Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.05.2015., 16:10   #1
Diskriminacijom protiv diskriminacije?

ravnatelj sam jedne osnovne škole na području grada zagreba i upravo prošli tjedan smo imali jedan incident uslijed diskriminacije djece koja ne pohađaju vjeronauk

naime, časna sestra koja vodi priredbu povodom majčinog dana je zabranila djecu koja ne pohađaju vjeronauk da sudjeluju na istoj

želim pripremiti manifestaciju na kojoj bi bilo zabranjeno sudjelovati djeci koja pohađaju vjeronauk
slušam prijedloge u vezi iste i molim vas za ideje
ivo55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2015., 16:54   #2
Koliko točno djece bi sudjelovalo u takvoj manifestaciji, koliko ih zapravo ne ide na vjeronauk?!
__________________
Mind Blown
Herbicidna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2015., 17:54   #3
nije bitan broj djece. majčin dan je crkveni praznik i ako se priredba organizira u sklopu vjeronauka, onda ima smisla. ako je organizira dramska ili recitatorska grupa onda ne.

ako se i jedno dijete osjećalo loše zbog toga, evo nam dokaza da vjeronauku nije mjesto u školi.
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2015., 19:16   #4
Možeš li zamoliti pomoć od ministarstva ili obratit se medijima? Za ovo druge se podrazumjeva anonimnost.
Tvoja ideja bi ti se mogla obiti u glavu, na način da te svi zamrze, pa i oni liberarliniji.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2015., 19:22   #5
Quote:
pikuli kaže: Pogledaj post
nije bitan broj djece. majčin dan je crkveni praznik i ako se priredba organizira u sklopu vjeronauka, onda ima smisla. ako je organizira dramska ili recitatorska grupa onda ne.

ako se i jedno dijete osjećalo loše zbog toga, evo nam dokaza da vjeronauku nije mjesto u školi.
Bitan je broj djece jer ne mogu zamisliti ikakvu manifestaciju u kojoj bi sudjelovalo njih manje od tucet, a pitanje uvodnog posta traži neke ideje...
__________________
Mind Blown
Herbicidna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2015., 20:05   #6
Quote:
ivo55 kaže: Pogledaj post
ravnatelj sam jedne osnovne škole na području grada zagreba i upravo prošli tjedan smo imali jedan incident uslijed diskriminacije djece koja ne pohađaju vjeronauk

naime, časna sestra koja vodi priredbu povodom majčinog dana je zabranila djecu koja ne pohađaju vjeronauk da sudjeluju na istoj

želim pripremiti manifestaciju na kojoj bi bilo zabranjeno sudjelovati djeci koja pohađaju vjeronauk
slušam prijedloge u vezi iste i molim vas za ideje
, ravnatelj ha?

ja nisam za odmazde niti podmetanja, nego za razumno rjesavanje sukoba i nosenje sa razlicitostima, toleranciji, frustracijskim situacijama itd.

to se nije moglo rijesiti razgvoor sa casnom? koji su joj bili argumenti?
sto ona misli o tome?
sto misle roditelji djece koja ne pohadjaju vjeronauk, i sto djeca misle o svemu tome?
bi li uopce htjeli da im djecu uvjezbava casna sestra? i sto ih uopce, ne vjersko moze uvjezbati?

tko je postavljao i uvjezbavao priredbu? zasto je priredba u organizaciji casne sestre, a ne cijele skole?
kako inace djeca nevjeronauka provode vrijeme?
kolko dugo je ovo uplanu i rpogramu?
sigurno nije od jucer. i nadma se da "ravnetelju" nije promaklo u planu i programu da ce u svibnju priredbu organizirati casna sestra, jer je odgovornost za poticanje i podrzavanje diskriminacije upravo na njemu.


kakve bi ti smisljao urote, ne bi li to trebao rjesavati unutar radnog tima i plana i programa skole, a ne misjuzati djecu?

usupt, moje misljenja o majcinom danu da je to jos jedno konzumeristicko sranje (vidim da su u lidlu na akciji neke cokoladice), ne vidim neku veliku stetu nekoj djeci od nenastupanja.

ja bih, da sam ravnateljiac, organizirala priredbu za svu djecu koja zele nastupati u skladu sa svojim sposobnostima i interesima
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2015., 23:11   #7
Quote:
pikuli kaže: Pogledaj post
nije bitan broj djece. majčin dan je crkveni praznik
Kakve veze ovaj američki majčin dan ima s crkvom?

