Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2008., 12:49   #21
Quote:
Blueray kaže: Pogledaj post
Nemoj se uvrijediti, ali ja ne vjerujem da netko uopće može napisati ovakav post.
Neutronske bombe? svašta
Zašto bih se uvrijedio?
"Samo" razmišljam, što bi se sve moglo ponovo izroditi iz tog tužakanja, tim više što je Srbija sada ponižena i "amputacijom" Kosova ...
Ne mislim, pri tome, kao uebersoldat, na teritorijalna osvajanja, već prije na početak izraelsko-palestinskog sindroma OVDJE i SADA dakle, vječnog raketiranja iz svojih "ukopanih" tj. fiksnih pozicija.
Eto, tog se bojim, jer taj rat bi onda trajao stoljećima, upravo onako kako traje između izraelaca i palestinaca koji su btw. isto dosta slični (po jeziku) kao hrvati i srbi.

Neutronsko raketno oružje, ekološki ne kontaminira ciljeve na koje pada ali, svojim jakim neutronskim zračenjem, uništava sve stanične organizme (uglavnom sisavce) tako da ljudi nestaju, dok nekretnine, zemlja, voda i zrak ostaju nedirnute i nekontaminirane "sekundarnim zračenjima" (kao kod klasičnog atomskog-oružja). "Idealno", za kasnije zaposijedanje od strane agresora ! ...

Zadnje uređivanje Kiamos : 25.11.2008. at 13:10.
Kiamos is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 13:10   #22
Quote:
Kiamos kaže: Pogledaj post
Zašto bih se uvrijedio?
"Samo" razmišljam, što bi se sve moglo ponovo izroditi iz tog tužakanja, tim više što je Srbija sada ponižena i "amputacijom" Kosova ...
Samo "razmišljam"....
Ispravljeno.

Quote:
Kiamos kaže: Pogledaj post
Neutronsko raketno oružje, ekološki ne kontaminira ciljeve na koje pada ali, svojim jakim neutronskim zračenjem, uništava sve stanične organizme (uglavnom sisavce) tako da ljudi nestaju, dok sve nekretnine ostaju nedirnute i nekontaminirane "sekundarnim zračenjima" (kao kod klasičnog atomskog-oružja). "Idealno", za kasnije zaposijedanje od strane agresora ! ...
Mogli bi i mi baciti koju, kada ju nabavimo, na istok.
jure_1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 13:16   #23
Quote:
jure_1987 kaže: Pogledaj post

Mogli bi i mi baciti koju, kada ju nabavimo, na istok.
Pa o tome se i radi ... po onome ... "tuk na utuk" ...sve do poslijednjeg srbina i hrvata a na opću radost "svih onih (neposredno ) oko nas" koji bi kasnije "sve to" lijepo onda, između sebe, ...,jelte, "kulturno podijelili". Ionako im se ne dopadamo, bilo kao srbi il' hrvati.
Tuđe je uvijek bilo lako dijeliti, kako na salvetama(planiranjem) tako i u stvarnosti(stupanjem u posjed zemlje bez živih ljudi) ...
Povijest bi to onda nazvala (hipotetički): "desrbizacija i decroatizacija Balkana kao vijećitih morbogenih faktora regije, bila je izazvana (jelte) njihovom međusobnom mržnjom"
dodajem: i našom svesrdnom pomoći da u "tome" što prije uspiju.
Na kraju krajeva, ne radi se tu o toliko puno ljudi na ovom danas (pre)napućenom svijetu od 6,5 milijardi ljudi.
Srba i Hrvata zajedno ima koliko i stanovnika u tri (3) grada ala talijanski Milano ... dakle, ukupno cca. 12 mil.
Zato i cijenim Kajinov prijedlog, tim više, jer se kao predstavnik talijanske manjine u HR, zalaže za najefikasnije rješenje ovog novog, ozbiljno-opasnog (i za sada, "samo" pravnog), hrv/srp sukoba - obostranim i istovremenim povlačenjem tužbi !

