Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas

Svijet oko nas Za one koji poštuju prirodu...
Podforum Poljoprivreda

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.06.2014., 12:50   #61
Ako se netko želi prirodno boriti protiv komaraca u stajaćoj vodi: http://www.njuskalo.hr/vrtna-oprema/...oglas-11827406

Stvarno funkcionira, btw
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2014., 12:03   #62
Ma ja vise nemam volje boriti se s tim vragovima, samo ih pustim da me pikaju, boli me briga.

Sent from my C1505 using Tapatalk
__________________
Life is endless music
V3dran is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2014., 12:49   #63
Jutros sam pokusao pecati na uscu Krajca i Bitulje (ima pivo tko zna gdje je to)... Vatra, spirale, pcelarska maska, rukavice... Jednostavno nije islo, uvlace se u rukave i pod jaknu... Nakon pola sata evakuacija, prvenstveno zbog Gare kojeg su odlucili pozderati.... Opremu sam ostavio na sebi i u autu, jer se napunio i nisu htjeli van...

Decki koje sam sreo kazu da je srneca divljac nagrabusila i izlazi na ceste... Lanad ce vjerojatno pocrkati...

Po tim terenima se krecem decenijama i ovo jos nisam dozivio...
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2014., 19:17   #64
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Jutros sam pokusao pecati na uscu Krajca i Bitulje (ima pivo tko zna gdje je to)...
Zapadno od Šiškovaca?
Još nisam prokljuvio tamošnji sustav kanala i inog.

Ovu godinu ko preživi pričat će. Bilo je taman onog čega im treba.

Kad već piskaram, jel zna netko kakvo je stanje na Petnji kod Broda? Prošle godine ih nije bilo.
__________________
PPAF Foto VK Flickr
pobosutljanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2014., 19:34   #65
Bio sam jučer s frendovima u turopoljskim šumama i stvarno se gamad razmnožila.
Pivo smo pili u autu jer je vani bilo neizdrživo.
Oko podne, kad smo zapalili vatru za kobasice, su nestali.

Btw....veli mi frend da se po regulama eu beštije više ne smiju zaprašivat iz zraka.
Jesu li oni normalni???
__________________
Odnia đava prišu
SmartFart is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2014., 19:51   #66
Nama su (okolica Velike Gorice) već 2x zaprašivali sa onim nekim pic-up autima. Voze se po cesti i iz auta tj. nekih ko truba izlazi taj dim i to ništa ne pomaže!. Žali Bože para koje su bacili na to.
Jebote, kad sam bila u Tunisu i Grčkoj nisam vidjela niti jednog komarca i baš sam pitala ljude: Vi nemate komarce? I oni su rekli: Naravno da imamo, ali zaprašuju pa ih nema.
peggy-nely is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2014., 00:38   #67
Quote:
SmartFart kaže: Pogledaj post
Bio sam jučer s frendovima u turopoljskim šumama i stvarno se gamad razmnožila.
Pivo smo pili u autu jer je vani bilo neizdrživo.
Oko podne, kad smo zapalili vatru za kobasice, su nestali.

Btw....veli mi frend da se po regulama eu beštije više ne smiju zaprašivat iz zraka.
Jesu li oni normalni???
To je zabranjeno i prije ulaska u EU, zeleni se izborili za komarce
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2014., 09:28   #68
Quote:
pobosutljanin kaže: Pogledaj post

Kad već piskaram, jel zna netko kakvo je stanje na Petnji kod Broda? Prošle godine ih nije bilo.
bolje ne idi ako ti je zivot mio
BUBI69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2014., 09:32   #69
Quote:
Gustavo kaže: Pogledaj post
To je zabranjeno i prije ulaska u EU, zeleni se izborili za komarce
Oni nisu normalni! Pa kod nas se ne može disati od njih. Doslovno uljeću u usta. Ali nisam baš sigurna u to jer sam neki dan na tv-u vidjela prilog o tome kako poplavljena područja zaprašuju sa avionom.
peggy-nely is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2014., 10:37   #70
Quote:
peggy-nely kaže: Pogledaj post
Oni nisu normalni! Pa kod nas se ne može disati od njih. Doslovno uljeću u usta. Ali nisam baš sigurna u to jer sam neki dan na tv-u vidjela prilog o tome kako poplavljena područja zaprašuju sa avionom.
To je izvanredna situacija zbog poplava, inače ne zaprašuju avionima samo u izvanrednim situacijama kad se odozgo donese takva odluka.
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2014., 13:53   #71
ja za vikend bio u poplavljenim područijma. To je strahota koliko ih ima, vrata nesmiješ ni na sekundu otvoriti već ulaze (i auto i kuća)...
DonDuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2014., 15:23   #72
Quote:
DonDuck kaže: Pogledaj post
ja za vikend bio u poplavljenim područijma. To je strahota koliko ih ima, vrata nesmiješ ni na sekundu otvoriti već ulaze (i auto i kuća)...
Koliko sam shvatila, najavljeno je da će ljetos te horde put putovati po ostatku Hrvatske. Navodno da je zaprašivano prekasno.

