Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.08.2015., 20:19   #61
Nego Andrijakos zašto ne odgovoriš na pitanja koja sam postavio?

Zašto sada čutite. Kako kažu u tenisu?

"Silence please"
haiduk is offline  
Old 01.08.2015., 20:25   #62
Pobjegoše Rusi ko iz Afganistana.
haiduk is offline  
Old 01.08.2015., 20:31   #63
Quote:
haiduk kaže: Pogledaj post
Kako je rekao američki ambasador "uživat ću gledati naša vozila u HV"

Zamisli Amera nema a dali nam

preko 200 najnovijih MRAPova i Osh Kosh kakve koriste 4 vosjke u svijetu.
A dobiti ćemo i
PzH 2000

https://www.youtube.com/watch?v=-7XFwT4REHg

Malo o MRAPu I Oshkoshu
https://en.wikipedia.org/wiki/MRAP

https://en.wikipedia.org/wiki/Oshkosh_M-ATV

PzH 2000 sine. Ameri. Samo 4 vojske imaju i Hrvatine.
Naravno da će uživati...I ja bih uživao da sam na njegovom mjestu jer su za sebe napravili odličan..ma fenomenalan posao

U nekoliko hrvatskih dnevnih novina analizirane su ti te donacije...između ostaloga i danas u večernjaku

Uvalili su nam te MRAPove koji se nisu pokazali niti za okruženje za koje su namijenjeni....a u Hrvatskoj i okruženju su potpuno neupotrebljivi
AMeri su ih namjeravali riješiti ali im je bilo značajno jeftinije uvaliti ih nama
Skupo ih je dekomisionirati,da ne govorim transportirati u SAD...
Ovako još če i zaraditi na servisiranju koje je trebam li naglašavati iznimno skupo...a poptuno su neupotrebljivi u našem okruženju
Za razvoj tih MRAPova SAD je potrošio ogormne novce(inače se kod njih cijeli
vojno industrijski kompleks pretvorio u jedan koruptivni lanac) a smiješno malo vojnika mogu provesti...

No ima još jedan projekt gdje su nam ga zavukli...
Kiowa helikopteri...kupiti ćemo te zasterjele jednomotorne helikoptere a Ukrajincima dati odlične ruske helikoptere za kikiriki....
Kiowa je izviđački a ne borbeni helikopter koji isto jedva da ima nekakvu svrhu u današnja doba....nećemo ga moći koristiti niti u medicinske svrhe...
Uglavnom kupujemo opremu na kraju ciklusa
Slično je i sa raketnim topovnjačam iz Finske...
Tu i tamo smo ugovorili nekakav offset...
Ima pozitivnih primjera jedino kada obalna straža naruči patrolne čamce od domaćih škverova....


Quote:
haiduk kaže: Pogledaj post


Nego što Rusofili kažu na Antifa Dražu u Srbiji?

Jeste vi gledali Bitku na Neretvi?

Meni najbolji dio zove se Chetnik demise.

https://www.youtube.com/watch?v=X-XPxlVuMJU

Rusi nikada ništa dobrog nisu rekli za četnike,,,,ipak je to "prozapadni" pokret koji je bio odan Kralju koji se smjestio u Londonu....
Filmove u četnicima su snimali u Hollywood-u a , a američki magazini su Dražu Mihajlovića proglašavali osobom godine....
Američki predsjednici su ga čak i odlikovali...
starks is offline  
Old 01.08.2015., 20:37   #64
Quote:
starks kaže: Pogledaj post
Naravno da će uživati...I ja bih uživao da sam na njegovom mjestu jer su za sebe napravili odličan..ma fenomenalan posao

U nekoliko hrvatskih dnevnih novina analizirane su ti te donacije...između ostaloga i danas u večernjaku

Uvalili su nam te MRAPove koji se nisu pokazali niti za okruženje za koje su namijenjeni....a u Hrvatskoj i okruženju su potpuno neupotrebljivi
AMeri su ih namjeravali riješiti ali im je bilo značajno jeftinije uvaliti ih nama
Skupo ih je dekomisionirati,da ne govorim transportirati u SAD...
Ovako još če i zaraditi na servisiranju koje je trebam li naglašavati iznimno skupo...a poptuno su neupotrebljivi u našem okruženju
Za razvoj tih MRAPova SAD je potrošio ogormne novce(inače se kod njih cijeli
vojno industrijski kompleks pretvorio u jedan koruptivni lanac) a smiješno malo vojnika mogu provesti...

