Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.01.2013., 18:38   #21
Quote:
thatfeel kaže: Pogledaj post
Kako bijelci nisu dozvoljali crncima napredovanje nego ih držali kao najniže klase i gurnuli u siromaštvo
balkanski pastuh is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2013., 19:14   #22
Cesto se kaze kako su bijelci tlacili crnce da bi se izbjeglo reci istinu.
Bijelci su bili u ono vrijeme i nesto Hrvata, Talijana i slicnih ali oni sigurno nisu tlacili na nikoji nacin crnce.
Rusko Primorje is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 06:41   #23
Kad je Juzna Afrika postala dio bloka BRICS englesko-afrikanska medija nisu to pozdravili. Bilo je mnogo clanaka po medijima koji su kritizirali tu odluku vlade.
Hrvatima i ostalim slavenskim narodima pa i mnogim drugim narodima koji nisu spadali u elitu je to odgovaralo.
Elitu su cinili Britanci, Afrikaneri i zapadno Europljani, Izraelci, Japanci, Tajvanci i Australijanci.
Danas Ruske kompanije operiraju u Juznoj Africi a zovu se:
Renova Group (manganese and alloys),
OJSCMMC Norilsk Nickel (nickel and associated metals),
EVRAZ Group S.A. (steel, alloys, and vanadium),
OAO Severstal (steel).

Steta sto ruski interes nije jos veci - od toga bi imali jos vise koristi Hrvati.

Juzno Africke kompanije koje operiraju u Rusiji su;
SABMiller (brewery),
Anglo American
Mondi Group(paper and packaging),
Naspers (international media),
Bateman and Shaft Sinkers (engineering),
Anglo American Platinum (mining),
Standard Bank(banking, finance).

Bilateralna trgovina [ izvoz-uvoz ] izmedju ove dvije zemlje je bio jednom zero danas biljezi svaku godinu rast. Godine 2011 je bila $ USA 234 miliona.
Trgovacka bilanca je bila u interesu JAR.
Rusija je uvezla robe iz JAR u vrijednosti $ USA 200 miliona.

Sto je god veca trgovinska razmijena i suradnja izmedju slavenske Rusije i Juzne Afrike to vise imponira Hrvatima
[ a i ostalim slavenskim narodima ] u Juznoj Africi.

Za vrijeme hladnog rata mnogi Hrvati su se osijecali neugodno u JAR zato jer je vladala histerija protiv Rusije a elitni bijelci su poistovijecivali cesto Ruse i Hrvate. Sad je to zavrseno. Hvala Bogu.

A Britanci u JAR gundjaju, nek gundjaju.
Nekad je ovim "eltnim narodima" u JAR-u bilo nezamislivo da ce biti ruska ambasada u Pretoriji i da ce se vijoriti ruska zastava. Njima je najvise odgovaralo da Rusi nikad ne otvoru svoju ambasadu u JAR i da se nikad ne uspostavi trgovinska razmijena izmedu ove dvije zemlje. Oni su najvise zeljeli da JAR bude samo pod britanskim utjecajem tako da Britanci budi privilegirani u JAR-u.

http://www.russianembassy.org.za/index.html

Najvecu zrtvu u borbi protiv apartheida, nepravde i diskriminacije je dala slavenska Rusija...ali Britanci pokusavaju mijenjati povijest. Neprijatelji Rusije ce to osporavati ili bacati u zaborav. Za vrijeme apartheida Rusi su imali jednu veliku NULA u trgovini i diplomaciji s tim rasistickim rezimom a "elitni narodi" na celu s Britancima su slali pune avione imigranata za JAR a trgovina i biznis je cvijetao na eksploataciji crnog stanovnistva. Dijamanti i zlato ili profit od sirovina se slivao u London kroz njihove kompanije kao Anglo-American i De Beers. I onda kad su ovi elitni narodi na celu s Britancima cuckali novac iz JAR i podrzavali apartheid sebe su zvali demokratima i slicne gluposti a kad su se Rusi stavili na stranu protiv apartheida i vrijeme ih je dokazalo da su bili na pravednoj strani - to su krili i jos uvijek kriju ti demokrati elitni narodi.

Oaj post je imao editinga za vrijeme pisanja.

