Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Pogledaj rezultate ankete: Jeste li za ukidanje vjeronauka u školama?
DA 661 71.46%
NE 209 22.59%
Svejedno mi je 55 5.95%
Glasovatelji: 925. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.12.2013., 23:36   #121
Da, ali kroz topli ljudski kontakt, ne kroz obavezne sate u školi
__________________
Apathy on the rise, no one cares.
pećina is offline  
Old 03.12.2013., 23:37   #122
Protiv ukidanja vjeronauka u školi, to nije samo vjersko pitanje, već tradicijsko i kulturološko pitanje!

Za očekivati je da Indijac nešto zna o hinduizmu, Iranac o islamu, Japanc o Šintoizmu... Hrvat o kršćanstvu, čak i da nije praktičan vjernik.
pukovnikz is offline  
Old 03.12.2013., 23:43   #123
Quote:
Tut-tut kaže: Pogledaj post
Ne treba ukinuti vjeronauk u školama.
vjeronauku je mjesto u školama koliko i činjenicama u organiziranoj religiji.

Quote:
Treba uvesti vjeronauk na TV,
kreacionizam konačno treba staviti na popis mentalnih bolesti (u ovom slučaju društva).

Quote:
pojačati vjeronauk za odrasle, itd.
a za kreacioniste pojačati terapiju itd...
Regul is offline  
Old 03.12.2013., 23:44   #124
Quote:
Tut-tut kaže: Pogledaj post
Isus je rekao:

"Zato idite i učinite sve narode učenicima mojim! Krstite ih u ime Oca i Sina i Duha Svetoga! Učite ih da vrše što sam vam zapovjedio! Ja sam s vama u sve vrijeme do svršetka svijeta".

Znači, treba nam više vjeronauka, a ne manje.
Te riječi određeni forumaši čitaju ovako "idete i sramite se svega što sam vam rekao, izbjegavajte sve javne ustanove osobito škole! Nikada nemojte imati stav oko bilo čega u vašoj zajednici, a nakon nekog vremena poslat ću vam velikog proroka don Ivana, koji će nakon 50 godina u Crkvi raditi sve da narod otrgne od iste, jer nije zadovoljan financijskim pogodnostima u Njoj!
__________________
Izvrću istinu, ruše naše vrijednosti, napadaju naše svetinje, pa tako i pojam pravDE prisvajaju za svoju nepravdu... 11.1.2015. - Hrvati nemojte opet pogriješiti.
"U diplomaciji sam propao, što će biti s politikom - vidjet ćemo" - Zoran Milanović, predsjednik vlade Republike Hrvatske.
1.12.2013. ZA!
beli631 is offline  
Old 03.12.2013., 23:53   #125
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Ovo je perfidan odgovor ,zna se kako će se promatrati djecu koja idu na vjeronauk u crkvu.
Vjeronauk mora ostati u školama ,nema od njega zla ,dobro ok da djeca bi naučila dvije- tri o moralu ali jega živjeti se mora po morlanim pravilima
Ma daj, pa kako bi ih gledali? I sad djeca idu na župnu katehezu pa ih nitko ne gleda poprijeko, naprotiv. A za učenje o moralu imamo etiku plus što je to nešto o čemu bi se trebalo učiti doma i posredno na ostalim predmetima i u društvu, u životu općenito. Ali kad nam već društvo i nije neko, etika kao dio građanskog i zdravstvenog odgoja, predmeta koji bi mogao biti prekrasan i naučiti našu djecu mnogočemu kroz školovanje kad bi ga imao tko kvalitetno osmisliti.
__________________
PIČKA!
Nica is offline  
Old 03.12.2013., 23:57   #126
Quote:
Tut-tut kaže: Pogledaj post
Isus je rekao:

"Zato idite i učinite sve narode učenicima mojim! Krstite ih u ime Oca i Sina i Duha Svetoga! Učite ih da vrše što sam vam zapovjedio! Ja sam s vama u sve vrijeme do svršetka svijeta".

Znači, treba nam više vjeronauka, a ne manje.
To je iz 5. izgubljenog evanđelja?
Poslanica hrvatima?

