Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.03.2003., 09:02   #21
Quote:
Mljacko kaže:
Ne znam postoji li takav pravac u filozofiji, ali moja religija je religija umjetnosti.

Skoro pa kopija Kierkegaarda, samo što ja, slijepo i bez arguenata, prihvaćam apsurdnost vjerovanja u umjetnost kao LJUDSKE kategorije, i to jedino po pitanju smisla života. Smisao svega što je humano je u umjetnosti, jer za ljudsko vrednovanje nečega (pa tako i samog života) može se kvalificirati nešto isključivo kao ESTETSKI FENOMEN.


Svatko mora imati stila, a nečovječnim smatram onoga tko ga nema

...Ako je agnostik onaj tko niječe mogućnost spoznaje
općenitosti - nisam ništa


Kaže Sting: "I am a devout musician!"

Možeš li se ti pobliže odrediti glede umjetnosti.
Koje (grane) umjetnosti?
Koje su ti preferencije ?
Što misliš o Hegelovoj hijerarhiji umjetnosti ?
__________________
All you have is what you are
and what you give.
adriatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2003., 10:21   #22
Thumbs up Lame Deer

Quote:
Izgleda meni da mnogi samozvani ateisti ne vjeruju u kat. crkvu, ali su ipak popushili njihov koncept boga.




***********
..btw...treba uzeti u obzir vrijeme kad se egzistencijalizam pojavil.
Ipak je to bilo prije oko skoro pa stotinjak godina, kada su se masovno rušile dotadašnje "zakonitosti" u svijetu onih koji misle .
Danas moramo ići dalje...kaj više postižemo seciranjima starih uvjerenja i koncepata ????? (Što je za moj ukus egzistencijalizam svojevremeno jako lijepo obavio.)

Doduše, ima područja na ovom svijetu koja su mentalno i duhovno još u gotici (samo kaj nemaju tako lijepu arhitekturu ...ostalo je sve isto )


A neke će stvari ipak uvijek biti iste kao u paleolitiku...kao što je filozofija to lijepo zaključila ( dobro joj jutro ) nakon strahota Svjetskih ratova.
Copernick is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2003., 15:07   #23
Re: Egzistencijalisticki ateizam I teizam…

Quote:
Pale Blue Eyes kaže:
[B]...ili zasto sam egzistencijalist ))

Nedavno smo raspravljali o ateizmu, teizmu i agnosticizmu…i ja sam se izjasnila kao agnositk ateist…agnostik u smislu dajem za pravo i jednoj i drugoj strani… nema dokaza da bog postoji no isto tako nema dokaza da bog NE postoji… a ateist u smislu… ja u boga ne vjerujem, postojao on ili ne…
Onda vjeruješ u vraga
__________________
veliki inkvizitor
veliki inkvizitor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2003., 11:22   #24
Re: Re: Egzistencijalisticki ateizam I teizam…

Quote:
veliki inkvizitor kaže:
Onda vjeruješ u vraga
Jel to morti onaj iz pakla koji bode ljude vilama, čupa im meso, pali ih i lomi im noge u španjolskim čizmama ???
Copernick is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:42.