Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.01.2008., 23:43   #81
Quote:
Akcija3 kaže: Pogledaj post
khm...

jel' ih letvom mlatnete PRIJE ganjanja po Verudeli i Zletnim stijenama ili POSLIJE

jer malo me muči scenografija ....

naime, da će netko jurit po Verudeli i Zlatnim stijenama , a to ti je brat bratu jedno pet šest km , nakon što te netko mlatnuo letvom po glavi nije baš vjerojatan scenarij i svi bi mogli skužit da ne pričaš istinu
ti poznas pulu ko ja slavoniju,sta brbljas jesi ti citala uopce sta sam ja pisao i ovaj papak sto tu odgovara,pa ne moze mi neko pricati o mom gradu a da ga nikad nije ni vidio,a sve sto zna je iz prica ili novina
__________________
Badža kronjo sa svojim plitkim i balkanskim prostaklukom
dr.kronja is back is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 11.01.2008., 00:21   #82
Quote:
dr.kronja is back kaže: Pogledaj post
ti poznas pulu ko ja slavoniju,sta brbljas jesi ti citala uopce sta sam ja pisao i ovaj papak sto tu odgovara,pa ne moze mi neko pricati o mom gradu a da ga nikad nije ni vidio,a sve sto zna je iz prica ili novina


Žil Vern je pisao o Pazinu, a nikada ga nije vidio
 
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 00:25   #83
Quote:
dr.kronja is back kaže: Pogledaj post
za zatucane tipove nismo nikad imali tolerancije,za vas je bila najbolja letva po glavi i ganjat vas po verudeli i zlatnim stijenama
Ukoliko sam sebe personiraš sa VI nek ti bude; ali ako pod MI želiš ugurati sve Istrane-Istrijane bolje se vrati, zbog istine, u svoju osobnu jedninu.

Uostalom bojno polje Istra je ionako samo pusta fantazija nad kojom sline nedobronamjerni i isprani.
Istranin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 00:43   #84
Quote:
Akcija3 kaže: Pogledaj post
Oli ti je M. Ivkošić u rodu?
Krasan čovijek.. ali ipak nije.. uostalom znaš da su moji Žminjci
frch is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 00:47   #85
Koliko god je obalni dio zatucan(a je) i zatrovan toliko je je unutrašnjost Iste zdrava i čestita sredina.. a i veće se sise nađu u unutrašnjosti..

ovi IstriJani iz Peroja i slično... pa... uglavnom, to su najveći Istrijani bre porka majka
frch is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 01:00   #86
Quote:
frch kaže: Pogledaj post
ovi IstriJani iz Peroja i slično... pa... uglavnom, to su najveći Istrijani bre porka majka

e baš si njih našao?

pa da ti nekom Crnogorcu iz peroja kažeš da je Istrijanac taj bi se uvrijedio na smrtno ime

ti su još osjetljiviji na svoje korijene od naših forumskih pravovjernih sa hrvatske strane
 
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 01:04   #87
Quote:
Akcija3 kaže: Pogledaj post
da ti nekom Crnogorcu iz peroja kažeš da je Istrijanac taj bi se uvrijedio na smrtno ime

ti su još osjetljiviji na svoje korijene od naših forumskih pravovjernih sa hrvatske strane
A odakle su korijeni tim Istranima s hrvatske strane?
__________________
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Jalnuški Diletant is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 01:11   #88
Quote:
frch kaže: Pogledaj post
Koliko god je obalni dio zatucan(a je) i zatrovan toliko je je unutrašnjost Iste zdrava i čestita sredina.. a i veće se sise nađu u unutrašnjosti..

ovi IstriJani iz Peroja i slično... pa... uglavnom, to su najveći Istrijani bre porka majka
sad bi nešto rekao o unutrašnjosti al sam kulturan
Mulelele is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 01:12   #89
Quote:
Jalnuški Diletant kaže: Pogledaj post
A odakle su korijeni tim Istranima s hrvatske strane?

perojci su crnogroci, doselili u istru još za vrijeme venezije, kada je venezija naseljavala močvarna područja ako se ne varam još u 16. stoljeću

i od onda , nitko ih ne dira i oni nikoga ne diraju.

oni su primjer onog što ti kažeš ČUVATI SVOJE I NE PREPUŠTATI SE TUĐOJ KULTURI, a ja kažem da to i nije neki primjer prirodne inteligencije

te da je , za ova vremena, u redu čuvati svoje ali daj brate - usvoji malo i od nekog drugog

