Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.05.2010., 13:50   #141
ja sam si kupila ovo http://zdravatrudnica.webs.com/
znam curu i ona to isto koristi za sebe, inace je frikusa za prirodno pa si je smjesala za sebe.
organic is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2010., 13:56   #142
Quote:
organic kaže: Pogledaj post
ja sam si kupila ovo http://zdravatrudnica.webs.com/
znam curu i ona to isto koristi za sebe, inace je frikusa za prirodno pa si je smjesala za sebe.
ovo se čini dobro, samo što mi je smiješno 50ml za cijelu trudnoću ...ja 50ml bademovog potrošila u manje od tjedan dana, a nisam bila kao krumpirić u fritezi
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2010., 14:07   #143
koliko znam kod smilja i bosilja su ove stvari čak i nešto jeftinije a koristi se Oshadi koje je odličan.

evo baš gledam .... mješavina za masažu međice od oshadi sastojaka 30 ml košta 35 kn a ovdje 49kn ... pa ulje protiv strija košta 96 kn 50 ml a od oshadija 80 kn. Sastojci koliko vidim su slični ako ne i isti. I dodatni plus koji je meni bitan je da znam čija ulja su korištena.

dakle samo bi nadodala da baš i nije tri puta niža cijena od prodajne ... Mislim ako uspoređujemo sa nekim superbrendiranim kremama iz dučana možda je al ako uspoređujemo sa istom stvari kao ovo gore kaj sam napisala onda je ovo čak i skuplje. I ne sviđa mi se takvo reklamiranje gdje se ljude mami a da se ne iznesu svi podaci realno.
__________________
All I ever wanted, all I ever needed, is here in my arms.
sly47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2010., 23:31   #144
zar se strije ne pojave najvise nakon poroda?
jer ako su posljedica naglog istezanja(tj.rastezanja ili stezanja)koze-veci je rizik drito nakon poroda,nego dok se koza lagano rasteze tokom trudnoce?eventualno rizicno je ako se netko u tjedan dana udeblja preko nekoliko kila,pa bi to mogli nazvati "naglo"..
doduse tu je vecinom genetika u igri,ali opet mislim da njegovana koza drugacije reagira tj.ako imas predispozicije da ces pucati(mama,baka itd.su popucale),a njegujes se-sansa je da bar za 10-20 % ih sprijecis,a to je vec nesto..
mislim da izbor preparata potpuno nebitan,jer je svima njima svrha ista-malo omeksati i nahraniti kozu..cudotvorni sastojci ne postoje..
koliko sam skuzila najbolja je kombbinacija prirodnih ulja(bademovo,maslinovo) i neke kremice(moze i obicni masniji losion)..mozda grijesim..
moja mama nema strija,a nije se previse njegovala i dobila je dosta u trudnoci i dosta varira na tezini kroz zivot..tako da se nadam da necu ni ja,ali ipak imam svoj mali ritual koji izvodim svaku vecer iako ako su mi strije sudene-sudene su mi..
1)istusiram se balea uljem za tusiranje
2)izmasiram se babylove uljem za bebe na vlaznu kozu
3)namazem se babylove mama kremicom za masazu u koju u dlanu kapnem i par kapi ulja iz iste linije..

za sad nemam niti jednu striju..kako ce dalje ici vidjet cemo..iako se najvise bojim poroda-jer se onda koza naglo skuplja,pa je rizik najveci
__________________
i u zabranjenom vocu naletis na crva...
lianne is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2010., 02:51   #145
Dobila sam strije krajem 7 mjeseca trudnoće. Jedno popodne sam otišla spavati, a kad sam se probudila, strije i strijice na trbuhu.
S daljnom trudnoćom se se povećavale i bilo ih je više.
Imam jako suhu kožu i znala sam da ću ih dobiti. Ipak koristila sam eucerin ulje, jel ulje je uvijek dobro za suhu kožu.

Ilana, koliko ja poznajem svoje tijelo, ja sam ih dobila nakon što se koža više nije mogla rastegnuti bez da se proširi tj. pukne.
__________________
Kad ti je teško, pogledaj kroz prozor. Vidjet ćeš, i s drugih prozora gledaju.
.točka. is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2010., 09:14   #146
Samo se ne treba cesati kad svrbi....
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2010., 09:48   #147
Ona babylove mama ulje protiv strija toliko smrdi da mi sve majčice koja sam nosila i posteljina još uvijek smrde, nakon pranja na 90C ja osjetim smrad tog ulja, užas!!! Inače mažem bademovo, ali kad je pri kraju, bi vikendom navečer namazala babylove, žao mi ga je bilo bacit kad sam već dala novce za njega, ali sad ide ravno u smeće
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2010., 11:20   #148
meni je jedna frendica savjetovala koja radi u rađaoni pa vidi svakodnevno trudnice da su najbolje proše one( što se tiče strija) koje su se mazale vazelinom. nije štetan za kožu, zateže ju i ne omogućuje strijama da izbiju, sve ove kreme su pune štetnih kemikalija koje mogu jako naškoditi i bebama i mamama... ja se od danas počinjem mazati vazelinom....
primitivka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2010., 11:33   #149
Quote:
primitivka kaže: Pogledaj post
meni je jedna frendica savjetovala koja radi u rađaoni pa vidi svakodnevno trudnice da su najbolje proše one( što se tiče strija) koje su se mazale vazelinom. nije štetan za kožu, zateže ju i ne omogućuje strijama da izbiju, sve ove kreme su pune štetnih kemikalija koje mogu jako naškoditi i bebama i mamama... ja se od danas počinjem mazati vazelinom....
vazelin je samo gušća forma svih baby ulja i sastojak je svih krema...sve je to parafin, derivat nafte... ja rađe koristim prirodna, biljna ulja.
A vazelin i baby ulje dosta teško podnosim ljeti jer mi "zatvori" kožu i bude mi puno neugodnije i vruće i više se znojim nego s bademovim uljem ili kokosovim maslacem.
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2010., 12:04   #150
Quote:
pljucpljuc kaže: Pogledaj post
Ona babylove mama ulje protiv strija toliko smrdi da mi sve majčice koja sam nosila i posteljina još uvijek smrde, nakon pranja na 90C ja osjetim smrad tog ulja, užas!!! Inače mažem bademovo, ali kad je pri kraju, bi vikendom navečer namazala babylove, žao mi ga je bilo bacit kad sam već dala novce za njega, ali sad ide ravno u smeće
ja imam isto to.. meni je ok, zapravo za sada najbolje sto sam probala.. od svega drugog sam dobila kao neki osip
ima istina neki miris.. meni ne smeta.. a dragi mi reko da smrdim po ribi kad sam se prvi put namazala
valjda se sad naviko jer se vise ne buni

