Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.09.2008., 18:27   #141
Otrovnica nikakva i nipošto, nema teoretske šanse. Kravosasić je to mali.
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2008., 18:58   #142
Ako je tako onda onda ćemo otvoriti prozore da uđe malo svježeg zraka
Ali, Sivku i Bjelku ću još neko vrijeme držati u pripravnosti za svaki slučaj

Tnx još jednom
__________________
Windfucker
vedrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2008., 13:14   #143
Imam jedno pitanje, pa sad mi treba i odgovor na njega.Znam da su tema zmije, kojih se panično bojim, ali imam pitanje u vezi jednog malog guštera-daždevnjaka (onaj crni sa žutim pjegicama, ima facu ko da se smije).Ove godine sam srela 3 komada na izvoru Une.Kad su me primjetili bili su relativno mirni, malo su mi pozirali, pa sam ih uspila uslikati.Nisam bila toliko hrabra da ih uzmem u ruku, jer netko govori da su otrovni, a netko da nisu, pa sad ne znam kad ga opet sretnem šta da radim?A baš su mi dragi.
josipa11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2008., 17:03   #144
Hm..koliko znam nije otrovan za ljude nego za druge životinje.
Lory is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 00:23   #145
Neće ti ništa biti ako ga uzmeš u ruku.
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 07:36   #146
Quote:
josipa11 kaže: Pogledaj post
pa sad ne znam kad ga opet sretnem šta da radim?
Divlje životinje u prirodi je najbolje ne uznemiravati ... ako ga uspiješ fotkati to je sasvim OK ... i nikako ga ne bacaj u vodu jer ne zna plivati ...
__________________
Ptica leti, riba pliva, čovjek trči ...
emiliano is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2008., 23:16   #147
Quote:
josipa11 kaže: Pogledaj post
Imam jedno pitanje, pa sad mi treba i odgovor na njega.Znam da su tema zmije, kojih se panično bojim, ali imam pitanje u vezi jednog malog guštera-daždevnjaka (onaj crni sa žutim pjegicama, ima facu ko da se smije).Ove godine sam srela 3 komada na izvoru Une.Kad su me primjetili bili su relativno mirni, malo su mi pozirali, pa sam ih uspila uslikati.Nisam bila toliko hrabra da ih uzmem u ruku, jer netko govori da su otrovni, a netko da nisu, pa sad ne znam kad ga opet sretnem šta da radim?A baš su mi dragi.
Daždevnjak ima u koži otrov kojim se brani(mačka koja ga pokuša gricnit,imat će ozbiljnih zdravstvenih problema). Ja sam ih kao klinac često viđao na jednoj rupi(tu su davnoo pokusali napraviti bunar,pa odustali i ostala plitka rupa) gdje sam vadio glinu za pravljenje zdjelica kad smo se igrali Indijanaca. Sjećam se dva pjegavca kako se penju uz padinu te rupe jedno oblačno popodne...
Otrov daždenjaka pomalo peče kožu,nije inače opasan po ljude,ali nije proporučljivo ga dirati da ga ne uzmemiravamo
Gluskab is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 23:00   #148
Tnx na savjetima.Ako odem sljedeći misec opet na Unu (ako vrimenski uvjeti dopuste) uslikat ću još koji komad dažde, samo se nadam da ne spavaju zimski san, jer ću onda morati pričekati proljeće da mi onda poziraju.Skužila sam da mi je to to u kategoriji gmazova najdraža beštija, ful je simpatičan.
josipa11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 23:01   #149
gmazova, vodozemaca.
__________________
štraco retajska šupjaćo najružnija redikulice na modi retaju neodgojiti lajavi peškarušo bracero sa ružnin sisaman. (c) manitusha @forum.hr
Herp is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 17:47   #150
Daždevnjak luči slabi otrov,ništa posebno,ali praznovjerje kaže,da staneš li na njega on tako zavrišti da čovjek ogluši.Tek toliko da budu pokrivena sva područja -i ovo i onostrano.
mariobab is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 23:13   #151
Question

Molim vas jel mi mozete rec koja je ovo zmijica LINK
I kakva je ovo kornjaca??? LINK
Slike su snimljene na Mreznici u Donjem Zvecaju
Zmija se uvukla u mrezu i sve ribe su valjda krepale od straha, posto nijednu nije pojela. Jednu je progutala do pola pa je odustala. Glava od zmije se ne vidi na slici ali je trokutastog oblika sa skoro identicnim sarama kao po tijelu
gorangogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 23:24   #152
Quote:
gorangogy kaže: Pogledaj post
Molim vas jel mi mozete rec koja je ovo zmijica LINK
I kakva je ovo kornjaca??? LINK
Slike su snimljene na Mreznici u Donjem Zvecaju
Zmija se uvukla u mrezu i sve ribe su valjda krepale od straha, posto nijednu nije pojela. Jednu je progutala do pola pa je odustala. Glava od zmije se ne vidi na slici ali je trokutastog oblika sa skoro identicnim sarama kao po tijelu
mislim da je zmija vrsta sarke tj bosanski šargan evo link pa vidi

