Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2010., 01:43   #21
Quote:
Sortilegio kaže: Pogledaj post
Evo da malo poblize objasnim svoju situaciju.
Ne vjerujem u ljubav i nikad si necu dopustiti da se zaljubim. Ima jedan decko, koji je super sve pet i stovise, svida mi se, ali...ne zelim se upustati u vezu. Najrade bi sad to sve prekinula, to vidanje sa njim, jer je predobar i onda ce poslije biti bolnije. Imam osjecaj da ce mi tako biti sa svakim deckom. Jednostavno imam jako lose misljenje o muskarcima i ne zelim se upustat u nesto ozbiljno sa njima. Ali ima jos jedan razlog svemu tome. Ako bi imala vezu, moj tata se nikako ne bi slozio sa tim i tako bi mu morala lagati a to mi se ne da.
Dakle...ima netko neki dobar savjet sta da napravim? Mislim na ovog decka, da li da se upustim ili? Help...
ako tako razmišljaš bit ćeš sama ko ćuk cijeli život, a to je malo bezveze..
RoyalJelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 04:48   #22
Quote:
Engelchen00012 kaže: Pogledaj post
Koliko dugo tako razmišljam? Pa negdje od 19. A što sam starija sve više nalazim potvrdu tih svojih razmišljanja...Ma zapravo još ranije. Oko 16. sam se počela pitati u što to ja vjerujem. Kad sam imala 13 nisam se to pitala, vjerovala sam, ali tada očito nisam imala veze sa životom.
Uz duzno postovanje kolegice forumasice zene su te koje prave probleme oko svega u 90% slucajeva.Ako mislis na one kojima je samo sex prioritet onda te jos mogu razumijet;ali daleko od toga da ste vi zene jednostavne.Ak si dobar i postujes zenu kao osobu nevalja-onda nas gledate ko frendove,ak te boli k.... za sve i prirodan si opet nevalja-onda si šovinistička svinja i totalno si nerazuman,nemas osjecaja itd.
Stoga za*ebi te spike da ste samo vi zene neshvacene,dok se god konkretno ne izjasnite sta tocno zelite od pojedinog tipa s kojim ste/ili zelite bit,bit ce i sranja,nesuglasica,nesretnih ljubavi,nerazumijevanja itd.Cinjenica je da ne treba generalizirat ali vi ste ti koji prave sranja onima kojima ne bi trebali.
cross_that_line is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 11:18   #23
Quote:
Engelchen00012 kaže: Pogledaj post
Evo i mene. Imam 24 g. ne pada mi na pamet imati nekoga. Isto tako, o muškarcima imam katastrofalno mišljenje. A ni žene, izgleda, ne zaostaju.

Jedino životinjama vjerujem.

Ali kod tebe mi se čini da se više radi o tom tvom ocu...
Kao i ja o ženama. O njima sve najgore.
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 11:33   #24
Quote:
zeusxl kaže: Pogledaj post
Kao i ja o ženama. O njima sve najgore.
...smatrat najgore o muskarcu ili zeni nije zdravo razmisljanje..ocito da je to neka dublja trauma..a sta se tice cure koja je postavila topic nije mi jasno kakva joj je to majka koja joj prica najgore o muskom rodu?..
o.k. majka je ocito imala losih iskustava ali to nikako nesmije prenosit na dijete.to je stvarno zalosno i jako neodgovorno od majke a i oca,ocito ni on nije bio sretan s nekim svojim odlukama u proslosti.

smatram da pre rano ulazenje u vezu nije dobro,treba se izgustirat,pri tom ne mislim samo na vezu sa muskarcem/zenom nego uzivat u zivotu...

sta ce nekom od 16,17,18 ozbiljna veza..ja nisam ni pomisljala na ozbiljnu vezu u tim godinama..ja sam putovala,izlazila,zabavljala se(ok,i sad to radim),bas mi nije bilo stalo da promisljam o nekim dubljim osjecajima i da imam neku zakrpu kraj sebe
dosta mojih frendica je bilo od 16te u nekim vezama i dramama,meni to apsolutno nije falilo..bilo je uvijek nekih kratkih flertova itd ali ozbiljna veza-nema sanse.

