Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Pogledaj rezultate ankete: Kada će FIFA oduzeti SP2018 Rusiji?
Do kraja 2015 10 10.00%
2016 6 6.00%
2017 6 6.00%
2018, prije početka SP 4 4.00%
Neće oduzeti 74 74.00%
Glasovatelji: 100. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.06.2015., 23:04   #81
Quote:
JollyRoger13 kaže: Pogledaj post
Kanzas, reci mi iskreno, što misliš bi li bilo najbolje ukinuti nogomet u potpunosti i Europljanima, Latinoamerikancima, Afrikancima i Azijcima napokon donijeti čari veličanstvenog sporta za prave muškarce, američkog footballa, u svaku zemlju, svaki grad i svaki dom?

Ako nogomet bude vodila korumpirana organizacija koja namješta utakmice i prvenstva sam će se ugasiti jer ljudi neće htjeti gledati namještena natjecanja. Osim korupcije, nogometu prijeti i zamor publike uvijek istim klubovima na vrhu, američki sport je mnogo zanimljiviji sa svojim ograničenjima za plaće i draftovima, ekipe su izjednačene, skoro svaka konkurira za naslov.

Tamo se ne dogodi da ista dva kluba osvajaju prvenstvo desetljećima.
Dugoročno će američki način organizacije sportskih natjecanja pobijediti, ali ne mogu procijeniti hoće li u drugim državama prihvatiti američki nogomet, ne vjerujem baš u to.
Kanzas is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2015., 23:13   #82
Što se načina poslovanja tiče, tu se još i slažem da bi FIFA mogla naučiti nešto od Jenkija, kad bi htjela, naravno.

Ovo hoće li američki nogomet biti prihvaćen... Naravno da neće, kome se u ostatku svijeta da gledati imbecilan sport ispresjecan reklamama za Snickers, McDonalds, Pepsi itd. Gledao sam jednom superbowl i poželio si isjeći žile.
JollyRoger13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2015., 23:21   #83
Quote:
JollyRoger13 kaže: Pogledaj post
Što se načina poslovanja tiče, tu se još i slažem da bi FIFA mogla naučiti nešto od Jenkija, kad bi htjela, naravno.

Ovo hoće li američki nogomet biti prihvaćen... Naravno da neće, kome se u ostatku svijeta da gledati imbecilan sport ispresjecan reklamama za Snickers, McDonalds, Pepsi itd. Gledao sam jednom superbowl i poželio si isjeći žile.
Molim te samo mi nemoj reći da nogomet nije iskomercijaliziran?

Pa što su Chelsea, Manchester City ili pola engleske lige?

Ne toliko davno, bila je Serie A, sa Interom, Milanom i Juventusom, bili su Barcelona, Real, Manchester United, Arsenal (tada već ne Liverpool) , Bayern, i tu i tamo Ajax ili poneki drugoplasirani Nijemac.

Onda su došli petrodolari i milijarderima je postalo popularno kupovati igračke - nogometne klubove.

Chelsea, od osrednjeg nogometnog kluba je postao velesila.
Da je umjesto toga gazda slučajno kupio West Ham, bio bi to West Ham.
Cijela engleska liga je na tim umjetnim nogama, troši se nemilice čak i na poluigrače, a ostale lige propadaju.

Sorry, ali not my cup of tea, više volim klubove koji imaju tradiciju.
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2015., 23:25   #84
Quote:
JollyRoger13 kaže: Pogledaj post
Što se načina poslovanja tiče, tu se još i slažem da bi FIFA mogla naučiti nešto od Jenkija, kad bi htjela, naravno.

Ovo hoće li američki nogomet biti prihvaćen... Naravno da neće, kome se u ostatku svijeta da gledati imbecilan sport ispresjecan reklamama za Snickers, McDonalds, Pepsi itd. Gledao sam jednom superbowl i poželio si isjeći žile.
Stvarno moras imati hebene živce za pogledati to. Ipak je to najprije biznis a tek onda sport.
žerac76 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2015., 23:26   #85
Quote:
mr nice kaže: Pogledaj post
zanimljivo je da se u turskoj pravi ogroman broj stadiona
Pravi se i u Poljskoj i u Mađarskoj, ogromna ulaganja u infrastrukturu. Ni jedna ni druga ni treća opet ne mogu ugostiti SP, stadioni su premali i većina ne odgovara zahtjevima svjetskog natjecanja.