Mene samo brinu boleštine, od ostalog sam odustala. Jutros su mi 2 giganta uletila u sobu, na kraju ne znam jel mutant komarca ili nešto opasnije. Izluđuje me to...
Edgarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2014., 17:09   #73
Ima jedan dobar film '' Way back'' s Colin Farrelom i Ed Harrisiom,i ako postoji ovaj repelant od biljke, a film je po istinitom dogadaju … treba to nabaviti i posaditi gdje god se moze

A evo famozne scene
http://www.youtube.com/watch?v=KEViZisI-lM
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2014., 18:20   #74
Quote:
pobosutljanin kaže: Pogledaj post
Zapadno od Šiškovaca?
Još nisam prokljuvio tamošnji sustav kanala i inog.
Je, 3300 m zracne linije jugozapadno od Šiškovaca... Sustav je kompliciran, sada su nesto prespajali Beravu zapadno od Babine Grede pa je nastala dodatna zbrka... Za Krajc nove karte tvrde da je Biđ, a ni ja nisam shvatio sto je po novome stari Biđ...

U svakom slučaju, pivo te čeka na Kladavcu

Quote:
emnasut462 kaže: Pogledaj post
Ima jedan dobar film '' Way back'' s Colin Farrelom i Ed Harrisiom,i ako postoji ovaj repelant od biljke, a film je po istinitom dogadaju … treba to nabaviti i posaditi gdje god se moze

A evo famozne scene
http://www.youtube.com/watch?v=KEViZisI-lM
Scena je OK, jedino ona dvojica što hodaju preneoprezno dišu... Ovako im neće trebati ručak, najest će se komaraca
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2014., 19:46   #75
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Jutros sam pokusao pecati na uscu Krajca i Bitulje (ima pivo tko zna gdje je to)... Vatra, spirale, pcelarska maska, rukavice... Jednostavno nije islo, uvlace se u rukave i pod jaknu... Nakon pola sata evakuacija, prvenstveno zbog Gare kojeg su odlucili pozderati.... Opremu sam ostavio na sebi i u autu, jer se napunio i nisu htjeli van...

Decki koje sam sreo kazu da je srneca divljac nagrabusila i izlazi na ceste... Lanad ce vjerojatno pocrkati...

Po tim terenima se krecem decenijama i ovo jos nisam dozivio...
Rješio sam neke godine problem sa pčelarskom kapom koja ima produžetak za navlačenje i ispod ruku !

Za divljač i i životinje si opisao muku !
Đuro Japaric is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2014., 20:51   #76
Quote:
BUBI69 kaže: Pogledaj post
bolje ne idi ako ti je zivot mio
Jbga, moram
Jesi bio tamo?
Prošle godine ih baš i nisam primijetio, al su mi rekli da ih je prije dvije itekako bilo.


Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Je, 3300 m zracne linije jugozapadno od Šiškovaca... Sustav je kompliciran, sada su nesto prespajali Beravu zapadno od Babine Grede pa je nastala dodatna zbrka... Za Krajc nove karte tvrde da je Biđ, a ni ja nisam shvatio sto je po novome stari Biđ...

U svakom slučaju, pivo te čeka na Kladavcu
A jebate, di se sakri
Inače za toponime koristim arkod, tako da su mi drugi nazivi manje poznati
__________________
PPAF Foto VK Flickr
pobosutljanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2014., 15:14   #77
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Scena je OK, jedino ona dvojica što hodaju preneoprezno dišu... Ovako im neće trebati ručak, najest će se komaraca
U filmu, osim sto su bjezali iz gulaga, te su ih na tom putu proganjali i komarci, ujedno su bili i gladni..
__________________
Every fact of science was once damned. Every invention was considered impossible. Every discovery was a nervous shock to some orthodoxy. The entire web of culture and ‘progress,’ everything on earth that is man-made and not given to us by nature, is the concrete manifestation of man’s refusal to bow to Authority
emnasut462 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2014., 18:59   #78
Quote:
pobosutljanin kaže: Pogledaj post
A jebate, di se sakri
Inače za toponime koristim arkod, tako da su mi drugi nazivi manje poznati
Ma čak je doslo do promjene naziva i prilicne zbrke, ovo što je na ARKODu Kanal Biđ na starijim specijalkama je Kanal Bitulja (Ili Brkić kanal, kako kad ), što je na ARKODu Kaluđer na specijalkama je Biđ...

Ako pitaš za Kanal Bitulja slabo tko ce te znati uputiti ili će te uputiti na Bitulju, jer to se tamo oduvjek zove Krajc kanal

Odoh sutra opet brojati komarce, ovaj puta opremljen kao svemirac i bez ćuke...

Quote:
emnasut462 kaže: Pogledaj post
U filmu, osim sto su bjezali iz gulaga, te su ih na tom putu proganjali i komarci, ujedno su bili i gladni..
E, onda je u redu ...

Ovim mojima više ni DEET ne smeta, nekako sam sumnjičav prema čarobnim biljkama... Samo napalm
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 17:28   #79
Najbolje rješenje za komarce je klorirani bazen. mi na viksi ostavimo preko tjedna jedan dječji bazen od 500 litara sa tabletom koja otpusta klor postepeno i kad dodjemo preko vikenda komaraca jednostavno nema. A prije su letjeli u rojevima, nisi znao di bi se okrenuo od njih.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2014., 18:09   #80
Najbolje je poskidati lisce s drveca... Zimus kad nije bilo lisca nije bilo nijednog komarca ....
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:54.