tako da vjerujem da je pokretacici teme ovo trenutn stanje i nadam se da kad dodje vrijeme ces nac nekog i zaljubit ces se toliko da te nece bit briga sta tvoj posesivni otac i razocarana majka misle..
oni imaju svoja iskustva,ti ces imati svoja i ne brini se..nisu svi muskarci/zene iste.
ancatdubh is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 11:38   #25
Quote:
Leon S. Kennedy kaže: Pogledaj post
Slazem se. Zna se kome covjek moze 100% vjerovati; samom sebi, naime...
Kakav klišej
Glupost!
Chansomps is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 13:17   #26
Quote:
cross_that_line kaže: Pogledaj post
Uz duzno postovanje kolegice forumasice zene su te koje prave probleme oko svega u 90% slucajeva.Ako mislis na one kojima je samo sex prioritet onda te jos mogu razumijet;ali daleko od toga da ste vi zene jednostavne.Ak si dobar i postujes zenu kao osobu nevalja-onda nas gledate ko frendove,ak te boli k.... za sve i prirodan si opet nevalja-onda si šovinistička svinja i totalno si nerazuman,nemas osjecaja itd.
Stoga za*ebi te spike da ste samo vi zene neshvacene,dok se god konkretno ne izjasnite sta tocno zelite od pojedinog tipa s kojim ste/ili zelite bit,bit ce i sranja,nesuglasica,nesretnih ljubavi,nerazumijevanja itd.Cinjenica je da ne treba generalizirat ali vi ste ti koji prave sranja onima kojima ne bi trebali.
Tvoje mišljenje. Ja, vidiš, smatram da su muškarci ti koji su krivi za 90% problema.

Inače, ne mislim loše samo o muškarcima. I žene su svakim danom sve gore. Uopće ih ne branim.
A muškarca kojem nije sex prioritet nisam još upoznala.
__________________
Leben lässt sich nur rückwärts verstehen, muss aber vorwärts gelebt werden...S.A. Kierkegaard
Engelchen00012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 14:18   #27
Quote:
Engelchen00012 kaže: Pogledaj post
Tvoje mišljenje. Ja, vidiš, smatram da su muškarci ti koji su krivi za 90% problema.

Inače, ne mislim loše samo o muškarcima. I žene su svakim danom sve gore. Uopće ih ne branim.
A muškarca kojem nije sex prioritet nisam još upoznala.
Evo ja sam taj.
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 17:23   #28
Quote:
Sortilegio kaže: Pogledaj post
- Mama mi je dosta toga napricala o njima a i gdje god se okrenes decko vara curu, i sve sto kazu lazu.
Milo moje, čini se da tebe tvoja mama ne voli.
Jer da te voli, ne bi ti pričala ovakve gluposti.
Kako se može generalizirati? Nisu za sve krivi muškarci, nisu za sve krive žene. Svi smo krivi.

Ne vjeruješ u ljubav? Reci, u šta vjeruješ? U mamu? Zar si ti došla na ovaj svijet da živiš mamin život ili svoj? Imate li isti mozak, isto tijelo, ista iskustva?
Djevojčice, nema čovjeka koji se ne razočara u ljubavi. I zato što je tvoja mama imala loša iskustva, moraš i ti biti razočarana?

Mislim da ti je mjesto u Crkvi, bit će ti super kao Časna sestra. Tamo se ne buš razočaravala u muškarce, osim možda u Boga.
Omaha is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 17:32   #29
Cini mi se da je cak i bila nekakva studija o utjecaju roditelja na ljubavni zivot svoje djece u kasnijoj/zrelijoj dobi ...

Pokazalo se da je od primarnog i izuzetnog utjecaja bio roditeljski odnos prema djeci sa aspekta emocionalne/ljubavne/seksualne/socijalne perspektive.

Jednostavno neki roditelji, nisu stvoreni da budu roditelji ... koliko god to nekima bilo nemoguce i srcu tesko za priznati ... nazalost :/

Predrasude, strahovi, licemjerje, zaostali stavovi, nerazvijena komunikacija, losa iskustva i sl.
.:domy:. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 17:33   #30
Quote:
zeusxl kaže: Pogledaj post
Kao i ja o ženama. O njima sve najgore.
Potpis.Odvratne su mi.
Articles of Faith is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 17:41   #31
Quote:
Engelchen00012 kaže: Pogledaj post
Tvoje mišljenje. Ja, vidiš, smatram da su muškarci ti koji su krivi za 90% problema.

