Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.05.2009., 15:42   #61
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Meni više od 200 po glavi vrijedi u nekoliko restorana. Recimo, bez nekog smislenog redoslijeda, Bistro u Esplanadi, Zinfandel u Esplanadi, Appetit na Jurjevskoj, Bon appetit u Heinzelovoj, Marcellino u Jurjevskoj (premda sam kod njih bio još davno, dok su bili u Frankopanskoj; valjda ih preseljenje nije promijenilo), pa bogami i Okrugljak na Mlinovima.
Korčula.. Tamo bez grča na licu platim 500-700 kn za jedan ručak. Al doslovno bez problema.. Najbolja riblja klopa u Zg! Ustvari, recepti i nisu baš žešći, al kvaliteta namirnica je neusporediva i sa kojim restačem tog tipa..

Quote:
Ono što Zagrebu panično fali je Nordsee.
Jednostavno ne postoji način da ovo dovoljno potpišem!

Oni mali, okrugli kuhani krumpirići na maslacu i peršinu.. Ma joj, najjebeniji (uvjetno rečeno) fast food lanac ever.. Doduše, kod nas ionak nema pola svjetskih franšiza.. Burger King, Taco Bell, Starbucks, KFC itd..

Ne znam kaj se čeka - obzirom na promet koji McD mlati na dnevnoj bazi.. i tako već valjda 15 godina..
__________________
"The body can be a deadly weapon... when the body is a lethal weapon." (Rage and Honor II, 1993.)
Štrikalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 16:09   #62
Vratimo se temi topika, oli ti dobar a jeftin ručak u Zagrebu
murtela is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 16:48   #63
Quote:
murtela kaže: Pogledaj post
Vratimo se temi topika, oli ti dobar a jeftin ručak u Zagrebu
Slazem se. Jer ocito treba ekipi za gablece a ne za izlazak van na rucak.
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 17:01   #64
Radim u ovim novim zgradama na Radnickoj kod krizanja Heinzlove i Vukovarske. Cesto idemo u Ribic (na onoj cestici koja ide s Vukovarske prema BMW-u) i Zaton (prva ulica desno s Vukovarske kad se prodje crvena VMD zgrada). Imaju dnevne menije, cijene su oko 20-30 kn, klopa dobra, atmosfera domaca

Tjestenina u Vapianu mi je isto ok, samo sto je skuplji (35-60 kn je tijesto cini mi se) i u vrijeme gableca se napravi red zato jer ti pred tobom sprema klopu.

Mr. Chen kineski u crvenoj VMD zgradi ima ok dnevne menije po 35 kn. Svaki dan u tjednu ima 3 razlicita jela pa biraj.
per0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 21:22   #65
Quote:
shree_kali kaže: Pogledaj post
Jednostavno ne postoji način da ovo dovoljno potpišem!

Oni mali, okrugli kuhani krumpirići na maslacu i peršinu.. Ma joj, najjebeniji (uvjetno rečeno) fast food lanac ever.. Doduše, kod nas ionak nema pola svjetskih franšiza.. Burger King, Taco Bell, Starbucks, KFC itd..

Ne znam kaj se čeka - obzirom na promet koji McD mlati na dnevnoj bazi.. i tako već valjda 15 godina..
Od ovih velikih, meni ne fali ni jedan. U svima njima jedem samo u slučajevima panike. Apsolutno jedini lanac koji mi fali je Nordsee. Tu firmu ja nikad neću shvatiti. Kako nešto tako masovno može biti tako dobro? Da ne spominjem koliki uzbor različitih stvari imaju... Mislim da bi to za Hrvate, koji s ribom znaju napraviti ukupno tri stvari, bila dobrodošla škola.

Inače, najbliži je, ako niste znali, u Mariboru.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2009., 21:27   #66
Quote:
per0 kaže: Pogledaj post
Radim u ovim novim zgradama na Radnickoj kod krizanja Heinzlove i Vukovarske. Cesto idemo u Ribic (na onoj cestici koja ide s Vukovarske prema BMW-u) i Zaton (prva ulica desno s Vukovarske kad se prodje crvena VMD zgrada). Imaju dnevne menije, cijene su oko 20-30 kn, klopa dobra, atmosfera domaca

Tjestenina u Vapianu mi je isto ok, samo sto je skuplji (35-60 kn je tijesto cini mi se) i u vrijeme gableca se napravi red zato jer ti pred tobom sprema klopu.

