Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.01.2013., 20:23   #41
The Kingkiller Chronicle

Da li možda netko otprilike zna kada izlazi treći dio ove odlične knjige. Koliko mi je poznato sve tri su napisane ali ne izlaze istovremena ofcourse. Nema para tu.
__________________
Build a man a fire and he’s warm for a day, but set a man on fire and he’s warm for the rest of his life. Tao of Pratchett.
gajotres is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 21:00   #42
Quote:
gajotres kaže: Pogledaj post
Da li možda netko otprilike zna kada izlazi treći dio ove odlične knjige. Koliko mi je poznato sve tri su napisane ali ne izlaze istovremena ofcourse. Nema para tu.
Ova tema već postoji.
Otkud ti da su sve knjige već napisane? Autor tvrdi da još uvijek piše treću.
Ne vidim zašto bi čekao 4 godine između prve i druge knjige zbog para. Pogotovo s obzirom na to da je s drugom knjigom potvrdio svoj status jednog od najboljih novijih autora i počeo zgrtat ozbiljne pare.
Ajvz is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2013., 21:12   #43
Jebga išao sam na search i nisam našao, našao sam na dosta mjesta da su sve tri knjige od jednom napisane. Samo stoji da je onda drugu knjigu godinu dana ponovo pisao pošto je napravio izmejne da drugoj knjizi, a da je kašnjenje došlo zbog obiteljskih problema.
http://www.sffworld.com/forums/showt...l=1#post685262

Tu piše da se ne očekuje prije 2014 a našao sam na drugom mjestu da će biti 2013-te
__________________
Build a man a fire and he’s warm for a day, but set a man on fire and he’s warm for the rest of his life. Tao of Pratchett.
gajotres is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 15:26   #44
Preporučate li mi da prvu knjigu pročitam na engleskom ili hrvatskom? Nekako mi se čini engleska verzija bolja u dočaravanju fantasyja i bolje zvuči sve, dok je hrvatska verzija dostupnija (odmah u knjižnici) i razumljivija, ali mi se čini da je manje epic, da ne dočarava tako dobro priču. Što mi preporučate? Hm....
hehe is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 15:54   #45
Quote:
hehe kaže: Pogledaj post
Preporučate li mi da prvu knjigu pročitam na engleskom ili hrvatskom? Nekako mi se čini engleska verzija bolja u dočaravanju fantasyja i bolje zvuči sve, dok je hrvatska verzija dostupnija (odmah u knjižnici) i razumljivija, ali mi se čini da je manje epic, da ne dočarava tako dobro priču. Što mi preporučate? Hm....
Ako znaš engleski, čitaj na engleskom. Uvijek sve bolje zvuči u originalu, imaš direktni pristup autorovom izričaju. Kod Rothfussa je to dosta bitno jer on pridaje veliku važnost riječima.
Ajvz is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2013., 19:58   #46
Quote:
hehe kaže: Pogledaj post
Preporučate li mi da prvu knjigu pročitam na engleskom ili hrvatskom? Nekako mi se čini engleska verzija bolja u dočaravanju fantasyja i bolje zvuči sve, dok je hrvatska verzija dostupnija (odmah u knjižnici) i razumljivija, ali mi se čini da je manje epic, da ne dočarava tako dobro priču. Što mi preporučate? Hm....
Za razliku od prijevoda Martina ovaj je sasvim dobar, makar da ovo čitaj na engleskom. Drugu knjigu ćeš svakako na eng čitati i onako.
__________________
Build a man a fire and he’s warm for a day, but set a man on fire and he’s warm for the rest of his life. Tao of Pratchett.
gajotres is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2013., 00:46   #47
Quote:
GnothiSeauton kaže: Pogledaj post
Kvothe je prilično retardiran u svom odnosu prema Denni ali to je dobrodošao odmak od njegove "Mary Sue" prirode, jer je u svem ostalom (barem na početku ) nečuveno i nevjerojatno dobar, nadaren i sposoban.
Teška retardacija.
Spike tip "svi je guze (samo ne ja) ali ona voli samo mene" prošli smo svi dok smo bili klinci.
Patricka to dan danas tišti.
cave troll is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2013., 13:28   #48
Napokon sam počeo čitati "Ime Vjetra". Nisam htio odmah krenuti jer znam da još nisu preveli drugi dio. Nadam se da će uskoro!
U tri dana već sam pročitao 250 stranica, i knjiga mi je za sad jako dobra i zanimljiva. Kvothe mi je već sada odličan lik. Zakon mi je kao klinac i kao stariji čovjek u svojem Stancu.

