Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.08.2014., 22:37   #161
Quote:
Dalaj Sanja kaže: Pogledaj post
.. e .. ali franko nero .. taj je glumio tita valjda .. ili se družio s njim ..
Ričard Barton, ekšli
haram is offline  
Old 15.08.2014., 08:32   #162
Quote:
alim kaže: Pogledaj post
.. u vezi imena .. zamisli ruse .. vladimir vladinirovič .. .. koji je to omen .. .. očetstvo .. porodica ..
.. cjeli život uz sebe nosiš ime oca ..
.. mislim da sam ja takav .. kao rusi .. .. nekako mi je otac stalno tu .. .. sami .. stranci .. u neprijateljskom okruženju ..
.. znam to ..
.. to je kao kod mene s dušanom .. recimo ..
Dalaj Sanja is offline  
Old 15.08.2014., 08:36   #163
Quote:
haram kaže: Pogledaj post
Ričard Barton, ekšli
.. a šta nije bilo više njih koji su imali tu čast ..?
.. pa dobro .. ali družio se s titom valjda .. franko nero .. crni frane .. django ..
Dalaj Sanja is offline  
Old 15.08.2014., 09:49   #164
Quote:
Dok humanitarni konvoj miruje na 20 km od granice, pod okriljem noći kolona od 20-ak ruskih vojnih oklopnih vozila prešla granicu i ušla u ukrajinski teritorij
.. eto .. sve korak po korak ..
.. kako to izgleda .. .. baš kao igra ..
.. i još uvjek imam dojam da su rusi dobri igrači .. .. bez obzira što nisam siguran ..
.. vjerojatnost trećeg rata 7 .. .. do tri popodne .. poslije vjerojatnost počinje padati ..
alim is offline  
Old 15.08.2014., 10:20   #165
Quote:
alim kaže: Pogledaj post
.. zanimljivo mi je .. recimo ..
.. pojam .. balkanizacija ..
.. mislim da je to ono što su tuđman milošević i izetbegović uspjeli postići .. ovdje ..
.. a pojam ulazi .. u svjetski jezik .. i obogaćuje ga ..

.. nekakva težnja koja nije imala ništa protiv raspada jugoslavije .. nema ništa protiv ni toga da taj raspad nazove .. balkanizacija ..
Pa nije pojam ''balkanizacija'' nastao s Miloševićem i Tuđmanom. Evo iz wiki:

Quote:
Balkanizacija je pojam koji označava procesa raspada višenarodnih država u nacionalne države.Taj proces je određen etničkim, vjerskim i kulturnim osnovama uz vanjske nemire i nestabilnost.[1]

Temeljno načelo koja je omogućilo nastanak suverenih država, je pravo na samoodređenje naroda, koje je nastalo osobito pod utjecajem ideje bivšeg predsjednika SAD Woodrowa Wilsona.

Pojam je izvorno nastao nakon raspada Osmanskog carstva tijekom 19. stoljeća[1] i s kasnijim raspadom Austro-Ugarske nakon Prvog svjetskog rata.

http://hr.wikipedia.org/wiki/Balkanizacija
Dakle, da bi nastalo to što se raspalo s Miloševićem i Tuđmanom, već je trebala biti na djelu ''balkanizacija''. Prije te balkanizacije, ovdje je bila stvarno višenacionalna država (mislim, u AU je na teritoriju današnje Hrvatske bilo Talijana, Nijemaca, Židova kojih više nije bilo u SRH, i Srba kojih jedva da više ima u RH). Ona je razrušena, formalno, po Wilsonovom ''pravu naroda na samoodređenje''. Dakle, Jugoslavija je upravo bila formirana kao posljedica ''balkanizacije'', odnosno kao posljedica koncepta nacionalne države (naime države Južnih Slavena) a protiv koncepta višenacionalne države (koja je prethodila toj nacionalnoj državi Južnih Slavena). Druga je stvar što je formiranje te nacije - Jugoslavena - zakašnjelo (npr. u odnosu na Talijane ili Nijemce), pa nije uspjelo.
nitko drugi is offline  
Old 15.08.2014., 10:39   #166
.. a tako .. ? .. .. a tuđman i milošević su balkanizirali .. u stvari .. balkanizaciju .. ?

