Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Europska unija

Europska unija Ujedinjeni u različitosti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.04.2017., 14:10   #261
Quote:
mac09 kaže: Pogledaj post
Nije stvar u uredbi, nego u načinu provođenja i motivima pojedinih članica.
nego u čemu drugom nego u uredbi u kojoj ne piše kontrola svih putnika ako netko želi.a mađari ionako ne jebu previše eu pa tako ni uredbu.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 15:01   #262
Nije mi jasno zasto se nasi funkcioneri nisu nasli sa slovenskima i dogovorili posao? Gotovo sam siguran da ce kad krene sezona svabe, austrijanci i ostali prolazit preko granica bez ikakvih problema.

Odredbe iz eu su tako nebitne, za primjer pogledati madare da kako god eu kaze oni rade po svom pa nikom nist. Takoder uzeti siru sliku dogadanja na prostoru ex-yu u zadnjih mjesec dana isto nebi bilo na odmet. Nekome ova situacija odgovara, kome?
__________________
gathering storm
hive_cluster is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 15:52   #263
Slovenija ne želi nikakav dogovor, njima ovo savršeno odgovara.

Ako bi gledali "širu sliku" možda nas baba Merkel gura u Vučićevu carinsku uniju?

Zadnje uređivanje agentRico : 20.04.2017. at 16:09.
agentRico is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 17:07   #264
Kad će Croexit?Jedini razlog zašto je stado glasalo DA, više ne postoji.Vrijeme je za razlaz, a jedini koji će biti pogođeni biti će briselski ćato i ekipa koja sanja uhljebljenja u EU.
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 18:00   #265
Quote:
agentRico kaže: Pogledaj post
Slovenija ne želi nikakav dogovor, njima ovo savršeno odgovara.

Ako bi gledali "širu sliku" možda nas baba Merkel gura u Vučićevu carinsku uniju?
jedino rješenje je da i mi počneme striktno provodit odredbu. i to na način da sve eu kamione koji voze robu na istok (hrvatska, bih, srbija, crna gora i dalje na istok) zaustavimo i držimo na granici do iznemoglosti s objašnjenjem kako treba prekontrolirati svaki kamion da u njemu nisu teroristi.

da vidiš kako bi brisel promijenio ploču kad bi zapadne zemlje počele trpiti ekonomsku štetu. zaustaviš npr. njemački kamion i on zakasni na isporuku. tante merkel bi brzo zvala i tražila ublažavanje provođenja odredbe.

druga točka. jednako bitna. slovence koji uđu u rh registriraš kako i zahtjeva uredba. vidiš jesu li izašli iz zemlje. ako nisu a ostali su više dana, provjeriš jesu li se prijavili i platili boravišnu pristojbu. ako nisu na izlazu iz zemlje naplaćuješ masne kazne. po istom modelu kao oni za vinjete.

imamo masu slovenaca koji imaju stambene objekte (vikendice, apartmane, kuće, stanove, zemljišta, kamp kućice), a neki se uopće ne prijavljuju. možda nemaju ni legalizirano. da vidiš kako bi slovenci prvi tražili popuštanje u provođenju odredbe.
plavi pas is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 18:02   #266
Quote:
plavi pas kaže: Pogledaj post
jedino rješenje je da i mi počneme striktno provodit odredbu. i to na način da sve eu kamione koji voze robu na istok (hrvatska, bih, srbija, crna gora i dalje na istok) zaustavimo i držimo na granici do iznemoglosti s objašnjenjem kako treba prekontrolirati svaki kamion da u njemu nisu teroristi.
To je probao i Zoki pa vidis kako je proslo. Komisar Hahn je dosao u Beograd i kazao otvorite granice.
Pitaj Plenkovica zasto je podpisao.
Buka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 18:08   #267
Quote:
Buka kaže: Pogledaj post
To je probao i Zoki pa vidis kako je proslo. Komisar Hahn je dosao u Beograd i kazao otvorite granice.
Pitaj Plenkovica zasto je podpisao.
to nam i treba biti cilj. ili otvaranje granica ili apsolutna kontrola za ljude i robu. da vidiš kako bi brisel brzo promijenio stajalište i naredio slovencima otvaranje granica.
plavi pas is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 18:10   #268
Quote:
plavi pas kaže: Pogledaj post
to nam i treba biti cilj. ili otvaranje granica ili apsolutna kontrola za ljude i robu. da vidiš kako bi brisel brzo promijenio stajalište i naredio slovencima otvaranje granica.
Kako da ne. http://www.b92.net/eng/news/politics...5&nav_id=95565
Buka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 18:33   #269
Quote:
plavi pas kaže: Pogledaj post
jedino rješenje je da i mi počneme striktno provodit odredbu. i to na način da sve eu kamione koji voze robu na istok (hrvatska, bih, srbija, crna gora i dalje na istok) zaustavimo i držimo na granici do iznemoglosti s objašnjenjem kako treba prekontrolirati svaki kamion da u njemu nisu teroristi.
neće bit kolona do brisela i nema frke.A postoji i pravac preko mađe tako da to ne pije vodu.


