Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Pogledaj rezultate ankete: Jesu li HSS i HSLS danas samo sateliti HDZ-a?
DA 21 72.41%
NE 8 27.59%
Glasovatelji: 29. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.11.2008., 23:11   #41
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Jesu li HSLS i HSS bili sateliti SDP_a do 2003.?
Nisu...

Jesu li i sada tako kriticni?
Nisu, no tada su imali i puno više zastupnika u saboru, a to što nisu bili sateliti skupo ih je koštalo, koliko god to čudno zvučalo, zbog te njihove "kičme" SDP se itekako potrudio da ih razjebe, uz podršku HDZa naravno, ni jednima ni drugima ne odgovara da postoje stranke koje po svojoj snazi mogu limitirati njih u provođenju zacrtane politike, a pogotovo u raspodjeli pozicija, jer nije isto kad koaliraš sa strankom koja ima 15-30 zastupnika ili sa strankom koja ima 5-8 zastupnika, pogotovo kad se ta razlika pretopi u dva glavna tabora.
NINJA 07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2008., 00:30   #42
NINJA, glupo je govoriti da su HDZ-ovci crveni. Mi Hrvati stalno na nekog svaljujemo krivnju, u ovom slučaju "komunjare". Ako su po tvom i HDZ i SDP crveni, onda znaći da smo mi svi za "komunjare"...nisu oni nikakvi crveni, oni su SVI jednostavno rečeno BANDA.
__________________
Narod koji ne zna da poštuje svoju prošlost, nema ni svoju budućnost!
Mrak is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2008., 00:46   #43
Quote:
Mrak kaže: Pogledaj post
NINJA, glupo je govoriti da su HDZ-ovci crveni. Mi Hrvati stalno na nekog svaljujemo krivnju, u ovom slučaju "komunjare". Ako su po tvom i HDZ i SDP crveni, onda znaći da smo mi svi za "komunjare"...nisu oni nikakvi crveni, oni su SVI jednostavno rečeno BANDA.
Imaš problem s vidom? mislim nije vrag da sam napisao ovo u crvenom fontu Aha, ipak nisam, od kad su zadnji put drkali po forumu boje mi uopće ne rade, dakle ipak je do tebe, točnije do tvojih crvenih leća.
Možda, ali samo možda se jednog dana probudiš, sjedneš za kompjuter, pročitaš moj upis i napokon shvatiš bit onoga što sam napisao, do tada uživaj u blagoslovljenosti.
NINJA 07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2008., 09:00   #44
Quote:
Greta kaže: Pogledaj post
Ovo ukidanje parlamentarnih izbora i je najbolja opcija, bez privilegija itd., kladim se da bi nam tada broj političara pao za 90%..., ali to je još veća utopija od velike koalicije.
Quote:
NINJA 07 kaže: Pogledaj post
Utopija je samo zato što je pre malo ljudi u narodu koji razmišljaju svojom glavom a ne za svoj đep, da se razumijemo, ima dosta pametnih i inteligentnih ljudi, ali ih je jako malo koji su odoljeli zovu novca i moći-pozicija iliti fotelja, i dok je tako, dok narod sluša pametne lopine, HDZ_SDP će vladati.
Političarska utopija

Kakvi su nam ljudi u politici, bez obzira na stranačku pripadnost? Druga treča liga. Onih pametnih i inteligentnih je jako malo.

Onda ti iz druge treče lige namještaju svoje poslušnike i imamo jedan jako loš vladajući aparat pun nestručnosti i nepotizma (a o ostalom da ne govorim).

Male stranke koje idu u koaliciju sa vladajućom u biti bi trebale biti nekakav korektiv, kroz to malo što imaju u Vladi trebali bi politički profitirati, prezentirati nam svoje pametne i inteligentne kadrove.

Ove koje su sada u koaliciji nisu ništa od toga, niti su korektiv niti su nam ojaćali svoj politički profil niti su nam prezentirali nove pametne kadrove.

I zato su gubitnici, a ne zato što koaliraju, danas sa HDZom sutra sa SDPom.
Saharun is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 17:27   #45
Quote:
walther-P38 kaže: Pogledaj post
HSS nije ozbiljna stranka još od smrti Vlatka Mačeka. Sprdačina a ne stranka
Kaj got. Seljaka ima, bilo je i biti će !
Gemischt is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2008., 15:44   #46
HSS i HSLS će u cijeloj državnu u koaliciju sa HDZ-om, ostaje pitanje, da li je HDZ nju odredio da osvoji koji postotak više,ili se plaši nestanka HSLS-a i kolapsa HSS-a na lokalnoj razini?
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:37.