Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2012., 00:06   #41
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Ona se boji. Meni to ne izgleda kao super nepatnja za in gadgetima, nego indikator problema.
Daj mi to laički objasni molim te.
Mislim da joj je to čak prijedlog s tatine strane ali nisam ispitivala previše.
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2012., 00:13   #42
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Gdje je korijen tome "strašnom teretu"? Čega ju je strah, što misli da bi se dogodilo ako ga izgubi ili joj ga ukradu?

Ako ju je frka od gubitka ili krađe, sigurno netko iz bliže okoline ima negdje u ladici mobitel viška za nula kuna, čiji gubitak/krađa predstavlja štetu od - nula kuna.
To smo joj baš rekli.
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2012., 00:36   #43
Quote:
Ribež kaže: Pogledaj post
Daj mi to laički objasni molim te.
Ne bih rekla da je to indikator problema. (iako, naravno sve moze biti i crno i bijelo) Rekla bih da dijete polako (a ima 9 g) osjeca da mob bas nije tako fora kao sto je bio kad ga je samo prizeljkivala nego da sad shvaca i cemu on stvarno sluzi. Hocu reci, cini mi se da je mala pametna, pa se domislila da joj ne treba
- kao prvo jos jedan predmet u torbi na koji mora paziti...jer koliko got bio ne vrijedan, nije dobar osjecaj nesto pogubiti
- kao drugo...mob je dadilja koju mnogi kako rastu pokusavaju istekati. Drugim rijecima, zasto da me mama (i ostali) mogu dozvati bas bilo kada kad im se hoce. Postajete dosadni..to se zove pubertet.
Sto nije bolje kad odes k prijateljici i ne moras im se javiti..ionako su na poslu. (blago onima koji su rasli bez mobitela). Mob je postao puno dosadnija naprava nego se cinio prije.
Opet ce mozda postati atraktivan kad bude veca.
Nemoj me krivo shvatiti, nisam htjela reci da cura pokusava raditi nesto skrivecki i izbjegava kontrolu, vec samo to da raste (rekla si da si primjetila i da je usla u neki rani predpubertet) i mijenja se i mozda cak i podsvjesno/nenamjerno sad vec ide putem nekog svog osamostaljenja/odrastanja...gdje je mob i roditelj koji moze i hoce uvijek znati gdje si - tlaka.
Quote:
Ribež kaže: Pogledaj post
To smo joj baš rekli.
Dobro je da zna da nije bed ako izgubi nevrijedni mob, (mozes joj reci da si ti vec pogubila njih 100 ...cak i 10 u jednom danu ) i da se nitko nece ljutiti, ali isto tako je dobro reci i nastojati ju nauciti da stvari cuva, pa i mob koji vrijedi 1kn. I dobro je nauciti ju da ga ima, da se javlja, da zna cemu sluzi (da se mama ne brine bez veze) itd. i da se to uvjezba pa da ni s 16-17 to ne bude problema.

Zadnje uređivanje kajpa : 28.09.2012. at 00:48.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2012., 06:20   #44
Quote:
Ribež kaže: Pogledaj post
To smo joj baš rekli.
Ostalo je neodgovoreno pitanje koje mi se čini najvažnije: gdje je korijen tome "strašnom teretu" koji je mala proglasila?

Općenito govoreći (dakle, ne nagađajući o konkretnima vama i konkretnom djetetu), takva je reakcija moguća ako se ranije dogodila neka frka oko izgubljene stvari, ako se dijete naslušalo "pazi,..."-rečenica, ako je netko od odraslih napravio dramu oko svoga (ili - vjerojatnije - tuđeg) gubljenja nečega...

Naravno, moguće je i da malu zapravo "žulja" nešto savim deseto, ali joj se čini pametnije proglasiti strah od krađe/gubitka (možda dijete tvoju potrebu "da ti se javi" doživljava kao štrik oko vrata - naime, jedno je kad ti se javi zato što je u problemu, a drugo kad mobitel počne doživljavati kao GPS koji si joj implantirala u guzicu )..

U svakom slučaju, ta njezina reakcija mi se čini značajnom i vrijednom "čačkanja" po njoj. To nije (samo) problem nenošenja mobitela.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2012., 11:42   #45
Quote:
magaly kaže: Pogledaj post
nike tenisice nisu nikakav luksuz, ja ih kupila sinu (8 r) za 200 kn.. tolko koštaju i neke xyz marke
E,onda,bas nemamo pojma o markiranim tenisicama...


Usput,koje su to tenisice u trendu,tek toliko da sam ja informirana?
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2012., 15:57   #46
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ostalo je neodgovoreno pitanje koje mi se čini najvažnije: gdje je korijen tome "strašnom teretu" koji je mala proglasila?

Općenito govoreći (dakle, ne nagađajući o konkretnima vama i konkretnom djetetu), takva je reakcija moguća ako se ranije dogodila neka frka oko izgubljene stvari, ako se dijete naslušalo "pazi,..."-rečenica, ako je netko od odraslih napravio dramu oko svoga (ili - vjerojatnije - tuđeg) gubljenja nečega...