Mr. Chen kineski u crvenoj VMD zgradi ima ok dnevne menije po 35 kn. Svaki dan u tjednu ima 3 razlicita jela pa biraj.
Gdje su oni tapasi tamo? I kakvi su? U Gotovčevoj su preskupi, porcije su za tapas prevelike, izbor je za moj ukus premalen, a treba im previše vremena da naprave i posluže. Uglavnom, ukusno, ali kao tapas promašeno. jesu li tamo kod tebe išta bolji?
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2009., 09:58   #67
Quote:
banderas kaže: Pogledaj post
Ni u ludilu. Zaista nije jeftin i ne spada u ovu temu, a bome ima barem 5 boljih ribljih restorana u ZG. Zapravo, po odnosu cijene i kvalitete ne znam nijedan gori od Korkyre (što se tiče ribljih).
Ne bih se složila.Niti slučajno.
Nisu neki šmensi šminkeri - nude poštenu,tradicionalnu i nadasve svježu hranu.
Nije mi žao ni kune koju sam tamo ostavila.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2009., 09:59   #68
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Od ovih velikih, meni ne fali ni jedan. U svima njima jedem samo u slučajevima panike. Apsolutno jedini lanac koji mi fali je Nordsee. Tu firmu ja nikad neću shvatiti. Kako nešto tako masovno može biti tako dobro? Da ne spominjem koliki uzbor različitih stvari imaju... Mislim da bi to za Hrvate, koji s ribom znaju napraviti ukupno tri stvari, bila dobrodošla škola.

Inače, najbliži je, ako niste znali, u Mariboru.
Kad god odem u Graz - ubijem se tamo.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2009., 10:16   #69
Quote:
dlap1307 kaže: Pogledaj post
Ne bih se složila.Niti slučajno.
Nisu neki šmensi šminkeri - nude poštenu,tradicionalnu i nadasve svježu hranu.
Nije mi žao ni kune koju sam tamo ostavila.
Slažem se. Nije jeftino mjesto, ali uvijek rado odem.

Quote:
dlap1307 kaže: Pogledaj post
Kad god odem u Graz - ubijem se tamo.
I ja. I u Klagenfurtu. I u Mariboru.

Da je onaj konj Škegro umjesto smišljanja Daily Fresha bar kupio licencu za Nordsee...

... a možda se još sjeti. Možda bismo na Facebooku trebali osnovati grupu, "Neka Škegro kupi Nordsee"!
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2009., 10:17   #70
Quote:
Claire kaže: Pogledaj post
Zlatna skoljka u marticevoj se zatvorila...i sad se preuredjuje u nesto novo...jel netko zna u sto?
Neće biti velikih promjena, riblji restoran kao i do sada.
Kuharu nude plaću 5000 kn, od toga 2.500 kn preko računa ostalo na ruke, pa si ti misli tko će im kuhati za tu lovu.
JBV is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2009., 10:38   #71
Quote:
JBV kaže: Pogledaj post
Neće biti velikih promjena, riblji restoran kao i do sada.
Kuharu nude plaću 5000 kn, od toga 2.500 kn preko računa ostalo na ruke, pa si ti misli tko će im kuhati za tu lovu.
Tragično.

Nekad je Zlatna školjka bila genijalno mjesto. Skromno, nepretenciozno, dobre cijene i vrlo fina klopa. Meni jedan od najdražih restorana. Šetta što takva mjesta ne opstaju.

Zna li netko kakvo je Blato na Selskoj? To je nekad bio jako pristojan i ne preskup restorančić.
Emericzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2009., 11:36   #72
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post

Zna li netko kakvo je Blato na Selskoj? To je nekad bio jako pristojan i ne preskup restorančić.
ovaj na uglu masarykove i gundulićeve je i više nego ok (to je ista firma kao i onaj u selskoj, samo je u selskoj blato a ovdje je čini mi se tiptop), svaki dan imaju po tri četiri jela na meniju u rasponu 40-60 kuna, i jako su ukusni... gulaš od hobotnice, bakalar, janjetina s bižima... stvarno fer cijene s obzirom što nude i s obzirom na lokaciju
Bear is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2009., 11:55   #73
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Tragično.

Nekad je Zlatna školjka bila genijalno mjesto. Skromno, nepretenciozno, dobre cijene i vrlo fina klopa. Meni jedan od najdražih restorana. Šetta što takva mjesta ne opstaju.