.. a evropa se tek treba raspasti .. da bi se .. balkanizirala .. ?
alim is offline  
Old 15.08.2014., 10:44   #167
Quote:
alim kaže: Pogledaj post
.. i jeba me bog ako vidim kako to može ojačati amere i sjebati ruje ..
.. bez obzira što je sve to ipak .. david i golijat .. .. samo što nigdje ne piše da neko treba umrijeti od gladi ..
.. a na kraju .. ostaje sirova snaga ..
.. ako se išta bude razrješavalo .. morati će se .. barem pokušati .. silom ..
Evo nešto što meni ima smisla, iz čega vidim neku smislenu motivavaciju kod Amera:
Quote:
...recimo, gledam statističke podatke o porastu proizvodnje škriljčanog gasa u Americi za 800 odsto od 2007. do 2013. godine, sa procenama da im je vek eksploatacije bar još 100 godina. Amerika mora da nađe kupca za taj gas koga već ima više nego što joj treba. Energetski proždrljiva Kina otkriva sopstvene rezerve iste vrste gasa, tako da nije mnogo zainteresovana za američki, a posebno, videće se to kasnije u tekstu, iz strateških razloga. Kao ozbiljno tržište preostaje jedino Evropa, odakle valja istisnuti Rusiju da bi se zauzelo njeno mesto. Ukrajina, preko koje idu gotovo svi ruski gasovodi dobila je funkciju ventila na kojem će biti zavrnut ruski gas. „Južni tok“ i „Nabuko“, alternativni gasovodi, doživljavaju stravične opstrukcije u kojima se otkriva sramotna evropska inferiornost u igri. Da li su poubijani Ukrajinci i nesrećnici iz malezijskog aviona kolateralna šteta[3] u pokeru velikih igrača?

http://pescanik.net/2014/08/globalna-mrznja/
Iz ovoga bi nevjerojatna američka ''nespretnost'' u ratovima zadnjih godina postala smislenija. Dakle, nije cilj uspostaviti neku funkcionalnu državu u Libiji, Siriji, Iraku - što je svima sasvim očito. Ali nije bio cilj niti prvenstveno opljačkati njihovu naftu (ako je to bio cilj onda su strašno neuspješni jer u ovom neredu to ne uspijeva) - što bi prvo palo na pamet kao američki cilj. Nego je cilj smanjiti ponudu plina na globalnom tržištu, jer Amerikanci ne znaju što će s tolikim plinom iz škriljevaca (naravno, nije im u interesu pad cijene). I isto tako nije cilj naći neko rješenje u Ukrajini ili ratovati s Rusima, nego je cilj prebaciti EU na američki plin, umjesto ruskoga. Barem dok cijene plina drastično ne padnu, kad Kina razvije tu tehnologiju plina iz škriljevaca.
nitko drugi is offline  
Old 15.08.2014., 10:49   #168
Quote:
alim kaže: Pogledaj post
.. a tako .. ? .. .. a tuđman i milošević su balkanizirali .. u stvari .. balkanizaciju .. ?

.. a evropa se tek treba raspasti .. da bi se .. balkanizirala .. ?
Cijeli koncept nacionalnih država je takav da vodi iz sranja u sranje, jer ekonomije više ne mogu biti nacionalne ekonomije. Kao što je taj koncept razbio AU, tako je razbio i YU.

