Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2008., 01:24   #61
Quote:
satori@sanitarium kaže: Pogledaj post
nego dal ima koji primjer u ljuskoj povijesti da je neki ateist ucino neki zlocin u ime nereligioznosti?
ti si genije

naprimjer Staljin, diktator deklarirano ateističkog režima progonio je vjernike, ne znam koliko treba bit eksplicitnije
Starfucker226 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 01:29   #62
Quote:
Starfucker226 kaže: Pogledaj post
ti si genije

naprimjer Staljin, diktator deklarirano ateističkog režima progonio je vjernike, ne znam koliko treba bit eksplicitnije
Nije on progonio samo vjernike nego sve one koji su mu smetali i one za koje je mislio da bi mu mogli smetati.
__________________
Fortes Fortuna Adiuvat
Hawker is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 01:34   #63
Quote:
Hawker kaže: Pogledaj post
Nije on progonio samo vjernike nego sve one koji su mu smetali i one za koje je mislio da bi mu mogli smetati.
isto to možemo reći za križare, u tome je poanta, tako možemo reći da niko nikad nije ubijao ni u ime vjere ni u ime ateizma, ako upotrijebimo apologetiku kojom se služe gospoda ateisti sa ove teme
Starfucker226 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 01:42   #64
Quote:
Starfucker226 kaže: Pogledaj post
isto to možemo reći za križare, u tome je poanta, tako možemo reći da niko nikad nije ubijao ni u ime vjere ni u ime ateizma, ako upotrijebimo apologetiku kojom se služe gospoda ateisti sa ove teme
A ne,krizarski ratovi su vodjeni u IME vjere dok su Staljinove cistke radjene da bi isti ostao na vlasti nevezano za vjerska uvjerenja.
__________________
Fortes Fortuna Adiuvat
Hawker is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 01:56   #65
Quote:
Hawker kaže: Pogledaj post
A ne,krizarski ratovi su vodjeni u IME vjere dok su Staljinove cistke radjene da bi isti ostao na vlasti nevezano za vjerska uvjerenja.
ma nemoj, svi vjernici bili su nepoželjni u Staljinovom režimu, isto kao što su križarima bili neprijatelji svi ne-kršćani, u oba slučaja ubijali su i sve druge koji bi im se našli na putu

broj ubijenih vjernika u komunističkim režimima se mjeri u milijunima, to je opće prihvaćena činjenica u svem svijetu, uopće je bespredmetno to negirati, kao kad bi neko reko da Židovi nisu u Reichu ubijani zbog svoje nacionalnosti, nego zbog toga da bi Hitler ostao na vlasti
Starfucker226 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 02:03   #66
Quote:
Starfucker226 kaže: Pogledaj post
ma nemoj, svi vjernici bili su nepoželjni u Staljinovom režimu, isto kao što su križarima bili neprijatelji svi ne-kršćani, u oba slučaja ubijali su i sve druge koji bi im se našli na putu

broj ubijenih vjernika u komunističkim režimima se mjeri u milijunima, to je opće prihvaćena činjenica u svem svijetu, uopće je bespredmetno to negirati, kao kad bi neko reko da Židovi nisu u Reichu ubijani zbog svoje nacionalnosti, nego zbog toga da bi Hitler ostao na vlasti
Jao,ulazis u sferu rasprave gdje postoji realna opasnost da ces ispasti neuk iz tamo nekog predmeta znanog kao povijest.
Zato se uljudno i na vrijeme povlacim.

P.S. Neka ti bude,Staljin nije nista bolji ni losiji od pape. To si dobro dokazao,vjernici ce biti odusevljeni.
__________________
Fortes Fortuna Adiuvat
Hawker is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 02:28   #67
Quote:
globalni_dzihad kaže: Pogledaj post
Potaknut jucerasnjim stravicnim mudzahedinskim napadom na civile u Mumbaiju,

http://www.jutarnji.hr/svijet/clanak...,27,,142783.jl

odlucio sam otvoriti jednu ozbiljnu temu o Globalnom dzihadu, posasti 21. stoljeca.

1.Slazete te li se i vi da je ovo uistinu globalni dzihad (ili je rijec o nepovezanim incidentima)?