Zadnje uređivanje Rusko Primorje : 29.01.2013. at 07:29.
Rusko Primorje is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 12:38   #24
Ruski ministar vanjskih poslova Sergej Lacrov dolazi sredinom Veljace u Juznu Afriku da napravi zavrsne pripreme za dolazak Vladimira Vladimirovica Putina, ruskog predsjednika u Juznu Afriku na sumit BRICS-a koji ce se odrzati izmedju 26-27 Ozujka. Ovo ce biti druga posijeta iz slavenske Rusije Putinu u JAR. Prva je bila god. 2006.
Britanski nacionalisti u Juznoj Africi ovo vidu kao dolazak ruskog utjecaja u zemlju koja je bila rezervirana utjecajima iz Britanije. Trgovinska razmijena izmedju Rusije i JAR je u samom povoju. Rusija nema zelju da donese u JAR ikakvu ideologiju zato jer danasnja Rusija je potpuno bez ideologije, jedina zelja je Rusije povecati trgovinsku razmijenu. Ovakav pristup raduje sve Hrvate i potomke Hrvata u Juznoj Africi ili JAR. Sumit BRICS-a se odrzava svaku godinu a ovaj ce biti po redu peti i odrzat ce se u Durbanu. BRICS cine zemlje; Brazil,Rusija,Indija,Kina i Juzna Afrika.
Rusiju je nemoguce izolirati i veliki broj drzava u svijetu se protivi tome.
Hoce li Hrvati u JAR znati iskoristiti u svoju korist dolazak VVP u Juznu Afriku i hoce li znati iskoristiti jaci utjecaj Rusije u ovoj zemlji na jugu Afrike, zavisit ce o njiman samima. Zidovi bi znali to iskoristiti. Za Hrvate ne vjerujem.
Mozda Srbi iskoristu... ali ne vjerujem i oni su priglupi za tako nesto.

Zadnje uređivanje Rusko Primorje : 01.02.2013. at 12:46.
Rusko Primorje is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 17:57   #25
Rusko Primorje

Kada si se vec dotakao teme o BRICSU, mene bas zanima znas li sta je sa Indonezijom??
Puno sam citao u zadnjih godinu dana da bi ona mogla biti iduca clanica BRICSA ili da bi moglo se desiti da Indija izađe a uđe Indonezija, neznam sada u kakvoj je to fazi?? Ona bi bila idealna, velika zemlja 4. po broju stanovnika, ekonomija u velikom je porastu i nema SAD-ovih vojih baza(sto je najvaznije).

I jos znas li sta je sa onom BRICS bankom, citao sam da ce osovati zajednicku banku, koja bi se valjda trebala suprostaviti MMF-u i svjetskoj banci i da bi svaka od 5 clanica trebala inkasirati po 50 milijardi dolara, pa znas li i sta o tome kada bi ona mogla poceti raditi?
FedererFan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 18:47   #26
Gledaj, Indonezija je zemlja koja nadolazi i to neće nitko spriječiti... Pokušavali su sa podržavanjem secesije Istočnog Timora (koji već žali za majkom Indonezijom), no prema predviđanjima relevantnih faktora svjetskog gospodarstva, npr. stručnjaka iz Citigroupe-a, Indonezija bi u narednih cca 40-ak godina trebala biti jedan od "top 5" globalnih generatora svjetskog gospodarskog rasta, a 2050. godine, predviđa se da bi indonezijsko gospodarstvo ntrebalo biti četvrto na svijetu, a dvadeset godina ranije, tj. 2030. godine, na sedmom mjestu:

http://en.wikipedia.org/wiki/3G_%28countries%29 ...
flumen-day is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 19:59   #27
Quote:
FedererFan kaže: Pogledaj post
Rusko Primorje

Kada si se vec dotakao teme o BRICSU, mene bas zanima znas li sta je sa Indonezijom??
Puno sam citao u zadnjih godinu dana da bi ona mogla biti iduca clanica BRICSA ili da bi moglo se desiti da Indija izađe a uđe Indonezija, neznam sada u kakvoj je to fazi?? Ona bi bila idealna, velika zemlja 4. po broju stanovnika, ekonomija u velikom je porastu i nema SAD-ovih vojih baza(sto je najvaznije).

