Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.11.2014., 21:33   #61
Quote:
The Gipper kaže: Pogledaj post
Nema potrebe da provjeravam statistiku jer ona pokazuje da je život u Britaniji sa stanovišta sigurnosti bolji nego u Rusiji. Pa da sva ubojstva u Britaniji počine muslimani vidimo da nije riječ o alarmantnim brojkama i da Britanci ne moraju bježat od britanskim muslimana kako ti tvrdiš. S druge strane, Rusi prema statistici od nekoga moraju bježat. Ili od muslimana ili od sebe samih.
ne znam jel moraju bježat, ali svakako bježe. http://www.dailymail.co.uk/news/arti...untryside.html
pa dok imaju gdje bježat, svakako su sigurni.

Quote:
The Gipper kaže: Pogledaj post
Svi podaci potvrđuju da fertilitet zapadnoeuropskih muslimana rapidno pada i da ne postoji realna šansa da njihov postotak dogura do onog koji muslimani imaju u Rusiji.

http://blogs.channel4.com/factcheck/...-by-2050/13690

Čini se da muslimanima na obodima zemlje ne predstavlja problem doći do moskovskog teatra.
svi podatci to ne potvrđuju, već je to wishfull thinking za umirivanje libtardizirane javnosti.
naime, iako u drugoj i trećoj generaciji fertilitet useljenika u europi pada, ona i dalje UVOZI milijune novih, koji dolaze s visokim fertilitetom.

ono što su činjenice: od popisa do popisa udio autohtonih europljana ubrzano opada, da se migracija ne zaustavlja, i da je udio muslimanske djece KONSTANTNO iznadprosječan i raste.

to su činjenice, a ne ove wishfull thinking prognoze.

stoga ne samo da šanse postoje, nego je to vrlo izvjesno, jer se imigracija ne zaustavlja, a fertilitet autohtonih naroda je ispod održive razine.
onaj tko zna pučkoškolsku matematiku zna kud to vodi.

rusija takvu masovnu imigraciju muslimana nema (iako možda i sama tu pogriješi daljnjim širenjem EAU), i to je ključna razlika. al, kao da ti to ne znaš.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 21:37   #62
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
ne znam jel moraju bježat, ali svakako bježe. http://www.dailymail.co.uk/news/arti...untryside.html
pa dok imaju gdje bježat, svakako su sigurni.



svi podatci to ne potvrđuju, već je to wishfull thinking za umirivanje libtardizirane javnosti.
naime, iako u drugoj i trećoj generaciji fertilitet useljenika u europi pada, ona i dalje UVOZI milijune novih, koji dolaze s visokim fertilitetom.

ono što su činjenice: od popisa do popisa udio autohtonih europljana ubrzano opada, da se migracija ne zaustavlja, i da je udio muslimanske djece KONSTANTNO iznadprosječan i raste.

to su činjenice, a ne ove wishfull thinking prognoze.

stoga ne samo da šanse postoje, nego je to vrlo izvjesno, jer se imigracija ne zaustavlja, a fertilitet autohtonih naroda je ispod održive razine.
onaj tko zna pučkoškolsku matematiku zna kud to vodi.

rusija takvu masovnu imigraciju muslimana nema (iako možda i sama tu pogriješi daljnjim širenjem EAU), i to je ključna razlika. al, kao da ti to ne znaš.
I tako oni uvoze stanovništvo već 50 godina i tek dogurali do 4,5%. Dok Rusija kojoj iz šupka virite ima 14%. a broj raste. Pa ne znam ko bi se prije trebao zabrinuti.
The Gipper is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 21:42   #63
Inače, meni je posebno simpatično kako se forumski rusofili poput divizije predstavljaju kao razočarani zapadnjaci. Dakle, njima Zapad više nije to što jest, ne mogu gledat to njegovo propadanje a koriste svaku priliku da se kritički osvrnu na zapadnu osvajačku, štoviše predatorsku, povijest. Nema tog pogrdnog pridjeva koji nisu uputili na račun zapadnih osvajanja. Ne valja im prošlost Zapada, ne valja im ni sadašnjost Zapada. Očito onda nije stvar u trendovima, vama Zapad kao takav smrdi. Prošli, sadašnji budući.
The Gipper is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 21:42   #64
Quote:
The Gipper kaže: Pogledaj post
Kakve veze ima asimiliranje drugih etničkih skupina s ekspanzionizmom? Ti to mene ozbiljno pitaš? Da se Amerika proširi na cijeli svijet, onda bi neki divizija za 500 godina ustvrdio kako to nije imalo nikakve veze s ekspanzionizmom. Bravo, majstore. Čitat tvoje tekstove je prava poslastica.