nisam probala bademovo i sl.. to kupis u ljekarni?
Crab Nebula is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2010., 12:22   #151
Quote:
Crab Nebula kaže: Pogledaj post
ja imam isto to.. meni je ok, zapravo za sada najbolje sto sam probala.. od svega drugog sam dobila kao neki osip
ima istina neki miris.. meni ne smeta.. a dragi mi reko da smrdim po ribi kad sam se prvi put namazala
valjda se sad naviko jer se vise ne buni

nisam probala bademovo i sl.. to kupis u ljekarni?
ribi :lol., da na bazi maslinovg ulja je, pa valjda i na ribu asocira neke .
Bademovo je bez mirisa i uzmem ga u ljekarni, 100ml platim 27kn (oni ga u ljekarni natoče u bočice, pa je jeftinije, inače sam kupovala već pakirana i ta su 50ml 21kn). Prezadovoljna sam, jer kad ga mažem se odmah upije i odmah se mogu obuć bez da zaprljam robu. Mažem ga na morku kožu nakon tuširanja.
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2010., 12:34   #152
ono babylove ulje je i meni jako smrdilo,pogotovo u početku trudnoće ali sad odkad je izašla ovo novo mi je super,uopće mi ne smrdi
uz to sam isprobala i olivalovo ulje i hippovo i ok su mi ali mi je ipak najbolje ovo babylove novo
ollie25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2010., 12:36   #153
Quote:
ollie25 kaže: Pogledaj post
ono babylove ulje je i meni jako smrdilo,pogotovo u početku trudnoće ali sad odkad je izašla ovo novo mi je super,uopće mi ne smrdi
uz to sam isprobala i olivalovo ulje i hippovo i ok su mi ali mi je ipak najbolje ovo babylove novo
opet ga rade s bademovim? jer mi je netko još prije rekao da ovo s maslinovim je novo, da su ga prije radili s bademovim i da uopće nije smrdilo.
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2010., 12:38   #154
Dobro da sam sad ovo pročitala, jer sam već mislila da sam luda. Ja sam već šibnula put kante za smeće taj babylove zbog smrada. Sad se mažem s oriflame kremom med i mljeko, a onda bum si kupila hipp ili bademovo.
Cetripenula is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2010., 12:39   #155
meni je najbolje mullerovo, puno mi je bolje od babylovea
i još je najbolje cijene
olival je okej al je mini
__________________
Tom vašem bm365 treba dodat slovo k (by MarLov)
irres is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2010., 12:41   #156
Quote:
pljucpljuc kaže: Pogledaj post
opet ga rade s bademovim? jer mi je netko još prije rekao da ovo s maslinovim je novo, da su ga prije radili s bademovim i da uopće nije smrdilo.
ja sam kupila prije nekih 2 tjedna i na bazi maslinovog ulja je..
meni ne smrdi..
inace obozavam miris maslinovog ulja.. ali ne osjetim ga u tom ulju..
Crab Nebula is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2010., 12:43   #157
ma ne ovo je s maslinovim,ali meni stvarno ne smeta
prvi put kad sam kupila to ulje mi je jako smrdilo po nekom bilju,preintenzivan mi je bio miris
par puta nisam mogla spavat po noći jer me bio budio smrad
ollie25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2010., 12:43   #158
Quote:
Crab Nebula kaže: Pogledaj post
ja sam kupila prije nekih 2 tjedna i na bazi maslinovog ulja je..
meni ne smrdi..
inace obozavam miris maslinovog ulja.. ali ne osjetim ga u tom ulju..
moj nos je extra od kad sam trudna ...sve osjetim
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2010., 12:48   #159
Quote:
pljucpljuc kaže: Pogledaj post
moj nos je extra od kad sam trudna ...sve osjetim
i moje se izostrio.. ko pas tragac sam nekad
ali nije da mi zbog toga nesto smrdi.. nego mi je samo sve intenzivnije..
ali ja nisam imala bas nikakve mucnine i sl..
smrdi mi uzasno perilica sudja..
Crab Nebula is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2010., 13:28   #160
od kad bi se u biti trebalo pocet mazat sa necim protiv strija?ja sam sad usla u 3.mj. i koja bi bila najbolja krema?
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:09.