Nema potrebe za izmišljanjem.
U konačnici širenje vjere ne znači da se moraju pisati ispiti iz vjeronauka i da se djecu mora ocjenjivati, nego da ih se uči o Isusovom nauku bio on potpuno iskrivljen kao onaj kojeg prorpagira katolička crkva ili ne.

Sigurno mu mjesto nije u školama.
Tuvixer is offline  
Old 03.12.2013., 23:59   #127
Quote:
pukovnikz kaže: Pogledaj post
...
Za očekivati je da Indijac nešto zna o hinduizmu, Iranac o islamu, Japanc o Šintoizmu... Hrvat o kršćanstvu, čak i da nije praktičan vjernik.
Pa zato se u sklopu hrvatskog jezika obrađuje Biblija.
Tuvixer is offline  
Old 04.12.2013., 00:01   #128
Nema kod nas baš previše ljudi mlađih od 60 koji vjeruju u kreacionizam. Iako jednom je jednu bakicu s kojom sam se susreo na jednom projektu skoro infarkt strefio koliko se uzrujala kada sam joj rekao da svijet naravno nije stvoren u 6 dana.
__________________
Srce je lijevo, a i krv je crvena. xD
GenSec is offline  
Old 04.12.2013., 00:03   #129
Quote:
Tuvixer kaže: Pogledaj post
To je iz 5. izgubljenog evanđelja?
Poslanica hrvatima?

Nema potrebe za izmišljanjem.
U konačnici širenje vjere ne znači da se moraju pisati ispiti iz vjeronauka i da se djecu mora ocjenjivati, nego da ih se uči o Isusovom nauku bio on potpuno iskrivljen kao onaj kojeg prorpagira katolička crkva ili ne.

Sigurno mu mjesto nije u školama.
Ne samo evanđelje po Mateju, ali bitno da si ti pročitao Bibliju
Naravno ujedno si i stručan ocjenjivati kakav će nauk Katolička Crkva učiti.
__________________
Izvrću istinu, ruše naše vrijednosti, napadaju naše svetinje, pa tako i pojam pravDE prisvajaju za svoju nepravdu... 11.1.2015. - Hrvati nemojte opet pogriješiti.
"U diplomaciji sam propao, što će biti s politikom - vidjet ćemo" - Zoran Milanović, predsjednik vlade Republike Hrvatske.
1.12.2013. ZA!
beli631 is offline  
Old 04.12.2013., 00:07   #130
Vjeronauk je izborni predmet i nitko ne tjera ljude da upisuju svoju djecu.
Moje je jedino u razredu koje ga ne sluša.Postoji jedan postotak ljudi koji upisuju djecu zbog sela a ne vjere ili zbog boljeg prosjeka ocjena ali to je njihov izbor.
Osobno mislim da mu u školi nije mjesto ali ako je to želja većinske katoličke mase u narodu tko sam ja da im ga branim.
Sve što treba je uvesti financiranje vjerskih zajednica od strane vjernika a ne iz proračuna pa bi se i ta nedoumica oko vjeronauka u školi rješila jednom za svagda.
__________________
Zazivanje segregacije za necijepljenje je govor mržnje.
Necijepljeni i ljudi bez maski nisu zaraženi, to su samo pretpostavke i bojazan novonormalnih mizofoba.
VIVA PIVA is offline  
Old 04.12.2013., 00:12   #131
Quote:
beli631 kaže: Pogledaj post
Ne samo evanđelje po Mateju, ali bitno da si ti pročitao Bibliju
Naravno ujedno si i stručan ocjenjivati kakav će nauk Katolička Crkva učiti.
Nisam ja ništa stručan, ali moraju se držati onoga što je Isus govorio, a ne uzimati samo one dijelove koji im pašu, a druge ignorirati.
To očigledno nije svima jasno.

