Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.08.2014., 14:43   #121
Jel vi to samo lupetate neke halucinacije ili što?
__________________
"Ne može se razumom uvjeriti ljude da se odreknu stavova koje nisu razumom stekli."

"Toliko sam propao u zivotu da sam odlucio otvoriti temu na forum.hr-u o tome" - n00e
CelMar is offline  
Old 12.08.2014., 15:03   #122
Quote:
Dalaj Sanja kaže: Pogledaj post
.. kad si pomenuo krilo ptice ..
.. sad mi je pala na pamet mala nelogičnost .. a možda i nije nelogičnost .. vezana za teoriju evolucije ..

.. desi se mutacija .. i taj s mutacijom ima prednost .. pritisak okoline je takav da gura .. i onda se razmnožava .. i potomci koji imaju tu mutiranu osobinu su u prednosti .. i imaju veće šanse za preživljavanje ..

.. e sad .. jebiga .. kako je to išlo s krilom i pticom ..?
.. uzmi pterodaktila .. leteći dinosaurus .. preteča ptica ..
.. trefio se jedan .. dakle .. da je rođen s dužim prednjim udovima .. i s nekom kožom razapetom između .. i to je krilo ..

.. moje pitanje je ..
.. taj prvi .. kod koga se pojavila osobina .. pojavio se u grupi .. onih sa zemlje .. gmizavaca dakle ..
.. kako mu je ta osobina donela prednost ..?
.. postao je svestan da je različit .. da su ta krila nešto novo .. pa je .. puzeći po zemlji .. povremeno mislio na to čemu bi to moglo služiti ..?
.. ili je pao s neke litice .. pa refleksno zamahnuo .. i podigao se .. umesto da padne .. i tako je nastalo letenje ..?

.. možda je glupo ali to mi se sada mota po glavi ..
.. evolucija može da objasni kako su gmizavci dobili krila .. ali ne vidim kako objašnjava to kako su shvatili da se time može leteti .. kako su odlučili da polete ..
(.. glupo je ..?)
Kako si ti shvatio da možeš s nogama hodati?

Skini si Kozmos Odiseja u prostoru i vremenu mislim da ćeš dobiti odgovore na neka pitanja-
Brutalis is offline  
Old 12.08.2014., 15:07   #123
Quote:
Brutalis kaže: Pogledaj post
odgovore na neka pitanja-
šta vam je ljudi? kad ćete shvatit da nema odgovora?
__________________
„Mada je logos uvijek istinit, ljudi ga ne razumiju ni kad ga čuju ni prije no što su ga čuli. I mada se sve zbiva saglasno logosu, izgleda da obični ljudi o njemu nemaju nikakvo iskustvo... Oni ne znaju šta rade dok su budni, baš kao što ne znaju šta su radili tokom sna.“ Heraklit 550. god. p.n.e.
Marian Oden is offline  
Old 12.08.2014., 15:08   #124
Quote:
Marian Oden kaže: Pogledaj post
šta vam je ljudi? kad ćete shvatit da nema odgovora?
kak nema odgovora, ima odgovora samo nema dobrog pitanja da se da dobar odgovor
Brutalis is offline  
Old 12.08.2014., 16:03   #125
Quote:
SAD: Rusija ne treba pružati humanitarnu pomoć Ukrajini
.. eto .. jedni bi da pomažu .. drugi ne daju ..

Quote:
Hollande i Merkel: 'EU se mora što prije uključiti u humanitarnu operaciju'
.. to je dole .. irak .. .. hoće li i tamo neko biti protiv .. .. ovi amerski prijatelji isilovci .. neke jezide žive zakopavaju ..

.. u svakom slučaju .. jedno je sigurno .. .. ovaj je svijet raj z humanitarce ..
alim is offline  
Old 12.08.2014., 16:24   #126
.. vidjeti ćemo s tom pomoći .. .. meni izgleda kao .. dobro odigrano ..

