči malo, imaš na netu hrpu primjera, tutorijala i sličnog materijala, matematika i logika su iznimno važne, fizika(za složenije programiranje) i engleski odmah uz to dvoje, 99% literature je na engleskom, i tako ju trebaš i čitati jer su i sami programski jezici na engleskom. Što se tiče fakulteta imaš recimo FER u Zagrebu kao jedan od boljih u regiji, ne znam za ostale države kakvo je stanje, raspitaj se na njihovim forumima. Za programera faks nije ključan, no poželjna je diploma jer ti jednom može dati prednost u napredovanju(i veću plaću), a učenje je ionako prepušteno samo tebi jer neće oni tebe na faksu učiti, oni će te usmjeriti što trebaš naučiti i isto ispitati, nekad i svega par dana nakon predavanja, tako da je dobro znati da to uistinu želiš jer nema vremena za polagano shvaćanje materijala uvijek.
__________________
Ne očajavamo, zato što se ne nadamo nikom. Ničemu dobrom, ničemu lošem tu ne nada se niko.
I sa tom diplomom, i sa šljakom sam se slik’o. Rintao k'o magarac, sve dok nisam rikn'o.
mr-crime is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2014., 23:25   #2639
Quote:
mirror3188 kaže: Pogledaj post
Treci sam razred srednje skole i imam jos jednu godinu poslije ove ali iskreno ne znam sta da upisem dalje. Planiram nesto izmedju Matematike i nesto u vezi racunara. Od kako znam za sebe matematika mi odlicno ide, nikad je i nisam vjezbao ali jednostavno kad profesor objasni na casu ja mogu odmah uradit i najtezi zadatak koji zadaju, i uvijek sam imao 4-5 iz matematike. Cak sam i prijateljima malo pomagao pa tako da su i oni uspjeli proci. Ali pored matematike me zanimaju i racunari mislim na programiranje i programske jezike pa sad ne znam koji faks da upisem. Znam da je lako dobiti posao kao profesor matematike (barem kod nas jer svi profesori ne mogu ici u penziju zbog manjka kadra) ali uvijek sam htio raditi nesto u vezi kompova, pa me jos zanima da li je tesko postati programer i da li uopste za to treba faks??? Citao sam po forumima da za to samo trebas sto vise citat o programskim jezicima i da ti faks uopste nije potreban, samo ti treba logika i matematika, a kako znam dobar sam u tome.
Ako mi neko moze napisati kakav je posao programera (ako postoji koji na ovom forumu) i da mi preporuci neku knjigu za to (na EX-YU jeziku), koji programski jezik je najbolji (najisplativiji) za ucenje i kakve su plate?
HVALA
Ne znam kako je kod vas, raspitaj se (ili barem nađi negdje koji su predmeti na faksu), ali pretpostavljam da je vrlo slično - na PMF-u u Zagrebu studenti matematike uče puno programiranja (doduše na nastavničkom smjeru puno manje) i mogu se (barem nakon nekih smjerova na diplomskom) relativno lako zaposliti kao programeri. Ali ta matematika je dosta drukčija od one u srednjoj, naravno, osim ako si u srednjoj jako usredotočenoj na matematiku (uglavnom teoremi i dokazi, a ne računanje). Ako te osim programiranja zanima i hardver, onda bi bilo bolje studirati elektrotehniku ili tako nešto.
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2014., 10:54   #2640
Quote:
Lorenso901 kaže: Pogledaj post
Evo ovako,
Dvoumim se između studiranja poslovne ekonomije i dvopredmetnog studija na filozofskom fakultetu ( pedagogija i engleski) .. znam kakvo je stanje za ekonomiju kod nas, ali išao sam u srednju ekonomsku i upravnu školu i naučio sam puno , pa mislim da kad sam već naučio dosta da idem do kraja ;
a s druge strane, engleski i pedagogija su ipak 2 zanimanja koja bi završio odjednom .. šta preporučate?
I neka mi molim vas netko kaže ako zna nekog po zanimanju pedagog/inja , jesu li zadovoljni sa poslom? Hvala !
jesi svjestan da upasti na taj ffzg i efzg nije bas isto??? na ffzgu je guzva koda pare dijele ali dal fakat imaju kakvo znanje za poso sumnjam
Gigi06 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:08.