Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.11.2008., 00:09   #1
Odnosi među mlađim generacijama u EX YU

Ili tema o ljudima rođenim nakon 1980 godine koji zive na podrucju bivse drzave

Prica je ovakva , nitko rođen poslije 1980 nije mogao sudjelovat u ratu a neki ga se nisu mogli nit sjecat , sve mrznje i sranja koja moraju slusat su im nametnuta (nama jer i ja spadam u te mlađe ljude) , i sada postavljam pitanje o toj generaciji , zapravo o svima koji su dovoljno stari da pisu na forumu (13 godina pa nadalje) a dovoljno mladi da nemogu bit jugonostalgicari

Kakav je vas odnos s vrsnjacima iz drugih zemalja regije ?
Mislite li da dijelite slicne interese ?
Sjecate li se ratnih zbivanja ?
Putujete li u druge zemlje regije ?

A za ostale , koliko su lose ili dobro ispali ljudi koji su rođeni u tom dobu od 1980 - do 1996 , pitam zbog toga jer se po medijima povlaci cinjenica da je danasnja mladez nasilnija od prijasnje ?

Uglavnom valjda ce vec netko shvatit temu ?
TNG is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 00:27   #2
Kakav je vas odnos s vrsnjacima iz drugih zemalja regije ?

Zavisi kako kad...vecinom su glupi tako da nije dobar.

Mislite li da dijelite slicne interese ?

Ne jer oni imaju interese koji su glupi i zli a moji su pametni i dobri.

Sjecate li se ratnih zbivanja ?

Da

Putujete li u druge zemlje regije ?

Da.
MrzimGlupeLjude is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 03:15   #3
Tema ti je dobra ali mislim da ti se neče odgovori previše sviđati.
Mržnja koja je usađena u mlade ljude neče splasniti još dosta vremena tako da neke tolerancije i prijateljstva neče biti.
Osobno me nezanima nacionalnost niti slična sranja tako da sam dobar s svima koje žele biti dobri samnom. Nadam se samo da če se jednog dana sva ta sranja oko mržnje stišati i da če se ljudi vratiti na normalu.
NASEDO99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 14:28   #4
Inače igram online igre i često se dogadja da neki debilosi dodju na HRV servere i spammaju "Ustaše" ili nešto kao "daj nam salate klat ćemo hrvate", "Tukaj je Slovenija" itd.... Ljudi inače navikli na to samo ih ignoriraju.
Čive is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 15:21   #5
Quote:
NASEDO99 kaže: Pogledaj post
Tema ti je dobra ali mislim da ti se neče odgovori previše sviđati.
Mržnja koja je usađena u mlade ljude neče splasniti još dosta vremena tako da neke tolerancije i prijateljstva neče biti.
Osobno me nezanima nacionalnost niti slična sranja tako da sam dobar s svima koje žele biti dobri samnom. Nadam se samo da če se jednog dana sva ta sranja oko mržnje stišati i da če se ljudi vratiti na normalu.
Vjerujem da si poprilicno u pravu ali opet da je mrznja usađena u sve mlađe ljude to neznam bas
Zasto uopce potezem ovu temu , unatoc tome sta se mnogi mrze danas na netu se cesto moze pronac da mlađi ljudi iz hrvatske , bosne i srbije diskutiraju o temama koje ih zanimaju bez da se pokolju ili vrijeđaju
Bonus pozitivnoj strani razmisljanja je to da kad su moje rodice (mijesani brak , otac im je iz beograda) doveli neke svoje prijatelje stare oko 20 godina iz srbije , nitko ih nije odbacivao nit vrijeđao , totalno su se okey uklopili

Ima masu pozitivnih primjera , jer ipak po kojoj logici bi netko tko je cijelo vrijeme rata jeo kasice i nosio pelene ,trebao imat usađenu mrznju u sebi , naravno moze je imat dijelom radi price i radi starijih ali ne zbog svojih dozivljaja (barem ne vecinom)