U EU mogu prevagnuti snage koje forsiraju moć nacionalnih država, a mogu i one druge (koje vide da nacija spada u sferu kulture, ne u sferu prava i ekonomije), pa će se vidjeti. Ako prevagnu prve, eto balkanizacije.
nitko drugi is offline  
Old 15.08.2014., 10:55   #169
.. moguće .. .. iako dosta nategnuto .. .. ekonomsko stanje svijeta stoji na mnogo stvari .. od kojih je energija samo jedna ..
.. ameri gube kontrolu nad svijetom .. to je problem ..
.. a arapi gube dosta toga .. .. i amerima nebi bilo žao vidjeti ih u bosni .. i hercegovini .. .. kako i nju .. jadnu .. balkaniziraju ..
alim is offline  
Old 15.08.2014., 10:57   #170
Quote:
Dalaj Sanja kaže: Pogledaj post
.. žale se ameri da meksikanci prelaze granicu .. ali pogledaj imena .. los anđeles .. nevada .. pa to je nekad bila meksička zemlja ..
Jesi vidjela ovoga: http://www.upworthy.com/watch-that-a...-realize?c=bl3

nitko drugi is offline  
Old 15.08.2014., 11:02   #171
Quote:
nitko drugi kaže: Pogledaj post
Cijeli koncept nacionalnih država je takav da vodi iz sranja u sranje, jer ekonomije više ne mogu biti nacionalne ekonomije. Kao što je taj koncept razbio AU, tako je razbio i YU.

U EU mogu prevagnuti snage koje forsiraju moć nacionalnih država, a mogu i one druge (koje vide da nacija spada u sferu kulture, ne u sferu prava i ekonomije), pa će se vidjeti. Ako prevagnu prve, eto balkanizacije.
.. ti možda i ne misliš potpuno krivo .. .. ali bi ti za ispravnije mišljenje .. ipak .. bila potrebna vjera u boga ..
.. iz nje bi svhatio da čovjek mora jačati .. pojedinac .. .. i da će to oslabiti i tržište i naciju ..
.. a ono što ti vezuješ u .. kulturu .. i što ti je povezano uz naciju .. treba .. rasipati .. na vjeru u očeve djedove .. komšiluk .. .. pa i ljepotu povijesti ..
alim is offline  
Old 15.08.2014., 11:05   #172
Jesam, videla sam ga, to je valjda od ranije (ili je bio neki sličan )
Znaš ti za ovo?

Evo jedne politički angažovane na temu američke imigracije. Pevač Ukrajinac, drugi glavni čovek u bendu Rus (u spotu s violinom). I Kineskinja je u stalnoj postavi

Zadnje uređivanje Dalaj Sanja : 15.08.2014. at 11:18.
Dalaj Sanja is offline  
Old 15.08.2014., 11:15   #173
Quote:
alim kaže: Pogledaj post
.. najebe će evropa .. evropa će se angažira .. svi će stanu uz ukrajinu .. će im daju pare .. i će ih slave ko .. bedem prema istoku .. ne prema turcima al prema rusima .. .. i još će i tamo naći kakvog vojtilu .. za sveca ..

.. a sve što ti ukrajinci rade .. vodi samo u jedan smjer .. u vlastiti najeb .. .. i to žestok ..

.. više i nije stvar samo .. šta će ruje .. .. sada postaje pitanje i šta će evropa ..
Šta će Europa, ništa će.
Quote:
NATO je od 1949. kičma svih zapadnoevropskih integracija, a sjedište mu je u Bruxellesu, upravo tamo gdje je 1952. osnovana tada relativno beznačajna Zajednica za Ugljen i čelik, preteča EEZ odnosno današnje EU, navodno glavnog aktera evropske integracije. Historijat integracije pokazuje da je realno pokriće projektu davalo američko vojno prisustvo, organizirano u kontinentalnoj Evropi preko NATO pakta U Bruxellesu, a zapravo preko Supreme Allied Commander Atlantic (SACLANT). Sjedište mu je u Norfolku, Virginia, pa tamo negdje treba tražiti pravu prijestolnicu zapadne Evrope i prvi generator njene integracije (tamo ima operativno sjedište i „Maersk Line“ – atlantska „Jugolinija“) a ne pri nekim nebuloznim euro-inicijativama gospodarske i ine integracije. ...