čovječe , jako su rigidni . čak i na groblju pišu čirilična slova, imaju crkvu, sve
i strašno su osjetljivi - još gori od talijana

sve čekam kada će i oni tražiti da dobiju pravo na svoje pismo, poput Općina u kojima je to pravo dato Talijanima
 
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 01:13   #90
ma sad se prepuvcavamo od kud je tko...to mi je uvijek bilo smiješno! ajd si lijepo pogledajte obiteljsko stablo pa mi nadjite cistunsku, tzv. hrvatsku crtu u obitelji! a iako je imate to nije dobro za genetski kod, jer zna se, sto se vise mijesa to je materijal zdraviji i pametniji, stoga
Mulelele is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 01:14   #91
Quote:
Akcija3 kaže: Pogledaj post
perojci su crnogroci, doselili u istru još za vrijeme venezije, kada je venezija naseljavala močvarna područja ako se ne varam još u 16. stoljeću

i od onda , nitko ih ne dira i oni nikoga ne diraju.

oni su primjer onog što ti kažeš ČUVATI SVOJE I NE PREPUŠTATI SE TUĐOJ KULTURI, a ja kažem da to i nije neki primjer prirodne inteligencije

te da je , za ova vremena, u redu čuvati svoje ali daj brate - usvoji malo i od nekog drugog

čovječe , jako su rigidni . čak i na groblju pišu čirilična slova, imaju crkvu, sve
i strašno su osjetljivi - još gori od talijana

sve čekam kada će i oni tražiti da dobiju pravo na svoje pismo, poput Općina u kojima je to pravo dato Talijanima
A kako bi Istra bila multi-kulti da oni nisu takvi?
__________________
Ne odlučuje onaj koji izlazi na referendum, nego onaj koji broji glasove.
Jalnuški Diletant is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 01:16   #92
Quote:
Mulelele kaže: Pogledaj post
, sto se vise mijesa to je materijal zdraviji i pametniji, stoga




I kod nas, u ISTRI, ima jako puno zatvorenih sredina i posljedica

Tako su Bale poznate po tome. Do nedavno imale problema sa jako puno genetskih bolesti, duševnih zaostalosti po obiteljima jer su bili jako zatvorena sredina i ženili se među sobom
 
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 01:20   #93
Quote:
Jalnuški Diletant kaže: Pogledaj post
A kako bi Istra bila multi-kulti da oni nisu takvi?

Mi se ( i opet ) ne razumijemo

Istra je multi kulti ALI onaj dio Istre koja je stoljećima navikla na stalne mjene

Te enklave, poput Peroja, ili npr. Galižane ( puno Talijana ) i nisu primjer multi kulti - one su samo enklave sa određenim profilom stanovnika koje su vrlo netolerantne prema svima koji ne govore kao oni, ne misle kao oni, ne žive kao oni

Pa ja sam osobno doživjela da me u Zajednici Talijana opomenu kada sam , slučajno u spontanom razgovoru, nisam ni primjetila kada sam s talijanskog prešla na hrvatski

To nije bila pozitivna reakcija na multi kulti ponašanje .
To je bio bezobrazan postupak zadrte osobe
 
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 09:25   #94
Quote:
Akcija3 kaže: Pogledaj post
e baš si njih našao?

pa da ti nekom Crnogorcu iz peroja kažeš da je Istrijanac taj bi se uvrijedio na smrtno ime

ti su još osjetljiviji na svoje korijene od naših forumskih pravovjernih sa hrvatske strane
poznavajući njima slične takvi su uvjereni IDSovci a ne mali broj njih se piše i Talijanima
frch is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 09:32   #95
Quote:
Akcija3 kaže: Pogledaj post
perojci su crnogroci, doselili u istru još za vrijeme venezije, kada je venezija naseljavala močvarna područja ako se ne varam još u 16. stoljeću