Zadnje uređivanje Kiamos : 25.11.2008. at 14:23.
Kiamos is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 14:57   #24
Kajinu bi bilo najbolje da se baci s neke litice.
Bobo Mesar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 20:46   #25
Povežite sada ovu temu sa temom: "Od sloma konzumerizma do povratka »čvršćoj ruci«" i vidjet ćete kako se ova tužakanja
događaju u jako torbulentnom vremenu na globalnoj razini, tim više je i veći rizik da sve to izmakne međunarodnoj i inoj kontroli i tako dobijemo ovdje novi srpsko-hrvatski rat.
Kiamos is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 21:26   #26
Quote:
kutna garnitura kaže: Pogledaj post
fakat - kakvo ti je ovo ponasanje? - sto ti znaci to "srbinu jedan?"
takva komunikacija je dostojna neke plemenske komunikacije a ne ove forumske
S tobom na Forumu komunikacija je daleko ispod i plemenske !
__________________
CUM GRANO SALIS
Long Play is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 23:01   #27
Quote:
kutna garnitura kaže: Pogledaj post
fakat - kakvo ti je ovo ponasanje? - sto ti znaci to "srbinu jedan?"
takva komunikacija je dostojna neke plemenske komunikacije a ne ove forumske
Pa sta se na bas svim forumima ljutite kad vam netko kaze da ste Srbi? Ne razumijem zasto vam je uvreda kad vas netko nazove imenom pripadnika nama susjednog naroda!?
Pa ljudi to jednostavno zakljucuju po vasim politickim stavovima koji se gotovo u potpunosti podudaraju sa stavovima najveceg djela stanovnika Srbije.

Kad ja, nedaj Boze, poludim pa pocnem zastupati iste stavove kao Zmago Jelincic, slobodno me zovite Slovenac!
dobbyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 23:10   #28
Kakvi bolidi. Ja čekam da recimo mene netko nazove Hrvatu jedan. Zašto bih se ljutio
Blueray is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 23:32   #29
Quote:
Blueray kaže: Pogledaj post
Kakvi bolidi. Ja čekam da recimo mene netko nazove Hrvatu jedan. Zašto bih se ljutio

Kad istinskog kozmopolitu nazovemo srbinom, hrvatom, slovencem ... ili bilo kojim drugim nacionalnim predznakom to je za njega uvreda.
Zašto?
Zato jer su to ljudi (gotovo) bez nacionalnog identiteta kojeg je potpuno zamijenio jak osobni integritet.
Nacionalni identiteti, s jedne strane, i osobni integriteti s druge, su obrnuto proporcionalni. Što više prvog, to manje onog drugog i obratno.
Drugim riječima, jedni uglavnom obitavaju po zakonu svoje gomile "krda" ili "jata" dok drugi "soliraju" poput lava ili orla, koji nisu nikad ni u krdu ni u jatu.
Stoga, oprez prije lijepljenja nacionalnih etiketa drugima "po osjećaju".
Forum-i, i inaće, nebi smjeli biti plemenska okupljališta "ovih" ili "onih", to imate u svom selu, ulici, birtiji ... itd. Ili se onda otvori tema s naznakom: samo za npr. "klingonce".
(Pre)velika nacionalna senzibilnost, ne vodi u racionalne rasprave na forumima, kao onda ni izazvan kozmopolitski stav o tome.
Nadam se da će od sada biti jasnije i lakše sporazumjevanje po tom pitanju.

Zadnje uređivanje Kiamos : 26.11.2008. at 00:15.
Kiamos is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 23:39   #30
Quote:
Kiamos kaže: Pogledaj post
Prevelika nacionalna senzibilnost, ne vodi u racionalne rasprave, kao onda ni izazvan kozmopolitski stav o tome.
Pa zašto se onda ljutiš kad netko nekoga nazove "Srbinu jedan"?
Nemoj biti toliko senzibiliziran
Blueray is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 23:56   #31
Quote:
Blueray kaže: Pogledaj post
Pa zašto se onda ljutiš kad netko nekoga nazove "Srbinu jedan"?
Nemoj biti toliko senzibiliziran
Tebi stvarno treba crtati ... ok ... pokušati ću:

Ako znaš da nisi talijan već (pretpostavljam) hrvat, a "netko" ti vehementno-vispreno dbrusi: talijančino jedna. To ćeš doživjeti kao uvredu.
Još gori bi osjećaj imao da si hrvatski-kozmopolit. Vjeruj mi.

Zadnje uređivanje Kiamos : 26.11.2008. at 00:06.
Kiamos is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 00:06   #32
A dobro; istina je da se razne balkanske nacije lijepe za neke široko_poznate stereotipe: U svijetu su Hrvati poznati kao jako nacionalno osvješten narod, te ga odmah povezuju za fašizam i nacionalizam, a kako se kaže; u svakom vicu ima barem pola istine ... ipak smo mi bili zadnja nacistička sila u europi

kad neko kaže srbinu jedan ... znači da je sklon lokalnoj globalizaciji s određenim i ograničenim mentalitetom ... nerijetko se veže za ekspanzionističku politiku (v.srbija, bratstvo i jedinstvo i slično).

Kada nekom kažeš bosancu jedan ... obično se tu smatra primitivizam i nekultura

Slovenci se vežu sa sitničavost, šrktost i male muljaže.


