Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.11.2008., 20:32   #41
Quote:
Lili_ kaže: Pogledaj post
Stoga ne stoji, već otrcana floskula, da su se partizani (apriori) borili za YU. Tako je ispalo dogovorom ... na kraju rata.
Da, dogovorom između Tita i njegovih sa jedne strane i Josipa Broza i njegovih sa druge strane. Demokracija na dijelu.

Za razliku od Churchilla. On se proglasio za doživotnog predsjednika, mamu mu diktatorsku.
odbojkašcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2008., 21:24   #42
Quote:
Lili_ kaže: Pogledaj post
3. Dakle, ta "Zajednica država" (YU) rađala se postepeno, i isključivo demokratskim dogovorom od strane svih predstavnika naroda/država članica na njenim Ustavotvornim Skupštinama.
Jes vala, sve po sistemu ubij i zakolji..zanimljiva forma demokracije...
Rusko-balkanski rulet, ako smijem primjetiti..
__________________
Živi!
početnik do srži is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2008., 22:00   #43
Quote:
odbojkašcro kaže: Pogledaj post
Da, dogovorom između Tita i njegovih sa jedne strane i Josipa Broza i njegovih sa druge strane. Demokracija na dijelu.

Za razliku od Churchilla. On se proglasio za doživotnog predsjednika, mamu mu diktatorsku.
Hrvatska koja je bila dio Jugoslavije tj tampon zone, da je bila odmah nakon rata samostalna vjerojatno bi bila dio SSSR-a, a jedino je...imao muda...(dalje i znaš sam na kog mislim)...naravno Ameri su nam dali veliku podršku (Jugoslaviji) jer im je to super odgovaralo, s obzirom na stanje poslije rata, tj velikih suprotnosti SAD i V. Britanija s jedne strane i SSSR-a s druge strane.
__________________
Narod koji ne zna da poštuje svoju prošlost, nema ni svoju budućnost!
Mrak is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2008., 22:03   #44
Quote:
Lili_ kaže: Pogledaj post
Premda, po meni, Oktobarska revolucija iz 1917. je, u biti, originalna reinterpretacija Francuske revolucije (1789 - 1791).
točno tako. i jedan i dugi događaj su produkt judeomasonske zavjere
narayan001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2008., 22:23   #45
Quote:
Mrak kaže: Pogledaj post
Hrvatska koja je bila dio Jugoslavije tj tampon zone, da je bila odmah nakon rata samostalna vjerojatno bi bila dio SSSR-a, a jedino je...imao muda...(dalje i znaš sam na kog mislim)...naravno Ameri su nam dali veliku podršku (Jugoslaviji) jer im je to super odgovaralo, s obzirom na stanje poslije rata, tj velikih suprotnosti SAD i V. Britanija s jedne strane i SSSR-a s druge strane.
Točno tako. Mi naprosto ovdje nismo imali drugih opcija, nego biti taj jedan-jedini most između ta dva svijeta i, Titovski-mudro, ubirati "mostarinu" s obe strane mosta.
Na takvom gospodarstvu se Yugoslavia najviše i održavala.
Kad se svijet promijenio, iz bipolarnog u unipolarni, potreba za tim mostom, zvanim YU je prestala, pogotovo kad se prethodno još raspao i ogromni (federalni) SSSR bez ispaljenog metka.
Tad su "dozvolili" i nama da se raspadnemo i mogli smo tada odmah (1990.) ući u EU sa još 5,5 milijardi US$ nepovratne "poputbine" (ponuda tadašnjeg EU-"Oli Rehna" na zadnjoj sjednici Predsjedništva SFRJ) i onda se, unutar Zakona EU-a, razdruživati u samostalne države bez rata - poput Češke i Slovačke.
O tome, prvi je svjedočio Azem Vlasi 1998. na HRT1 Dnevniku, a Kiro Gigorov godinu dana kasnije u emisiji Nedjeljom u 2.
Jbga, S.Milošević je to tada odbio i rekao: NE, ja ću da pravim modernu federaciju (čitaj: srboslaviju) a tada se digao i pok. F.Tuđman i reko: Ja ću onda praviti Banovinu Hrvatsku.
Ostalo, ... znaju svi ...

Zadnje uređivanje Lili_ : 16.11.2008. at 22:37.
Lili_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2008., 22:50   #46
Quote:
Lili_ kaže: Pogledaj post
Da,da, usraše su svojim fašizmom, zajedno sa fašističkim okupatorima naše Domovine, "branili" našu Domovinu od ANTIfašizma ....
Kakve li sve glupe pokušaje revizije povijesti, i to zamjenom teza, još neću pročitati.

