Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2016., 08:54   #121
Riječke škole: poprilično sam zadovoljna prehranom!
Nije kao vrtićka, doručak je recimo više junk (pizza, savijača od sira i sl), međutim moram reći da nisam nešto uzrujana, mali je oduševljen hranom i sva tri obroka pojede, u vrtiću recimo gotovo nikad nije jeo doručak tj eventualno bi pojeo kruh ili popio mlijeko, ovo sve jede, tako da sam vesela zbog unosa kalorija

Ručak je ok (maneštre, pašte, meso+povrće, riblji ručak petkom), marenda je neki namaz na kruhu + voće.

Ugl puno bolje od očekivanog.
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2016., 09:00   #122
Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post
Riječke škole: poprilično sam zadovoljna prehranom!
Nije kao vrtićka, doručak je recimo više junk (pizza, savijača od sira i sl), međutim moram reći da nisam nešto uzrujana, mali je oduševljen hranom i sva tri obroka pojede, u vrtiću recimo gotovo nikad nije jeo doručak tj eventualno bi pojeo kruh ili popio mlijeko, ovo sve jede, tako da sam vesela zbog unosa kalorija

Ručak je ok (maneštre, pašte, meso+povrće, riblji ručak petkom), marenda je neki namaz na kruhu + voće.

Ugl puno bolje od očekivanog.
e a kolko placate?
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2016., 10:02   #123
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
e a kolko placate?
Nisam sigurna, mislim da je 30-35 kn po danu, morala bi pogledati papir.
Koliko je kod vas?

Ugl opet manje od osnovne cijene vrtića, kad budemo plaćali i boravak i dalje manje od cijene sportskog vrtićkog programa.
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2016., 10:06   #124
Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post
Nisam sigurna, mislim da je 30-35 kn po danu, morala bi pogledati papir.
Koliko je kod vas?

Ugl opet manje od osnovne cijene vrtića, kad budemo plaćali i boravak i dalje manje od cijene sportskog vrtićkog programa.
a to skupa s boravkom?
nama je boravak 200 (fiksno), prehrana po danima, 12,5kn 3 obroka (neki roditelji ne uzimaju uzinu u boravku, jer ranije djeca odlaze, pa je msilim njima 10,5)
i tu prehranu mogu i oni koji nisu na boravku, samo sto nemaju subvenciju, pa je njima rucak 9 (nama 6,5)kn, a mlijecni obrok 5, a nama 3,5
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2016., 10:12   #125
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post
a to skupa s boravkom?
nama je boravak 200 (fiksno), prehrana po danima, 12,5kn 3 obroka (neki roditelji ne uzimaju uzinu u boravku, jer ranije djeca odlaze, pa je msilim njima 10,5)
i tu prehranu mogu i oni koji nisu na boravku, samo sto nemaju subvenciju, pa je njima rucak 9 (nama 6,5)kn, a mlijecni obrok 5, a nama 3,5
Prvi razred ne plaća boravak u Rijeci (ili u našoj školi, meni se sve pomiješalo)

Morat ću pogledati papir pa potvrditi, ali ja sam nekako memorirala da je 30ak kn po danu samo hrana.

Samo mi se sad čini dosta skupo u odnosnu na vaše, pa ne znam jesam li krivo zapamtila ili vi imate te bandićevske populističke niske cijene ili oboje.
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2016., 10:24   #126
Quote:
miss daisy kaže: Pogledaj post
Prvi razred ne plaća boravak u Rijeci (ili u našoj školi, meni se sve pomiješalo)

Morat ću pogledati papir pa potvrditi, ali ja sam nekako memorirala da je 30ak kn po danu samo hrana.