2.Koji su glavni uzroci globalnog dzihada tj. koji su ciljevi istog?

3.Vidi li se kraj ovom zlu?

4.Koliko ce zivota kostati? (iako su prognoze krajnje nezahvalne, ovo pitanje je nesto sto se jednostavno ne moze zaobici!)

ps

Toplo pozivam sve, a prije svega forumske islamiste da se svojim (ontopic) komentarima pridruze ovoj temi.

pps

Za one manje upucene u globalni dzihad preporucam:

http://www.globaljihad.net (ovi su mi zdipili nick ali im halalim)
koji mrtvi globalni džihad? koliko ljudi je dosad umrlo od globalnog džihada a koliko od američkih bombi? u automobilskiim nesrećama samo? i nisam musliman..
__________________
istina o EU
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 02:31   #68
Quote:
Breezer Boy kaže: Pogledaj post
Fascinantno kako nitko ovo ne komentira. Mislim, na ostalih 9 tema se brane muslimani, ali ovdje, nitko, sutnja

Pa me zanima, kakvo opravdanje imate sada? Mislim, jel Indija sudjeluje u agresiji na Irak ili Afganistan Mozda i oni objavljuju karikature Ma ne, sigurno su i oni krizarali protiv muslimana, i to je uvijek dobar argument
Zanimljivo kako u danasnjem svijetu jedino muslimanski teroristi imaju cilj pobiti sto vise ljudi, najvise Britanaca i Amerikanaca, a ako ubijes Židova, to valjda garantira ulazak u raj sa duplim brojem djevica, tko ce znati vise, ne pratim bas primitivne kulture. Istina, i Europa ima svojih terorista, samo sto jedna ETA ima naviku 12 sati prije javiti gdje je bomba, koja je uvijek postavljena oko policije i drugih drzavnih sluzbi, a nikada cilj nisu civili, ovo govorim samo da preduhitrim forumase koji ce krenuti "nisu oni jedini".
Mislim da je jedina pozitivna stvar sto Indija nema multikultulturalne pizdune poput Europe koji imaju uvijek nesto za reci u obranu ovakvog olosa, pa ce na ovako nesto reagirati ostro i ucinkovito. Na kraju, najvise ce stradati muslimanska manjina u Indiji. Ali eto, tko sije vjetar, zanje oluju.
jedini terorizam kojeg se ja bojim je državni (i povezani).. uostalom, taj jedino i vidim u realnom svijetu..
__________________
istina o EU
neobanned is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 15:33   #69
U biti u 20. stolječu od ateističke ruke je pobijeno više ljudi nego od svih vjerskih ratova i đihada zajedno! Kontraverzna tvrdnja koja govori o navodnom podržavanju pogana Hitlera od crkvene vrhuške je također plasirana od ateističkih propagista.

Kao što reko; đihadlije su male bebe za njih!

U biti danas vjerske zajednice u parlamentima odlučuju jedino u islamskim zemljama(ne svim). U svim ostalim državama je sekularni način vladanja(čast izuzecima) ... a ratova je sve više, pa prema tome da se zaključit da se može ratovat i bez vjera. Čak možda i više, jer nema moralnih načela, svetinja i grižnje savjesti.
__________________
DRUGI DOLAZAK
UBERSOLDAT is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 18:06   #70
Quote:
UBERSOLDAT kaže: Pogledaj post
U biti u 20. stolječu od ateističke ruke je pobijeno više ljudi nego od svih vjerskih ratova i đihada zajedno! Kontraverzna tvrdnja koja govori o navodnom podržavanju pogana Hitlera od crkvene vrhuške je također plasirana od ateističkih propagista.

Kao što reko; đihadlije su male bebe za njih!
Osim sto je hitler bio krscanin
I sto postoje dokumenti vatikana u kojem se pokazuje suradnja crkve sa hitlerom

A staljin je ubijao zbog komunizma, ne ateizma. Jadno je da neki na ovom forumu ne razlikuju ta dva pojma.

Quote:
UBERSOLDAT kaže: Pogledaj post
U biti danas vjerske zajednice u parlamentima odlučuju jedino u islamskim zemljama(ne svim). U svim ostalim državama je sekularni način vladanja(čast izuzecima) ... a ratova je sve više, pa prema tome da se zaključit da se može ratovat i bez vjera. Čak možda i više, jer nema moralnih načela, svetinja i grižnje savjesti.
Ratova je sve vise u muslimanskom i krscanskom(SAD) svjijetu, ne u sekularnom.