Zna li netko kakvo je Blato na Selskoj? To je nekad bio jako pristojan i ne preskup restorančić.
Radila sam blizu Školjke i tamo smo često išli na gablece i na ručkove poslije posla,tulume i proslave.
Hrana je bila sjajna.
U Blatu kao uvijek - solidno.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2009., 18:08   #74
Quote:
dlap1307 kaže: Pogledaj post
Ne bih se složila.Niti slučajno.
Nisu neki šmensi šminkeri - nude poštenu,tradicionalnu i nadasve svježu hranu.
Nije mi žao ni kune koju sam tamo ostavila.
S čim se ne slažeš? Jel vidiš prvu riječ naslova ove teme? Jel zaista Korkyru trpaš u jeftine?
www.korkyra.hr
__________________
Jedni grade vlade da se lakše krade, drugi biljke sade, a treći ih vade.
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2009., 12:21   #75
Quote:
JBV kaže: Pogledaj post
Neće biti velikih promjena, riblji restoran kao i do sada.
Kuharu nude plaću 5000 kn, od toga 2.500 kn preko računa ostalo na ruke, pa si ti misli tko će im kuhati za tu lovu.
a jel to isto Skoljka samo preuredjena ili ce bit neki skroz novi vlasnik tj. novi restoran?
Claire is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2009., 13:18   #76
Quote:
banderas kaže: Pogledaj post
S čim se ne slažeš? Jel vidiš prvu riječ naslova ove teme? Jel zaista Korkyru trpaš u jeftine?
www.korkyra.hr
porcija kozica sa žara 220 kn?!
halloooooooooooo, porcija
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2009., 14:04   #77
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Zna li netko kakvo je Blato na Selskoj? To je nekad bio jako pristojan i ne preskup restorančić.
Blato ima svoju tradiciju, posebice po bakalaru za razumnu cijenu (i nerazumno dobrom okusu), kao i ostalim jelima tog opredjeljenja, po cijenama od 5-10€.
Nije li to divno? Domaće, ukusno i priuštljivo?
A sad vidim da ima i kod Gundulićeve neki Blatast restoran? Oooo, pa to valja pohoditi i provjeriti...

I dajte više s tim restoranima u srednje visokoj klasi, nije to tema ovog topica, mislio sam da sam zalutao...
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2009., 14:54   #78
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Zna li netko kakvo je Blato na Selskoj? To je nekad bio jako pristojan i ne preskup restorančić.
Moj tata ide tamo dosta često. Njih pet šest frendova sve odreda bonkulovići stalno lutaju po restoranima ( od finih do gablec mjesta) i ovom se uredno vraćaju pa prestpostavljam da je ok. Ja nisam nikad bila.
murtela is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2009., 19:31   #79
Quote:
per0 kaže: Pogledaj post
Radim u ovim novim zgradama na Radnickoj kod krizanja Heinzlove i Vukovarske. Cesto idemo u Ribic (na onoj cestici koja ide s Vukovarske prema BMW-u) i Zaton (prva ulica desno s Vukovarske kad se prodje crvena VMD zgrada). Imaju dnevne menije, cijene su oko 20-30 kn, klopa dobra, atmosfera domaca

Tjestenina u Vapianu mi je isto ok, samo sto je skuplji (35-60 kn je tijesto cini mi se) i u vrijeme gableca se napravi red zato jer ti pred tobom sprema klopu.

Mr. Chen kineski u crvenoj VMD zgradi ima ok dnevne menije po 35 kn. Svaki dan u tjednu ima 3 razlicita jela pa biraj.
hej susjed da dodam na ovaj popis:
- simentina, dobra menza tamo iza chromos tornja, jeftino i ukusno (nije više samo za simensovce)
- mercator menza, ok, salate su skupe
- velebit tamo kod super konzuma, radnički restoran, cijenovno oke
- pored njega kalimero prosikito, malo finiji,klopa fina osim pizze sa plodovima mora, ne preskup
- Spring u Almeriji : zabranjeni smajlić (dao sam im puno šamsi) :, preskupo , pizze su oke ako kažete da ih ne presole
- ako mi se da odem na ferenčicu u Kineski zid, ako je nekom Mr Chen prefancy
- ima ona piterija Kazablanka ili tako nekako u Chromos tornju, nije skupa
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2009., 20:09   #80
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Da je onaj konj Škegro umjesto smišljanja Daily Fresha bar kupio licencu za Nordsee...

... a možda se još sjeti. Možda bismo na Facebooku trebali osnovati grupu, "Neka Škegro kupi Nordsee"!
što to nije od berbera?
inače, odličan i jeftin restorančić je kod doma sportova. imaju meni tipkan na mašini, ali se sad ne mogu sjetit imena.

kasnije provjerim.
sve ostalo što znam ne ulazi u kategoriju jeftino. totalna šteta.
__________________
Life is not a journey to the grave with the intention of arriving safely in a pretty and well preserved body, but rather to skid in broadside, thoroughly used up, totally worn out, and loudly proclaiming "Wow, what a Ride!"
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:03.