Nisam baš skužio zašto su se ljetopisac i Bast zamalo pobili, kad su se prvi put vidjeli. Ljetopisac je izvadio neki željezni predmet i ovaj drugi je poludio. Šta taj mali spada pod neku čudnu rasu ili šta? Jer mu je ful smetalo to željezo.
__________________
"When the snows fall and the white winds blow, the lone wolf dies but the pack survives."
Eddard Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2013., 22:34   #49
Quote:
Eddard Stark kaže: Pogledaj post

Nisam baš skužio zašto su se ljetopisac i Bast zamalo pobili, kad su se prvi put vidjeli. Ljetopisac je izvadio neki željezni predmet i ovaj drugi je poludio. Šta taj mali spada pod neku čudnu rasu ili šta? Jer mu je ful smetalo to željezo.
Da. Bast je Fae.
Bast: There are no such things as demons, there are only my kind.
Neću dalje spojlati.
cave troll is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2013., 18:32   #50
Thanks, nisam ni htio da mi spoilaš. A pretpostavio sam da nije čovjek.

Sad sam cca na 350. stranici. Svako poglavlje na sveučilištu je predobro. A Kvothe je takav Bog da je to čudo jedno. Tko zna šta me sve čeka do kraja knjige, a pogotovo do kraja serijala.
I moram priznati da mi se jako sviđa način na koji je knjiga napisana. Baš mi je zakon kad se radnja vrati u sadašnjost. I vidi se koliko Bast i ljetopisac uživaju u slušanju
__________________
"When the snows fall and the white winds blow, the lone wolf dies but the pack survives."
Eddard Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2013., 22:39   #51
Je, Sveučilište je super, malo me podsjeća na Pottera, ali mi je ovo tisuću puta bolje, i dogodovštine cijele te družine -- Kvothe, Mola, Simmon, Wilem, Fella... Mene samo smeta taj Kvotheov odnos sa Dennom.

I to, velim, nadam se da nam Rothfuss ipak želi dočarati da kak usprkos svojoj uberkulosti, Kvothe još uvijek ima spanaća za pojesti. I šargarepe također Tj. da se baš zato sjebao i pretvorio u Kotea jer je "prebrzo izrasto".
__________________
And there's another country, I've heard of long ago, Most dear to them that love her, most great to them that know;
We may not count her armies, we may not see her King; Her fortress is a faithful heart, her pride is suffering;
And soul by soul and silently her shining bounds increase, And her ways are ways of gentleness, and all her paths are peace.
GnothiSeauton is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2013., 15:26   #52
Meni je Elodin totalni car. Bilo bi lijepo da se pojavi u nastavcima, ili da Rothfuss kasnije napiše priču o njemu. Bilo bi.
ljudoliki is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2013., 23:02   #53
Elodin je i meni vjerojatno najdraži lik. Mislim, potpuno je lud, to je istina, ali ona vrsta "idiot-savant". I užasno pronicav, mudar i zen
__________________
And there's another country, I've heard of long ago, Most dear to them that love her, most great to them that know;
We may not count her armies, we may not see her King; Her fortress is a faithful heart, her pride is suffering;
And soul by soul and silently her shining bounds increase, And her ways are ways of gentleness, and all her paths are peace.
GnothiSeauton is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 01:53   #54
Nego, Patrick nam je dosta angažiran, tu je humanitarni rad, pa Storyboard, gostovanja po knjižnicama, pa blog gdje svako malo stavi neki fanmail kako je on super i kako je Kvothe super.
Svaka njemu čast, empatičan je (ponudio se nosit kauč u nagradnoj igri), duhovit, ali sve mi se čini da će proći ohoho vremena do treće.
E da, Elodin je dobar a i Bast je simpa.
I baš mi fali banter.
earthsea is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2013., 22:09   #55
Pročitao sam knjigu...Čista petica!
Sad me jedino strah kad će algoritam prevesti drugu knjigu. Rekli su početkom 2013, ali kod njih se nikad nezna. Još nisu preveli nastavke od Sjenovite međe, a trebali su već prije 100 godina.