Brojnost nacije, kad ti već treba crtat, nije samo posljedica visoke stope fertiliteta nego prvenstveno asimiliranja drugih. Zato Kineza ima toliko a ne zato što su kineskinje puno rađale.
kojih drugih etničkih grupa lik? kojih drugih?

koje to "druge" etničke grupe su kinezi asimilirali? kinezi su nastali stapanjem naroda 7 država (Qin, Han, Zhao, Yan, Wei, Chu, Qi) u sklopu kineskog carstva u TREĆEM STOLJEĆU PRIJE KRISTA.

tada se formiraju kao narod i nisu asimilirali nikakve "druge", po tebi su valjda same sebe asimilirali.
isti proces etnogeneze su prošli svi narodi, i manji i veći, jednako kao što su englezi nastali stapanje angla, sasa, juta, friza....po tebi su valjda englezi u procesu svoje etnogeneze bili ekspanzionisti koji su asimilirali "druge" narode- angle, sase i ostala plemena??

još jedom, u trećem stoljeću prije krista!! otada, ta ogromna država, sa petinom čovječanstva vlada SAMOM SOBOM I NIKIM VIŠE.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 21:44   #65
Quote:
The Gipper kaže: Pogledaj post
Inače, meni je posebno simpatično kako se forumski rusofili poput divizije predstavljaju kao razočarani zapadnjaci. Dakle, njima Zapad više nije to što jest, ne mogu gledat to njegovo propadanje a koriste svaku priliku da se kritički osvrnu na zapadnu osvajačku, štoviše predatorsku, povijest. Nema tog pogrdnog pridjeva koji nisu uputili na račun zapadnih osvajanja. Ne valja im prošlost Zapada, ne valja im ni sadašnjost Zapada. Očito onda nije stvar u trendovima, vama Zapad kao takav smrdi. Prošli, sadašnji budući.
meni zapadnjačko osvajanje u prošlosti ne smeta. ni najmanje. ovo danas svakako, jer je to širenje pederoliberlizma tj. sotonizma.

ali je ono činjenica. u predatorstu nema ni zrnca usporedivosti između zapada i kineza. zapad je bi oagresivniji i ekspanzionistički nastrojen.

ima između zapada i rusa ili zapada i arapa. ali s kinezima usproeđivat je degutantno.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 21:48   #66
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
kojih drugih etničkih grupa lik? kojih drugih?

koje to "druge" etničke grupe su kinezi asimilirali? kinezi su nastali stapanjem naroda 7 država (Qin, Han, Zhao, Yan, Wei, Chu, Qi) u sklopu kineskog carstva u TREĆEM STOLJEĆU PRIJE KRISTA.

tada se formiraju kao narod i nisu asimilirali nikakve "druge", po tebi su valjda same sebe asimilirali.
isti proces etnogeneze su prošli svi narodi, i manji i veći, jednako kao što su englezi nastali stapanje angla, sasa, juta, friza....po tebi su valjda englezi u procesu svoje etnogeneze bili ekspanzionisti koji su asimilirali "druge" narode- angle, sase i ostala plemena??

još jedom, u trećem stoljeću prije krista!! otada, ta ogromna država, sa petinom čovječanstva vlada SAMOM SOBOM I NIKIM VIŠE.
Ma ajde, cijela Europa je kroz povijest bila krcata raznih etničkih skupina koje su bile asimilirane a u Kini sve Han Kinezi. I eto ih dogurali do 1,2 milijarde. To je što etnogeneza u Kini ranije završili ne znam kako mijenja činjenicu o njihovom ekspanzionizmu.