Ovaj topik mi izgleda kao troleraj, nadam se da jest, i da nijedna škola nema ravnatelja koji ne može zabraniti časnoj diskriminaciju na priredbi, nego planira prosvjednu priredbu umjesto toga.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 09:34   #8
Meni se nekako čini da organiziranje 'protuprosvjedne' priredbe nije produktivno jer može dovesti samo do većeg djeljenja djece koja idu i one koja ne idu na vjeronak a nekako mi se čini da to nije cilj.
Po meni trebalo je angažirati nekog od nastavnika/profesora da s djecom koja ne idu na vjeronak uvježba nešto za majčin dan i onda organizirati zajedničku priredbu jednih i drugih na kojoj bi svatko izveo svoj nastup.
A to da časna određuje što se može a što ne može u školi.... čini mi se da nije ona osoba koja vodi i organizira školu.
buba4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2015., 21:22   #9
Quote:
ivo55 kaže: Pogledaj post
ravnatelj sam jedne osnovne škole na području grada zagreba i upravo prošli tjedan smo imali jedan incident uslijed diskriminacije djece koja ne pohađaju vjeronauk

naime, časna sestra koja vodi priredbu povodom majčinog dana je zabranila djecu koja ne pohađaju vjeronauk da sudjeluju na istoj

želim pripremiti manifestaciju na kojoj bi bilo zabranjeno sudjelovati djeci koja pohađaju vjeronauk
slušam prijedloge u vezi iste i molim vas za ideje
Ajd, nemoj biti smiješan pa tvrditi da si ravnatelj. Čisto trolanje.
No ako se igraš ravnatelja, onako hipotetski, onda ti moram reći da se sve aktivnosti škole dogovaraju na početku šk. godine i ulaze u Godišnji plan i program škole te u Školski kurikul. Sve to ne blagoslivlja časna, ni pop, ni sam Papa, nego Učiteljsko vijeće, Školski odbor i Vijeće roditelja i sve se šalje u MZOS i AZOO.
Ni Majčin dan ni Dan blablanečega ne može se u školi organizirati mimo suglasnosti svih navedenih školskih tijela. A gdje si ti bio?

Ako se bilo što organizira izvan škole, a uključuje školsku djecu i školske djelatnike, i tada je sve jasno definirano. Primjerice, čak se i ispovijed koja se organizira za djecu koja pohađaju vjeronauk, navodi u GPIP škole te u ŠK. Pritom na ispovijed ne mogu koji nisu za to pripremljeni (pr. prvopričesnici).

Da si ravnatelj, to bi sve znao. Ako želiš priredbu na kojoj nema polaznika vjeronauka, tada bi to trebao unijeti u GPIP za sljedeću šk. godinu i tražiti da se s tim suglase sva navedena tijela škole.
Da si ravnatelj, i to bi znao.

A ako bi nekomu kao ravnatelju bilo sve to nepoznato, a osnova je djelokruga rada ravnatelja i ako mu je sve izmaklo kontroli, ne bi ni stigao dati ostavku, nego bi dobio izvanredni otkaz.

Molim od moderatora ban za trolanje i pokušaj širenja mržnje na osnovi laži.
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2015., 08:05   #10
Quote:
ivo55 kaže: Pogledaj post
ravnatelj sam jedne osnovne škole na području grada zagreba i upravo prošli tjedan smo imali jedan incident uslijed diskriminacije djece koja ne pohađaju vjeronauk

naime, časna sestra koja vodi priredbu povodom majčinog dana je zabranila djecu koja ne pohađaju vjeronauk da sudjeluju na istoj

želim pripremiti manifestaciju na kojoj bi bilo zabranjeno sudjelovati djeci koja pohađaju vjeronauk
slušam prijedloge u vezi iste i molim vas za ideje
Ravnatelju
što mislis postici zabranom? Osim pokazati da nisi nista drukciji od casne?

Mozda da prvo probas razgovorom?
__________________
"Nisam ti ja baš ko ovi tvoji snubeći veprovi, riba napisala da je zgodna i plava pa zvjerad digla obrvu." LBY
Retra is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2015., 19:10   #11
i što je bilo na kraju? jel časna uspjela u duhu svoje vjere rastjeratu nepoželjnu ateističku, nevjernu djecu sa školske priredbe iz jedne državne škole, koja je (kažu, al nije im baš za vjerovati) u jednoj sekularnoj državi? kako je to riješio ravnatelj jedne takve škole? pratim s velikim zanimanjem rasplet ove "nesvakidašnje" pojave...
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2015., 20:42   #12
Vjera i religija...to su dvije strane jedne medalje.
Poznam vec nekoliko ljudi koji kazu da su krscani.
Ne rimokatolici,ne grkokatolici,ne starokatolici,ne protestanti,ne pravoslavci...

Krscani koji citaju Bibliju,u kojoj ne postoji ni pola toga sto crkva provodi.
Daluge Klaipeda is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:17.