Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Pogledaj rezultate ankete: Vaše ponašanje u slučaju državnog udara!
To je nedopustivo! (odmah bi krenuo u prosvjde) 3 5.36%
To je nedopustivo! (ne radim ništa, ne želim popiti metak) 3 5.36%
Sasvim sam ravnodušan! Zamjena jedne oligarhije drugom! 10 17.86%
heheheh! Nadam se da će vojska likvidirati staru oligarhiju na neki bizarno-perverzni način! 12 21.43%
Toooo! Priključujem se novoj vlasti i gradimo novu budučnost! 15 26.79%
Bižim u njemačku! 13 23.21%
Glasovatelji: 56. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.08.2008., 08:45   #1
Arrow Državni udar

Dakle, hipotetski scenari:

Jednog jutra, ljeno se probudite i upalite tv/radio i - eto vraga! Čujete da je izvršen državni udar! Izvršila ga vojska. (koju vodi neki mladi ambicjozni časnik bez repova i skandala za sobom!!! ) Vlada je uhićena zbog izdaje nacjonalnih interesa... Izvaredno je sazvan sabor na kojem vojska traži legitimnost, a na negodovanje zastupnika su dobili jedan govor (u stilu Sule ) kako su oni jedna obična banda i pijavice...


Dakle što bi vi učinili?
__________________
Πόλεμος πάντων μὲν πατήρ ἐστι πάντων δὲ βασιλεύς, καὶ τοὺς μὲν θεοὺς ἔδειξε τοὺς δὲ ἀνθρώπους, τοὺς μὲν δούλους ἐποίησε τοὺς δὲ ἐλευθέρους
von_ungern is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2008., 09:31   #2
Ponudio bi im ideje kako zbrinuti sadašnju "političku elitu". U tu svrhu revitalizirao bih Goli otok i njegove smještajne komplekse sa pripadajućim fitnes aktivnostima (tucanje kamena i sl.), obnovio bi poljoprivredne kombinate i uveo radni seoski turizam...
Onima malo manje "elitnim" za nagradu bih dao 2000 kn mirovine "za dostojanstven život" (bilo je to izgovoreno u zadnjoj predizbornoj kampanji).
Imam bezbroj ideja, no uzaludno je trošiti vrijeme na njih. Ionako bi u slučaju scenarija vojnog udara (ukoliko ne bi bio iniciran izvana) vrlo brzo neko došao tenkovima "štititi demokraciju" (čitaj - svoj kapital).
Na veliku našu žalost, ekonomska sloboda je jedina stvarna sloboda. Možemo mi promijeniti stotinu vlasti, dok ne vratimo dugove, naši vjerovnici će nam diktirati sve (milom ili silom).
Postoji opcija balansiranja između blokova, no zadnji koji je to stvarno znao jako dobro raditi na ovim našim prostorima umro je 1980. godine. Radio je mnoga teška sranja, ali balansiral je vrhunski.
A80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2008., 10:26   #3
Ima samo jedan mali problem!! Gotovo svi koji su završili kao pol. zatvorenici, na kraju su nam zasjeli u Vladu i Sabor RH. To znači da bi u biti trpanjem tih ljudi u zatvor vrlo vjerojatno stvarali neku buduću političku elitu. A mislim da nam je sadašnjem premijeru jedan mandat više nego dovoljan...
hoggar the terrible is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2008., 12:11   #4
Quote:
hoggar the terrible kaže: Pogledaj post
Ima samo jedan mali problem!! Gotovo svi koji su završili kao pol. zatvorenici, na kraju su nam zasjeli u Vladu i Sabor RH. To znači da bi u biti trpanjem tih ljudi u zatvor vrlo vjerojatno stvarali neku buduću političku elitu. A mislim da nam je sadašnjem premijeru jedan mandat više nego dovoljan...
Vidim da ti je bliži "Rumunjski model"...no meni kućni odgoj brani da se složim da je to najbolje rješenje. Za početak, bilo bi divno barem na desetak godina odmoriti se od sadašnje ekipe.
A80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2008., 12:24   #5
Ah, scenarij je ionako hipotetski, pa rekoh da i ja malo maštam...
hoggar the terrible is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2008., 12:28   #6
za trenutnu ekipu ne bih ni prstom maknuo.

bilo bi to zanmljivo, politički život bi se malo dinamizirao, sada se nalazimo u nekom stanju mrtvila.
Sinbad is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2008., 12:42   #7
Ja sam taj mladi, ambiciozni časnik bez repova i skandala za sobom. Očekujte udar uskoro. Svi koji su izdali nacionalne interese bit će uhićeni zbog veleizdaje. Sabor ću ukinuti jer ne želim posrednike između mene i naroda.
Grunf is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2008., 12:47   #8
Jawohl, herr oberst!!
hoggar the terrible is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2008., 12:49   #9
Nego, primjetio sam da u posljednje vrijeme ljudi dosta često razmišljaju o ovakvim stvarima, revolucije, državni udari, oružana borba protiv izdjaničke vlasti i slično. Prije samo par godina to se baš nije moglo čuti. Kao da su ljudi izgubili povjerenje u sustav posredne parlamentarne demokracije.

