Natrag   Forum.hr > Društvo > Ljubav, erotika, seks

Ljubav, erotika, seks Stvari intimne prirode. Neke teme zahtijevaju i rječnik koji možda nije za jako mlade (i jako stare).

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.06.2012., 18:32   #21
Ne znam kolika je vjerojatnost da bi pomislila vani za nekog tipa kojeg prvi put u životu vidim, da mi prilazi i da mi želi biti samo prijatelj...

Ta frendovska spika mi više paše za nekog tipa iz društva u kojem se krećem. Uzmimo društvo od 15 ljudi, pola muških, pola ženskih. Nisu si sad najbolji prijatelji ali nalaze se povremeno, izađu van, na feštu i to je to. I onda uzmemo dva tipa iz tog društva, Janko i Branko. Janko se upucava curi iz društva na vrlo jasan način, recimo kao onaj prvi tip iz tvoje priče. Ništa vulgarno, ništa napadno, ali daje joj do znanja da mu se sviđa. Dok s druge strane Branko je malo smotan pa počinje pričati o nekim frendli stvarima, ostavlja dojam super dragog tipa i cura koju on (misli da) bari vidjet će u njemu novog prijatelja.
U takvom slučaju, Janko kod mene ima bolje šanse.

Quote:
OnePlay kaže: Pogledaj post
Ono šta meni nije jasno je sljedeće: Muškarac prilazi djevojci s namjerom da ju zbari, od njega se očekuje da bude ležeran, zabavan, intrigantan, samouvjeren... sa takvim "frend" pristupom sve to i dobije, pa u čemu je onda problem? Zašto je to negativno?
To je negativno jer kod takvog pristupa se kod cure ne rađaju nikakve "seksualne" primisli. I dečko odlazi u ladicu "prijatelj".

Zadnje uređivanje Ariana B. : 24.06.2012. at 18:38.
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2012., 21:32   #22
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
Ne znam kolika je vjerojatnost da bi pomislila vani za nekog tipa kojeg prvi put u životu vidim, da mi prilazi i da mi želi biti samo prijatelj...

Ta frendovska spika mi više paše za nekog tipa iz društva u kojem se krećem. Uzmimo društvo od 15 ljudi, pola muških, pola ženskih. Nisu si sad najbolji prijatelji ali nalaze se povremeno, izađu van, na feštu i to je to. I onda uzmemo dva tipa iz tog društva, Janko i Branko. Janko se upucava curi iz društva na vrlo jasan način, recimo kao onaj prvi tip iz tvoje priče. Ništa vulgarno, ništa napadno, ali daje joj do znanja da mu se sviđa. Dok s druge strane Branko je malo smotan pa počinje pričati o nekim frendli stvarima, ostavlja dojam super dragog tipa i cura koju on (misli da) bari vidjet će u njemu novog prijatelja.
U takvom slučaju, Janko kod mene ima bolje šanse.



To je negativno jer kod takvog pristupa se kod cure ne rađaju nikakve "seksualne" primisli. I dečko odlazi u ladicu "prijatelj".
Eto, konačno je neko skužio o čemu pričam! Muški ne prodaju namjerno frendovsku spiku, ubiti oni to ne žele ali si ne mogu pomoći. Naravno da i cura ima veliki utjecaj u tome da li će se zbariti sa likom ili ne, čak bi rekao presudan utjecaj ali ako joj se lik i sviđa a priča sa njom kako sa prijateljem, u njezimim očima to i postaje. Mislim da si čak tu žene i ne mogu pomoći, jednostavno se to desi. Ne kažem da je ženski rod neiteligentan i da im treba sve nacrtati ali mislim da je jedna od presudnih stvari da muškarac izbjegava frendovsku spiku. Bilo bi zanimljivo vidjeti koje su karakteristike frendovske spike, da netko napiše knjigu o tome, mislim da bi se dobro prodavala
OnePlay is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2012., 09:30   #23
Quote:
OnePlay kaže: Pogledaj post
Bilo bi zanimljivo vidjeti koje su karakteristike frendovske spike, da netko napiše knjigu o tome, mislim da bi se dobro prodavala
Pokušala sam se malo prisjetiti što sam do sada doživjela. Nekako se mogu odrediti postoje li baš frendovske teme, nego mi se više čini da je to stvar govora, pokreta, blizine stajanja, slučajnih i manje slučajnih dodira, pogleda, osmjeha itd ...
I mislim da se to nikako ne da naučiti i isforsirati, ili imaš to u sebi ili nemaš.
Imam jednog prijatelja koji uvijek govori da je na kavi bio zabavan, smiješan, curi je bilo ok, smijala se njegovim forama, imali su tema za razgovor, ali na kraju sve uvijek završi na prijateljstvu.
Znam i drugoga, koji recimo jako dobro masira. I umjesto da to svoje umjeće masaže pretvori nešto "seksi" on masažu uništi s pričom o recimo 15 kralješku koji mi je možda malo ukočen, ili kako bi mogla kupiti bolju stolicu da ne krivim kičmu...
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2012., 09:43   #24
Quote:
OnePlay kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!
Već duže vrijeme me kopka jedna stvar, dosta sam surfao po netu i moram priznati da zapravo o tome i nema baš puno materijala. Zapravo, nisam ni siguram da li ova tema spada ovdije ili u rubriku "Usamljena srca" pa molim administratore da mi oproste ako sam fulao.
Kod raznih rasprava na temu uleta, barenja, udvaranja i slično često se kao negativna stvar može čuti nešto tipa frendovska spika tj. kad muškarac curi prilazi s namjerom da ju zbari ali zapravo započne razgovor kao što bi počeo da je naišao na nekog muškog prijatelja, poznanika ili slično. Takav razgovor je u pravilu vrlo ugodan, nema neugodne tišine, konverzacija glatko teće... Ono šta meni nije jasno je sljedeće: Muškarac prilazi djevojci s namjerom da ju zbari, od njega se očekuje da bude ležeran, zabavan, intrigantan, samouvjeren... sa takvim "frend" pristupom sve to i dobije, pa u čemu je onda problem? Zašto je to negativno? Naravno, ja sad ne ulazim u ekstreme tipa raznih likova koji će kod upoznavanja umjesto ispružene ruke nuditi low five, nagovarati curu da se natječu ko će jače podrignuti ili sl.... Prvenstveno mislim na ugodan i ležeran razgovor u kojem muškarac ne daje odmah raznim komplimentima curi do znanja da mu se sviđa. Uostalom, da li je uopće moguće da će neka cura negdje vani( u disku ili sl...) pomisliti kako joj je nepoznat lik prišao zbog želje da si nađe novu prijateljicu ako krene sa "frend spikom"?
NE
Signorina Despi is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2012., 10:16   #25
Misliš na popularno "frendzoniranje"?