I jos znas li sta je sa onom BRICS bankom, citao sam da ce osovati zajednicku banku, koja bi se valjda trebala suprostaviti MMF-u i svjetskoj banci i da bi svaka od 5 clanica trebala inkasirati po 50 milijardi dolara, pa znas li i sta o tome kada bi ona mogla poceti raditi?
Pa ti vec znas toga mnogo...ipak dobro je mozemo diskutirati. Bolje je diskutirati s nekim tko zna mnogo nego s nekim tko zna malo i to na naopaki nacin.
Najprije je bio BRIC onda su pozvali Juznu Afriku i postalo je BRICS. Ovaj proces nije zavrsen, dokaza za to nemam ali jasno mi je kao dan da ce se primati novi clanovi.
Prije par mjeseci sam napisao na jednom postu da po mojoj procijeni ja bi kao slijedeceg clana uvrstio bas Indoneziju. Onda bi dobili ime BRICSI.
Prostora ima mnogo za prosirenje i nadogradnju. Kao sto si ti zakljucio da je Indonezija najbolji kandidat za uci u ovu organizaciju, tako su zakljucili i mnogi drugi promatraci pa i ja.
Da bi Indonezija usla u BRICS nitko ne mora izaci. Ta nagadjanja da bi trebala ispasti Indija a bilo je nagadjanja po nekim "strucnjacima" da Rusija ne zasluziva tamo biti je obicno piskaranje po novinama. Od toga nema nista.

God. 2001 je Jim O'Neil iz kompanije Goldman&Sachs napravio studiu i po njoj godine 2050 najveci zivotni standard ce biti ovim redom
Americia
Velika Britanija
Koreja
Rusija
Studija je prikazana uz grafove i lijepo je ilustrirana, na znastveni nacin je prikazana, objasnjavajuci korak po korak zasto bi se to tako trebalo ostvariti. Cijela studija se moze skinuti bezplatno u PDF formatu s interneta.
Ova studija je "must" za sve studente ekonomije, geopolitike i za one koji se u slobodno vrijeme bave ovakvim stvarima.

Ta studija je posluzila kao inspiracija Rusiji, Brazilu, Kini i Indiji da osnuju jedan savez u koji bi oni usli pod tim imenom. Medjutim pocetna svrha Jim O'Neila gubi smisao a ove zemlje BRIC daju novi znacaj samoj organizaciji. To znaci neka zemlja ne mora biti ekonomsko cudo da bi tu usla kao sto je bio slucaj Juzne Afrike a usla je. Zasto je JAR usla u BRICS a ne zasluziva?

Neka zemlja moze biti ekonomsko cudo pa nece biti primljena u BRICS radi nekih drugih razloga, npr Koreja zato jer ima americke trupe na svom teritoriju...Meksiko ne moze uci zato jer bi to iritiralo USA i Meksiko bi mogao igrati ulogu trojanskog konja a isto tako i Koreja.
Turska bi mogla uci a opet ne moze zato jer je clanica NATO pakta. Indonezija je savrseni kandidat za uci u BRIS. Tko bi mogao uci poslije Indonezije...stvarno mi nitko drugi ne moze pasti na pamet.

U vezi te BRICS banka - interesantno je da to sve sporo ide a to je i dobro.
Ako nesto ide sporo, temeljit ce se na jakim sporazumima i zakonima i ekonomskoj racunici, tako ce i biti s tom BRICS bankom. Sigurno da ce konkurirati donekle IMF ali ga nece moci nadomjestiti. Ja mislim svrha je te banke pomoci svojim clanovima u nedaci, povecati trgovinsku razmjenu u lokalnoj valuti i osigurati bankarske transakcije van americke kontrole.
Poslije september 11 Amerika je uvela sirom svijeta neki IBAN a to znaci kad saljes novac iz inozemstva u Hrvatsku svojoj rodbini svaka transakcija se kontrolira...ali ovo je vec druga prica.
Pa dok ovo pisem pao mi je na pamet da bi Iran imao velike sanse za uci u BRICS ali tu su sankcije i one su velika prepreka.

Ti bi mogao i te kako nadopuniti moj post.
Znas ti toga mnogo.

Zadnje uređivanje Rusko Primorje : 01.02.2013. at 20:13.
Rusko Primorje is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2013., 21:53   #28
fIumen-day
Slazem se sa tobom, samo Nigerija da ce biti 5. zemlja hmhm, vidio sam i tvoj topic o Nigeriji, ali nevjerujem da ce ostati cijela do 2050., Sudan se je raspao na dvije drzave(prste u tome je uveliko imao Izrael), ali to je prakticki 50-50 muslimani/katolici, i koliko godina vec onaj Boko Haram terorizira sve zivo na sjeveru zemlje i jos uvijek ga nije uspjela neutralizirati vojska. Po meni ce se raspasti na juzni katolicki dio i sjeverni muslimanski, ali vrijeme ce pokazati...

