Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.02.2009., 10:57   #41
Quote:
misko80 kaže: Pogledaj post
Koja je tvoja verzija "smisla zivota"?
pa sigurno ne radjanje djece ccc
covjek zivi 80 godina, radimo minimalno 8 sati dnevno, mnogi ljudi ne vole svoj posao i nesretni su na njemu i nezadovoljni su s tim aspektom zivota...
to je 10 sati... zatim dodjes kuci i moras kuhat,spremat, bla bla sto je jos minimalno sat i pol.. zabavno je ako nije obveza i ako nije ucestala rutina..prema tome, postaje napor
to je zaokruzimo, 12 sati....
spavamo 7-8 sati sto je 20 sve zajedno
ostaje nam 4 sata, 4 sata koja provodimo u losem braku i trazimo utjehu u djeci koja samo zele imati svoj zivot....

za mene takav zivot ne dolazi u obzir... kaze se da su ljudi sebicni? gdje su tocno sebicni kad nemaju vremena za sebe a iz dana u dan samo rade...
dobar brak je neiscrpan izvor svega...
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 10:59   #42
Quote:
rolle1 kaže: Pogledaj post
Te rijeci danas dodju vise kao ucjena,na koje se u datom trenutku okrivljeni moze opozvat! " zar nisi obecala/o i u dobru i u zlu"

Nadam se u ime tvoje sestre/brata/djece ili rodake kojima ides u buduce na svadbu da ces se sabrati i tvoje ogorcene sumnje "ucjene" zadrzati za sebe.

Ali ako ne kazes......biti ce na neki nacin "kukavicluk"?
misko80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 11:06   #43
Quote:
misko80 kaže: Pogledaj post
To je za mene psihicko maltretiranje.
kako to molim te moze biti psihicko maltretiranje?
pa ne rade to namjerno...to je nestosto se dogodilo kroz godine loseg braka... nemaju o cemu pricati, nedjaljom nakon rucka svatko je gledao na televiziji nesto u drugoj sobi,,i korak po korak vise nisu imali potrebu jedno za drugim vec za samocom na koju su se navikli... kad su doma i odmaraju se imaju potrebu bit sami sa svojim mislima..
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 11:09   #44
Quote:
rolle1 kaže: Pogledaj post
I tako,vec odavno sam zakljucila od tih rijeci nema nista.Prazno obecanje,kojeg se rijetki pridrzavaju.U stvari i ne vidim smisla u tome.Kako nekome nesto obecati,posebno tako velike stvari i za cijeli zivot ???
Te rijeci danas dodju vise kao ucjena,na koje se u datom trenutku okrivljeni moze opozvat! " zar nisi obecala/o i u dobru i u zlu"
istina je, ja svojoj ljubavi nikad ne bi mogla izgovoriti - zauvijek cu te voljeti...
nikad u zivotu nisam dala obecanje koje nisam mogla ispuniti
mogu mu reci - dat cu sve od sebe da budemo sretni zajedno, da ti se svaki dan posvetim kao i prvi, dat cu sve sto je u mojoj moci da uspijemo i da odrzimo ljubav...al to je to...
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 11:14   #45
Quote:
little_devil kaže: Pogledaj post
kako to molim te moze biti psihicko maltretiranje?
pa ne rade to namjerno...to je nestosto se dogodilo kroz godine loseg braka... nemaju o cemu pricati, nedjaljom nakon rucka svatko je gledao na televiziji nesto u drugoj sobi,,i korak po korak vise nisu imali potrebu jedno za drugim vec za samocom na koju su se navikli... kad su doma i odmaraju se imaju potrebu bit sami sa svojim mislima..
Nije moje da dublje ulazim u komentiranje tvojih roditelja., pa cak ni anonimno....
Procitaj ponovno to sto sam podcrtao......meni njih netrebas opravdavati.....stariji su to ljudi i barem po mojem misljenju nebi trebala pa cak ni kcerka njihove stvari kontraverzirati(kontraverzija).

PS......"ehh, nekad mi je nevjerojatno koliko malo ljudi traze od zivot".......nisam te ispravljao i trazio objasnjenje.


