Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2017., 11:00   #361
U Dubravici u City Centar East sam naišla jučer na lošu pikantnu pizzu, kupila sam onaj njihov trokut, šunka je imala okus kao da se već počela kvariti, dobila sam jedan komadić zagorene salame gore, sve skupa jadno, bacila sam pola.
Amelie01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2017., 12:47   #362
Konačno bila u Korici. Kruh je fenomenalan. Kao da sam već zaboravila tu punoću okusa. Uzela sam brioche, just OK i croissant s bademom, odličan.
Ono što mi zaista smeta je lokacija. Da me nije moj čoek čekao vani sa sva 4 upaljena, ne znam gdje bih se parkirala i kako bih izvela cijelu operaciju.
U svakom slučaju, da mi je iole blizu došetati do njih, druge pekare bi me mogle prekrižiti.
BANANAFISH is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 15:46   #363
I ja sam prvi put bio u Korici. Kroasan s bademom je najbolje pecive koje sam pojeo u Zagrebu.

Sa još dva prazna kroasana i mramornim kolačem, račun je bio 35kn. Ako je sve ovako fino, vrijedi svaku kunu.

Jedini mali prigovor je na djelatnicu koja bi, po stavu prema životu i prema svom poslu, trebala raditi u Dafini kod mene na Ozaljskoj. Ništa ih ne bi koštalo da nađu mladog hipstera/hipstericu s asimetričnom frizurom, tetoviranim vratom i blesavim širokim osmijehom.
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 18:58   #364
mene danas upravo takav lik poslužio slažem se za kroasan. kakvi okusi, kakvo savršenstvo uzela sam još kolač od limuna i maka i mogu samo reći da meni nikad ovako divno nije uspio plus, baguette je vrh. stalno razmišljam da uzmem samo još malo
idač is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 19:28   #365
Bas sam jucer tamo uzela brioche s cvebama, jos gledam kroasan i reko necu . Brioche fini, ali ja bi to tako jela s nekim pekmezom, onda bi mi bio fantastican mislim .
Doria is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 22:33   #366
Korica - jako fin croissant badem, prazni croissant i pain au chocolat. Ponovit ću posjet uskoro sigurno.
jojo21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 23:16   #367
Korica baguette kupljen u 18h danas tvrd, jedva pregrizla kraj. Nije bilo kroasana, brioša, pain au chocolata, ničeg sto sam zeljela.
Lola is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 23:23   #368
heh, ja bagette uzimam samo kad znam da će se pojesti u roku od par sati jer inače bude toliko tvrd da s njime možeš tući orahe
šalu nastranu, do kad radi ta pekara i zar ne peku cijelo vrijeme?
navratio bi ali u večernjim satima, ali ako će me dočekati ostaci onda nećem da dođem
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 08:33   #369
Ja u Koricu odem prije posla i uzmem croissante i to odmah u 7:30 kad otvore
__________________
If you can"t convice them, confuse them...
Mopsly is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 10:06   #370
Nisam gledala sastav bageta jer mislim da nije pisao, ali dubravičin rustik je sigurno bolji. S obzirom da mi nije usput, ne znam kad cu se docepati tih kroasana i briosa da probam.
Inace, najfiniji mi je kupivni kruh kayu iz bio i bio.
Lola is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 10:20   #371
Svakim bagetom koji sam ujutro kupio na raznim mjestima po Parizu poslijepodne si mogao zatući čovjeka.
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 10:23   #372
Pekarna Croatia na Bastijanovoj

Tamo vec godinama uzimam burek trokut od sira ili mesa (cijena 10-12kn) i svaki puta su im friski,vruci,jako ukusni,bogati a opet ne premasni,ne prezagoreni,ne presiromasni i luka unutra ko da ni nema!
Rodion is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 10:32   #373
Korica

Brioš s grožđicama fantastičan.
Kroasan s bademima bomba, dosta mastan, ali kao povremena gulozarija OK.
dimlight is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 10:43   #374
kolegica mi je isto hvalila jako burek od sira iz croatije na baštijanovoj nisam još probala, jednom sam tamo naišla i uzela neki croissant s čoksom, bio je totalno bzvz, jako malo punjenja i suhonjav sve skupa al evo za burek sad već drugi put čujem iste riječi hvale pa sljedeći put pokušam s time...

korica zvuči divno, al mi nikako nije usput... možda za vikend odem do grada
ma.nx is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 10:49   #375
Da, baš se ciljano treba zaputiti, inače ni ne idem tim putem u grad jer sam rob navike, ali isplati se.

Ta Croatia je lanac, ne? Čini mi se da ima i u Trakošćanskoj; fin je trokut, ako je to to.
dimlight is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 13:26   #376
Bila i ja Korici. Uzela sam običan krosan i onaj s bademom. Običan je ok, ali samo ok. S bademom je jako fini ali to je ubojica...

Bagette odličan!

Sad mi je žao kaj nisam uzela neki drugi kruh, svi su izgledali fantastično. Šteta što je lokacija toliko van ruke...
VK Girl is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 17:55   #377
Quote:
ma.nx kaže: Pogledaj post
kolegica mi je isto hvalila jako burek od sira iz croatije na baštijanovoj
To je zatvoreno, bar je bilo prije mjesec dana kad sam zadnji put tamo prolazio. U tom kvartu su mi, osim Dubravice, solidni mini bureci u pekarni na početku Ljubljanice, čim se pređe mostić. Imam trenutno mentalnu blokadu pa se ne mogu sjetiti kako se zove.
__________________
lemonzoo kaže:
nije zabranjeno iznositi argumente u korist ruske invazije, sve dok se netko ne naslađuje nad ubijanjima i sličnim stvarima, i dok se ponaša civilizirano
IamBlackShip is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 18:29   #378
Croatia na Baština novoj nije zatvorena, radi sasvim normalno. Dobar im je burek i domaći kruh. Peciva(lisnato, krasani, buhtle i sl) su im užasni oduvijek bili.

Sent from my F8331 using Tapatalk
luda vjeverica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 18:31   #379
Ta druga pekara na Ljubljanici je kajzerica i isto im je dobar burek, i većina peciva, ali je kruh nedovoljno dobar. Svaka pekara ima par stvari koje su dobre, a ostalo srednja žalost.

Sent from my F8331 using Tapatalk
luda vjeverica is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2017., 19:00   #380
croatia na baštijanovoj najnormalnije radi, prošla pored prošli pet. doduše, autom, al radili su najnormalnije koliko sam uspjela vidjeti sad ste me nabrijali na taj burek

kajzerica na remizi... bila 2-3 puta unutra, imali su svaki put barem 2 svježe, tek pečene stvari za birati, čak i poslijepodne, al dosad sam samo probala neku kiflicu sa sirom i međimursku gibanicu
ma.nx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:33.