Inače, ne mislim loše samo o muškarcima. I žene su svakim danom sve gore. Uopće ih ne branim.
A muškarca kojem nije sex prioritet nisam još upoznala.
Pa sex mi definitivno nije prioritet ako s nekim zelim ostvarit neku dublju vezu,ako me zanima samo sex onda cu nac neku bezveze za one night.Ak mi je stalo do neke osobe sigurno ne mislim na sex,vaznije mi je sto vise vremena provest s tom osobom,uzivat u svakom trenutku,ni ne razmisljam o sexu,on se iovak dogodi prije il kasnije u svakoj vezi al da je prioritet-nije.
cross_that_line is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 17:42   #32
Quote:
Omaha kaže: Pogledaj post
Milo moje, čini se da tebe tvoja mama ne voli.
Jer da te voli, ne bi ti pričala ovakve gluposti.
Kako se može generalizirati? Nisu za sve krivi muškarci, nisu za sve krive žene. Svi smo krivi.

Ne vjeruješ u ljubav? Reci, u šta vjeruješ? U mamu? Zar si ti došla na ovaj svijet da živiš mamin život ili svoj? Imate li isti mozak, isto tijelo, ista iskustva?
Djevojčice, nema čovjeka koji se ne razočara u ljubavi. I zato što je tvoja mama imala loša iskustva, moraš i ti biti razočarana?

Mislim da ti je mjesto u Crkvi, bit će ti super kao Časna sestra. Tamo se ne buš razočaravala u muškarce, osim možda u Boga.
heheeheheh..svaka cast..dosad najpametniji komentar koji sam cula ali stvarno
najbolje da idem u casne, tu me ne moze nitko razocarat
Sortilegio is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 17:46   #33
Quote:
.:domy:. kaže: Pogledaj post
Cini mi se da je cak i bila nekakva studija o utjecaju roditelja na ljubavni zivot svoje djece u kasnijoj/zrelijoj dobi ...

Pokazalo se da je od primarnog i izuzetnog utjecaja bio roditeljski odnos prema djeci sa aspekta emocionalne/ljubavne/seksualne/socijalne perspektive.

Jednostavno neki roditelji, nisu stvoreni da budu roditelji ... koliko god to nekima bilo nemoguce i srcu tesko za priznati ... nazalost :/

Predrasude, strahovi, licemjerje, zaostali stavovi, nerazvijena komunikacija, losa iskustva i sl.
Na žalost.
Ja sam uvijek mislila da je slijedeća generacija za dlaku pametnija od prethodne.
Tu dolazi do izražaja naša sebičnost: ako meni nije bilo dobro, zašto bi tebi? Nešto u tom smislu. Imam tu u široj obitelji, ne kod mene.

Ako sam roditelj = želim svom djetetu najbolje. Ono loše što su meni moji činili, ja svojima ne činim. Vjerujem da svi mi dajemo najbolje što znamo i nitko nije bezgrešan.
Jedino što treba jest ljubav, za dijete bezrezervna.
I vremena treba danas, ne samo ljubavi.
Omaha is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 17:53   #34
Ne očekuj ništa,nadaj se svemu!
naomi.petric is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 18:01   #35
Quote:
Sortilegio kaže: Pogledaj post
heheeheheh..svaka cast..dosad najpametniji komentar koji sam cula ali stvarno
najbolje da idem u casne, tu me ne moze nitko razocarat
Čuvaj se svećenika.
__________________
[B]Dok budemo imali domaćih izdajica....dotle ćemo imati tuđih gospodara....izdajica ćemo imati dok se narod ne osvijesti. Dr Ante Starčević
zeusxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 18:05   #36
Quote:
Omaha kaže: Pogledaj post
Na žalost.
Ja sam uvijek mislila da je slijedeća generacija za dlaku pametnija od prethodne.
Tu dolazi do izražaja naša sebičnost: ako meni nije bilo dobro, zašto bi tebi? Nešto u tom smislu. Imam tu u široj obitelji, ne kod mene.