Rusiji se neće oduzimati SP, velika su zemlja ogromne nogometne tradicije, zaslužili su organizaciju. No, njih na piku imaju Englezi, Amerikanci ionako nisu kandidirali za SP 2018., tako da se možete posrati po pričama o tome da Americi smeta SP u Rusiji.

Što se tiče američkog uplitanja, normalno da će se uplitati kad su strašne financijske malverzacije rađene na njihovom tlu, u CONCACAF-u čije je sjedište u Miamiju, pola vodstva je pohapšeno . Čudi me zašto se to već prije nije odradilo. Čak je pod veliki znak pitanja došla organizacija Copa Centenaria, velikog turnira pod organizacijom CONCACAF-a i CONMEBOL-a sljedeće godine, kojim se slavi 100 godina najstarijeg kontinentalnog natjecanja na svijetu. Ako će FBI pomoći vratiti ugled FIFA-i, neka.
mitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2015., 23:26   #86
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Molim te samo mi nemoj reći da nogomet nije iskomercijaliziran?

Pa što su Chelsea, Manchester City ili pola engleske lige?

Ne toliko davno, bila je Serie A, sa Interom, Milanom i Juventusom, bili su Barcelona, Real, Manchester United, Arsenal (tada već ne Liverpool) , Bayern, i tu i tamo Ajax ili poneki drugoplasirani Nijemac.

Onda su došli petrodolari i milijarderima je postalo popularno kupovati igračke - nogometne klubove.

Chelsea, od osrednjeg nogometnog kluba je postao velesila.
Da je umjesto toga gazda slučajno kupio West Ham, bio bi to West Ham.
Cijela engleska liga je na tim umjetnim nogama, troši se nemilice čak i na poluigrače, a ostale lige propadaju.

Sorry, ali not my cup of tea, više volim klubove koji imaju tradiciju.

Naravno da jest, i to do gadljive mjere, ali barem još uvijek ne puštaju reklame usred utakmice. Barem ne u Europi, ne bih se čudio da u MLS-u puštaju.

Na to sam mislio.

Jebiga, postoji razlog zašto čitav svijet voli američke filmove, glazbu i neke sportove (košarka), a ne može smisliti "football" i bejzbol (osim Japana i karipskog područja).
JollyRoger13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2015., 23:31   #87
Quote:
JollyRoger13 kaže: Pogledaj post
Što se načina poslovanja tiče, tu se još i slažem da bi FIFA mogla naučiti nešto od Jenkija, kad bi htjela, naravno.

Ovo hoće li američki nogomet biti prihvaćen... Naravno da neće, kome se u ostatku svijeta da gledati imbecilan sport ispresjecan reklamama za Snickers, McDonalds, Pepsi itd. Gledao sam jednom superbowl i poželio si isjeći žile.

Ja ne gledam američki football, ne zanima me. Trend u SAD-u je uspon nogometa, mnogi stručnjaci predviđaju da će SAD vrlo brzo dominirati svjetskim nogometom s obzirom na broj igrača i ulaganjima u taj sport na svim razinama.
Nema te škole u SAD-u koja nema svoj soccer team.
Kanzas is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2015., 00:16   #88
Koje gluposti...

Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Ja tipujem na zadnji kvartal 2017, tako da Rusi ulupaju što više love u stadione i infrastrukturu...
Ipak mislim da Rusi nisu tolike budale i da računaju i na takvu mogućnost, kako ti kažeš ( da im Ameri oduzmu SP ) i da neće uložiti toliku lovu...
__________________
Shadow of death-Yusuf Güzey
DJ_Bobo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2015., 00:21   #89
Ne može se oduzeti SP Rusiji jer FIFA strogo razdvaja politiku od sporta. A i ovo što Britanci rade pizdarije, Rusi bi to lako mogli okrenuti u svoju korist. Kad bi se kojim slučajem dogodilo oduzimanje domaćinstva, nogomet kao sportska igra bi od tog trenutka bila mrtva.
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!
zeljko_ri is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2015., 00:27   #90
Quote:
JollyRoger13 kaže: Pogledaj post
Naravno da jest, i to do gadljive mjere, ali barem još uvijek ne puštaju reklame usred utakmice. Barem ne u Europi, ne bih se čudio da u MLS-u puštaju.

Na to sam mislio.

Jebiga, postoji razlog zašto čitav svijet voli američke filmove, glazbu i neke sportove (košarka), a ne može smisliti "football" i bejzbol (osim Japana i karipskog područja).
Da, ali nogomet nema te pauze, on ima samo pauzu nakon 45' i to je to.