Ajd da ponovimo povjest, kad su zadnji put ratovale najsekularnije zemlje svjeta - skandinaske zemlje?
satori@sanitarium is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 18:11   #71
Quote:
satori@sanitarium kaže: Pogledaj post
Osim sto je hitler bio krscanin
I sto postoje dokumenti vatikana u kojem se pokazuje suradnja crkve sa hitlerom

A staljin je ubijao zbog komunizma, ne ateizma. Jadno je da neki na ovom forumu ne razlikuju ta dva pojma.



Ratova je sve vise u muslimanskom i krscanskom(SAD) svjijetu, ne u sekularnom.

Ajd da ponovimo povjest, kad su zadnji put ratovale najsekularnije zemlje svjeta - skandinaske zemlje?

NSDAP je u svojim časopisima iznio stav kako su katolička vjera i nacizam nespojivi i svi članovi SS-a i viši nacistički dužnosnici morali su napustiti crkvu. Hitler, Himmler i ekipa su imali vlastitu religiju inspiriranu germanskom mitologijom i okultizmom.
Kanzas is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 18:54   #72
Quote:
Kanzas kaže: Pogledaj post
NSDAP je u svojim časopisima iznio stav kako su katolička vjera i nacizam nespojivi i svi članovi SS-a i viši nacistički dužnosnici morali su napustiti crkvu. Hitler, Himmler i ekipa su imali vlastitu religiju inspiriranu germanskom mitologijom i okultizmom.
Mozes mi dat link koji potvrduje to?


I hitler, za razliku od ostalih vodecih ljudi naci njemacke nije vjerovao u naci okultizme i slicne stvari.
satori@sanitarium is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 19:20   #73
Quote:
satori@sanitarium kaže: Pogledaj post
Mozes mi dat link koji potvrduje to?


I hitler, za razliku od ostalih vodecih ljudi naci njemacke nije vjerovao u naci okultizme i slicne stvari.

Ne, to sam gledao na TV-u, u emisiji Na rubu znanosti. Citirali su neki članak iz 1942. gdje jedan visoki dužnosnik NSDAP-a objašnjava politiku prema kršćanstvu, to neka traži i provjerava netko kome se da.
Kanzas is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 20:27   #74
Quote:
UBERSOLDAT kaže: Pogledaj post
Napoleon je bio ateist, Operheimer je bio ateist, 80 milijuna žrtava u ime Staljina(pobio je više ljudi od poganina Hitlera, i od ikog drugog na planeti u svoje ime), oko 300 000 žrtava u ime Tite i komunističke partije. + Svi veći ratovi u budućnosti će voditi ateistička palica, a ne nekakvo vjersko uvjerenje. Opravdanje za rat neće biti vjerska razlika, već čisti profit i moć ... a takve ratove već imamo.


Đihadlije su male bebe za njih
no isto tako su sve ratove do 19. stoljeća vodili vjernici, pa su tom logikom pobili nevjrojatan broj ljudi. 7 stoljeća su se klali krščani i muslimani na pirinejima i srednjem istoku, i još 3 stoljeća na balkanu. najkrvavije je ipak bilo u europi u vrijeme reformacije
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 21:32   #75
POnavljam:Hitler je bio okultist, a Staljin je toliko volio krščane da je gulag bio pun pravoslavnih popova i ruskih vjernika. Ja nebranim vjerske institucije u križarskim i osmanlijskim ratovima, ali u isto vrijeme propovjedat kako je ateizam miroljuvbivo uvjerenje ravno šizofreničnj drhtavici.

Isus je imao zakone za čovjeka kojim neopravdava nikakva ubojstva, abortuse, eutanazije ili preventivne ratove kao što su đihad ili križarski ratovi. Ljudi su ljudi, pa uzimaju zakon i tumačenje božijih zakona u svoje ruke. Problem ateista je što oni uopće nisu upoznati s božijim zakonima, pa je za njih abortus, eutanazija ili rat protiv terorizma stvar opstanka i dobrobiti čovječanstva.