Što hoću reći? Pa naprosto da su razne euro-integracije obične brljotine, pravni kontradiktorijumi i politički provizorijumi. Ukratko: Evropska Unija je unija luzera, zemalja koje su tokom „kratkog“ dvadesetog stoljeća izgubili državni suverenitet i povijesni subjektivitet…

Pitanju „Tko je suveren?“ njemački je politolog Carl Schmitt dao jednostavan odgovor – onaj tko odlučuje o izvanrednom stanju. I zaista: tko je odlučivao o izvanrednim stanjima u i oko Europe? Izvođač radova u Jugoslaviji devedesetih je NATO, isto kao i današnjih vježbi u Ukrajini. Intervencije u sovjetskom bloku (Mađarska 1956. i Češka 1968.) operativno izvodila je Crvena Armija u diplomatskom i pravnom okviru Varšavskog pakta.

Najzad, na pitanje zašto se „integracija“ provodi preko kanala EU, je lako odgovoriti – nakon “dividende mira” 1990. nije se moglo potencirati ulogu vojnog saveza kao što je NATO, zato je dobro poslužila već dobro uhodana neutralna, “birokratska” forma EEZ iz Bruxellesa, a koja je ubrzo, već 1992. u Maastrichtu poprimila državotvorne ambicije, nakon što je Njemačkoj vraćen suverenitet.
http://www.zurnalisti.com/tko-je-ovdje-suveren/
Mislim, Merkel zna da njemačke firme (koje nju drže) gube najviše s ovim sranjem s Rusima, pa se onda sastaje s Putinom na utakmici i nada se da će biti dosta golova pa da mogu popričati kad je galama, ali zapravo ne vodi ona samostalnu politiku.


Zadnje uređivanje nitko drugi : 15.08.2014. at 11:25.
nitko drugi is offline  
Old 15.08.2014., 17:23   #174
Smile evo sve (manje-više) pročitah (prošlo i 15h, još nije rat)

Quote:
Dalaj Sanja kaže: Pogledaj post
Jesam, videla sam ga, to je valjda od ranije (ili je bio neki sličan )
Znaš ti za ovo?
Je, čitao sam već. Red bi bio da im USA daju neku ''state'' ili nešto tamo.
Quote:
Evo jedne politički angažovane na temu američke imigracije. Pevač Ukrajinac, drugi glavni čovek u bendu Rus (u spotu s violinom). I Kineskinja je u stalnoj postavi
Davno sam volio sličan pijani folk-punk kod Poguesa, ali kad je to bilo... '89., '90. Prošlo me.
nitko drugi is offline  
Old 15.08.2014., 18:46   #175
.. ne .. rata još nema .. .. vjerojatnost rata pada na 4 ..

.. neki .. valjda onaj .. novinar .. koji je vidio ruse kako ulaze .. kaže ukrajincima .. ovuda je prošla kolona ruskih nekih oklopnjaka .. a veli ukrajinac .. a jebiga .. stalno to rade ..
.. ja nisam to znao .. .. da ovako .. uđe 20 tenkova .. pa izađe ili idu nekud .. .. pa je procjena .. u startu .. kriva ..
.. a rasmunsen jedva i rekao .. kao .. da .. jebiga ..

.. sada negdje vidim .. dio kolone topništvo pojebalo .. jebiga .. ni to nije nemoguće ..

.. ali situacija .. kompleksna ..
.. slovaci nisu oduševljeni sankcijama .. mađari još manje ..

.. ruje će valjda moći sve dublje .. ameri će sve više pomagati .. .. ali držati se .. ipak .. daleko ..