Rusko Primorje
Dobro si opisao situaciju, neznam sta bih rekao za Tursku, ona je velika zemlja, uskoro ce skroz rijesiti vanjski dug, negdje je pisalo da ce i kreditirati MMF sa 5 milijardi dolara. Sa situacijom vezano za Siriju stala je skroz na stranu SAD-a, i dopustila je NATO-u da stavi vojnu bazu, stalno obucava i pusta teroriste preko granice. Ali ekonomski gledano, ima odlicnu suradnju i sa Rusijom i sa Iranom, naftu i plin kupuje od Rusije, Irana i Azerbajdzana....ne uvodi sankcije Iranu nego konstanto surađuje sa Iranom. A jos me zbunilo kada je Erdogan rekao da ako ga Rusija primi u Sangajsku organizaciju da ce se skroz okrenuti od EU, neznam ako mozda uđu u Sangajsku organizaciju tko zna mozda cak istupe iz NATO-a jer nebi mogli biti u i sa SAD-om i sa Rusijom i Kinom.
A mozda je to kao znak EU da malo popusti kriterije, ali sumnjam, jer nece samo tako Grcka, Cipar ratificirati sporazum ako do njega i dođe, pa nepriznati genocid nad Armenicima u WW1, Francuska je nesto prijetila da ce donjeti zakon koji ce smatrati kaznjivo negiranje genocida nad Armencima. Pa sustavno teroriziranje Kurda, drzava koja ima najmanje medijske slobode, najvise novinara i generala po zatvorima, ja sumnjam da ce oni ikada uci u EU. Oni bi bili odlicni poslije Indonezije ali ima tu puno upitnika...

A za ostale zemlje neznam stvarno, rekao si za Meksiko i Juznu Koreju zasto nebi mogle, Iran bi bio savrsen da nema tih Americkih sankcija, tu bi prvo trebalo rjesiti kroz te pregovore sto govori Rusija, da se nađe neki kompromis i da postepeno SAD skine jednu po jednu sankciju, ali to se nece desiti jer Iran je veliki regionalni igrac, i SAD nece stati dok ne proba unistiti sadasnju vlast, pa da postavi svoje igrace i polako krene prema centralnoj Aziji.

Indonezija ce svakako uci u skorasnje vrijeme, Turska bi bila idealna da se okrene prema istoku, uskoro ce kod njih izbori pa ce sve biti jasno nakon njih kako ce Turska dalje ici...ali mislim da ce i dalje balansirati ima odlicne ekonomske odnose sa Istokom ali ce i dalje biti vojno sa Zapadom
FedererFan is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 19:27   #29
Quote:
FedererFan kaže: Pogledaj post
fIumen-day
Slazem se sa tobom, samo Nigerija da ce biti 5. zemlja hmhm, vidio sam i tvoj topic o Nigeriji, ali nevjerujem da ce ostati cijela do 2050., Sudan se je raspao na dvije drzave(prste u tome je uveliko imao Izrael), ali to je prakticki 50-50 muslimani/katolici, i koliko godina vec onaj Boko Haram terorizira sve zivo na sjeveru zemlje i jos uvijek ga nije uspjela neutralizirati vojska. Po meni ce se raspasti na juzni katolicki dio i sjeverni muslimanski, ali vrijeme ce pokazati...

Rusko Primorje
Dobro si opisao situaciju, neznam sta bih rekao za Tursku, ona je velika zemlja, uskoro ce skroz rijesiti vanjski dug, negdje je pisalo da ce i kreditirati MMF sa 5 milijardi dolara. Sa situacijom vezano za Siriju stala je skroz na stranu SAD-a, i dopustila je NATO-u da stavi vojnu bazu, stalno obucava i pusta teroriste preko granice. Ali ekonomski gledano, ima odlicnu suradnju i sa Rusijom i sa Iranom, naftu i plin kupuje od Rusije, Irana i Azerbajdzana....ne uvodi sankcije Iranu nego konstanto surađuje sa Iranom. A jos me zbunilo kada je Erdogan rekao da ako ga Rusija primi u Sangajsku organizaciju da ce se skroz okrenuti od EU, neznam ako mozda uđu u Sangajsku organizaciju tko zna mozda cak istupe iz NATO-a jer nebi mogli biti u i sa SAD-om i sa Rusijom i Kinom.
A mozda je to kao znak EU da malo popusti kriterije, ali sumnjam, jer nece samo tako Grcka, Cipar ratificirati sporazum ako do njega i dođe, pa nepriznati genocid nad Armenicima u WW1, Francuska je nesto prijetila da ce donjeti zakon koji ce smatrati kaznjivo negiranje genocida nad Armencima. Pa sustavno teroriziranje Kurda, drzava koja ima najmanje medijske slobode, najvise novinara i generala po zatvorima, ja sumnjam da ce oni ikada uci u EU. Oni bi bili odlicni poslije Indonezije ali ima tu puno upitnika...