No ima još jedan projekt gdje su nam ga zavukli...
Kiowa helikopteri...kupiti ćemo te zasterjele jednomotorne helikoptere a Ukrajincima dati odlične ruske helikoptere za kikiriki....
Kiowa je izviđački a ne borbeni helikopter koji isto jedva da ima nekakvu svrhu u današnja doba....nećemo ga moći koristiti niti u medicinske svrhe...
Uglavnom kupujemo opremu na kraju ciklusa
Slično je i sa raketnim topovnjačam iz Finske...
Tu i tamo smo ugovorili nekakav offset...
Ima pozitivnih primjera jedino kada obalna straža naruči patrolne čamce od domaćih škverova....




Rusi nikada ništa dobrog nisu rekli za četnike,,,,ipak je to "prozapadni" pokret koji je bio odan Kralju koji se smjestio u Londonu....
Filmove u četnicima su snimali u Hollywood-u a , a američki magazini su Dražu Mihajlovića proglašavali osobom godine....
Američki predsjednici su ga čak i odlikovali...
Sine u drugačijim okolnostima Draža je odlikovan. Također i od Francuza. Ali do tada Ameri nijesu znali tko je Draža. Čak se stim slažu i Srpski istoričari.

Četnici su surađivali sa Nacistima i Fašistima. Nemcima, Talijanima Ustašama.
Nedićevim režimom. i sl.

Vidi Operation Alpha i Operation Weiss.

Nego što Rusi kažu na antifa Dražu i spomenike u Srbiji?

Nekako Rusi ignoriraju taj fašizam. Zašto? Jer im odgovara.

To su ti Rusi. Prevrtljivci kao i svi drugi.

I Amerima hvala na Osh Koshevima. Nije to smeće. To je nova robe sine.
Nisi upućen.
haiduk is offline  
Old 01.08.2015., 20:39   #65
RUS - Ruska federacija V (pročitati uvodni post)

Quote:
starks kaže: Pogledaj post
No ima još jedan projekt gdje su nam ga zavukli...

Kiowa helikopteri...kupiti ćemo te zasterjele jednomotorne helikoptere a Ukrajincima dati odlične ruske helikoptere za kikiriki....

Kiowa je izviđački a ne borbeni helikopter koji isto jedva da ima nekakvu svrhu u današnja doba....nećemo ga moći koristiti niti u

Kolega pobrkalo ste price, Mi-8 su doista trebali dobiti Ukrajinci (nece dobiti nista jer su svrsena prica), a mi smo trebali dobiti Blackhawk tj. cim nademo par stotina milijuna USD. za taj poklon.
Kiowe doista dobijamo ali prije moraju proci kroz remont i modernizaciju od koje milijunce po komadu - nesto se zakompliciralo posto se nasi sad zale da im je sve to preskupo.
AndrejX is offline  
Old 01.08.2015., 20:40   #66
Putin zove Nikolića na paradu koji otvoreno kaže da je Četnik.

Daleko su Rusi došli kad ih Fašisti brane u Ukrajini. I kad im Fašisti slave Dan Pobjede. Bravo Rusija.
haiduk is offline  
Old 01.08.2015., 20:40   #67
MRAP-ovi su ionako samo zamjene za laka izviđačka borbena vozila kao što su BOV ili BRDM-2. Nije to nikakva okosnica motorizirane sile, ako se pokažu preskupi za održavanje, može se određeni broj i maknuti iz upotrebe.

Za mehanizirano pješaštvo najvažnije su Patrije, njih imamo i izgledno je da ćemo dio njih nadograditi s 30mm/ATGM kupolom. Oko tenkova i BVP-ova ne znam, nećemo još dugo moći s M-80 i M-84, možda se moglo ušićariti nešto kod Švaba sa njihovim Marder 1A3 i Leopard 2A5 (relativno nove verzije, a kod njih u rezervi).

Što se Kiowa tiče, osnovni model jest star, ali ovaj koji nama žele dati, OH-58D, je iz ranih devedesetih, što nije strašno za vojsku poput hrvatske. (i Mi-171V je isto iz tog vremena). Za malu i ne baš bogatu državu poput Hrvatske nije lako naručiti 16 pravih jurišnih helikoptera poput Mi-24, Apachea ili Tigra i nadati se da možeš jeftino održavati tako skupe igračke.