Quote:
slovence koji uđu u rh registriraš kako i zahtjeva uredba. vidiš jesu li izašli iz zemlje. ako nisu a ostali su više dana, provjeriš jesu li se prijavili i platili boravišnu pristojbu. ako nisu na izlazu iz zemlje naplaćuješ masne kazne. po istom modelu kao oni za vinjete.
kazna je 250 kn na licu mjesta a državljani eu-a se ne moraju prijavit.ni to ne pije vodu.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 18:34   #270
Kolona Bajakovo 6.5km a kolona na Bregani 5km.
http://www.hak.hr/info/stanje-na-cestama/
Buka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 18:37   #271
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
neće bit kolona do brisela i nema frke.A postoji i pravac preko mađe tako da to ne pije vodu.


kazna je 250 kn na licu mjesta a državljani eu-a se ne moraju prijavit.ni to ne pije vodu.
za bih i crnu goru teško da mogu bez većih troškova izbjeć rh.

za ovo drugo, promijenit zakon i povećat kaznu. državljani eu ne smiju biti privilegiraniji od državljana rh u rh. tako da se da riješit.
plavi pas is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 18:56   #272
Sitnež za cg i Bih,čekat će.

I opet greška,ni ti se ne moraš prijavit do 90 dana kao ni oni.Eto jednaki ste.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 19:03   #273
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Sitnež za cg i Bih,čekat će.

I opet greška,ni ti se ne moraš prijavit do 90 dana kao ni oni.Eto jednaki ste.
ovo nije tocno. da je tocno nitko ne bi platio boravisnu pristojbu. A ubiremo hrpu love
plavi pas is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 20:14   #274
mislim da pricate o razlicitim stvarima....jedno je boravisna pristojba, a drugo je prijava boravista u MUP-u
 
Odgovori s citatom
Old 20.04.2017., 23:27   #275
Ne mogu shvatiti kako bi se "osvećivali" i činili pakost malim ljudima ( slovencima). A političari i svi niže od njih , a kojih se tiće izvršavanje uredbe su nepokretni i bez ikakve ideje.
Kao telad gledaju i NE ZNAJU ..
"Mali" slovenci - ljudi kao i mi... ni krivi ni dužni.
Vole u svakodnevnom životu izbjeći nepotrebna plaćanja ( boravišne pristojbe) jer su bez veze - izmišljotina.
Znači 100% pravedno ne postoji i čemu spominjati nešto što nema veze sa životom.
I sada bi se trebalo na njima iživljavati - revanširati za nesposobnost naših političara, ministara i carinskih velikodostojnika?
Slanac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 07:10   #276
Quote:
Slanac kaže: Pogledaj post
Ne mogu shvatiti kako bi se "osvećivali" i činili pakost malim ljudima ( slovencima). A političari i svi niže od njih , a kojih se tiće izvršavanje uredbe su nepokretni i bez ikakve ideje.
Kao telad gledaju i NE ZNAJU ..
"Mali" slovenci - ljudi kao i mi... ni krivi ni dužni.
Vole u svakodnevnom životu izbjeći nepotrebna plaćanja ( boravišne pristojbe) jer su bez veze - izmišljotina.
Znači 100% pravedno ne postoji i čemu spominjati nešto što nema veze sa životom.
I sada bi se trebalo na njima iživljavati - revanširati za nesposobnost naših političara, ministara i carinskih velikodostojnika?
i meni kao "malom" hrvatu naplaćuju vinjetu. a volio bih je izbjeći. osvećuju li se time meni slovenci? naravno da ne. tako bi i mi trebali prema njima. nikakva osveta, samo striktno pridržavanje zakona. da vidiš kad bi počeli plaćat velike kazne (primjenit zakon ako je potrebno), kako bi se slovenska država naglo promijenila.
plavi pas is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 12:56   #277
Quote:
alh84001 kaže: Pogledaj post
mislim da pricate o razlicitim stvarima....jedno je boravisna pristojba, a drugo je prijava boravista u MUP-u
točno,malo je pomješao stvari.