http://www.pdbjelasnica.ba/zmije.htm

inače u zadnje vrijeme razne vrste zmija su primjećene gdje ih nije bilo.ovo bi mogao bit taj šargan jer on ide u vodu
šumskičovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 23:30   #153
a kornjača je barska kornjača

http://www.visionexpander.com/hr/car...fid=272&sid=25
šumskičovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 23:49   #154
Zmija ti je ribarica (još ju zovu kockasta vodenjača ili lat. Natrix tessellata). Nije otrovna, viđao sam ih na desetke po Mrežnici u G.Zvečaju. Definitivno nije bosanski šargan (iliti riđovka). Riđovke NIKADA nisam našao u tom kraju, a fala bogu tamo lutam već godinama

Kornjača je definitivno barska kornjača.

Kada si to uslikao? Nije vrag da su već budne?

I by the way, kaj je bilo sa tim životinjama poslije slikanja?
LynxB is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2009., 23:57   #155
Quote:
šumskičovjek kaže: Pogledaj post
mislim da je zmija vrsta sarke tj bosanski šargan evo link pa vidi

http://www.pdbjelasnica.ba/zmije.htm

inače u zadnje vrijeme razne vrste zmija su primjećene gdje ih nije bilo.ovo bi mogao bit taj šargan jer on ide u vodu
Šargan mi se cini malo predebeo i prekratak jer ovakvih zmija na mreznici ima i po skoro pola metra i više su u vodi nego na suhom. Nekad znaju plivat sa jednog kraja na drugi i mogu dugo bit pod vodom. Šargan mi više djeluje "kopneno"
gorangogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 00:09   #156
Quote:
LynxB kaže: Pogledaj post
Zmija ti je ribarica (još ju zovu kockasta vodenjača ili lat. Natrix tessellata). Nije otrovna, viđao sam ih na desetke po Mrežnici u G.Zvečaju. Definitivno nije bosanski šargan (iliti riđovka). Riđovke NIKADA nisam našao u tom kraju, a fala bogu tamo lutam već godinama

Kornjača je definitivno barska kornjača.

Kada si to uslikao? Nije vrag da su već budne?

I by the way, kaj je bilo sa tim životinjama poslije slikanja?
kornjača je pepeljara postala ,a zmija spremljena ala indiana jones

a znači riđovka i šarka su jedno te isto?
šumskičovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 00:14   #157
Yep, mi kažemo riđovka, oni šarka, al sve je to isti k* A bosanski šargan se zove jer je nešto drukčiji od ostatka europske populacije, pa se smatra podvrstom. Kod nas navodno ima obje varijante, al bi trebalo provjerit DNA analizom.
LynxB is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 00:28   #158
Quote:
LynxB kaže: Pogledaj post
Yep, mi kažemo riđovka, oni šarka, al sve je to isti k* A bosanski šargan se zove jer je nešto drukčiji od ostatka europske populacije, pa se smatra podvrstom. Kod nas navodno ima obje varijante, al bi trebalo provjerit DNA analizom.
a vidim ima i črna riđovka ,uopće ne sliči na riđovku.znači imamo riđovku običnu i crnu a šargan je podvrsta ridjovke.
šumskičovjek is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 00:35   #159
Quote:
LynxB kaže: Pogledaj post
Zmija ti je ribarica (još ju zovu kockasta vodenjača ili lat. Natrix tessellata). Nije otrovna, viđao sam ih na desetke po Mrežnici u G.Zvečaju. Definitivno nije bosanski šargan (iliti riđovka). Riđovke NIKADA nisam našao u tom kraju, a fala bogu tamo lutam već godinama

Kornjača je definitivno barska kornjača.

Kada si to uslikao? Nije vrag da su već budne?

I by the way, kaj je bilo sa tim životinjama poslije slikanja?
To je slikano u sedmom mjesecu. Kornjacu smo pustili odma nakon sto smo ju nahranili (stari joj je dao 3 glave od kedera i ocito joj je pasalo), a zmija je pobjegla poslje slikanja jer je nisam stigo ulovit, a stari je bjezo ko vrag od tamjana
gorangogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 09:33   #160
Quote:
šumskičovjek kaže: Pogledaj post
a vidim ima i črna riđovka ,uopće ne sliči na riđovku.znači imamo riđovku običnu i crnu a šargan je podvrsta ridjovke.
Crne riđovke nisu neka posebna podvrsta, samo su drukčije obojene. To ti je ko što neki ljudi imaju plavu kosu, neki smeđu , neki crnu ... Riđovke zbilja variraju u obojenosti, pa tako možeš naći potpuno crne, "normalne", zebraste itd itd.

@ SEVENof9 - ako je zmija podsvjesni strah od muškog spolnog organa, zašto se onda i muški boje zmija? Nekak mi nema previše smisla
LynxB is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:23.