.. sve u svemu .. vjerojatnost svjetskog rata .. 4 ..
alim is offline  
Old 15.08.2014., 19:04   #176
.. inače .. kad ti se već čita .. .. poprati onog dxxa ili tako nekako .. na religiji bude ..
.. od njega možeš .. čini mi se .. naučiti .. više nego tu ..
.. vidiš sizifa .. svi jebeno .. jašu .. prema bogu .. .. ti ne .. zaostaješ jebeno .. prilično ..
.. mislim da je ape najdalje .. .. on mi izgleda kao potpuno pogubljen u ničijoj zemlji .. i još ne želi stat .. .. ako ne nađe boga biti će čudo ..
.. šef je isto .. daleko .. .. ali mislim da je moguće da .. poklopi knjigu .. i ode klat svinje .. .. kao .. znam da te ima ali odjebi ..
.. ovaj dxx se tako koncentrira .. tik uz granicu .. da nisam siguran da će ju ikad preći ..
.. sizif je sličan .. samo još tvrđi .. krući .. .. ali ima nešto .. on zna ravnati crte svijeta .. tako se kaže .. .. gledati neki zakon i krenuti za njim .. pa čak ako mu se i ss nađe na putu ..
.. ženske su sve daleko ..
.. sanja daleko .. čini mi se ..
.. tica .. daleko i u panici ..
.. di je ona luda cipelica .. kuda će ona .. bog da nas mili očuva .. ?

.. i kad se mnogi skupe tu gdje sam ja .. mnogi .. na stotine .. hiljade .. .. ovdje na forumu .. na desetke .. .. onda će se stvoriti .. baza .. mirno okruženje .. za dalje ..
.. a šta znači dalje ne znam ..
.. jednom će .. dalje .. značiti .. pretvoriti vodu u vino ..
.. ali to će morati negdje uz svjetski rat .. .. jebiga ..
alim is offline  
Old 15.08.2014., 20:32   #177
.. šta znači biti daleko ..?
Dalaj Sanja is offline  
Old 15.08.2014., 20:37   #178
.. ništa posebno ..

.. otprilike kao svjetski rat .. u momentu ti izgleda tu .. u sljedećem .. kao da nikad neće ..
alim is offline  
Old 15.08.2014., 20:39   #179
Quote:
ŠTO SE SPREMA? Obama u Norvešku poslao više od 300 tenkova
.. eto .. .. vjerojatnost rata .. 4.1 ..
alim is offline  
Old 15.08.2014., 20:54   #180
.. čula vic danas ..
.. kao .. došao obama u banku da podigne platu ..
.. traži službenica ličnu kartu .. on u sako .. jebiga .. zaboravio ..
.. kaže on .. jebemu sve .. pa znate ko sam .. dajte ..
.. ne može .. kaže ona .. šta da se radi procedura je takva .. a i sad ima tih .. plastičnih operacija .. raznih dvojnika .. mora nekako biti sigurna ..
.. on moli .. i na kraju pozove šefa banke ..
.. ovaj kaže .. ok .. jednom je tu bio federer .. zaboravio ličnu .. mi mu rekli .. dokažite da ste federer .. i on izvadi reket i stavi povez na oči .. i zatim zakuca lopticu pravo po dijagonali iza leđa u neki pehar koji tamo stoji ..
.. drugi put došao ibrahimović .. isto zaboravio ličnu .. uzeo loptu šutnuo je uvis skočio napravio salto u vazduhu i zatim je dok je tako bio naglavačke zafrljačio kroz otvorena vrata na drugoj strani prostorije ..
.. možete li vi da uradite nešto čime biste nam nedvosmisleno dali do znanja da ste to vi ..
.. a obama misli misli .. pa nakon desetak minuta kaže .. jebiga .. mozak mi je zablokirao .. apsolutno mi ne pada na pamet ništa .. nemam nikakvu ideju šta treba da učinim ..
.. a šalteruša kaže .. hvala gosn predsedniče .. koliko para dižete ..?
Dalaj Sanja is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:17.