A za ostale zemlje neznam stvarno, rekao si za Meksiko i Juznu Koreju zasto nebi mogle, Iran bi bio savrsen da nema tih Americkih sankcija, tu bi prvo trebalo rjesiti kroz te pregovore sto govori Rusija, da se nađe neki kompromis i da postepeno SAD skine jednu po jednu sankciju, ali to se nece desiti jer Iran je veliki regionalni igrac, i SAD nece stati dok ne proba unistiti sadasnju vlast, pa da postavi svoje igrace i polako krene prema centralnoj Aziji.

Indonezija ce svakako uci u skorasnje vrijeme, Turska bi bila idealna da se okrene prema istoku, uskoro ce kod njih izbori pa ce sve biti jasno nakon njih kako ce Turska dalje ici...ali mislim da ce i dalje balansirati ima odlicne ekonomske odnose sa Istokom ali ce i dalje biti vojno sa Zapadom
Kad mislim o Turskoj onda postanem nervozan. Turska bi mogla svakog iznenaditi. Turska ima potencijal da bude regionalna sila i to ce postati. Turska ima potencijal geografski da se siri i da ispuni vakum i nitko je nece zaustaviti ako joj se ukaze prilika.
A da je kojim slucajem usla u EU napravila bi i te kakav rusvaj, okrenula bi stvari naglavacke...sve bi se istrglo kontroli Europljanima.
Turska moze biti i bit ce veliki igrac i van Europe.
A sto ako Turska iznenadi Izrael? To bi bilo najkobnije za Izrael...ova drzava ne bi smila sebi dopustiti gresku, jer to bi joj bilo egistencijalno pitanje.
Ponekad me cudi zasto se neki forumasi hvataju na provokatore pa budu izbrisani a zasto ne bi bilo bolje da komuniciraju s ljudima s kojima se koliko toliko slazu pa se mogu nadopuniti. Ovo govorim povodom trenutnog baniranja forumasa Ringo.
Cheers. Do ponovnog pisanja.
Rusko Primorje is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2013., 15:45   #30
Crnci koji radu na farmama u JAR dobijaju placu od 12 dolara po danu.

South Africa has increased the basic daily wage of farm workers by 52% following a violent strike in the wine-producing Western Cape region, the labour minister has said.

Mildred Oliphant said the new minimum wage would be $12 (£8) - up from $8 but less than the $17 the workers had demanded.
Rusko Primorje is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2013., 20:01   #31
Quote:
Rusko Primorje kaže: Pogledaj post
Crnci koji radu na farmama u JAR dobijaju placu od 12 dolara po danu.

South Africa has increased the basic daily wage of farm workers by 52% following a violent strike in the wine-producing Western Cape region, the labour minister has said.

Mildred Oliphant said the new minimum wage would be $12 (£8) - up from $8 but less than the $17 the workers had demanded.
Kao i bijelci uostalom. U J. Africi na snazi je Black Economic Empowerment koji diskriminira ne-crnce jer regulira koliko točno na broj crnih radnika smije doći bijelac, te koliku plaću smije imati, zatim bijelac primjerice ne može biti vlasnik neke tvornice ako mu jedan crnac nije suvlasnik i tako dalje.
master_mind_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2013., 20:43   #32
Uh što lažemo nositelju te imperijalističke zastave... Hajde reci, što ti to treba? Zašto širiš dezinformacija, zašto potičeš rasizam?

Naime, u Južnoj Africi nije na djelu nikakvo diskriminirajuće, već regulirajuće zakonodavstvo, a koje za cilj ima pružiti iste uvjete onim slojevima stanovništva koji su u prošlosti bili krajnje marginalizirani. Tu ne spadaju samo crnci, već i obojeni (mješanci bijelaca i crnaca), te Indijci... Dakle, sve je jasno... Legalna i legitimna i demokratska vlast Južne Afrike donijela je seriju uredbi spojenu u jedan zakon, a kojem je za cilj ne osiromašivanje bijelaca, već izjednačavanje svih slojeva stanovništva, a koji povijesno nisu imali iste uvjete za razvoj i napredak. Takvo zakonodavstvo svatko imalo demokratičan i sa elementarnim znanjem povijesti, nedvosmisleno pozdravlja.