Samo mi se sad čini dosta skupo u odnosnu na vaše, pa ne znam jesam li krivo zapamtila ili vi imate te bandićevske populističke niske cijene ili oboje.
bandicevske niske cijene
cca 450-470 mjesecno dodje na kraju
meni jos uvijek jeftinije nego vrtic (600kn)
a mozes vidit na temi, a i ja imam puno ljudi oko sebe kak kuka, jer im je to zapravo povecanje u odnosu na vrtic, buduci su placali 150 ili najvise 300kn.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2016., 10:26   #127
ja taman jos i sport platim djetetu i jos sam 50 kn manje od vrtica potrosila
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2016., 11:26   #128
Da podijelim svoje iskustvo s prehranom. U vrtiću je sve jela, i sve joj je bilo fino. Sad smo prvašići i pojede kako koji dan, ovisno o meniju. Npr. odmah drugi dan je bila full gladna kad sam došla po nju, pa smo jurili u pekaru.
Doručak i užinu uvijek pojede (za užinu su neki dan imali Snjeguljicu, inače većinom voće, bolje joj je nego doma ), a ručak ako joj je fin onda pojede, ako joj je "fuj" (njene riječi) onda samo probrljavi po njemu i uzme par zalogaja (ako joj je za vjerovati). Iako joj ponavljamo da ako joj nije fino, da svejedno pojede barem dio, da ne bude gladna.
Učiteljica nam je rekla da si slobodno ponesu nešto za popodne, ali da to bude voće a ne slatkiši i toga se i držimo (meni je to draže). Svaki dan joj spakiram neku voćku (jabuku i sl. narežem na ploške), i više nije gladna odmah popodne iza škole. Uz izuzetak zadnja 2 dana kad nije htjela nositi. To mi govori da je sita u školi, pa je to ok. Kad opet bude nešto "fuj" bit će gladna pa ćemo se opet bacit na voće . Al je rekla da je jučer frendica donijela kekse pa je njih jela.
U biti moram pratiti jelovnik pa joj poslati voće kad je nešto što ne voli.
majaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2016., 13:07   #129
Moj je ovaj mjesec uzimao školsku marendu (nije boravak)
Skoro svaki dan neki pekarski proizvod, ne čini mi se baš nešto zdravo, i jednom tjedno sendvič s mesom, nijednom voće
To košta 7 kn po danu
Mislim da ću otkazati za idući mjesec, radije nek od doma ponese voće, bananu ili jabuku jer realno ni nije nešto gladan. Doma doručukuje u 7h, a marenda im je sat i pol nakon početka nastave, a 2h nakon marende je i tako već gotov s nastavom i ide doma.
A popodnevnu smjenu i tako ruča doma prije nego ode u školu
the redCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2016., 13:17   #130
Daisy i redCat, koje ste skole? Jeste one koje su vec usle u program zdrave prehrane ili ne? U ovoj skolskoj godini je to u samo nekim skolama, a od iduce navodno u svima - prilagodjavaju jelovnike smjernicama koje su se provodile u vrticima, tako da bi se sva junk hrana trebala izbaciti van (http://www.novilist.hr/Vijesti/Rijek...rijeckih-skola)
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2016., 13:58   #131
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
Daisy i redCat, koje ste skole? Jeste one koje su vec usle u program zdrave prehrane ili ne? U ovoj skolskoj godini je to u samo nekim skolama, a od iduce navodno u svima - prilagodjavaju jelovnike smjernicama koje su se provodile u vrticima, tako da bi se sva junk hrana trebala izbaciti van (http://www.novilist.hr/Vijesti/Rijek...rijeckih-skola)
Naša škola onda dogodine po ovom članku, jer u ovom sad uvođenju nije obuhvaćena
the redCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2016., 15:14   #132
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
Daisy i redCat, koje ste skole? Jeste one koje su vec usle u program zdrave prehrane ili ne? U ovoj skolskoj godini je to u samo nekim skolama, a od iduce navodno u svima - prilagodjavaju jelovnike smjernicama koje su se provodile u vrticima, tako da bi se sva junk hrana trebala izbaciti van (http://www.novilist.hr/Vijesti/Rijek...rijeckih-skola)
Nismo u ni jednoj od škola na popisu.

Veselim se onda da će prehrana biti i bolja!

Al napomena, ja vjerojatno nisam toliko stroga oko prehrane (npr meni je sasvim ok doručak onaj mali burek od sira ), osim toga ujutro mu dajem frape tako da pojede voća i mlijeka, onda mi je ok da jede neke kalorije za doručak, ručak mi se čini da im je ok, isto vrijedi i za marendu.

Za večeru jede naš ručak, tako da opet pojede neko povrće/meso.

Najveći problem mi je smanjiti šećere iz slatkog, što jede doma, a ne u školi.
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2016., 23:00   #133
Quote:
proab kaže: Pogledaj post
Ja samo ne kuzim zasto mu sve to sprema uz dorucak doma i punu prehranu u boravku.
Mojem djetetu bi nakon dorucka sendvic, vocka (npr cijela jabuka ili banana), slatkis (jer corny je u mojim ocima to) i jos sok bilo vjerojatno dovoljno do 16h. Nije ni cudno da njen dijeli.