Ako sam roditelj = želim svom djetetu najbolje. Ono loše što su meni moji činili, ja svojima ne činim. Vjerujem da svi mi dajemo najbolje što znamo i nitko nije bezgrešan.
Jedino što treba jest ljubav, za dijete bezrezervna.
I vremena treba danas, ne samo ljubavi.
Promatrajući širu rodbinu, prijatelje i one koji su mi više od toga, shvaćam sve više koliko je roditeljski utjecaj presudan ...

Jednostavno je zaglušujuće i ništa u stvari osim toga niti ne vidimo, tj. baš i ne želimo vidjeti.

Gledavši to sa sadašnjim (još uvijek skromnim) iskustvom, mogu samo reći sam sebi: "Zar sam stvarno razmišljao na takav način ?!?!"

Definitivno treba pokušati uvidjeti ta "prenesena" iskustva i ne raditi iz njih svoja vlastita, već pomoću nekih svojih situacija pokušati doći do vlastitog stajališta.

Premda nažalost mislim da ogroman broj ljudi to nije u stanju učiniti, a opet niti to žele uz pomoć drugih osoba/stručne pomoći ... uglavnom im prođe život u nekim zatucanim mislima, a onda tek u jeseni svog života (ako i tada) shvate koliko je to sve u stvari glupo ... :/

Preplavi ih nekakav jal i jad ... cijeli život su im roditelji u stvari vodili život umjesto njih samih (jednim dijelom fizički, a drugim dijelom odgojem).

Zadnje uređivanje .:domy:. : 28.02.2010. at 18:10.
.:domy:. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 18:05   #37
Quote:
zeusxl kaže: Pogledaj post
Čuvaj se svećenika.
Jebote, nigdje mira!
__________________
Leben lässt sich nur rückwärts verstehen, muss aber vorwärts gelebt werden...S.A. Kierkegaard
Engelchen00012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 18:40   #38
Quote:
.:domy:. kaže: Pogledaj post
Promatrajući širu rodbinu, prijatelje i one koji su mi više od toga, shvaćam sve više koliko je roditeljski utjecaj presudan ...

Jednostavno je zaglušujuće i ništa u stvari osim toga niti ne vidimo, tj. baš i ne želimo vidjeti.
Da, tu su udareni prvi temelji.
Ima nas koji želmo dijete, ima onih kojima se dogodi dijete. Čini mi se da i to ima utjecaja na način pristupa i odgajanja djeteta. Nema generalnog pravila odgoja, svi smo individualni i takav pristup djetetu mora biti.

Ali, ako nemamo želje raditi na sebi, upoznavati sebe, obračunati s prošlosti (vlastitom), neki odgoj neće niti biti. Presudno je naučiti izvući ono dobro iz svega što se NAMA dogodilo, da bismo mogli biti otvoreni prema svojoj djeci.

Nije normalno i dobro prenašati modele odgoja vlastitih roditelja ( u svemu ) prema svojoj djeci. To znači da nismo napredovali niti duhovno niti intelektualno. Smatram da je to najveća zamka u koju većina ljudi upada.
Omaha is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 19:24   #39
Potpis.

Nažalost, to je velikom broju ljudi problem s kojim se ne žele pozabaviti ...

Stvarno je teško danas zadržati racionalno razmišljanje i nepristranost, a usput ne dopustiti da stvari izmaknu kontroli.

Divim se ljudima koji znaju odgojiti djecu koja će razviti svoj vlastiti način razmišljanja i pritom uspjeti ostvariti svoje ciljeve u životu, a da pritom ostvare širok krug poznanstava i nauče prihvatiti ono drukčije od njih samih ... zvuči nevjerojatno, zar ne

Nisam siguran da baš ima puno takvih ljudi, koji poštuju drukčije od njih samih (odnosno onoga cime su cijeli zivot okruzeni), ostvare nekakve normalne bliske, ljudske odnose ... te na kraju krajeva zadrže dobre odnose sa svojim roditeljima i ostalom bliskom rodbinom.

Zadnje uređivanje .:domy:. : 28.02.2010. at 19:31.
.:domy:. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 19:28   #40
Double, del pls
.:domy:. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:59.