Usput, Južna Afrika nije jedina zemlja koja ima takve zakone. Drugi je primjer Malezija gdje se autohtono stanovništvo potiče na zakonom predviđen način kako bi kroz određeno vrijeme dostigli povijesno privilegirane Kineze: http://en.wikipedia.org/wiki/Malaysi...conomic_Policy .
flumen-day is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2013., 22:14   #33
Quote:
flumen-day kaže: Pogledaj post
Naime, u Južnoj Africi nije na djelu nikakvo diskriminirajuće, već regulirajuće zakonodavstvo, a koje za cilj ima pružiti iste uvjete onim slojevima stanovništva koji su u prošlosti bili krajnje marginalizirani.
Problem se javlja što ti marginalizirani slojevi baš zbog toga što su nažalost bili podvrgnuti lošoj edukaciji dobili poslove koje nisu bili kompetentni. Istina je da zakon donijet u dobroj vjeri no kao rezultat ekonomija je trpila i došlo je do većeg raslojavanja stanovništva zbog novonstale situacije u kojoj su propali radna mjesta za sve ljudi u JAR-u. Nerijetko je dolazilo i do korupcije kada su ljudi bliski ANC-u dobili poslove mimo natječaja.

BEE bi se vrlo dobro moglo usporediti sa privatizacijom u Hrvatskoj gdje se u dobroj vjeri išlo privatizirati firme no u praksi se pokazalo da je to bila katastrofa za ekonomiju.

Ovaj Južnoafrikanac objašnjava dobro tu situaciju
http://www.youtube.com/watch?v=2rbXyAkZjyQ

Sama afrimativna akcija ne bi bila loša da u nekim segmentima (osim što je loša za ekonomiju) je i diskriminirajuća. Npr. to da bijelac da bi bio vlasnik neke firme mora nužno imati crnca za suvlasnika. Tebi bi znači bilo ok da tebe država sili da moraš imati nekog suvlasnika da bi vodio firmu?

Također ANCova vlada je zabranila necrncima da kupuju dionice Južnoafričkog telekoma što je još jedan primjer latentnog rasizma.

Kaj se tiče ove zastave mira,tolerancije i napretka, valjda znaš da su upravo ANC i Mandela je smatrali prijateljskom te su kao rezultat toga učlanili Južnu Afriku u commonwealth dok su bijelci bili ti koji nisu voljeli ovu zastavu (burski ratovi i izlazak iz Commonwealtha u 60im).

Zadnje uređivanje master_mind_ : 06.02.2013. at 22:23.
master_mind_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2013., 06:26   #34
Master Mind

Ovi crnci koji radu na farmama dobiju 12 dolara po danu...i to ne moze nista opravdati.
A ti pises stranice i stranice o povijesti.
Ne zelim gubiti vrijeme s ljudima koji zelu utopiti jednu cinjenicu u povjesno-politickom dokazivanju.
12 dolara po danu za radnika nitko i nista ne moze opravdati...to ne moze opravdati zato sto su bijelci tlacili crnce ili zato sto crnci tlacu bijelce.

Ovi ljudi koji dobijaju 12 dolara po danu nemaju veze ni s crnim ni s bijelim milionerima ni s apartheidom ni s commonworld ni s hladnim ratom ni s komunistima.

Ovi ljudi dobijaju 12 dolara po danu bez penzije, bez bolovanja, bez zastite ikakvih prava, bez sindikata, nemaju pravo ni ici kod doktora zato jer nemaju zdravstvo...a ti blebeces o politici, hladnom ratu, komunistima, commonworldu povijesti, telkomu, privatizaciji i BEE etc..

Za sud ili na sudu ovim ljudima je nanesena ili nanesi se nepravda
a ako je njihov djeda ubio nekoga prije sto godina to ne znaci nista za sud.
Ili ako je netko ubio njima djedu ili oca od bijelaca isto ne znaci nista za sud.
U ovom slucaju da dobijaju 12 dolara po danu.

Zelja za propagandom vam je ispila mozak.

Ako jos nisi shvatio
Huligani u Zg. u nekom perivoju istucu nekojeg djecaka i ustanovi se da su ga prebili zivog i ustanovi se da je on iz pravoslavne obitelji, hoces li ti sad pisati o hrvatsko-srpskom sukobu o cetnicima i partizanima, ustasama .........????