Zadnje uređivanje misko80 : 17.02.2009. at 11:31.
misko80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 11:19   #46
Quote:
misko80 kaže: Pogledaj post
Nije moje da dublje ulazim u komentiranje tvojih roditelja., pa cak ni anonimno....
Procitaj ponovno to sto sam podcrtao......meni njih netrebas opravdavati.....stariji su to ljidi i barem po mojem misljenju nebi trebala pa cak ni kcerka njihove stvari kontravezirati.
ne razumijem o cemu pricas? tko ih tebi opravdava, pa to je cista psihologija...
a ovo zadnje,sto to znaci? jel to uopce rijec?
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 11:30   #47
kontroverzija...
i nisam se ismijavala nego nisam shvatila sto zelis reci
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 12:56   #48
Quote:
misko80 kaže: Pogledaj post
Nadam se u ime tvoje sestre/brata/djece ili rodake kojima ides u buduce na svadbu da ces se sabrati i tvoje ogorcene sumnje "ucjene" zadrzati za sebe.

Ali ako ne kazes......biti ce na neki nacin "kukavicluk"?
Svima kazem svoje misljenje..Tu izjavu bi tribalo ukloniti iz cina vjencanja!
Iako sam vjernik i sama sam ih davno izgovorila..i vjerovala u njih.
Danas drugacije gledam na to.
Ako ces se vjencat ,nemoze bez tih rijeci...zar i to nije ucjena !
Zasto ljudima,posebno vjernicima otezavat ionako tezak zivot ?
Ako prekrsis tu zakletvu,debelo si zgrijesio i u pakao ces !
I radi toga,veliki dio istinski vjernika trpi do iznemoglosti,samo dabi spasili dusu !
__________________
Malo razumiju oni,koji razumiju samo ono sto se da objasnit
rolle1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 14:30   #49
Quote:
bosonogi kaže: Pogledaj post
Krivo je osjecati neku prazninu u sebi za koju nije kriv partner i ocekivati da je on ispuni a to nemoze.
Mislim da se zivot nemoze potratiti i da je to destruktivno razmisljanje koje vodi u frustracije. ....
.... U svakom slucaju ako si na svjetu donio djecu, tvoj zivot nije nikako potracen.
Sreca mora doci iznutra i mislim da mi cijelo vrijeme osjecamo kako doci do nje, ali samo ne slusamo taj glas. Zasto? Zato jer je jednostavnije ne slusati!
Mudar si ti, moram priznati!
O.N.P. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 14:32   #50
Quote:
xleona kaže: Pogledaj post
Ovo je po meni, apsolutno točno. I uzrok raspada mojeg braka. Moj ex i ja dijametralno suprotno smo gledali na brak; on ga je vidio kao polupraznu čašu, a ja kao polupunu. On je i dalje nesretan i nezadovoljan, opet mu je čaša poluprazna, dapače, puno praznija nego što je bila...
eto potpuno se slažem sa tvojim stavom i moram reći da potpuno isto gledam na tu misao....napokon sam pročitao da i žensko mišljenje potpuno odgovara mojem..pozdrav..
__________________
nemožeš me nagovoriti
mahnito is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 14:59   #51
Quote:
mahnito kaže: Pogledaj post
eto potpuno se slažem sa tvojim stavom i moram reći da potpuno isto gledam na tu misao....napokon sam pročitao da i žensko mišljenje potpuno odgovara mojem..pozdrav..
Hvala. Pozdrav i tebi!
xleona is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 17:55   #52
Little devil

Mislim da ti pre idealiziraš brak, u njemu mora biti ljubavi, ali da ćeš ti u svom partneru tražiti da te on nadahnjuje i ispunjava, a ćeš imati 100 posto podršku u mužu čini mi se pre idealno. To su pre velika očekivanja i rijetko ko ih može ispuniti, zato i dolazi do onih krvavih svađa i rastava. Brak mora biti neka vrsta ugovora u kojem se dvoje moraju nadopunjavati i ispunjavati svoje obaveze, to je težak posao i zato moraš biti jako tolerantna i strpljiva, ništa se ne dobiva preko noći samo rad. Istina je da je brak bačva govana i malo meda zato treba tu bačvu protresti dobro dobro pa da ti svako malo dođe malčice meda.
Sreću možeš tražiti samo u malim količinama da bi bila zadovoljna.

