Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.09.2007., 20:49   #1
Djeca pod stresom?

Cure,malo sam zabrinuta za svog 10-godišnjaka.Često je očigledno umoran.Ograničili smo igrice na 1 h dnevno,nastojimo se dovoljno kretati i hraniti zdravo koliko je moguće.Mali trenira i jednom godišnje radimo sistematski pregled(posljednji u 6-tom mj.)Ali,od početka god.često je bezvoljan i umoran.Dovoljno(mislim)spava.Najčešće oko 9 sati.Moram napomenuti da je ove god.izišao iz cjelodnevnog boravka i krenuo u redovnu nastavu.E,sad;pubertet,nagla promjena...Imate li iskustava sa umornim,stresiranim klincima?
tmv3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2007., 22:46   #2
Moji su klinci mali, pa direktnog iskustva nemam, ali po ovome sto si napisala mislim da umor nije samo od umora, jer bi klinac više spavao (devet sati i nije puno za dijete te dobi, pretpostavljam ako se budi oko sedam, ne ide spavati prije 10). Nadalje, bezvoljan može biti, bar mislim, i ako mu ono čime se bavi nije baš po volji, mozda ga taj trening ne oduševljava, možda mu je u školi neka tlaka, ...
Jesi li pitala pedijatra kad ste bili na sistematskom? Ako je fizički sve o.k., možda da pitaš pedijatra šta dalje? Sretno!
puppa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 06:35   #3
MIslim da mu 9 sati sna nije dovoljno.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 08:13   #4
Željezo u krvi? Pije li dovoljno (vode,čaj - ne colu)?
__________________
Vidiš, godine nas obrade različito... Nekom postane važno s kim će leći, a nekom s kim će se probuditi
daru is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 09:42   #5
Quote:
daru kaže: Pogledaj post
Željezo u krvi? Pije li dovoljno (vode,čaj - ne colu)?
Sistematski je pokazao da je sve ok.Colu pije samo na rodendanima i sl.,a vode zbilja puno pije.
tmv3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 10:14   #6
Quote:
tmv3 kaže: Pogledaj post
Sistematski je pokazao da je sve ok.Colu pije samo na rodendanima i sl.,a vode zbilja puno pije.
Zanima me koliko komp.može biti iscrpljujući faktor.Nedovoljno se koristim njime da bi opazila ev.učinak monitora.Moj sin,međutim,provede znatno više vremena na igricama uprkos dogovoru da više od sata dnevno neće sjediti ispred komp.To ne znači da ga nemam u kakvoj takvoj kontroli.Mali solira kroz jutro i,vjerujem,zaobilazi pravila.Nadalje,koliko početak puberteta može utjecati na umor?Dijete je u pretpubertetu s očiglednim fizičkim i socijalnim komponentama tog razdoblja...Ili je samo nedostatak sna...
tmv3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 11:34   #7
Quote:
tmv3 kaže: Pogledaj post
Zanima me koliko komp.može biti iscrpljujući faktor.Nedovoljno se koristim njime da bi opazila ev.učinak monitora.Moj sin,međutim,provede znatno više vremena na igricama uprkos dogovoru da više od sata dnevno neće sjediti ispred komp.To ne znači da ga nemam u kakvoj takvoj kontroli.Mali solira kroz jutro i,vjerujem,zaobilazi pravila.Nadalje,koliko početak puberteta može utjecati na umor?Dijete je u pretpubertetu s očiglednim fizičkim i socijalnim komponentama tog razdoblja...Ili je samo nedostatak sna...
eto ti uzroka.
Ako se dugo boravi isprid monitora, posljedice su umor, loše raspoloženje, stres, može i glava bolit itd.
mare83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 13:54   #8
Quote:
mare83 kaže: Pogledaj post
eto ti uzroka.
Ako se dugo boravi isprid monitora, posljedice su umor, loše raspoloženje, stres, može i glava bolit itd.