Zadnje uređivanje Rusko Primorje : 07.02.2013. at 06:44.
Rusko Primorje is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2013., 15:21   #35
Slavena i istocno Europljana[/QUOTE]

Sada kad bi nam objasnio da li su tamo mjerili lubanje (DNA analiza nije postojala) ili su jednostavno gledali na putovnice a Izraelci se nisu nešto selili u JAR

Quote:
12 dolara po danu za radnika nitko i nista ne moze opravdati...to ne moze opravdati zato sto su bijelci tlacili crnce ili zato sto crnci tlacu bijelce.
To ima vezu sa financijsku situaciju. U susjednoj Srbiji i Bosni radu neki za tu sumu bez aparthejdske prošlosti
__________________
Yodais;Srpske novine ne lažu
Tenedor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2013., 17:34   #36
Quote:
Rusko Primorje kaže: Pogledaj post
Najvecu zrtvu u borbi protiv apartheida, nepravde i diskriminacije je dala slavenska Rusija...ali Britanci pokusavaju mijenjati povijest. Neprijatelji Rusije ce to osporavati ili bacati u zaborav.
Rusi su poslali Dobrovoljački korpus u Transvaal za vrijeme Drugog Anglo-Burskog rata..A Buri su kao izaslanstvo koje je imalo punomoći pred.Krugera posjetilo Sankt Petersburg par godina prije istog rata.
Rusi su svakako imali zajednički interes sa Burima protiv Britanaca,ali to je bilo na vrlo malom uzorku.
Južna Afrika ne spada u sferu interesa Rusije.
Dakako,Sovjetski Savez je bio u Africi samo iz poimanja hladnoratovske metodologije akcije-reakcije.Ništa više od toga.Mnogi su Afrikanci anglizirani,pa je samo vodstvu ANC sentimentalna vrijednost KP SSSR koji im je pomagao tijekom obuka protiv supremacionističkih režima u Rodeziji,Južnoj Africi itd..
__________________
"..Slijedi život s mnogo pouzdanja čak i onda kada je budućnost nedostupna očima smrtnika.."-Homer
Peća is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2013., 17:38   #37
Quote:
Rusko Primorje kaže: Pogledaj post
Ovi crnci koji radu na farmama dobiju 12 dolara po danu...i to ne moze nista opravdati.
Ovi crnci imaju u prosjeku nepotrebno velike/prevlike obitelji koje ne mogu uzdržavati.To je početak problema.
Crnački natalitet puki je politički alat i oružje pritiska,tako da je tvoja priča od 12 ili 10 $ na dan besmislena..
__________________
"..Slijedi život s mnogo pouzdanja čak i onda kada je budućnost nedostupna očima smrtnika.."-Homer
Peća is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2013., 17:47   #38
Quote:
Peća kaže: Pogledaj post
Ovi crnci imaju u prosjeku nepotrebno velike/prevlike obitelji koje ne mogu uzdržavati.To je početak problema.
Crnački natalitet puki je politički alat i oružje pritiska,tako da je tvoja priča od 12 ili 10 $ na dan besmislena..
Nije čak problem i da je istina. Već je malo licemjerno kada se netko zalaže kao za rasnu jednakosti u Južnoj Africi umjesto naziv "Južnoafrikanac" namjerno potencira rasnu odrednicu.
master_mind_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2013., 20:05   #39
Opet gadna i gnjusna laž, sjedinjena sa slatkom i sotonističkom retorikom... Činjenica jest da su bijelci bili privilegirana skupina tijekom dugih desetljeća... Dakle, ta privilegija osigurala im je supremacističke pozicije u odnosu na druge slojeve stanovništva, a koji su, gle čuda, bili, "obojeni"... Ovako ili onako... Tako se među obojenima našlo i čistokrvnih crnaca i mulata (mješanaca bijelaca i crnaca), a bome i Indijaca... Nije nepoznanica kako se legendarni Mahatma Gandhi (otac indijske nezavisnosti) iznadobijao batina od strane bijelaca poradi "inferiornosti rase kojoj je pripadao"...

Prema tome, govoriti o Južnoafriakancu u današnjem kontekstu, a bez povijesnih implikacija, ne samo da je rasizam, već i kazneno djelo! Pače, ne toliko po hrvatskom zakonu, koliko po zakonu Ujedinjenog Kraljevstva i drugih zapadnih zemalja koje priznaju i prihvaćaju činjenicu zlotvorstva bjelačkog rasizma i ekskluzivizma tijekom brojnih desetljeća...