Po tvom pisanju naslućuje se da nisi u roditeljskom domu zadovoljna odnosom tvojih roditelja, ne znam zašto se zbog toga uzbuđuješ pa oni su našli svoj način da mirno žive, svak u svojoj sobi. Ne bi oni znali živjeti jedan bez drugog tako već vjerojatno godinama žive i nije im dobro, ali dobro im je.

Svakako ne podržavam brak u kojem ima nasilja, alkohola, prostiticije to i nije brak tim ljudima je u svakom pogledu rješenje rastava, jer poroci su poroci i ekstremi.
Di-di is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 18:48   #53
Quote:
Di-di kaže: Pogledaj post
Mislim da ti pre idealiziraš brak, u njemu mora biti ljubavi, ali da ćeš ti u svom partneru tražiti da te on nadahnjuje i ispunjava, a ćeš imati 100 posto podršku u mužu čini mi se pre idealno. To su pre velika očekivanja i rijetko ko ih može ispuniti, zato i dolazi do onih krvavih svađa i rastava. Brak mora biti neka vrsta ugovora u kojem se dvoje moraju nadopunjavati i ispunjavati svoje obaveze, to je težak posao i zato moraš biti jako tolerantna i strpljiva, ništa se ne dobiva preko noći samo rad. Istina je da je brak bačva govana i malo meda zato treba tu bačvu protresti dobro dobro pa da ti svako malo dođe malčice meda.
Sreću možeš tražiti samo u malim količinama da bi bila zadovoljna.

Po tvom pisanju naslućuje se da nisi u roditeljskom domu zadovoljna odnosom tvojih roditelja, ne znam zašto se zbog toga uzbuđuješ pa oni su našli svoj način da mirno žive, svak u svojoj sobi. Ne bi oni znali živjeti jedan bez drugog tako već vjerojatno godinama žive i nije im dobro, ali dobro im je.

Svakako ne podržavam brak u kojem ima nasilja, alkohola, prostiticije to i nije brak tim ljudima je u svakom pogledu rješenje rastava, jer poroci su poroci i ekstremi.
daleko od toga da se mene ne tice njihov odnos jer je moj odgoj uvjetovan time i itekako je njihov debilan odnos i nezadovoljstvo utjecalo na njihovo ponasanje dok su bili od kuce.
nije im ni najmanje dobro, bijesni su, frustrirani i nesretni kao i svi drugi ljudi u losim brakovima

mislim da uopce ne idealiziram brak..
ali da ga gledam kao vrstu ugovora i odnos u kojem svatko obavlja svoj posao vjeruj mi da se ne bi ni udavala.....

moj zivot se nece sastojati od hrpe obveza..., od malena se trudim pronaci i raditi posao koji volim i ispunjava me, druziti se s ljudima koji me usrecuju, naci srecu u sitnicama i pronaci adekvatnu osobu koja ce biti meni slicna za zivot

mislim da moj zivot vrijedi puno vise, ja sebi vrijedim vise od toga.. i ne zelim se probuditi sa 70 godina uz pomisao, citav zivot sam potratila....citav zivot sam bila nesretna

ja ne zivim zbog svoje djece, zivim zbog sebe.....

Zadnje uređivanje little_devil : 17.02.2009. at 19:25.
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 18:52   #54
zadovoljavat se brakom u kojemu nema nekih extremnih poroka..........
ne znam, ja sam visoko obrazovana osoba; puno psihologije, puno promisljanja o zivotu, o ljudima, odnosima, djeci... nepojmljivo mi je to......

volim se i cijenim malo previse da bi pristala na takav zivot

i jos nesto, ako necu imati 100 postotnu podrsku u suprugu u kome cu ju imati? on je osoba s kojom dijelim svoju najdublju intimu, sebe, osoba s kojom se sexam i koja zna sve o meni...... ako nije u stanju biti uz mene i davati mi podrsku i ljubav, nek ide i nadje neku drugu kojoj ce moci i zeljeti sve to dati...

da se razumijemo, ja nisam u braku, mlada sam, tek u trogodisnjoj vezi al smatram da imam itekao dobru podlogu za razvit kvalitetnu vezu koja ce i ostati kvalitetna