Naravno da su Englezi bili ekspanzionisti, kao i Hrvati i svi drugi.
The Gipper is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 21:49   #67
Quote:
The Gipper kaže: Pogledaj post
I tako oni uvoze stanovništvo već 50 godina i tek dogurali do 4,5%. Dok Rusija kojoj iz šupka virite ima 14%. a broj raste. Pa ne znam ko bi se prije trebao zabrinuti.
rast s 0.11% na 4.8% u 50 godina je eksplozija, a s 50 000 na 2.7 MILIJUNA da ne pričam.

posebice, taj rast NE USPORAVA. tako su u prvom desetlječću porasli za 170 000, u drugom za 300 000, u trećem za 450 000, u četvrtom za 650 000, a u petom za MILIJUN!!

sve to dok je domicilna populacija U PADU, u apsolutnim brojkama muslimanska populacija raste SVE BRŽE.

iz tog razloga i rast udjela ne usporava. udio je porastao prvo za 0.3%, pa za 0.6%, pa za 0.7%, pa za 1.2%, pa za 1.8%, počevši od 1961.
u svakom desetljeću ostvare sve veći apsolutni rast i sve brži rast udjela. dok gipper shvati da je britanija u problemu, biti će naravno kasno. i gipper će trubit kako je rusija prijetnja.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 21:50   #68
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
meni zapadnjačko osvajanje u prošlosti ne smeta. ni najmanje. ovo danas svakako, jer je to širenje pederoliberlizma tj. sotonizma.

ali je ono činjenica. u predatorstu nema ni zrnca usporedivosti između zapada i kineza. zapad je bi oagresivniji i ekspanzionistički nastrojen.

ima između zapada i rusa ili zapada i arapa. ali s kinezima usproeđivat je degutantno.
Ti si opsjednut pederima. Očito je riječ o nekim osobnim traumama.
The Gipper is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 21:53   #69
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
rast s 0.11% na 4.8% u 50 godina je eksplozija, a s 50 000 na 2.7 MILIJUNA da ne pričam.

posebice, taj rast NE USPORAVA. tako su u prvom desetlječću porasli za 170 000, u drugom za 300 000, u trećem za 450 000, u četvrtom za 650 000, a u petom za MILIJUN!!

sve to dok je domicilna populacija U PADU, u apsolutnim brojkama muslimanska populacija raste SVE BRŽE.
Dakle u 50 godina su došli do 5% muslimanskog stanovništva. Ako nastave istim tempom u sljedećih 50 će doći do 10%. Što je manje od ruskih 14-15%
The Gipper is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 21:56   #70
Quote:
The Gipper kaže: Pogledaj post
Ti si opsjednut pederima. Očito je riječ o nekim osobnim traumama.
peder u mom riječniku nije oznaka seksualne orijentacije, već životnog stava, pasivno-pichkasto-kukavičkog. onog zbog kojeg englezi bježe iz svojih gradova bez borbe. samo bježe.

a ako je netko opsjednut, to su zapadne elite koje od tog pitanja prave ključne vanjskopolitičke odrednice i gotovo da moralno određuju vrijednost društava po tome kako tretiraju tu nastranost.
zapadne elite su time opsjednute.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 21:59   #71
Quote:
The Gipper kaže: Pogledaj post
Dakle u 50 godina su došli do 5% muslimanskog stanovništva. Ako nastave istim tempom u sljedećih 50 će doći do 10%. Što je manje od ruskih 14-15%
ne, ako nastave tim tempom (sve većeg porasta aposlutno i relativno u svakom međupopisnom razdoblju) za 50 godina će doći na 20% (koliko je već sada udio u najmlađoj kohorti), a za 100 godina do relativne većine. valjda si naučio toliko matemtike da rzaumiješ što znači rasti eksponecijalno i što znači ubrzanje rasta?