Quote:
plavi pas kaže: Pogledaj post
i meni kao "malom" hrvatu naplaćuju vinjetu. a volio bih je izbjeći. osvećuju li se time meni slovenci? naravno da ne. tako bi i mi trebali prema njima. nikakva osveta, samo striktno pridržavanje zakona. da vidiš kad bi počeli plaćat velike kazne (primjenit zakon ako je potrebno), kako bi se slovenska država naglo promijenila.
Ne moraš se vozit autocestom a ionako ti je jeftinije nego da te oderu za svaku vožnju.

I "malom" slovencu naši naplaćuju cestarinu i posebno prolaz kroz tunel učku,most krk itd itd
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 17:26   #278
Quote:
Slanac kaže: Pogledaj post
Ne mogu shvatiti kako bi se "osvećivali" i činili pakost malim ljudima ( slovencima). A političari i svi niže od njih , a kojih se tiće izvršavanje uredbe su nepokretni i bez ikakve ideje.
Kao telad gledaju i NE ZNAJU ..
"Mali" slovenci - ljudi kao i mi... ni krivi ni dužni.
Vole u svakodnevnom životu izbjeći nepotrebna plaćanja ( boravišne pristojbe) jer su bez veze - izmišljotina.
Znači 100% pravedno ne postoji i čemu spominjati nešto što nema veze sa životom.
I sada bi se trebalo na njima iživljavati - revanširati za nesposobnost naših političara, ministara i carinskih velikodostojnika?
Molim te nemoj ih braniti! Nisi li čitao pred par dana kada je pisalo da je anketa u Sloveniji pokazala da je velika većina Slovenaca ZA ovo što nam rade na granicama i da to apsolutno podržavaju! Uostalom - oni su i izabrali te njihove političare! Dakle - budući da je njihov narod iza toga svega, bar velika većina njih - onda ih nije za sažaljevati!
Forumas-zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 17:27   #279
Quote:
plavi pas kaže: Pogledaj post
i meni kao "malom" hrvatu naplaćuju vinjetu. a volio bih je izbjeći. osvećuju li se time meni slovenci? naravno da ne. tako bi i mi trebali prema njima. nikakva osveta, samo striktno pridržavanje zakona. da vidiš kad bi počeli plaćat velike kazne (primjenit zakon ako je potrebno), kako bi se slovenska država naglo promijenila.


Ma sve je OK dok se netko ne spuca šleperom u kolonu.
Onda će netko nekoga prozivati na odgovornost i anemični gutati knedle, a bogami će i netko u deželi ako par Janeza izgubi glavu u takvoj možebitnoj nesreći.
cave troll is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2017., 17:27   #280
Quote:
Forumas-zg kaže: Pogledaj post
Molim te nemoj ih braniti! Nisi li čitao pred par dana kada je pisalo da je anketa u Sloveniji pokazala da je velika većina Slovenaca ZA ovo što nam rade na granicama i da to apsolutno podržavaju! Uostalom - oni su i izabrali te njihove političare! Dakle - budući da je njihov narod iza toga svega, bar velika većina njih - onda ih nije za sažaljevati!
Gle Slovenija je u Schengenu a Hrvatska nije. Jednostavno. Zali se Plenkovicu sto je potpisao u Briselu.
Buka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:54.