Živimo u zanimljiva vremena. Nešto je u zraku.
Sinbad is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2008., 12:57   #10
Quote:
Sinbad kaže: Pogledaj post
Nego, primjetio sam da u posljednje vrijeme ljudi dosta često razmišljaju o ovakvim stvarima, revolucije, državni udari, oružana borba protiv izdjaničke vlasti i slično. Prije samo par godina to se baš nije moglo čuti. Kao da su ljudi izgubili povjerenje u sustav posredne parlamentarne demokracije.

Živimo u zanimljiva vremena. Nešto je u zraku.
Tja, kakva vlast, takvo i povjerenje u nju. Nažalost, uvidjeli smo da je sasvim svejedno tko je za kormilom države. Sve je to ista bagra koja se svađa pred kamerama, a ispod žita dogovara kako će nas lakše i brže opelješiti.
hoggar the terrible is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2008., 12:57   #11
Quote:
hoggar the terrible kaže: Pogledaj post
Jawohl, herr oberst!!
Hogare, tebi sam namjenio težak posao nakon udara. Bit ćeš čuvar pečata.
Al za ozbiljno, nema šanse da se to u Hrvatskoj dogodi.
Grunf is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2008., 13:04   #12
Quote:
Grunf kaže: Pogledaj post
Hogare, tebi sam namjenio težak posao nakon udara. Bit ćeš čuvar pečata.
Al za ozbiljno, nema šanse da se to u Hrvatskoj dogodi.
Samo taj posao ne!! Otkako ga je onaj imbek čuval, više ga nitko nije uspio naći. (Doduše, ja bih ga mogao izgubiti eventualno pri Iveku, u vinariji... A tamo ga ne bi bil problem naći - kad podmiriš račun.)
hoggar the terrible is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2008., 13:58   #13
Zanimljivo da se još koji puhovsky ili goldstein nije našo i glasao za 1.
__________________
Πόλεμος πάντων μὲν πατήρ ἐστι πάντων δὲ βασιλεύς, καὶ τοὺς μὲν θεοὺς ἔδειξε τοὺς δὲ ἀνθρώπους, τοὺς μὲν δούλους ἐποίησε τοὺς δὲ ἐλευθέρους
von_ungern is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2008., 15:47   #14
Quote:
von_ungern kaže: Pogledaj post
Zanimljivo da se još koji puhovsky ili goldstein nije našo i glasao za 1.
Strpljenja, ima vremena.
Nego gdje bih se u tom novom poretku mogao prijaviti za izvršitelja presuda?! može i bez plaće...
hoggar the terrible is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 08:19   #15
Kad bi ja (govorim teoretski ne zovite pandure) napravio udar i došno na vlast, izprve sam mislio da je najbolje staru garnituru giljotinirati na glavnom trgu i to puštati na tv, ali to bi utjecalo na moral mojih sugrađana koji bi te gadove slavili za 20 godina, pa mislim da je najbolji izbor velika zatvorska kazna s prisilnim radom bez pomilovanja
__________________
Πόλεμος πάντων μὲν πατήρ ἐστι πάντων δὲ βασιλεύς, καὶ τοὺς μὲν θεοὺς ἔδειξε τοὺς δὲ ἀνθρώπους, τοὺς μὲν δούλους ἐποίησε τοὺς δὲ ἐλευθέρους
von_ungern is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 08:49   #16
Quote:
von_ungern kaže: Pogledaj post
...mislim da je najbolji izbor velika zatvorska kazna s prisilnim radom bez pomilovanja
Kad malo bolje razmislim, u pravu si!!
Pošten rad za njih je kazna tisuću puta gora od smrti.
hoggar the terrible is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 08:56   #17
Ja bi podržao udar ako bi nova vojna vlast zabranila tabloide, BigBrothere, RedCarpete, i nogom u dupe dala modnim mačkima i tim sličnim skotovima.
mio standard is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 08:57   #18
Kada se radi državni udar, postojeća garnitura nikad se ne ostavlja živom. Da ostanu živi, njihove pristalice bi se sigurno borile da ih oslobode. Sve se brzo riješi i gotovo.

To će ti reći svaki iskusni general iz bilo koje afričke ili latinoameričke zemlje.
Sinbad is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 11:57   #19
Quote:
Sinbad kaže: Pogledaj post
Kada se radi državni udar, postojeća garnitura nikad se ne ostavlja živom. Da ostanu živi, njihove pristalice bi se sigurno borile da ih oslobode. Sve se brzo riješi i gotovo.

To će ti reći svaki iskusni general iz bilo koje afričke ili latinoameričke zemlje.
tako i treba! ne smijemo ostaviti na životu izdajnike.
vuott is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2008., 12:02   #20
Quote:
vuott kaže: Pogledaj post
tako i treba! ne smijemo ostaviti na životu izdajnike.
Razvijmo zastavu i krenimo!!
hoggar the terrible is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:40.