posebice u kontekstu da domicilnu populaciju tek očekuje pomor baby boomera i populacijski debakl, dosad je i ona imala prirast.

i da na europske obale pristiže više azilanata nego IKAD.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 22:01   #72
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
peder u mom riječniku nije oznaka seksualne orijentacije, već životnog stava, pasivno-pichkasto-kukavičkog.

a ako je netko opsjednut, to su zapadne elite koje od tog pitanja prave ključne vanjskopolitičke odrednice i gotovo da moralno određuju vrijendost društava po tome kako tretiraju tu nastranost.
zapadne elite su time opsjednute.
Ti bi prije nego počneš pisat pizdarije po forumu trebao sa sobom dobro porazgovarat i osmislit iza čega zapravo stojiš jer ti stavovi vrve brojnim proturječnostima.
Zapad se kao što si i sam primjetio kroz povijest širio. Kao i ostali. To je za tebe zlatno razdoblje zapada. Da bi ovo sadašnje širenje postalo pederskoliberalno Oprosti, al za pičkasto-kukavička osvajanja još nisam čuo.
Dakle sav si konfuzan i proturječan. Očito da postoji neka iritacija i antipatija spram Zapada al' nisi se sam sa sobom dogovorio što te zapravo smeta pa lupaš bezveze.
The Gipper is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 22:06   #73
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
ne, ako nastave tim tempom (sve većeg porasta aposlutno i relativno u svakom međupopisnom razdoblju) za 50 godina će doći na 20% (koliko je već sada udio u najmlađoj kohorti), a za 100 godina do relativne većine. valjda si naučio toliko matemtike da rzaumiješ što znači rasti eksponecijalno i što znači ubrzanje rasta?

posebice u kontekstu da domicilnu populaciju tek očekuje pomor baby boomera i populacijski debakl, dosad je i ona imala prirast.

i da na europske obale pristiže više azilanata nego IKAD.
Ne znam na čemu se temelji računica da će za 50 godina doći na 20%. Očito kuburiš s matematikom i nisi uzeo u obzir da je dosadašnji rast bio s niske baze i suludo je očekivat eksponencijalni rast u budućnosti.

Za 50 godine će Rusija imat preko 20% muslimanskog stanovništva pa dolazimo na onu " rugala se sova sjenici...."

Zadnje uređivanje The Gipper : 02.11.2014. at 22:16.
The Gipper is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 22:09   #74
Quote:
The Gipper kaže: Pogledaj post
Ti bi prije nego počneš pisat pizdarije po forumu trebao sa sobom dobro porazgovarat i osmislit iza čega zapravo stojiš jer ti stavovi vrve brojnim proturječnostima.
Zapad se kao što si i sam primjetio kroz povijest širio. Kao i ostali. To je za tebe zlatno razdoblje zapada. Da bi ovo sadašnje širenje postalo pederskoliberalno Oprosti, al za pičkasto-kukavička osvajanja još nisam čuo.
Dakle sav si konfuzan i proturječan. Očito da postoji neka iritacija i antipatija spram Zapada al' nisi se sam sa sobom dogovorio što te zapravo smeta pa lupaš bezveze.
ovo širenje je upravo pedersko-pitchkasto. tipično takvo.

ili se širi putem korupcije i kupovanja političara, medija i financiranja subverzivnih grupa u drugim državama kako bi ih se rasturilo; ili se koristi napredna tehnologija da bi se bez ikakve prave borbe u kojoj protivnik može uzvratit pokorilo zaostalije narode bez mogućnosti da se suprotstave.

kad dođe do stvarne borbe i žrtava, onda se libtardizirana javnost pobuni protiv rata i počne vrištat "bring troops home!", a obama mora obećat da će napadati ISIS samo iz zraka, dok će na kopnu naoružat nekog drugog da odradi posao.