i od onda , nitko ih ne dira i oni nikoga ne diraju.
Ne znam odakle ti ta romantizirana verzija.... Peroj je do prije 50 godina bila livada gdje su, uspostavom SFRJ, naseljavani djelatnici JNA između ostalog i zbog rasporeda vojarni na obali, a samo na potezu fažana Peroj Barbariga pa prema Rovinju imaš.. koliko... dvije manje i jednu veću.. si imala, nema ih više
frch is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 09:34   #96
Quote:
Mulelele kaže: Pogledaj post
ma sad se prepuvcavamo od kud je tko...to mi je uvijek bilo smiješno! ajd si lijepo pogledajte obiteljsko stablo pa mi nadjite cistunsku, tzv. hrvatsku crtu u obitelji! a iako je imate to nije dobro za genetski kod, jer zna se, sto se vise mijesa to je materijal zdraviji i pametniji, stoga
Je je vidi se iz priloženega.
__________________
Sve za Hrvatsku, Hrvatsku nizašto.
Istrijan73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 09:35   #97
Quote:
Akcija3 kaže: Pogledaj post
Mi se ( i opet ) ne razumijemo

Istra je multi kulti ALI onaj dio Istre koja je stoljećima navikla na stalne mjene

Te enklave, poput Peroja, ili npr. Galižane ( puno Talijana ) i nisu primjer multi kulti - one su samo enklave sa određenim profilom stanovnika koje su vrlo netolerantne prema svima koji ne govore kao oni, ne misle kao oni, ne žive kao oni

Pa ja sam osobno doživjela da me u Zajednici Talijana opomenu kada sam , slučajno u spontanom razgovoru, nisam ni primjetila kada sam s talijanskog prešla na hrvatski

To nije bila pozitivna reakcija na multi kulti ponašanje .
To je bio bezobrazan postupak zadrte osobe
Reći mi molin te kako si ti talijanka, po pradidu ili pranoni
__________________
Sve za Hrvatsku, Hrvatsku nizašto.
Istrijan73 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 09:40   #98
Quote:
Akcija3 kaže: Pogledaj post



I kod nas, u ISTRI, ima jako puno zatvorenih sredina i posljedica

Tako su Bale poznate po tome. Do nedavno imale problema sa jako puno genetskih bolesti, duševnih zaostalosti po obiteljima jer su bili jako zatvorena sredina i ženili se među sobom
Ne samo Valle nego mahom sva "talijanska" mjesta, dakle opet govorim o obalnom pojasu... općenito županija Istra uz jedan Danski otočić ima najviše duševnih bolesnika po glavi stanovnika u Europi, i to nije riječ o tipa promjenama osobnosti već paranoidnim shizofrenijama
...
sve te samoljubive, uljepšane priče pokušavaju prikriti prilično surovu stvarnost Istre.. o tome je riječ.. npr. stopa kriminala, pojavni oblici, najteža ubojstva se uredno događaju u sredini koju ni zadnji rat nije dotakao, najviše samoubojstava, najviše krađa ima u županiji gdje je nezaposlenost najmanja, najviše maloljetničkog kriminaliteta ima u Istri... po glavi stanovnika ima ga više nego u ZG
frch is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 09:41   #99
Quote:
Mulelele kaže: Pogledaj post
sad bi nešto rekao o unutrašnjosti al sam kulturan
reci slobodno
frch is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2008., 09:51   #100
Quote:
frch kaže: Pogledaj post
Ne znam odakle ti ta romantizirana verzija.... Peroj je do prije 50 godina bila livada gdje su, uspostavom SFRJ, naseljavani djelatnici JNA između ostalog i zbog rasporeda vojarni na obali, a samo na potezu fažana Peroj Barbariga pa prema Rovinju imaš.. koliko... dvije manje i jednu veću.. si imala, nema ih više


Ma neee, nije riječ o romantiziranoj legendi, vezanoj uz Peroj, već o povijesti

Istina da je većina kuća danas novo, ali i da je to bilo močvarno područje koje je Venecija isušivala.
Slično kao Rašu - Musolini

Postoje dokumenti, neke povelje, koje sam imala prilike čitati, a vezano uz postanak Vodnjana i okolnih zaselaka gdje piše to o Crnoj Gori ...i Peroju

A i Peroj slavi taj neki datum iz 16. st. pa imaju neku tradiciju povezivanja prezimena - veze iz Crne Gore- jako puno danas tipično istarskih prezimena poput Radolović , povlači korijen iz tih doseljavanja pod palicom Venecije kada je autohtono siromaštvo pomrlo od malarije i sličnih bolesti

...

Nije svijet nastao od JNA
Vjerojatno su doseljavani i oficiri JNA ali i prije njih je bilo ljudi
 
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:36.