Isto se to postavlja pitanje , zasto bi netko iz hrvatske nepodnosio nekog iz BIH ili srbije ako ta osoba nije imala nikakve veze s ratnim zbivanjima i slicno , mozda se cak tog vremena nit ne sjeca
Jer ipak , od 1990 do danas je proslo skoro 19 godina a oni iz 80-tih godina su bili u ratu djeca i sve im je nekako nametnuto , nemaju ama bas nikakve veze s mrznjama vec starijih osoba
TNG is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 15:51   #6
Treba djecu upozoriti.
I nas su učili bratstvu i jedinstvu pa to ipak nije spriječilo srbe da rade genocide, ubijaju, siluju i kolju unaokolo.
Ne treba ih pumpati mržnjom ali zdrava doza opreza o odnosima sa genocidnim razbojnicima koji rado ubijaju civile ipak je potrebna. Tek toliko da se ne iznenade previše kad srbi opet probaju otkinuti koji komad Hrvatske
__________________
iš, iš, gamad jedna, ne vraćajte se više
walther-P38 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 19:04   #7
Ja samo kad pogledam decu iz moje zgrade u dvoristu sta pevaju i govore dok se igraju... (imaju oko 10-ak godina)
Dosta mladih danas je nauceno tom nacionalizmu od starijih.
babin kuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 19:06   #8
Djeca nisu kriva.........al probaj nekom kome je netko poginuo u nato-bombardiranju u beogradu reći da zaboravi....

A i ljudi iz bivših jugo republika su navikli da to sve ide normalno....

nažalost nikada to neće više biti normalno.....

pogotovo jer oni koji su loše prošli školuju djecu.....upozoravaju...

Upozoravaju i na razlike koje su u prošlom sistemu bile relativizirane...

a koje su po osamostaljivanju hrvatske postale lako dostupne...čak nekima i ponos..

tako da onima koji misle da to nije ozbiljna stvar....da će se to zaboraviti...

utopiti u vremenu........uvijek naleti neki nabrijani......kojemu radi domaći ponos...

stvar je u tomu što ljudi iz bivše juge misle da se to nema pravo....

a i hrvatska je postala poželjna......kao neki zapadni uzor...

mi ovdje sada imamo istočnog susjeda.....s kojim smo nekad ratovali...

tako da nikad više kao u jugi......nažalost nekih....
__________________
20 god vojske
maystor1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 20:50   #9
Odrasli su djecu poučili mržnju. Oprez je jedno, mržnja drugo. Svatko svakog mrzi u ovoj regiji,nažalost.
__________________
Narod koji ne zna da poštuje svoju prošlost, nema ni svoju budućnost!
Mrak is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2008., 22:20   #10
Kazu da na mladjima svijet ostaje.
Kad je u pitanju RH bojim se da cemo jebat jeza u dupe. Zasto? - Pa akd vi vidite kakvi seljaci voze dzipove tj kakvi su seljaci u ovoj zemlji ajmo reci poduzetnici..privatnici...kako god hocete...od vlasnika kafica...restorana...itd...ajmo krenut od njihove djece...ta djeca nece naucit nista drugo doli kako zajebat drzavu ili u najgorem slucaju nece nauciti nista...onda imate neke kurceve radnicke obitelji gdje majka ima pola place na banku pola na ruke s tim da ovo na ruke nikad ne vidi...otac alkos samo takav al nije ni cudo jer nakon 20 godina rada stoji u redu za vratit boce nebil dobio pola kune po svakoj vracenoj....i sto vam ostane? - u vrh glave 10 posto srednjeg sloja ciji se odgoj djece usmjerava ka tome da se brane od prethodne djece....

Sve u svemu - TRULO DRUSTVO DA NEMOZE BITI TRULIJE
pricajte vi sto hocete ali i vi sami znate da je tako i stoga mi nemojte sr**
bik koji trči is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 14:15   #11
Vezuje ih operacija trijumf


Da puno toga povezuje ovu ex yu populaciju ali jbg extremisti su se pobrinuli da se veze prerezu i to poprilicno prerezu
TNG is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 16:01   #12
Quote:
TNG kaže: Pogledaj post
Vezuje ih operacija trijumf


Da puno toga povezuje ovu ex yu populaciju ali jbg extremisti su se pobrinuli da se veze prerezu i to poprilicno prerezu
I ne verujem da ce u skorijoj buducnosti biti bolje.Jbg tako je kako je.Klinci ce stalno slusati price o Kninu,cetnicima,ustasama,Jasenovcu...I kakvu ti onda mozes da stvoris sliku o drugim narodima.
__________________
Neka bude što biti ne može!
Benzema86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 18:02   #13
Quote:
maystor1 kaže: Pogledaj post
Djeca nisu kriva.........al probaj nekom kome je netko poginuo u nato-bombardiranju u beogradu reći da zaboravi....