Hoće li u drugoj knjizi Kvothe imati samo 16-17 godina ili će biti malo stariji(barem 20 ili više)?

Šta vi mislite da je Denna sa svakim pokroviteljom spavala? Dobro je rekao cave troll "svi je guze ali ona voli mene". Malo mi je čudan taj odnos od Kvothea i nje.
__________________
"When the snows fall and the white winds blow, the lone wolf dies but the pack survives."
Eddard Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2013., 08:32   #56
Druga knjiga se odmah u kontinuitetu nastavlja na prvu,koliko se sjećam. Tako da imat će godina koliko je imao na kraju prve...
__________________
And there's another country, I've heard of long ago, Most dear to them that love her, most great to them that know;
We may not count her armies, we may not see her King; Her fortress is a faithful heart, her pride is suffering;
And soul by soul and silently her shining bounds increase, And her ways are ways of gentleness, and all her paths are peace.
GnothiSeauton is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 14:27   #57
Spot the Rothfussmeister!

hint: onaj sa leptir-mašnom.
__________________
And there's another country, I've heard of long ago, Most dear to them that love her, most great to them that know;
We may not count her armies, we may not see her King; Her fortress is a faithful heart, her pride is suffering;
And soul by soul and silently her shining bounds increase, And her ways are ways of gentleness, and all her paths are peace.
GnothiSeauton is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2013., 15:03   #58
Koja legenda!
Redovito čitam njegov blog, stvarno je simpa lik.
Ajvz is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 12:37   #59
Quote:
GnothiSeauton kaže: Pogledaj post
Druga knjiga se odmah u kontinuitetu nastavlja na prvu,koliko se sjećam. Tako da imat će godina koliko je imao na kraju prve...
Ok.

Mi se isplati čitati Harry Potter? Imam 23 godine, i pogledao sam zadnji(drugi dio) film. Ni sam ne znam zašto sam išao gledati hahah.
Odlični su mi chapteri na sveučilištu u Ime vjetra. Pa se nadam da je barem približno tako u HP.
__________________
"When the snows fall and the white winds blow, the lone wolf dies but the pack survives."
Eddard Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 13:39   #60
Za HP ja osobno -- ne znam. Stvar je u tome da je, slično kao Vorkosigan Saga, i HP pisan fizički, u stvarnom vremenu dugo i da je proza, kao i likovi u njoj, odrastala, mijenjala se, doživljavala transformacije. Bar tako kažu. Vjerujem da su prve knjige prilično čvrsto pozicionirane usred sréde dječje književnosti, ali da su isto tako kasnije knjige relativno... kompleksnije, tmurnije, zapletenije što se tiče trodimenzinalnosti likova, itd.

Ako imaš vremena, zašto ne? Nitko nikad nije postao gluplji od čitanja.
__________________
And there's another country, I've heard of long ago, Most dear to them that love her, most great to them that know;
We may not count her armies, we may not see her King; Her fortress is a faithful heart, her pride is suffering;
And soul by soul and silently her shining bounds increase, And her ways are ways of gentleness, and all her paths are peace.
GnothiSeauton is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:45.