Pricas li o staroj Hrvatskoj ili ovoj sto je nastala 1991?
Blixa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2008., 22:52   #47
Quote:
Sinbad kaže: Pogledaj post
1. Spizdit izdajnički ustaški šljam, što je uspješno izvršeno '45.
Bleiburg ti bio uspjesan?
Blixa is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2008., 11:38   #48
Quote:
Blixa kaže: Pogledaj post
Pricas li o staroj Hrvatskoj ili ovoj sto je nastala 1991?
Nema tu "stare ili nove" Hrvatske !
Hrvatska je samo jedna, ... bila i ostala!
Definicija Hrvatske je u Ustavu RH (vidi u "Izvorišnim osnovama" Ustava RH).
Sve "druge verzije" su, dakle, protu-Ustavne !!!

Ustav RH:
http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/232289.html

p.s.
Iznad Ustava RH je jedino Bog, a nažalost, i one bezbožne-budale koje sebe "bogom" smatraju.

Zadnje uređivanje Lili_ : 17.11.2008. at 11:51.
Lili_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 13:25   #49
Opet puno laprdanja o onome što nije tema. Tema je cilj partizanske borbe. Da li je to komunizam i Jugoslavija ? Ili je to neovisna Hrvatska i višestanačka demokracija ?
Ja mislim da je bilo prvo. Tko misli suprotno ?
odbojkašcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 14:40   #50
Quote:
Lili_ kaže: Pogledaj post
Nema tu "stare ili nove" Hrvatske !
Hrvatska je samo jedna, ... bila i ostala!
Ne zahvaljujući smeću poput tebe.
jure_1987 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 18.11.2008., 14:56   #51
Quote:
Blixa kaže: Pogledaj post
Bleiburg ti bio uspjesan?
pa nije do kraja...oni sa zlatom su zbrisali
sajo034 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 14:59   #52
Quote:
sajo034 kaže: Pogledaj post
pa nije do kraja...oni sa zlatom su zbrisali
Pa se svetilo na sirotinji.
odbojkašcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 15:01   #53
Quote:
odbojkašcro kaže: Pogledaj post
Pa se svetilo na sirotinji.
to je ionako izmisljotina
da je bilo toliko zrtava onda bi se naslo i toliko kostiju
ovako nista
đed mraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 22:26   #54
Quote:
đed mraz kaže: Pogledaj post
to je ionako izmisljotina
da je bilo toliko zrtava onda bi se naslo i toliko kostiju
ovako nista
Svaki komentar suvišan
odbojkašcro is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 11:10   #55
Pa naravno da se posljednih godina nastoji na sve nacine dokazati da su ciljevi partizanske borbe bili nesto drugo, a ne komunizam i Jugoslavija! To su posljednji pokusaji da se partizani i njihova bratija izvuku iz statusa najvecih gubitnika u povijesti hrvatskog naroda!

Trenutno stanje stvari na ovim prostorima govori da su komunisti uzalud pobili masu stanovnistva, pocinili groznije zlocine od fasista, da ce u medju ogromnom vecinom Hrvata ostati vjecno prokleti za ciljeve koji su sve do jednoga propali:

-bratsvo im je i jedinstvo zavrsilo u rijekama krvi...
-nesvrstani imaju utjecaj manji nego ribicka drustva...
-komunizam je isprdan i unisten do temelja u ovom djelu Europe...
-Jugoslavija im je postala pojam propasti u cijelom svijetu...
-i sto im je najbolnije, moraju u bijesu i nemoci trpiti postojanje nezavisne hrvatske drzave

Mislim da su dosta jasni razlozi njihovog korigiranja povijesti. A to koliko ih se njih nije borilo za ove propale ciljeve, takvi se izbroje na prste jedne ruke!
dobbyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 13:18   #56
Quote:
đed mraz kaže: Pogledaj post
to je ionako izmisljotina
da je bilo toliko zrtava onda bi se naslo i toliko kostiju
ovako nista
Utoliko ce biti lakse utvrditi identitete likvidiranih i likvidatora pa ce napokon i Mesic moci posjetiti Bleiburg.
__________________
No Brain, No Pain !
Finder01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 14:16   #57
Quote:
Pa naravno da se posljednih godina nastoji na sve nacine dokazati da su ciljevi partizanske borbe bili nesto drugo, a ne komunizam i Jugoslavija! To su posljednji pokusaji da se partizani i njihova bratija izvuku iz statusa najvecih gubitnika u povijesti hrvatskog naroda!
ciljevi hrvatskih partizana oslobadanje od terora Talijana,Njemaca,i Cetnika