Naravno, moguće je i da malu zapravo "žulja" nešto savim deseto, ali joj se čini pametnije proglasiti strah od krađe/gubitka (možda dijete tvoju potrebu "da ti se javi" doživljava kao štrik oko vrata - naime, jedno je kad ti se javi zato što je u problemu, a drugo kad mobitel počne doživljavati kao GPS koji si joj implantirala u guzicu )..

U svakom slučaju, ta njezina reakcija mi se čini značajnom i vrijednom "čačkanja" po njoj. To nije (samo) problem nenošenja mobitela.
Objasnila mi je da joj mobitel stvara problem jer se mora paziti gdje je. Zato smo joj i objašnjavali da je to komad plastike koji nije toliko vrijedan i ako ga izgubi slučajno neće se svijet srušiti niti ćemo se mi ljutiti. Što se tiče korištenja istog - ona se javlja kada ima potrebu.
Došli smo uspješno do faze da me kada odem na posao ujutro a ona ima isto školu ujutro nazove samo kada se probudi i kada dođe kući. Prije me zvala na posao svako malo. Sada kaže: čuj, mama - ako želiš nazovi me prije nego krenem. Ne zovem.
Iskreno nisam ni ja tip za mobitel. Moji prijatelji su već navikli da me rijetko dobiju pa svi obično zovu muža i pitaju me stalno čemu meni služi ta sprava.
I isto imam prastari dragi mobitel..
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2012., 15:59   #47
Quote:
Aruena kaže: Pogledaj post
E,onda,bas nemamo pojma o markiranim tenisicama...


Usput,koje su to tenisice u trendu,tek toliko da sam ja informirana?
meni sin zna bubnuti neku marketinu tenisica ili odjeće da ja samo blenem - a kaj je to??
I obično ispadne da te tenisice ne vrijede ni pišljiva boba. Već je dva puta vraćao ih nakon mjesec dana samo hodanja u njima jer su pukle. Sada je malo pametniji pa više na to ne gleda tako.
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2012., 17:18   #48
Quote:
Aruena kaže: Pogledaj post
Usput,koje su to tenisice u trendu,tek toliko da sam ja informirana?
Osim standardnih brendova (Adidas, Converse, Puma, Nike, Asics, Mizuno...), od "tenisica u širem smislu" imaš brend Supra i (nešto jeftiniji) Skechers, a od specijaliziranih npr. Air Jordan.

Zapravo su u trendu one koje nosi Pero iz osmog beeee - onaj Pero koji ima pet jedinica, ali je pametan i sve zna i škola ga samo sputava...
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2012., 21:25   #49
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
O
Zapravo su u trendu one koje nosi Pero iz osmog beeee - onaj Pero koji ima pet jedinica, ali je pametan i sve zna i škola ga samo sputava...
Malo off - brišite ako sam pretjerala - ali tog Pere iz osmog beeee se treba čuvati jer on je budući direktor
Ribež is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2012., 00:08   #50
Quote:
Ribež kaže: Pogledaj post
Daj mi to laički objasni molim te.
Mislim da joj je to čak prijedlog s tatine strane ali nisam ispitivala previše.
Pa, ne znam koji bi problem točno mogao biti, ali ako se ona zaista boji krađe ili gubitka mobitela do te mjere da ga ne želi nositi sa sobom jer joj je prevelik stres, vjerojato gubitak mobitela doživljava kao nešto jako strašno. Možda ne s aspekta materijalnog gubitka nego iznevjerenog povjerenja ukazanog joj davanjem joj mobitela. Ne znam, ja bih nastojala prokljuviti o čemu se radi da je to moje dijete, ovako napisano djeluje mi malo zabrinjavajuće, zvuči kao da je nečime vezanim za mobitel jako opterećena i to u njoj izaziva anksioznost. A sad, što je to točno, nemam pojma. Možda je bolje nemati mobitel nego imati staru kramu od mobitel, ali to tebi neće reći.
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2012., 10:20   #51
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Osim standardnih brendova (Adidas, Converse, Puma, Nike, Asics, Mizuno...), od "tenisica u širem smislu" imaš brend Supra i (nešto jeftiniji) Skechers, a od specijaliziranih npr. Air Jordan.
Imam tinejdžere, ali za neke od ovih marki nisam ranije čula. A tenisice su jedino gdje gledaju marku - osim mobitela, ali tu ionako imaju puno manji izbor. Mobitele promijene jednom u dvijeg godine, tenisice su na repertoaru vrlo često.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2012., 13:25   #52
nisam ni ja čula za supra i air jordan (osim ako to nisu nikeice).

na mizuno imam slijedeću asocijaciju - dosta skupe tenisice za trčanje, nisam čula da je to neka in marka među tinejdžerima
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2012., 15:14   #53
Quote:
tihonsee kaže: Pogledaj post
nisam ni ja čula za supra i air jordan (osim ako to nisu nikeice).

na mizuno imam slijedeću asocijaciju - dosta skupe tenisice za trčanje, nisam čula da je to neka in marka među tinejdžerima
To ti je marka za mlade nadobudne košarkaše
-annaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:00.