A i ljudi iz bivših jugo republika su navikli da to sve ide normalno....

nažalost nikada to neće više biti normalno.....

pogotovo jer oni koji su loše prošli školuju djecu.....upozoravaju...

Upozoravaju i na razlike koje su u prošlom sistemu bile relativizirane...

a koje su po osamostaljivanju hrvatske postale lako dostupne...čak nekima i ponos..

tako da onima koji misle da to nije ozbiljna stvar....da će se to zaboraviti...

utopiti u vremenu........uvijek naleti neki nabrijani......kojemu radi domaći ponos...

stvar je u tomu što ljudi iz bivše juge misle da se to nema pravo....

a i hrvatska je postala poželjna......kao neki zapadni uzor...

mi ovdje sada imamo istočnog susjeda.....s kojim smo nekad ratovali...

tako da nikad više kao u jugi......nažalost nekih....
jebalo te nato bombardiranje da te jebalo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
__________________
kacavida
šarafciger is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 18:54   #14
http://www.youtube.com/watch?v=LF4I8-aLJFs
VasaMisao is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 20:28   #15
Najbolje su mi sve one ribe sto nose ustaska obelezjaVise je njih nego muskaraca.Jos da imaju neku Ravnu Goru,pa dernek do zore
__________________
Neka bude što biti ne može!
Benzema86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 19:21   #16
Dok sam bio manji igrali smo CS, pa su Srbi dolazili nama na turnire i to. Psovao sam (da oni ne cuju ) k'o kocijas, dok nakon nekog vremena sam se navikao na to i postalo mi je normalno da oni dolaze nama i da mi idemo njima na turnire. Nitko nije spominjao sta je bilo u ratu, samo je CS bio bitan.
Screech is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 19:53   #17
Quote:
Mrak kaže: Pogledaj post
Odrasli su djecu poučili mržnju. Oprez je jedno, mržnja drugo. Svatko svakog mrzi u ovoj regiji,nažalost.
To sam milion puta cuja i ja sam smatra da je to tako,ali ima i drukcijih primjera.Sto kazat kad hrvatski branitelj i dobrovoljac objasnjava djeci da je pogresno mrzit srbe,a ovi mu odgovaraju da je on izdajnik i cetnik.Stvarno malo uvrnuto,zar ne
viper001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 20:54   #18
Quote:
Screech kaže: Pogledaj post
Dok sam bio manji igrali smo CS, pa su Srbi dolazili nama na turnire i to. Psovao sam (da oni ne cuju ) k'o kocijas, dok nakon nekog vremena sam se navikao na to i postalo mi je normalno da oni dolaze nama i da mi idemo njima na turnire. Nitko nije spominjao sta je bilo u ratu, samo je CS bio bitan.
Offtopic , potpuno razumijem tvoj potpis

Ontopic - Zajednicki interesi ponekad spoje i nespojivo
TNG is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 22:13   #19
Quote:
TNG kaže: Pogledaj post
Offtopic , potpuno razumijem tvoj potpis

Ontopic - Zajednicki interesi ponekad spoje i nespojivo
BiH je ocit primjer toga. Zajednicki interesi uvijek "natjeraju" 2 od 3 nasa naroda da se ujedine u necemu.
Screech is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 21:28   #20
Moje misljenje je da nas treba rastaviti za sva vremena ali negovorim to iz neke nacionalnosti vec jednostavno mislim da mi nemozemo jedni sa drugima niko nije bolji ili losiji ali kad tad ce doci do problema mislim isto tako da ovo sa bosnom jos nije gotovo i zavrseno mislim niko u bosni nije zadovoljan osim mozda bosnjaka jer su dobili svoju drzavu ali nisu oni sami tako da ako se ne rastave doci ce do problema 100 % i juga je mirovala 40g pa onda izbi rat e tako ce biti i sa bosnom bolje da nas rastave za sva vremena
hib is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:45.