tipično pedersko-pičkasto širenje. nađi drugog da ratuje za mene, platit drugoga da odradi moj posao, ratuj novcima i na daljinski upravljač, ali izbjegavaj svaku stvarnu borbu s nekim ko može u stvari uzvratit.

još sam jedino u izrael vjerovao, ali nakon ovog debakla u gazi, gdje im je grupa kozoyeba s praćkama ubila 60 vojnika, pa im je jedino preostalo da raketama zaspu sve živo od bijesa, sve nade su izgubljene.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 22:13   #75
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
ovo širenje je upravo pedersko-pitchkasto. tipično takvo.

ili se širi putem korupcije i kupovanja političara, medija i financiranja subverzivnih grupa u drugim državama kako bi ih se rasturilo; ili se koristi napredna tehnologija da bi se bez ikakve prave borbe u kojoj protivnik može uzvratit pokorilo zaostalije narode bez mogućnosti da se suprotstave.

kad dođe do stvarne borbe i žrtava, onda se libtardizirana javnost pobuni protiv rata i počne vrištat "bring troops home!", a obama mora obećat da će napadati ISIS samo iz zraka, dok će na kopnu naoružat nekog drugog da odradi posao.

tipično pedersko-pičkasto širenje. nađi drugog da ratuje za mene, platit drugoga da odradi moj posao, ratuj novcima i na daljinski upravljač, ali izbjegavaj svaku stvarnu borbu s nekim ko može u stvari uzvratit.

još sam jedino u izrael vjerovao, ali nakon ovog debakla u gazi, gdje im je grupa kozoyeba s praćkama ubila 60 vojnika, pa im je jedino preostalo da raketama zaspu sve živo od bijesa, sve nade su izgubljene.
Aha, ti ko Srbin 1999. Siđite dolje da se pobijemo ko ljudi a ne ko pičke iz zraka.
Zavidan nivo!
The Gipper is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 22:14   #76
Quote:
The Gipper kaže: Pogledaj post
Ne znam na čemu se temelji računica da će za 50 godina doći na 20%. Očito kuburiš s matematikom i nisi uzeo u obzir da je dosadašnji rast bio s niske baze i suludo je očekivat eksponencijalni rast u budućnosti tim više što glavnina rast muslimanskog stanovništva dolazi od imigracije a ne nataliteta ( koji si vremenom dramatično pada).
ali sam ti lijepo pokazao da je usprkos činjenici da im je baza od popisa do popisa rasla, rast UBRZAVAN i apsolutno i RELATIVNO- što je puno važnije. i to ne samo rast udjela, nego brzina povećavanja rasta udjela.

to što im je baza rasla nije im usporilo rast, već je on ubrzavan sa porastom baze. i to apsolutni, relativni i brzina porasta relativnog udjela. ne može gore.

isto tako, u prilog im ide nesmiljena RASTUĆA imigracija i činjenica da domicilna populacija tek ulazi u svoju katastrofalnu fazu. dakle stvari se POGORŠAVAJU

Quote:
The Gipper kaže: Pogledaj post
Za 50 godine će Rusija imat preko 20% muslimanskog stanovništva pa dolazimo na onu " rugala se sova sjenici...."
da, ali sa sadašanjih 14%, ne sa sadpanjih 5%. i ako otkači autonomne republike (a mislim da jednog dana hoće, no to je druga tema) past će na 3%.
može li engleska otkačit london, leicester, birmingham?? nema šanse.

no da ne bi bilo zabune, rusija ima savršenu priliku krenut putem britanije, ovisi kako će se odnosi u EUA razvijat.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 22:20   #77
Quote:
The Gipper kaže: Pogledaj post
Aha, ti ko Srbin 1999. Siđite dolje da se pobijemo ko ljudi a ne ko pičke iz zraka.
Zavidan nivo!
samo sam ti rekao zašto je to pedersko-pičkasto širenje. a srbi su bili isto pičkice, predali su se jer su im ištekali struju.

