Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.05.2014., 11:12   #41
Quote:
jelena1777 kaže: Pogledaj post
Zar bi ti nakon svega pristala da budeš samo sporedni igrač u njegovom životu?
Osoba koju ne voli...ali sa kojom ostaje, jer se tako zavjetovao nekom? Kome?

Bogu...ako je Bog ono što jest, onda mu je jasno da je ovaj čovjek iznevjerio i sebe i tebe i njega....a ti patiš?
Koliko ja znam, ljudi se zavjetuju jedno drugome, to se događa u nazočnosti svećenika i u crkvi pa se koristi sintagma da je to "pred Bogom", mada je za vjernike Bog svuda, pa je svaki zavjet dan pred Bogom bez obzira gdje, u čijoj nazočnosti i pod kojim okolnostima.

Quote:
jelena1777 kaže: Pogledaj post
Gdje je tu Bog da ti pomogne da shvatiš kako je taj čovjek za tebe loš čovjek za bilo kakakv suživot?
Ne može niko nikome pomoći ako čovjek to ne želi, pa tako ni Bog koji je svima dao slobodnu volju. Svojim komentarima dala je naslutiti da njome vladaju neki negativni osjećaji kojima se a priori blokira sve pozitivno pa tako i Božja prisutnost. Tko kuca otvorit će mu se. Samo je pitanje ko kuca na koja vrata.


Quote:
jelena1777 kaže: Pogledaj post
Loš predosjećaj...imam ga stalno, u vezi svega, tako da me ništa ne može iznenaditi...loši su ljudi, loše si brakovi, loši su prijatelji, susjedi...sve je postalo jako loše. Malo je dobrih, iskrenih, jednostavnih....svi smo zamaskirani i pred sobom i pred Bogom i pred partnerima...onaj malecni dio ljudi koji ima sreću uživati u nekom zdravom odnosu mislim da nije niti svjestan koje blagodati u ovom životu uživa...jer su toliko rijetke, iznimne i posebne i stvarno ih je teško dobiti...unatoč tomu što tome valjda svi težimo...samo je pitanje koliko smo maski navukli tokom svog života i koliko smo zapravo svoji, a koliko smo nešto što mislimo da jesmo...većina toga nije svjesna.
Generaliziranje je da svi nose maske, a ona manjina- itekako su svjesni i zahvalni, samo kaj to ne smatraju ničim neobičnim. To drugi smatraju jer iako su svi imali jednake mogućnosti, ovi su odabrali nešto drugo.
Quote:
jelena1777 kaže: Pogledaj post
I da zubić vilo, ako si ga ti mijenjala, što je zapravo nemoguće, mijenjati se možemo samo sami, ali ako tako misliš, onda ga nisi promjenila na bolje, nego na gore...jer te ostavio, a zavjetovao se pred Bogom...dakle, ako si ga ti mjenjala napravila si neku lošu promjenu, tako da neka druga baš i neće prosperirati.
Osim ako ga ta promijeni na bolje
Slažem se da mi ne možemo mijenjati druge ljude, ali možemo mijenjati njihov odnos prema nama mijenjaući svoj odnos prema njima. A isto tako u ljudima možemo buditi kako najgore stvari, tako i one najbolje.

Zadnje uređivanje -honey- : 26.05.2014. at 11:17.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:37.