Kao što rekoh: đihadlije ili križari su male bebe za njih! (iako ni njih nevolim)
__________________
DRUGI DOLAZAK
UBERSOLDAT is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 21:43   #76
Quote:
Kanzas kaže: Pogledaj post
Ne, to sam gledao na TV-u, u emisiji Na rubu znanosti. Citirali su neki članak iz 1942. gdje jedan visoki dužnosnik NSDAP-a objašnjava politiku prema kršćanstvu, to neka traži i provjerava netko kome se da.
satori@sanitarium is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 21:51   #77
Quote:
UBERSOLDAT kaže: Pogledaj post
POnavljam:Hitler je bio okultist, a Staljin je toliko volio krščane da je gulag bio pun pravoslavnih popova i ruskih vjernika. Ja nebranim vjerske institucije u križarskim i osmanlijskim ratovima, ali u isto vrijeme propovjedat kako je komunizam miroljuvbivo uvjerenje ravno šizofreničnj drhtavici.
Evo, promjenio sam ti jer ocito ne razumijes razliku izmedu ateista i komunista

BTW, hico je bio krscanin, cim prije to prihvatis tim bolje.
Procitaj mein kampf

Quote:
UBERSOLDAT kaže: Pogledaj post
Isus je imao zakone za čovjeka kojim neopravdava nikakva ubojstva, abortuse, eutanazije ili preventivne ratove kao što su đihad ili križarski ratovi. Ljudi su ljudi, pa uzimaju zakon i tumačenje božijih zakona u svoje ruke. Problem ateista je što oni uopće nisu upoznati s božijim zakonima, pa je za njih abortus, eutanazija ili rat protiv terorizma stvar opstanka i dobrobiti čovječanstva.
tvoj je problem sto jos uvjek vjerujes u semoguceg stareljku na nebu.

Pogledaj miroljubivost tvog boga isusa, kako ljepo opravdava ubojstva, abortuse i eutanazije(na engleskom je jer nemam hrvatsku bibliju u elektronskom obliku):

Leviticus 26:29 - (God says) YOU WILL eat the flesh of your sons and the flesh of your daughters.

Deuteronomy 28:53-57 - Because of the suffering that your enemy will inflict on you during the siege, YOU WILL EAT THE FRUIT OF THE WOMB, THE FLESH OF THE SONS AND DAUGHTERS THE LORD YOUR GOD HAS GIVEN YOU Even the most gentle and sensitive man* among you will have no compassion on his own brother or the wife he loves or his surviving children*, and he will not give to one of them any of the flesh of his children that he is eating…

Jeremiah 19:9 - I (GOD) WILL MAKE THEM EAT THE FLESH OF THEIR SONS AND DAUGHTERS...

Ezekiel 5:10 - Therefore in your midst fathers WILL EAT THEIR CHILDREN...

Lamentations 4:10 - With their own hands compassionate women HAVE COOKED THEIR OWN CHILDREN...

2 Kings 6:26-29 (NIV) As the king of Israel was passing by on the wall, a woman cried to him, “Help me, my lord the king!” The king replied, “If the Lord does not help you, where can I get help for you? From the threshing floor? From the winepress?” Then he asked her, “What's the matter?” She answered, “This woman said to me, ‘Give up your son so we may eat him today, and tomorrow we'll eat my son.’ So we cooked my son and ate him. The next day I said to her, ‘Give up your son so we may eat him,’ but she had hidden him.

Isaiah 49:15 “Can a mother forget the baby at her breast and have no compassion on the child she has borne? Though she may forget, I* (*God) WILL NOT FORGET YOU!*

Psalm 137:8-9 - O Daughter of Babylon, doomed to destruction, happy is he who repays you for what you have done to us- he who seizes your infants and dashes them against the rocks.