muda za napad na iran, sjevernu koreju ili pakistan NEMA. sve što je ostalo je ekonomski pritisak, no on će sve manje vrijedit kako vrijeme prolazi, jer se udio zapada u globalnom BDPu smanjuje i to se neće dati zaustavit iz niza razloga (makar će standard na zapadu ostat iznadprosječan možda i zauvijek).
drugo je financiranje subverzije (sirija, latinska amerika, pokupava se u rusiji) ili kupovanje političara, medija i domaćih izdajnika, što smo i sami prošli.

sve skupa, bolno podsjeća na zadnja desetljeća rimskog carstva. koristi se momuntum tehnološke naprednosti da se održi dominacija. momentum prolazi.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 22:22   #78
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
ali sam ti lijepo pokazao da je usprkos činjenici da im je baza od popisa do popisa rasla, rast UBRZAVAN i apsolutno i RELATIVNO- što je puno važnije. i to ne samo rast udjela, nego brzina povećavanja rasta udjela.

to što im je baza rasla nije im usporilo rast, već je on ubrzavan sa porastom baze. i to apsolutni, relativni i brzina porasta relativnog udjela. ne može gore.

isto tako, u prilog im ide nesmiljena RASTUĆA imigracija i činjenica da domicilna populacija tek ulazi u svoju katastrofalnu fazu. dakle stvari se POGORŠAVAJU



da, ali sa sadašanjih 14%, ne sa sadpanjih 5%. i ako otkači autonomne republike (a mislim da jednog dana hoće, no to je druga tema) past će na 3%.
može li engleska otkačit london, leicester, birmingham?? nema šanse.

no da ne bi bilo zabune, rusija ima savršenu priliku krenut putem britanije, ovisi kako će se odnosi u EUA razvijat.
Ja zbilja ne vidim da britanska domicilna populacija ulazi u svoju katastrofalnu fazu. Britanska domicilna populacija ima bolji fertilitet od ruskog stanovništva.
Ako uzmemo u obzir sljedeće činjenice: nisku bazu muslimanske populacije, relativno malo razliku u fertilitetu između nemuslimana i muslimana, te opadajući fertilitet muslimanske populacije daleko je Europa od značajne islamske populacije. Odnosno od ruskog slučaja.
http://muslimstatistics.wordpress.co...ims-in-europe/
The Gipper is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 22:24   #79
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
samo sam ti rekao zašto je to pedersko-pičkasto širenje. a srbi su bili isto pičkice, predali su se jer su im ištekali struju.

muda za napad na iran, sjevernu koreju ili pakistan NEMA. sve što je ostalo je ekonomski pritisak, no on će sve manje vrijedit kako vrijeme prolazi, jer se udio zapada u globalnom BDPu smanjuje i to se neće dati zaustavit iz niza razloga (makar će standard na zapadu ostat iznadprosječan možda i zauvijek).
drugo je financiranje subverzije (sirija, latinska amerika, pokupava se u rusiji) ili kupovanje političara, medija i domaćih izdajnika, što smo i sami prošli.

sve skupa, bolno podsjeća na zadnja desetljeća rimskog carstva. koristi se momuntum tehnološke naprednosti da se održi dominacija. momentum prolazi.
Dakle, ako dobro razumijem, ti želiš jače i intenzivnije zapadno širenje. Ne znam zašto na temi o Ukrajini nisi predložio zapadnu invaziju na istu.
The Gipper is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2014., 22:48   #80
Vezano uz temu, o Kazahstanu sam čitao dosta dobar članak, islam u Kazahstanu raste, na svakom koraku se grade nove džamije financirane novcem od nafte.
Paralelno raste i kazaški nacionalizam, Rusi se masovno iseljavaju, ne osjećaju se više ugodno u toj državi. Nakon što umre Vođa, Kazahstan će postati dio sunitskog islamskog političkog svijeta, saveznik Turske, Saudijske Arabije, Katara.
Ako će islam biti saveznik Rusije, biti će i Kazahstan, ako neće, neće ni Kazahstan.
Kanzas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:21.