.. najprije mi izgleda kao gadna kurčina .. .. jeko me sjeća nas .. iz devedesetih ..
.. u kafani u ličkom lešću kod krečane .. neki su francuzi bili .. i igrali biljar .. u en .. esfor kafor fosfor .. ili tako nešto .. i oni su malo bili kod srba malo kod nas .. i držali su nas podjednakim balkancima .. .. i .. sve mi se čini .. stokom ..
.. a mi smo sve i činili da se takvima dokažemo ..
.. u zagrebu su gradili državu .. veliku slobodu .. i pevaljci su pevali krojejšija ..
.. uspjeli su izgraditi .. balkanizaciju .. to jes rasturačinu .. .. kako sada svijet tu situaciju zove ..
.. i sada ukrajinci grade isto .. .. kurčinu gadnu .. .. potaknuti bajdanovićem .. kod nas je olbrihtovica bila .. ? .. i bili the klinton .. čuveni muž male klintonovice .. neprijateljice gadafija ..

.. a ruje .. čini se .. dobro igraju ..
.. ovi ne daju ..
.. ovi će na granicu .. pa pregovarati ..
.. pa će ih ukri plašiti .. iš .. bješte od granice ..
.. pa će ruje da kažu .. dođi pa me potjeraj ..
.. pa će se separatisti osjećati zaštićeni .. jer su braća tu .. na korak .. .. i oni nas neće ostaviti ..

.. ne mnogo različito od bosančerosa .. koji su najebavali u sarajevu .. sigurni da to ameri neće dozvoliti ..

.. a sada erdogan pravi kalifat .. ? .. pa tura i izetbeglije pod jednu zastavu .. .. jao ljudi ljudski .. .. ama vidite li vi ovo .. ? .. ne .. ? .. jebiga .. krivo gledate ..
alim is offline  
Old 12.08.2014., 16:25   #127
Quote:
alim kaže: Pogledaj post
.. šema stabla .. .. kao šema rasta .. i evolucije ..

.. zamislite rast stabla .. ubrzan .. da mu vidite cjeli vijek .. u nkoliko sekundi .. .. od klice do propasti ..
.. zamislite da vidite tokove tvari .. iz zemlje prema gore .. razvija se .. očvršćava .. stari .. i propada ..

Quote:
alim kaže: Pogledaj post
.. mislim da su .. kemijski elementi .. recimo .. još jedan putić .. .. i oni se razvijaju i usložnjavaju .. .. zanimljivo do neke granice .. dalje .. kao .. ne ..
.. na toj slici stabla .. gde bi ovo s elementima bilo smešteno ..?
Dalaj Sanja is offline  
Old 12.08.2014., 16:26   #128
.. bi li se kod isila našlo kalašnjikove onog idiota milančeta .. ? .. i mis pusi .. prijateljice sirije .. ?
alim is offline  
Old 12.08.2014., 16:30   #129
Quote:
Dalaj Sanja kaže: Pogledaj post
.. na toj slici stabla .. gde bi ovo s elementima bilo smešteno ..?
.. drugo stablo ..

.. a na grani c .. uz blizinu drugih grana .. razvija se .. život .. cebazificiran ..

.. daleko od grane ra .. ili nekog drugog elementa koji zrači i ubija ..
alim is offline  
Old 12.08.2014., 16:51   #130
.. dobro .. jasno .. mogu zamisliti ..
Dalaj Sanja is offline  
Old 12.08.2014., 16:53   #131
.. te filmiće .. ubrzanog razvoja biljke ili leptira .. to sam kao mala volela gledati na tv-u ..

https://www.youtube.com/watch?v=7AUeM8MbaIk

https://www.youtube.com/watch?v=4BtKAkP5xOk

Zadnje uređivanje Dalaj Sanja : 12.08.2014. at 17:00.
Dalaj Sanja is offline  
Old 12.08.2014., 17:07   #132
.. rednek je amerikanac .. teksas uglavnom .. nepismen .. zapušten prljav .. rasista ..
.. po zanimanju .. kauboj .. ili farmer ..
.. spava s dvocevkom pod jastukom ..
.. dedovi mu se u građanskom ratu borili da zadrže robove ..

.. naziv je od .. red nek .. crveni vrat ..
.. kauboji .. kad jašeš u košulji i sa šeširom .. sunce ti oprlji ono što je slobodno .. vrat ..