Naravno, u večini slučajeva istina ovisi o pojedincu i kučnom odgoju, a stereotipne etikete se nije lako riješit!
__________________
DRUGI DOLAZAK
UBERSOLDAT is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 12:12   #33
Quote:
Kiamos kaže: Pogledaj post
Ako znaš da nisi talijan već (pretpostavljam) hrvat, a "netko" ti vehementno-vispreno dbrusi: talijančino jedna. To ćeš doživjeti kao uvredu.
Primjer ti je odličan pa ću ja tebi nacrtati:
Hrvat sam i da me netko u diskusiji nazove "Talijančino jedna" (makar analogija nije 100% dobra jer ga je nazvao "Srbinu jedan", a analogija Talijančini bi bila "Srbendo jedna") ne bih se uvrijedio niti koliko je crno pod noktom. A zašto i bih?
Blueray is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 12:33   #34
Quote:
Blueray kaže: Pogledaj post
Primjer ti je odličan pa ću ja tebi nacrtati:
Hrvat sam i da me netko u diskusiji nazove "Talijančino jedna" (makar analogija nije 100% dobra jer ga je nazvao "Srbinu jedan", a analogija Talijančini bi bila "Srbendo jedna") ne bih se uvrijedio niti koliko je crno pod noktom. A zašto i bih?
Zachatavamo temu. Tvoje, moje i ino diskreciono pravo je uvrijediti se na bilo što. To je, u konačnici, nešto što se zove sloboda mišljenja. Kakav bi epilog toga bio, gledan pravnom optikom, na Sudu ... sasvim je opet druga stvar.
Stoga, po meni, oboje smo (za sada) u pravu, ili nismo, ... prema nekom "trećem" mišljenju.

On topic: Što ti misliš o "neminovnosti" istovremenog povlačenja ovih tužbi, ....i izašto "da" ili "ne"?

Zadnje uređivanje Kiamos : 26.11.2008. at 12:49.
Kiamos is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 14:09   #35
Quote:
Kiamos kaže: Pogledaj post
On topic: Što ti misliš o "neminovnosti" istovremenog povlačenja ovih tužbi, ....i izašto "da" ili "ne"?
To je najobičnija bljezgarija. Srbija namjerava tužiti Hrvatsku radi genocida i Međunarodni sud pravde u Haagu će tu tužbu sigurno odbiti jer Srbija nema nikakve veze sa hrvatskim državljanima srpske nacionalnosti. Niti se vodio rat na teritoriju Srbije
Blueray is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 17:33   #36
Quote:
Blueray kaže: Pogledaj post
To je najobičnija bljezgarija. Srbija namjerava tužiti Hrvatsku radi genocida i Međunarodni sud pravde u Haagu će tu tužbu sigurno odbiti jer Srbija nema nikakve veze sa hrvatskim državljanima srpske nacionalnosti. Niti se vodio rat na teritoriju Srbije
Ne bih bio baš tako siguran. Poznaješ međunarodno pravo ?
Svaka zemlja članica UN-a ima pravo podnositi sve pravne akte prema UN-ovom
Međunarodnom sudu u Den Haag-u pa tako i Srbija.
Po raznim pravnim osnovama može se doći do istog cilja, ukoliko se raspolaže valjanim argumentima.
"Samo" to je u ovom slućaju važno.
Nemojmo zaboraviti ni to, da se na tom istom Sudu (tj. njegovom "odjelu" za ratne zločine počinjene na području bivše YU) još uvijek vode postupci prema svim stranama iz minulog rata.
Iz navedenog jasno proizlazi, da će svi ti dokazi, na tom istom Sudu, biti upotrebljeni i za ova nova hrv/srp tužakanja (za genocid).
Ukoliko bi Srbija bila odbijena, tek tada dolazi do prave opasnosti i "razloga" za njenu novu agresiju na Hrvatsku, tj. prije spomenuti beskonačni srp/hrv rat.