Moja ne jede dorucak doma kad je odmah u osam onaj u skoli, za rucak moze uzeti repete (sto redovito cini) i jos kad dodje uzina - na kraju cesto vocku koju sam poslala ujutro donese popodne nepojedenu. Ostalo nista ne nosi (slatkise, grickalice, kekse i sl)

Sto se tice zdravih obroka, meni su varijante tipa kupovno sir-vrhnje (ono u casici), narezani stapici tvrdog sira, neotvoreni jogurt, tuna/pileca salata s povrcem, omlet, peceno povrce i sl bili na sobnoj temperaturi po par sati do konzumacije bez problema (ja si redovito od doma nosim neku hranu na posao, da razbijem monotoniju menze).
Moji au u boravku sa 3 obroka....
Kako da ne spremim nesto za gricnuti kad pola toga preskoce....
Jbg....kad je mlijecno ne jedu, odnosno pojedu kruh kada se to mlijecno moze skinuti....
Danas su za rucak imali mahune, moja djeca su to nazvala varivo s plivajucim hrenovkama (toliko o mahunama)....
Mislim - pojedu oni od 5 kuhanih obroka 3-4....i zato vrijedi da platim.....
Ajd nije svaki dan mlijecno....pa pojedu uglavnom....
A pojedu i ono sto im spremim (to nije puno....danas npr. svak po jednu mrkvu i 2 mancmallowa ili kak se vec pise)....

Poslano sa mog SM-J320FN koristeći Tapatalk
__________________
L&I 17. 12. 2009.
Twinmama is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2016., 19:50   #134
miss daisy

on topic - da li svojim skolarcima koji su u boravku spremate za skolu kakvu hranu i sto?
maloj svaki dan u plasticnu zdjelicu stavim nekoliko mandarina i to je bilo ok sve do petka kad se zalila da je gladna
ne znam sto bi joj osim voca dala da ponese a da nije kvarljivo ili totalno smece
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2016., 19:55   #135
Ja ne, dam mu samo ujutro prije škole frape (voće+mlijeko+voćni jogurt).
On voli školsku hranu i tvrdi da sve pojede. Ne znam koliko mu trebam vjerovati s obzirom na njegovu ljubav prema hrani ali ne žali se da je gladan.

Pa stavi joj bilo što, voće, krekere, sendvič, ja ne bih toliko razbijala glavu kvalitetom ako kaže da je gladna

Ne možeš joj spremiti varivo, znači imaš te sendvič-voće-peciva opcije.
__________________
Where all think alike, no one thinks very much.
miss daisy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2016., 19:57   #136
pa uvijek možeš spakirati nekakvu zdraviju verziju muffina ili biskvita, sendvič od integralnog kruha i pokojim komadićem povrća.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2016., 19:58   #137
sendvic me bilo strah zbog kvarljivosti
iako, sad kad razmislim, pa i nama se su sendvici saftali cijeli dan kad smo isli na izlete i nista nam nije bilo
mom2be is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2016., 20:45   #138
Ajme kad se ja sjetim sebe u osnovnoj - baka mi je svaki dan spakirala neki gablec, samo kaj ja nisam uvijek sve jela. A kad bi dosla doma zaboravila bi izvaditi iz torbe. Znalo se desiti da bi u petak pojela sendvic koji nosim od utorka. I eto me zive i zdrave, sa urednom probavom Tak da se ne brini. A i idu klinci na cjelodnevne izlete i nose sendvice koje ne pojedu prek dana pa uredno to netko pojede navecer doma (tak je bar bilo kod mene ).

Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2016., 21:02   #139
Ja mojoj pakiram mandarine zbog mizernog udjela voca na meniju. Dorucak ne zeli doma, kad dobije cokoladni kroasan u skoli i sl za dorucak. Nikad se nije zalila na glad...
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2016., 21:41   #140
moj ujutro kod kuće pojede zobene s voćem prije škole. i ništa ne nosi. ali čini mi se da je u manjini, većina ostalih nosi neke sendviče. izbirljiv je, ali bar nešto malo ručka pojede: ako je za ručak recimo grah, on jede kruh i kobasicu. počeo je jesti i neke nove stvari koje doma nije jeo, recimo kruh i pekmez. možda tu i tamo i bude u školi gladan kad se baš posloži da ne voli ni ručak ni užinu, ali kući dođe prije 4 pa stigne pojesti još 2 obroka doma. mislim da sve u svemu unese dovoljno kalorija dnevno.

u vrtiću je imao jednak broj obroka i isto je bio izbirljiv pa mu nisam slala dodatnu hranu. ne znam zašto je u školi drugačije i zašto roditelji ne brinu je li im dijete u vrtiću tijekom dana gladno, a u školi najednom brinu.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:10.