Pa reklame idu i na rukometu, mislim kada je pazua na tv-u jedva čekaju ubaciti reklamu, pa ne plačemo, a on u Americi gotovo i ne postoji i nije posebno komercijalan sport u usporedbi s drugima
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2015., 00:30   #91
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Ne može se oduzeti SP Rusiji jer FIFA strogo razdvaja politiku od sporta. A i ovo što Britanci rade pizdarije, Rusi bi to lako mogli okrenuti u svoju korist. Kad bi se kojim slučajem dogodilo oduzimanje domaćinstva, nogomet kao sportska igra bi od tog trenutka bila mrtva.
Da budemo iskreni, nema posebnog razloga da Rusija ne dobije prvenstvo.

Klima je ljeti normalna, imaju stadione, imaju nogometnu tradiciju, ruska liga je jaka itd.

Ali molim te nemoj mi sada ići govoriti da postoji ijedan razloga za Katar?

Zemlja u kojoj je nogomet valjda došao prije 20 godina, usred ljeta, kolike su ono temperature?

A tu je i niz drugih problema, za koje i sam znaš
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2015., 00:41   #92
Quote:
DJ_Bobo kaže: Pogledaj post
Koje gluposti...



Ipak mislim da Rusi nisu tolike budale i da računaju i na takvu mogućnost, kako ti kažeš ( da im Ameri oduzmu SP ) i da neće uložiti toliku lovu...
Zimske igre u Sochiju su kostale 51 milijardu dolara, vise nego sve zimske igre 1924-2010 uzete zajedno. Masivni transfer novca iz javnog sektora u privatne dzepove, to je ona situacija kad se `troskovi` pumpaju do granica bizarnog (i nesto dalje) i kada firme bliske vlasti naplate 100 dolara za jednu spajalicu

Ako se uzme u obzir da je Rusija u trenutku dobivanja organizacije imala jedan jedini stadion po standardima (sada su dva) onda covjeka hvata strah pri pomisli koliko ce sve to kostati...

A kako bi inace bez korupcije dobili SP u konkurenciji Engleske i Spanjolske.

Ili Katar u konkurenciji SAD, J,Koreje, Australije...

Bilo je afera i sa Njemackom organizacijom 2006, vjerujem da se organizacija daje onoj zemlji koja je `podmazala` najvise...
Laforey is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2015., 00:46   #93
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Da budemo iskreni, nema posebnog razloga da Rusija ne dobije prvenstvo.

Klima je ljeti normalna, imaju stadione, imaju nogometnu tradiciju, ruska liga je jaka itd.

Ali molim te nemoj mi sada ići govoriti da postoji ijedan razloga za Katar?

Zemlja u kojoj je nogomet valjda došao prije 20 godina, usred ljeta, kolike su ono temperature?

A tu je i niz drugih problema, za koje i sam znaš
Pa i nemaju bas stadione, nece valjda igrati na onom Zenitovom jadu u Peterburgu, i tamo grade novi...
U trenutku dobivanja SP imali su jedan, Luzniki, sada su dva a mozda cak i tri (Sochi) i tek ih trebaju graditi...

Bice to jos jedno krdo Bijelih slonova, poput mnogih u Portugalu i Juznoj Africi...
Laforey is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2015., 00:49   #94
Mislim da se dosta gleda i na ono što su prilikom izbora 2012. nazivali "širenje tržišta", pa za vrijeme izbora bude veliki pritisak da prvenstvo ide nekom novom i neiskušanom kao npr. Japan & Koreja, J. Afrika ili euro u Poljskoj i Ukrajini. Inače bi 5 jednih te istih nacija samo rotirali prvenstva, da je u pitanju samo i isključivo nogometna tradicija i moć lobiranja.

BTW, hoće li barem biti samo u europskom dijelu Rusije? Neće valjda igrači morati letjeti iz Sankt Peterburga u Vladivostok?
JollyRoger13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2015., 00:55   #95
Quote:
JollyRoger13 kaže: Pogledaj post
Mislim da se dosta gleda i na ono što su prilikom izbora 2012. nazivali "širenje tržišta", pa za vrijeme izbora bude veliki pritisak da prvenstvo ide nekom novom i neiskušanom kao npr. Japan & Koreja, J. Afrika ili euro u Poljskoj i Ukrajini. Inače bi 5 jednih te istih nacija samo rotirali prvenstva, da je u pitanju samo i isključivo nogometna tradicija i moć lobiranja.