Zadnje uređivanje little_devil : 17.02.2009. at 18:59.
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 19:34   #55
Quote:
Di-di kaže: Pogledaj post
Sreću možeš tražiti samo u malim količinama da bi bila zadovoljna.
kad vidim ovako nesto osjetim neizmjernu tugu jer mnogo ljudi tako razmislja, takvim ljudima se odmalena govorilo da moraju biti skromni, da ne traze puno, da ne ocekuju pune i cijeli im se zivot upravo zbog takvog stava i odigra na nacin da dobiju malo...

moramo se boriti za srecu.. a ne se miriti s onim osrednjim i losim i uvjeravati se da je tako moralo biti...jer ne mora...

nisam katolik al mi se svidja ona...pomozi si sam pa ce ti i bog pomoci
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 20:55   #56
zato šta nemate ni volje ni hrabrosti
reci ee dosta,idem dalje!!

žalosno...

lakse je traziti kojekakva opravdanja
i kuburit tako jer ste navikli...

žalosnao
__________________
voli te tvoja zvir
TRAVNIK is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 22:22   #57
u dobru i u zlu...

Bok,
vidim da se zavrtila prica oko srece. Katolici se nadaju zivotu poslje smrti i materijalno i tjelesno im nije mjera uspjeha na ovome svijetu (koji je bajdvej lopta u vakumu koja se okrece oko uzarene vece lopte, a to je sve opet u nekakvoj galaksiji kojih ima na milijone ). Zato postoji ona u dobru i zlu, do smrti. Nije problem tih rijeci. One su odraz bozanske ljubavi. Problem je u kontekstu u kojih ih stavljas, a kontekst ne valja. Kontekst je drustvo, a drustvo smo mi. Mi ne valjamo. A neki bi eto radije brisali te rijeci nego mjenjali ono sto ne valja. Zasto? Zato jer je ovo prvo lakse
bosonogi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 22:31   #58
Quote:
TRAVNIK kaže: Pogledaj post
zato šta nemate ni volje ni hrabrosti
reci ee dosta,idem dalje!!

žalosno...

lakse je traziti kojekakva opravdanja
i kuburit tako jer ste navikli...

žalosnao
Zao mi je da se zbog ovog osjecas zaslosno. Volio bih da imam vise hrabrosti i volje pa ako mozes napisati kako si ti dosao do toga, bili bi ti svi zahvalni.
bosonogi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 22:47   #59
Quote:
little_devil kaže: Pogledaj post
kad vidim ovako nesto osjetim neizmjernu tugu jer mnogo ljudi tako razmislja, takvim ljudima se odmalena govorilo da moraju biti skromni, da ne traze puno, da ne ocekuju pune i cijeli im se zivot upravo zbog takvog stava i odigra na nacin da dobiju malo...

moramo se boriti za srecu.. a ne se miriti s onim osrednjim i losim i uvjeravati se da je tako moralo biti...jer ne mora...

nisam katolik al mi se svidja ona...pomozi si sam pa ce ti i bog pomoci
Nemoj sve shacati doslovno. Nece ti posjedovanje BMW dati srecu, ali izumiti vjetrenjacu koja ce dati struju 10000 domova u africi hoce. Ali nece to doci od vjetrenjace, vec od osmjeha tih 10000 ljudi jer ce ti biti zahvalni sto si im pomogla. Zapravo tu zajedno dolaze zahvalnost, prihvacanje i priznanje. To je hrana za dusu koju ona treba da bi bila sretna. Partner u braku može hraniti drugog partnera tim dobrima, no djelovat ce samo ako su dana iskreno.

Zao mi je da nisi katolik, vec psiholog . Psihologija je kao znanost dobra, no nikad nece biti dotjerana do te mjere da moze pomoci bilo kome, bilo kada.

Ono sto me smeta kod srećara je da ne shvaćaju da njihova sreća znači nečiji manjak slobode pa bi to recimo po mjeri srećara drugome bio nesretan život. Svaka medalja ima dvije strane. Ajde littel devil još ću te preobratit ako mi daš malo vremena, pa mozda postanes little angel.
bosonogi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2009., 22:52   #60
Quote:
O.N.P. kaže: Pogledaj post
Mudar si ti, moram priznati!
Tvoj muz je mudar što te ima.
bosonogi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:46.