Ej,Mare ti uvijek imaš lijepu,suvislu riječ.To je i meni bila prva"dijagnoza".Ali,ipak...Znaš kako je;milion ti ludosti prođe kroz glavu.I svejedno mi se čini da su klinci danas preopterećeni viškom informacija,nemotivirani i da se strašno dosađuju,a dosada je sama po sebi destruktivna.Nabavili smo psa i mali se lijepo brine o njemu i jedino tada i na treningu mi se čini da se ne dosađuje.No,to je premalo.A niti uz najbolju volju ne stignemo provoditi dovoljno vremena zajedno.Za to su uglavnom rezervirani vikendi.Preko tjedna se vidimo tek navečer.Znam da je svuda gdje oba roditelja rade slična situacija,pa se pitam kako motivirati klince da se sklone od elektroničkih prijatelja kad i ona djeca koja su po prirodi znatiželjna informacije traže na netu(s roditeljima i bez njih).
tmv3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 16:16   #9
A da nije škola.
Prosječni klinac provede šest sati u školi, a nakon toga još uči kod kuće. U biti oni imaju jedno puno radno vrijeme, a kad tome još pridodaš stres nije ni čudo da je umoran.
Inače djeca u njegovoj dobi su često umorna i iscrpljena što od rasta, što od škole, a što i od malo sna.
Devet sati je definitivno premalo sna.
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2007., 19:27   #10
Quote:
Modesti kaže: Pogledaj post
A da nije škola.
Prosječni klinac provede šest sati u školi, a nakon toga još uči kod kuće. U biti oni imaju jedno puno radno vrijeme, a kad tome još pridodaš stres nije ni čudo da je umoran.
Inače djeca u njegovoj dobi su često umorna i iscrpljena što od rasta, što od škole, a što i od malo sna.
Devet sati je definitivno premalo sna.
Je,slažem se da su djeca prebukirana.A njemu je ova šk.godina kao početak jer je tri god.bio u cjelodnevnom boravku.Sad ga i doma čeka domaća zadaća,pa trening,pa malo igre,pa izvođenje psa popodne...I sve to treba potrpat u par sati.U treningu stvarno uživa i mada sam predložila da pauzira neko vrijeme,odbio je bez razmišljanja.I onda taj rast...A ima i još jedan problem;dosta je introvertiran,katkad glumi dežurnog harlekina da bi ga druga djeca primjetila i često prekorači granicu.Posljedica toga je da ga drugi klinci ne pozivaju na rođendane pod kojekakvim izlikama,npr."nestalo mi je pozivnica".Mali nije glup,nastoji uz našu pomoć steći samopoštovanje koje mu kronično nedostaje(od četvrte godine raste bez oca)i raditi na sebi i svom ponašanju,ali sad je već etiketiran i puno mu teže padaju apriori odbijanja. I onda radije vjeruje u glupe laži nego da si prizna istinu.Jako je kompleksno dijete,za svoju dob, počesto daleko zreliji i mislim da ga i emocije koje još ne može u potpunosti razumijeti dodatno opterećuju.
tmv3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2007., 00:21   #11
Eto došli smo vjerojatno do uzroka.
Nikako nemoj da prekine s treninzima.
Sport stvara samopouzdanje, a još ako u tom sportu ostvari neke rezultate onda odista neće imati problem sa samopouzdanjem.
Ali ako i ne, sport će mu pomoći da se razvije u zdravu osobu.
Vjeruj mi treninzi odlično utječu na djecu.
Tamo će stećii prijatelje.
Odrastanje je teško doba borbe za svje mjesto pod suncem i u društvu, bolnije kadkad za roditelje nego za dijete. Sjetimo se samo svojih borbi, uspona i padova kad smo bili djeca.
Samo i dalje nastavi raditi s njim, pokaži zainteresiranost za sport kojim se bavi, potakni ga i pripremi se na puno stresnih situacija.
Pusti etikete, ako on pronađe granicu djeca će zaboraviti na etikete.
__________________
očaravanje

paralelni svijet
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:40.