Sto puta ponovljena laže ne postaje istina.
Komični su pokušaji "gluhog telefona" kod citiranja Biblije.
Tuvixer is offline  
Old 04.12.2013., 00:14   #132
Quote:
tomisličak kaže: Pogledaj post
Vjeronauku kao obliku nastave mjesto je u crkvi,
kao što je Jovanovićevom ZO mjesto u roditeljskom okruženju.
(napisao bih domu, al' stra' me prijave za širenje mržnje)
i jednom i drugom je mjesto u školi, roditelji nek biraju.
juanpablom is offline  
Old 04.12.2013., 00:20   #133
Quote:
Tut-tut kaže: Pogledaj post
Isus je rekao:

"Zato idite i učinite sve narode učenicima mojim! Krstite ih u ime Oca i Sina i Duha Svetoga! Učite ih da vrše što sam vam zapovjedio! Ja sam s vama u sve vrijeme do svršetka svijeta".

Znači, treba nam više vjeronauka, a ne manje.
Ovo je sekularna država uopće nije važno što su Isus, Muhamed ili Baba Jaga rekli.
mau123 is offline  
Old 04.12.2013., 00:22   #134
Quote:
mau123 kaže: Pogledaj post
Ovo je sekularna država uopće nije važno što su Isus, Muhamed ili Baba Jaga rekli.
Točno to.
Ali ne možeš na taj nacin raspravljati sa nekime tko to ne razumije.
Tuvixer is offline  
Old 04.12.2013., 00:22   #135
Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
Ma daj, pa kako bi ih gledali? I sad djeca idu na župnu katehezu pa ih nitko ne gleda poprijeko, naprotiv. A za učenje o moralu imamo etiku plus što je to nešto o čemu bi se trebalo učiti doma i posredno na ostalim predmetima i u društvu, u životu općenito. Ali kad nam već društvo i nije neko, etika kao dio građanskog i zdravstvenog odgoja, predmeta koji bi mogao biti prekrasan i naučiti našu djecu mnogočemu kroz školovanje kad bi ga imao tko kvalitetno osmisliti.
u etiku bi trebalo ukorporirati građanski odgoj
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Old 04.12.2013., 00:26   #136
Quote:
GenSec kaže: Pogledaj post
Nema kod nas baš previše ljudi mlađih od 60 koji vjeruju u kreacionizam.
svak ko vjeruje u Boga je po definiciji kreacionist.
Regul is offline  
Old 04.12.2013., 00:29   #137
Quote:
Regul kaže: Pogledaj post
svak ko vjeruje u Boga je po definiciji kreacionist.
Po kojoj definiciji?
__________________
Omnia vincit amor et nos cedamus amori
preatorian is offline  
Old 04.12.2013., 00:31   #138
Krešimir Miletić:

Samo sam čekao kad će se odjednom ponovno pojaviti don Ivan Grubišić, SDP-ov kvisko za 'crkvena pitanja', koji je i projektiran kao politički projekt za rat sa Katoličkom crkvom, govoreći ono što Zoran Milanović nema hrabrosti javno govoriti. Grubišić najavljuje skupljanje potpisa da se vjeronauk izbaci iz škola - referendumom. Nedostaje mu samo jedno - narod - kojem don Ivan Grubišić - ne nedostaje. Znak je ovo totalne panike i nervoze u glavama projektanata kulture smrti u Hrvatskoj. Nije lako, razumijem ih, kada niti pored sve državne i političke moći, svih kontroliranih medija i provladinih udruga - više ne možeš kontrolirati narod. Vrijeme je - da odete.

https://www.facebook.com/kresimir.miletic2
gareton is offline  
Old 04.12.2013., 00:31   #139
Quote:
Regul kaže: Pogledaj post
svak ko vjeruje u Boga je po definiciji kreacionist.
Dobro, u pravu si. Ali sam mislio na kreacionizam kako je opisan u Bibliji. Ja isto vjerujem da je Bog stvorio svijet i nas, ali to mi nije u suprotnosti sa znanstvenim činjenicama. Kreacionizam općenito ne mora biti (i nije) u suprotnosti sa znanošću.
__________________
Srce je lijevo, a i krv je crvena. xD
GenSec is offline  
Old 04.12.2013., 00:32   #140
Quote:
preatorian kaže: Pogledaj post
Po kojoj definiciji?
kreacionizma ?
Regul is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:34.