.. u žargonu .. u americi .. kad kažeš nekome da je redneck .. to znači .. zaostao .. seljačina .. ili idiot ..
Dalaj Sanja is offline  
Old 13.08.2014., 10:45   #133
.. jedna od prilično važnih stvari je ova .. .. ono što postoji .. želi .. postojati .. .. ili .. ono što postoji .. hoće .. postojati ..

.. svijet je .. želja .. ili .. svijet je volja ..

.. to je naravno .. navučeno .. .. i znači .. ono što ima uvjete .. postoji .. .. traje .. dešava se ..
.. motor .. možda nema .. volju .. ili želju .. da se vrti .. on ima uvjete .. i dok uvjeti postoje .. ne može stat .. .. slično elektron ..
.. slično čovjek .. .. i .. kod njega se to pokazuje kao .. volje .. ili želja .. .. koja .. vjerojatno nije različita od one u atomu ..
.. t je šopenhauer .. više manje ..

.. ovaj je svijet svijet novca ..
.. novac određuje carstva .. komšiluke .. odnose među ljudima ..
.. novac određuje snage među ljudima .. veličine ljudi .. zdravlje ..
.. postaje važnije .. pristup zdravlju novcem .. nego biti zdrav ..
.. novac je bog .. .. toliko određuje velike i male stvari da ništa ne propušta .. na njemu živi vojska .. milicija .. država .. na njemu starci i starački domovi .. na njemu novinari i josipović .. na njemu isil i ukrajina .. .. na njemu banke i kamate .. na njemu dionice i bil geits .. .. na njemu sav rad .. turizam .. promet .. .. njime se stvaraju tvornice i uvjeti za rad .. njime se uvozi jeftino i potiskuje domaće skupo ..

.. ljudi nisu u .. međusobnim .. odnosima ..
.. čovjek ne stoju .. uz .. ili .. prema .. drugom čovjeku ..
.. ljudi stoje povezani .. nekakvim .. ljepilom .. .. novcem .. .. kao nekom smjesom .. između ..

.. i .. ta situacija .. postoji ..
.. postoje kartice .. krediti .. banke .. .. i sve to .. radi .. šljaka .. vrti se ..
.. po nekim zakonima .. .. jer tako može .. .. tako postoji ..

.. ta smjesa .. u kojoj se svašta dešava .. u kojoj je novac važan .. .. prilično .. zamazuje .. sakriva .. obezvređuje čovjeka .. .. ali to je .. jer tako može .. jer je takav svijet .. .. čovjek .. pojedinac .. može u tom svijetu postati .. prilično .. zanemaren .. .. a to može i shvatiti ..
alim is offline  
Old 13.08.2014., 10:52   #134
.. u svemu tome .. oko novca .. problem je u .. .. evoluciji ..

.. čovjek .. u nekim uvjetima .. u nekom postojanju .. može prihvatiti svoje ropstvo .. ili kmetstvo .. ili sluganstvo .. .. ali .. kad se malo oslobodi .. nasiti .. nije više zadovoljan .. .. hoće dalje .. pa i pod svaku cjenu .. .. čak i po cjenu smrti ..

.. tako je marks .. proračunao komunizam .. .. a vjerujem da neki i danas uzimaju .. ili se približiti čovjeku .. bez posredništva novca .. ili .. kataklizma čovječanstva ..

.. apokalipsa .. računa sa .. jednom čudnom .. jebenom .. evolucijom ..
alim is offline  
Old 13.08.2014., 11:13   #135
.. apokalipsa ima .. četri jahača .. .. ali sedam pečata ..

.. pečat znači .. pečat .. .. nešto zapečaćeno je zatvoreno .. skidanjem toga .. vidi se šta ima ispod ..
.. to znači .. čovjek je onaj .. sasvim unutra .. .. treba ga samo osloboditi ..
.. znači .. evolucija ne gradi .. ne zida .. .. ona oslobađa .. od onog što je zazidano .. okamenjeno .. .. što u šlobodu brani ..