Velika je razlika izmedju toga da TI pristupiš curi kao da je ona jedna od tvojih "muških frendova" kako si tamo naveo i ako razgovor teče zbog toga ležernije i otvorenije, I TOGA da ONA, radi tvoje nesigurnosti, sramežljivosti i ukočenosti tebe počne doživljavat kao dragu, dobru "prijateljicu" koja zbog većih šaka dobro dodje da otvori pivo, ali se ispred tebe ne libi pričat o nadutosti u peemesu ili trazi misljenje u vezi nekog tipa koji joj se svidja.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2012., 13:31   #26
Quote:
Ariana B. kaže: Pogledaj post
Pokušala sam se malo prisjetiti što sam do sada doživjela. Nekako se mogu odrediti postoje li baš frendovske teme, nego mi se više čini da je to stvar govora, pokreta, blizine stajanja, slučajnih i manje slučajnih dodira, pogleda, osmjeha itd ...
I mislim da se to nikako ne da naučiti i isforsirati, ili imaš to u sebi ili nemaš.
Imam jednog prijatelja koji uvijek govori da je na kavi bio zabavan, smiješan, curi je bilo ok, smijala se njegovim forama, imali su tema za razgovor, ali na kraju sve uvijek završi na prijateljstvu.
Znam i drugoga, koji recimo jako dobro masira. I umjesto da to svoje umjeće masaže pretvori nešto "seksi" on masažu uništi s pričom o recimo 15 kralješku koji mi je možda malo ukočen, ili kako bi mogla kupiti bolju stolicu da ne krivim kičmu...
Mislim da tipičnih frendovskih tema kao takvih baš i nema. Sve je u načinu na koji konuniciraš sa curom. Neko može pričati o tome kako je lakirao branik na autu a da to curi bude strašno napaljujuće Naravno, može biti i obrnuto, muškarac može pričati o najintimnijim detaljima svog sexualnog života ali sa frendovskom spikom cura ga vidi kao još jednu frendicu koja joj priča svoje anegdote kod ginekologa. To je nešto kao kad netko ko ne zna pričati viceve zaje... i najbolji vic jer je sve loše interpretirao.
U svemu tome mene možda najviše fascinira činjenica da okolina(posebno muška) uopće ne kuži kako dotični priča frend spiku. Ono, lik sa curom na kavi, ona umire od smijeha na svaku njegovu pošalicu, totalno klikaju u smislu za humor, nadopunjavaju se u šaljivim pogledima na svijet oko sebe, kao da se znaju već sto godina... Netko ko ih gleda sa strane bi rekao: dečku je stvarno upala sjekira u med...a kad ono frendovska spika u pitanju Strašno!
OnePlay is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2012., 13:32   #27
Friend zona je najveće prokletstvo sramežljivog muškog roda.
Kao da netko pred tobom maše bocom Jane od 1,5 litre usred pustinje nakon trosatnog marša. Ti zagrabiš i ne samo da dobiješ po prstima nego moraš odlučiti hoćeš li i dlaje nedostižno trčati za tom bocom ili izvor vode pronaći negdje drugdje u velikoj pustinji.
Sogeking is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum


Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:40.


Powered by vBulletin Version 3.8.4 (hrvatski)
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site content ©1999-2016 Forum.hr
Ad Management by RedTyger