Quote:
Trenutno stanje stvari na ovim prostorima govori da su komunisti uzalud pobili masu stanovnistva, pocinili groznije zlocine od fasista,
ubijanje nekog ko te napao i pokusao ubiti nije groznije od ubijanja nevinih od strane fasista

Quote:
-bratsvo im je i jedinstvo zavrsilo u rijekama krvi...
-nesvrstani imaju utjecaj manji nego ribicka drustva...
-komunizam je isprdan i unisten do temelja u ovom djelu Europe...
-Jugoslavija im je postala pojam propasti u cijelom svijetu...

Mislim da su dosta jasni razlozi njihovog korigiranja povijesti. A to koliko ih se njih nije borilo za ove propale ciljeve, takvi se izbroje na prste jedne ruke!
NDH 41-45-koliko Hrvata pobijeno od saveznika Talijana,Njemaca, NDH-nije nezavisna nego nego Njemacka Drzava Hrvatska
SR Hrvatska u SFRJ 45-91-koliko Hrvata su ubili saveznici Srbi,Slovenci...
Ekonomski zivot NDH vs Jugoslavija vs Hrvatska
Quote:
-i sto im je najbolnije, moraju u bijesu i nemoci trpiti postojanje nezavisne hrvatske drzave
Nisam znao da se potomci Hrvatski Partizana nisu borili protiv Srba 91-95,Bobetko bio partizan u ww2 i general 91-95

OK ajmo izvrijedati jadne hrvatske partizane jer su se borili 4g protiv jaceg neprijatelja i propao im komunizam iako su se vecina borili da se oslobode okupatora a ne zbog komunisticke ideologije .
Dali ce takvi kao ti sutra vrijedati i rusiti spomenike hrvatskim braniteljima i Franji Tudmanu jer je drzava bankrotirala i stranci su pokupovali sve nekretnine koje vrijede te smo 2100 izumrli i ostalo nas 1 milijun i Hrvatska je postala vikend-drzava za EU bogatune.
sony2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 14:23   #58
Zasto trpate NDH u svaku temu o komunistima i partizanima?
Komunisti su se zajebavali sa ustasama 5 godina a sve te silne godine poslije je bilo obicno silovanje postenog naroda.

Ili da vam slikovito objasnim. Da vlast danas ima moc tih komunista pola vas na forumu bi bilo pobijeno, poslije pendrekanja.
A taj nevini narod sto su ih komunisti uklanjali su stradali ponekad zbog samo 1 promila price i pisanja kako vi danas pisete protiv vlasti.

Kuzite? Ili treba jos crtanja?

Zasto ste u raskoraku sami sa sobom? Branite nesto sto ne zelite ni po koju cijenu da se vama danas nametne?

Mislim jeste li svjesni sto pisete? Ili vec niste, fenomen sam po sebi.
Blixa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 14:35   #59
Quote:
Blixa kaže: Pogledaj post
Zasto trpate NDH u svaku temu o komunistima i partizanima?
Komunisti su se zajebavali sa ustasama 5 godina a sve te silne godine poslije je bilo obicno silovanje postenog naroda.

Ili da vam slikovito objasnim. Da vlast danas ima moc tih komunista pola vas na forumu bi bilo pobijeno, poslije pendrekanja.
A taj nevini narod sto su ih komunisti uklanjali su stradali ponekad zbog samo 1 promila price i pisanja kako vi danas pisete protiv vlasti.

Kuzite? Ili treba jos crtanja?

Zasto ste u raskoraku sami sa sobom? Branite nesto sto ne zelite ni po koju cijenu da se vama danas nametne?

Mislim jeste li svjesni sto pisete? Ili vec niste, fenomen sam po sebi.
A zasto mijesas partizane s komunistima,ocemo li onda mijesati branitelje91-95 sa HDZom ,znaci po toj logici branitelji krivi za HDZov privatizacijski kriminal
Bravo,genijalci
sony2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 14:56   #60
Quote:
sony2000 kaže: Pogledaj post
A zasto mijesas partizane s komunistima,ocemo li onda mijesati branitelje91-95 sa HDZom ,znaci po toj logici branitelji krivi za HDZov privatizacijski kriminal
Bravo,genijalci
Mozes ih i odvojiti ako hoces. Isto ti dodje.

A trpam ih jer je tema o cilju partizanske borbe. A cilj su ostvarili u komunistickoj Jugi, zar ne?
Blixa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:01.