.. prva četri jahača su .. prvobitna zajednica .. prvobitni komunizam .. .. robovlasništvo .. sa rimom .. .. novac .. sa amerima .. .. i smrt ..
.. konj bjelac .. pobjednik na njemu sa lukom .. .. alat .. ratnik sa mačem .. .. vranac .. trgovac sa vagom .. .. i zelenko .. smrt na njemu ..

.. smrt je .. srednji pečat .. .. i tu počinje pjesma .. .. jer nije zadnji .. .. a šta može poslije .. ?

.. apokalipsa kaže .. otprilike ..
.. peti pečat .. pravda .. .. odjednom vidimo druge ljude .. i vidimo da neki rade za .. a neki protiv čovjeka ..
.. šesti .. slava .. .. vidimo da .. veličina čovjeka .. nije vezana uz novac .. .. a ni uz razne druge stvari ..
.. sedmi .. tišina .. .. mir .. smirivanje ..

.. na filozofiji je otvorena tema .. o mozgu ..
.. što je zanimljivo ..
.. čovjek sa zemlje .. materjalan čovjek .. .. nastoji .. sebe .. svoje ja .. .. potiskivati .. sve više .. prema .. pameti .. ili .. svijesti .. .. pa stiže do mozga ..
.. ali prava pizdarija je ova ..
.. može li se .. čistu svijest .. negdje .. uskladištiti .. ?
.. možda u nekom kompjuteru .. ili stablu .. ili kamenu ..
.. može li joj se dati .. želja .. ili volja .. ? .. može li ju se .. stvoriti .. .. djelatnom .. ?

.. i nakon toga .. pitanje .. .. postoji li duša .. i je li ona od boga .. ?
alim is offline  
Old 13.08.2014., 11:20   #136
.. to sa svešću je pitanje dunava ..
.. mozak je korito ..
Dalaj Sanja is offline  
Old 13.08.2014., 11:35   #137
.. a voda je srednji sin .. .. ona nije ničija .. korito ne može polagati pravo na nju .. .. ona odlazi .. i mora .. ne može se zaustaviti ..
alim is offline  
Old 13.08.2014., 16:29   #138
.. konačno sam negdje vidio .. jednu jednostavnu .. sliku .. zaposlenosti .. .. i vjerujem .. prilično vjernu ..

.. 1 mil .. djeca školarci i studenti ..
.. 1,5 mil .. zaposleni .. 0,5 u državi ..
.. 1,2 penzići ..
.. 0,3 nezaposleni ..
.. 0.3 fali .. vjerojatno nezaposleni ..

.. 0.3 .. sa blokiranim računima ..

.. od zaposlenih .. jebeno najebe .. pola miliona .. .. to znači da osam ljudi treba napraviti sve .. što je u njihovoj moći .. da devetog prisili na rad .. .. i na tome stoji postojanost države .. .. ne izgleda komplicirano .. ?
alim is offline  
Old 13.08.2014., 17:10   #139
.. to je bitna razlika u odnosu na pre pedeset godina ..?
.. drugo .. imaš neke ideje za rešenje situacije ..?
Dalaj Sanja is offline  
Old 13.08.2014., 19:52   #140
Quote:
Dalaj Sanja kaže: Pogledaj post
.. to je bitna razlika u odnosu na pre pedeset godina ..?
.. drugo .. imaš neke ideje za rešenje situacije ..?
.. vidiš .. ja podatke od prije 20 ili 30 godina .. u stvari ne znam ..
.. ali kako je tvoje pitanje savršeno logično .. ja vjerujem da ću ih jedno jutro negdje vidjeti ..

.. inače .. vjerujem da su ti podaci strašno različiti .. u korist rada ..
.. da bi na jednog penzionera bili 2 ili 3 radnika ..
.. a i udio države .. vjerujem da je bio .. umjereniji .. .. bez obzira na jaki komunizam .. iako .. nisam siguran ..

.. ali ovi su mi podaci zanimljivi .. najprije unaprijed ..
.. sad znam gdje smo .. .. i mogu gledati šta se dešava ..

.. rješenje je samo jedno .. situacija se treba pogoršati ..
.. da bi se onih sedam ili osam od deset .. privolilo na .. bratsko sudjelovanje .. u korist dobrobiti svih .. to nije moguće ..
alim is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:22.