BTW, hoće li barem biti samo u europskom dijelu Rusije? Neće valjda igrači morati letjeti iz Sankt Peterburga u Vladivostok?
U čemu je problem, momčad iz Porta bez problema igra u Moskvi, a ni u Brazilu nije baš bilo bajno.

Kažem, Rusija je normalan odabir, možda je i bio bolji kandidat ali to jest politička odluka gdje god se odigralo.

No za Katar, ne vidim nikakvu logiku
__________________
.
Michael Collins is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2015., 01:17   #96
Meni u Americkim sportovima smeta da se ne izpada iz lige.
U dosta nogometnih Liga je borba za opstanak zanimljivija negop borba za prvenstvo.

Ako bi se oduzelo Rusima SP (u sta ne vjerujem)
Imamo ove favorite da ich zamjenu:
Frankcuska , koja ce zbog EP 2016 imati i stadione i infrakstukturu.
Njemacka, pomoc dobrih stadiona i infrastrukture bi mogli to lako organizirati.

Ali tajni Favorit je KINA.
Nazovi ich 01.03.2018 i kazi im da trebas od 15.06.2018 za SP tamo 12 novi stadiona velicine iznad 40.000 + da imaju svij blizu zracnu luku i Autoput i kinezi ce to lako na vrime izgraditi.
__________________
I can´t understand, what makes a man
hate another man, help me understand
Martin L. Gore
Njezna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2015., 08:23   #97
Quote:
zeljko_ri kaže: Pogledaj post
Ne može se oduzeti SP Rusiji jer FIFA strogo razdvaja politiku od sporta. A i ovo što Britanci rade pizdarije, Rusi bi to lako mogli okrenuti u svoju korist. Kad bi se kojim slučajem dogodilo oduzimanje domaćinstva, nogomet kao sportska igra bi od tog trenutka bila mrtva.
pa možda je upravo to i cilj?

jer politika očito više ne želi biti odvojena od sporta.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2015., 08:25   #98
Quote:
Laforey kaže: Pogledaj post
A kako bi inace bez korupcije dobili SP u konkurenciji Engleske i Spanjolske.

Ili Katar u konkurenciji SAD, J,Koreje, Australije.....
vrlo jednostavno, logika je da se širi sport, da se ne vrti pet istih država domaćina.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2015., 11:49   #99
Quote:
JollyRoger13 kaže: Pogledaj post
Mislim da se dosta gleda i na ono što su prilikom izbora 2012. nazivali "širenje tržišta", pa za vrijeme izbora bude veliki pritisak da prvenstvo ide nekom novom i neiskušanom kao npr. Japan & Koreja, J. Afrika ili euro u Poljskoj i Ukrajini. Inače bi 5 jednih te istih nacija samo rotirali prvenstva, da je u pitanju samo i isključivo nogometna tradicija i moć lobiranja.

BTW, hoće li barem biti samo u europskom dijelu Rusije? Neće valjda igrači morati letjeti iz Sankt Peterburga u Vladivostok?
Ne pises lose upise na temi, ali malo se ipak informiraj o osnovama...

http://hr.wikipedia.org/wiki/Svjetsk..._-_Rusija_2018.

Od najistocnijeg Ekatarinburga do najzapadnijeg Koeninsburga je ipak krace nego od Manausa do Porto Alegrea...

Tako da sto se tice udaljenosti Rusija ce biti povoljnija nego Brazil
IscoAlarcon is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2015., 12:07   #100
Quote:
Kanzas kaže: Pogledaj post
Ja ne gledam američki football, ne zanima me. Trend u SAD-u je uspon nogometa, mnogi stručnjaci predviđaju da će SAD vrlo brzo dominirati svjetskim nogometom s obzirom na broj igrača i ulaganjima u taj sport na svim razinama.
Nema te škole u SAD-u koja nema svoj soccer team.
Ti ga lupas, lupas, lupas... Kontra argumentirati je isto kao lijepiti tapete po stropu, ali hajde...

Neki "strucnjaci" to vec govore dva desetljeca od svjetskog prvenstva 1994... I gdje su danas ti Amerikanci u nogometu? Koji su im igraci glavne zvijezde... Pricuvni vezni Borusije iz Moenhengladbacha, obrambeni igraci koji oruzare u Eintrachtu i Herthi ili pricuva irskom Shayu Givenu (u petom desetljecu zivota) u Aston Villi. Takvih igraca u spanjolskoj segundi ili taljanskoj Serie B ima na desetke...
IscoAlarcon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:12.