Revelation 2:23 (NIV) (Jesus says) I WILL STRIKE HER CHILDREN DEAD* Then ALL THE CHURCHES WILL KNOW that I am he who searches hearts and minds, and I will repay each of you according to your deeds.*

Bas je dobar taj bog isus

Quote:
UBERSOLDAT kaže: Pogledaj post
Kao što rekoh: đihadlije ili križari su male bebe za njih! (iako ni njih nevolim)
Da, za komuniste
satori@sanitarium is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 15:05   #78
Quote:
satori@sanitarium kaže: Pogledaj post
Evo, promjenio sam ti jer ocito ne razumijes razliku izmedu ateista i komunista
opet ovo što kažeš nema smisla, kao da ja tebi kažem da ne razumiješ razliku između nacizma i kršćanstva, kada navodiš Hitlerov primjer

imaš problema sa logikom, upotrebljavaš različitu logiku od slučaja do slučaja pa si konfuzan i donosiš glupe zaključke, na taj način raspravu svojim upisima usmjeravaš kao svadljiva baba na placu

Quote:
BTW, hico je bio krscanin, cim prije to prihvatis tim bolje.
Procitaj mein kampf
pa šta, i Staljin je bio ateist, ako kažemo da Staljin nije ubijao zbog ateizma, isto tako možemo reći da Hitler nije ubijao zbog teizma

samo Staljin je ubijao ljude zato što su vjernici, a Hitler nije progonio ateiste, komunizam i nacional-socijalizam su itekako kompatibilni sa ateizmom

Quote:
tvoj je problem sto jos uvjek vjerujes u semoguceg stareljku na nebu.
tvoj problem je da uopće nisi sposoban za normalnu raspravu nego samo provociraš

Quote:
Da, za komuniste
koji su ujedno ateisti, doktore
Starfucker226 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 06.12.2008., 16:43   #79
Quote:
Starfucker226 kaže: Pogledaj post
opet ovo što kažeš nema smisla, kao da ja tebi kažem da ne razumiješ razliku između nacizma i kršćanstva, kada navodiš Hitlerov primjer

imaš problema sa logikom, upotrebljavaš različitu logiku od slučaja do slučaja pa si konfuzan i donosiš glupe zaključke, na taj način raspravu svojim upisima usmjeravaš kao svadljiva baba na placu
Ti imas problema sa citanjem, vjerojatno disleksija.

Gde sam ja to rekao da je nacizam=krscanstvo? Ili da je hitler ubijao zato sto je bio krscanin? A?

Quote:
Starfucker226 kaže: Pogledaj post
pa šta, i Staljin je bio ateist, ako kažemo da Staljin nije ubijao zbog ateizma, isto tako možemo reći da Hitler nije ubijao zbog teizma
A tko je rekao da je?

Quote:
Starfucker226 kaže: Pogledaj post
samo Staljin je ubijao ljude zato što su vjernici, a Hitler nije progonio ateiste, komunizam i nacional-socijalizam su itekako kompatibilni sa ateizmom
We were convinced that the people need and require this faith. We have therefore undertaken the fight against the atheistic movement, and that not merely with a few theoretical declarations: we have stamped it out.

- Adolf Hitler, Speech in Berlin, October 24, 1933

Vidim

Quote:
Starfucker226 kaže: Pogledaj post
tvoj problem je da uopće nisi sposoban za normalnu raspravu nego samo provociraš
Ti mi kazes.

Prvo nauci citat onda mi djeli prodike.

Quote:
Starfucker226 kaže: Pogledaj post
koji su ujedno ateisti, doktore
Ne, nisu. Jedno nema veze sa drugi. Vidim da jos nisi naucio razliku izmedu komunista i ateista.
satori@sanitarium is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 06.12.2008., 19:45   #80
Hitler je na početku rata izdao naredbu SS vrhuški da se ispiše iz Krščanske vjere ... tako da Nacisti apsolutno nemaju veze s kršćanstvom. A sama propaganda nacizma i insprativna književnost je čak antikršćanska, a u nekim segmentima čak i ateistička.

Komunisti su ateisti, dok ateisti nemoraju biti komunisti.

Bilo je dosta slučajeva u bivšoj Jugoslaviji da su se komunisti morali ispisivati iz komunističke partije ili čak kažnjeno progonjeni ako su bili uhvačeni u vršenju i sudjelovanju kršćanskih obreda.
Prilikom upisa u komunističku partiju morala se dati zakletva među kojom je bila i ona da se javno odriču Boga. dakle ...

Komunjare su ateisti, a staljin je največi ateistički svetac
__________________
DRUGI DOLAZAK
UBERSOLDAT is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:45.