Tko može nadoknaditi desetljeća i izgubljene generacije autohtonog crnačkog stanovništva koje su skapale pod sileđijskim i sotonističkim režimom bijele manjine? Nitko! Drevni, autohtoni narodi, Sotho, Zulu, Xhosa i brojni drugi, žrtve su bjelačkog kolonijalizma, osvajanja, pretvaranja da su došli u tzv. zemlje bez ljudi (takve, izuzev par otoka, nisu nikada postojale)...No, sudbina se za razliku od drugih dijelova svijeta (Amerika i Australije), našalila sa bijelim kolonizatorima koji nisu uspjeli brojčano nadjačati izvorni narod.

Usprkos ovoj povijesnoj šaradi, bijelci i danas uživaju vrlo povlašten status koji bi im ja, iako bijelac, dokinuo, te danas možemo govoriti kako je ipak na jednoj mikrolokaciji došlo do određenog oblika pravde, prvog nakon protjerivanja francuskih kolonista iz Alžira i skorašnjeg protjerivanja cionističkih kolonizatora iz palestinske zemlje... Pomalo, sve u svoje vrijeme...

Usput, a da apstrahiramo sve političke implikacije, Južnoafrička Republika napreduje stvarno kao da se nalazi u onim bajkovitim čizmama od "sedam milja" i svaka čast JAR vlastima na takvom uspjehu!!! Navedeni uspjeh svakako najbolje honoriraju milijuni i milijuni mahom europskih turista (uglavnom sa njemačkog govornog područja), a kojih je prije pada sotonističkog rasističkog režima bilo sam par stotina tisuća...

Zadnje uređivanje flumen-day : 08.02.2013. at 20:12.
flumen-day is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2013., 21:47   #40
Quote:
master_mind_ kaže: Pogledaj post
Nije čak problem i da je istina. Već je malo licemjerno kada se netko zalaže kao za rasnu jednakosti u Južnoj Africi umjesto naziv "Južnoafrikanac" namjerno potencira rasnu odrednicu.
Rasna odrednica umnogome je određena kulturološki.Naime,kao i u Rodeziji,tako i u Južnoj Africi nije isključivo pitanje rasne supremacije,nego i odvojenosti kultura.
Buri imaju svoj folklor koji gotovo identičan i sadašnjem nizozmeskom narodnom krugu,od odijevanja i sadržaja.
Tako je ostala stvar i u salonskih anglosaksonaca koji su tradicionalno naslonjeni na prisutnonst Krune.
A naposljetku tu se nalaze i starosjedilačke skupine/narodi poput Zulua,Sothoa,Venda ili Tshwana koje su u potpunosti zadržale svoje identitete.

Burska Afrika i anglosaksonska Afrika nikad nije imala namjeru stapanja i miješanja bijelaca,nosioca kolonijalizma i domorodačkog stanovništva.
Pogledajte bivše susjedne portuglaske kolonije Angolu i Mozambik koje su bile vrlo liberalne u odnosu na crnce.Portugal je poticao svoje građane da odu koju od tih kolonija i bez puno muke uzme za ženu crnkinju i postanu punopravni građani.
To nije bilo moguće u Južnoj Africi,i Namibiji primjerice..Važnost očuvanja svog"krvnog prstena"bile je prije svega uvjet preživljavanja te skupine koja je pronašla dom i godinama stvarala svoj isključivi životni prostor.

Buri su zadužili Južnu Afriku.Oni nisu uvjetno rečeno rasisti iz proste navike ili nekih prhkih premisa,oni su iz svog"laagera"promatrali crnu masu koja se valja,koja je posvuda,koja je biološki uvijek nadmoćna i iz tog razloga prirodna su prijetnja.
Južnoafrikanac je nužna politička formalnost,koja je nastala još više življa nakon svjedočenja pred TRC povijerenstvom,samo iz razloga stvaranja jedne nacije.Danas i bijelci i crnci mrze afričke imigrante koji su naplavili Johannesburg i cijelu zemlju.
Na mikro razini očekivati rasnu usklađenost,kao što ona postoji u najboljim društvima multirasnih sredina,potrebno je imati ekonomsku moć.
Ovdje se u konačnici postavlja pitanje tko je sposoban upravljati zemljom na kvalitetan način?
Odgovor ne leži na populizmu ANC i Jacoba Zume!
__________________
"..Slijedi život s mnogo pouzdanja čak i onda kada je budućnost nedostupna očima smrtnika.."-Homer
Peća is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:29.