Zadnje uređivanje Kiamos : 26.11.2008. at 18:00.
Kiamos is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2008., 00:58   #37
Quote:
UBERSOLDAT kaže: Pogledaj post
A D.Kain je baš nekakva politička ličnost koju bi trebalo poslušat ili se na njega ugledat ... konstantno širi pošast partizanštine po saboru.
Hahahaha,samo sam čekao
Brankovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2008., 11:23   #38
Quote:
Kiamos kaže: Pogledaj post
Ne bih bio baš tako siguran. Poznaješ međunarodno pravo ?
Sudeći po tvojim postovima, mnogo bolje od tebe
Quote:
Kiamos kaže: Pogledaj post
Svaka zemlja članica UN-a ima pravo podnositi sve pravne akte prema UN-ovom
Međunarodnom sudu u Den Haag-u pa tako i Srbija.
To je istina, samo te pitam kakve veze ima država Srbija s počinjenim zločinima nad hrvatskim državljanima? Kakve veze ima što su po nacionalnosti Srbi? Hrvatska vojska nije ratovala na teritoriju Srbije i prema tome nema niti teoretske šanse da se Sud proglasi nadležnim u toj budućoj tužbi Srbije.
Quote:
Kiamos kaže: Pogledaj post
Nemojmo zaboraviti ni to, da se na tom istom Sudu (tj. njegovom "odjelu" za ratne zločine počinjene na području bivše YU) još uvijek vode postupci prema svim stranama iz minulog rata.
Ovime si pokazao da nemaš pojma o materiji o kojoj raspravljaš. Međunarodni sud pravde u Haagu nema apsolutno nikakve veze sa Sudom za ratne zločine na području bivše Jugoslavije u Haagu, osim što su u istom gradu.
Jedan je osnovan prije nekoliko desetljeća, drugi u prošlom desetljeću, jedan sudi tuženim državama, drugi sudi pojedincima. Informiraj se prvo
Blueray is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2008., 11:44   #39
Quote:
Blueray kaže: Pogledaj post
Sudeći po tvojim postovima, mnogo bolje od tebe

To je istina, samo te pitam kakve veze ima država Srbija s počinjenim zločinima nad hrvatskim državljanima? Kakve veze ima što su po nacionalnosti Srbi? Hrvatska vojska nije ratovala na teritoriju Srbije i prema tome nema niti teoretske šanse da se Sud proglasi nadležnim u toj budućoj tužbi Srbije.

Ovime si pokazao da nemaš pojma o materiji o kojoj raspravljaš. Međunarodni sud pravde u Haagu nema apsolutno nikakve veze sa Sudom za ratne zločine na području bivše Jugoslavije u Haagu, osim što su u istom gradu.
Jedan je osnovan prije nekoliko desetljeća, drugi u prošlom desetljeću, jedan sudi tuženim državama, drugi sudi pojedincima. Informiraj se prvo

1. Sudeći po tvojim postovima totalno si, i domicilno a kamol', Međunarodno-pravno nepismen.

2. Za (eventualno) počinjene zločine, na bilo kojem dijelu svijeta, svaka država
članica UN-a, pa tako i ta nesretna Srbija, može se obratiti UN-ovom Međunarodnom sudu pravde ako raspolaže s relevantnim argumentima i dokazima, bez obzira je li se radi o "njenom narodu" (pripadnicima njene nacionalnosti) ili pripadnicima nekih drugih nacionalnosti.

3. Međunarodni sud pravde u Haagu i Sud za ratne zločine na području bivše Jugoslavije u Haagu, slobodno izmjenjuju sve relevantne dokaze i argumente koji idu u prilog razrješenja svih sporova na oba ta Suda jer su oba u okrilju iste "krovne institucije" a to je (bio i ostao) samo i isključivo UN.

4. Imajući u vidu gore izneseno više te ne smatram relevantnim za daljnju diskusiju po ovom pitanju te nema nikakve osnove da mi se više, po istom pitanju, obraćaš.

5.

Zadnje uređivanje Kiamos : 27.11.2008. at 11:53.
Kiamos is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2008., 11:53   #40
Quote:
Kiamos kaže: Pogledaj post
1. Sudeći po tvojim postovima totalno si, i domicilno a kamol', Međunarodno-pravno nepismen.
Sudeći po tvojim postovima, ako me smatraš pravno nepismenim to mi može biti samo kompliment
Quote:
Kiamos kaže: Pogledaj post
2. Za (eventualno) počinjene zločine, na bilo kojem dijelu svijeta, svaka država
članica UN-a, pa tako i ta nesretna Srbija, može se obratiti UN-ovom Međunarodnom sudu pravde ako raspolaže s relevantnim argumentima i dokazima, bez obzira je li se radi o "njenom narodu" (pripadnicima njene nacionalnosti) ili pripadnicima nekih drugih nacionalnosti.
Netočno. Ponovno proučiti materiju
Quote:
Kiamos kaže: Pogledaj post
3. Međunarodni sud pravde u Haagu i Sud za ratne zločine na području bivše Jugoslavije u Haagu, slobodno izmjenjuju sve relevantne dokaze i argumente koji idu u prilog razrješenja svih sporova na oba ta Suda jer su oba u okrilju iste "krovne institucije" a to je bio i ostao UN.
To nisi napisao u prethodnom postu. Tvoje izvlačenje je jadno
Quote:
Kiamos kaže: Pogledaj post
4. Imajući u vidu gore izneseno više te ne smatram relevantnim za daljnju diskusiju po ovom pitanju.
Blueray is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:28.