Laki izviđački/jurišni helikopteri poput Kiowa Warriora su idealan miks male cijene održavanja i solidne učinkovitosti (ako dobijemo dovoljan broj Hellfire raketa). Neko vrijeme je bila priča u Americi da će oni dio svojih nadograditi iz D u F verziju, ne znam što je bilo od toga, vjerojatno propalo kad ih nama daju.
JollyRoger13 is online now  
Old 01.08.2015., 20:50   #68
Quote:
haiduk kaže: Pogledaj post
Nego Andrijakos zašto ne odgovoriš na pitanja koja sam postavio?

Zašto sada čutite. Kako kažu u tenisu?

"Silence please"
Umoran sam. Spustio si me na svoju razinu i dotukao iskustvom. Sutra možda.
Andrijakos is offline  
Old 01.08.2015., 20:50   #69
Nek mi imamo haubice Panzer.

6 u minuti.

https://www.youtube.com/watch?v=KP2yKZHEg3I

Pa to je Tenk Strojnica ukratko. Top strojnica.
haiduk is offline  
Old 01.08.2015., 20:51   #70
Ruska vlada je organizirala izlozbu starih majstora slikara u Australiji, Melbourne.
Slike su dosle iz Hermitage muzeja iz St. Petersburga.
Tu je oko 500 slika.
Tu je reportaza iz RT i video.
Legacy of Russia’s Catherine the Great on exhibition in Melbourne, Australia (VIDEO)
http://www.rt.com/news/311316-hermit...ces-australia/

Dok Rusi izlazu "klokanima" slike starih majstora...u isto vrijeme javlja Wikileak da su Amerikanci spijunirali na svog vazala Japance i davali industrijske informacije zemljama koje cine Five Eyes.
Australija kao "demokratska" zemlja je to obilato koristila...i sutila.

US spied on Japanese govt, companies, passed intelligence to Australia, New Zealand
http://www.rt.com/news/311302-nsa-ta...kyo-wikileaks/
__________________
Kuhinja je na ignore list. Ivan Grozni Tatarin je na ignore list
Solon is offline  
Old 01.08.2015., 20:51   #71
Quote:
andrijakos kaže: Pogledaj post
Umoran sam. Spustio si me na svoju razinu i dotukao iskustvom. Sutra možda.
Nema problema. Dovedi i ovog brata sa slike. Baš ste slatki. Još Vam samo Vodka fali.
haiduk is offline  
Old 01.08.2015., 20:53   #72
Quote:
Solon kaže: Pogledaj post
Ruska vlada je organizirala izlozbu starih majstora slikara u Australiji, Melbourne.
Slike su dosle iz Hermitage muzeja iz St. Petersburga.
Tu je oko 500 slika.
Tu je reportaza iz RT i video.
Legacy of Russia’s Catherine the Great on exhibition in Melbourne, Australia (VIDEO)

Dok Rusi izlazu "klokanima" slike starih majstora...u isto vrijeme javlja Wikileak da su Amerikanci spijunirali na svog vazala Japance i davali industrijske informacije zemljama koje cine Five Eyes.

US spied on Japanese govt, companies, passed intelligence to Australia, New Zealand
http://www.rt.com/news/311302-nsa-ta...kyo-wikileaks/

Sine Wikileaks je jedna velika patka. Vjerovao ili ne Američka patka.
Ali ako ne razumiješ razlog postojanja Wikileaks ja te ne mogu uvjeriti u to.

Decoy sine. Decoy.
haiduk is offline  
Old 01.08.2015., 21:03   #73
I bez Wikileak se zna da Amerika spijunira svog vazala Japan... i daje ekonomske i idustrijske informacije kompanijama u zemljama koje cine Five Eyes u sklopu programa "demokracija".

Bez Wikileak se zna da Amerika spijunira sve svoje vazale osim Hrvatske...hrvatska vlada daje sama sve informacije Americi i od njih dobije redovito novu posiljku direktiva da izvrsi...

Americki vazal Finska protestira zato jer je Amerika uvela sankcije i na neke gradjane Finske javljaju americke novine The daily Star.

Americka vlada smatra da nije pristojno kad vazal pita nesto svog gospodara i objasnjenje Finska nece dobiti.

Finland demands explanation over US sanctions on Finns over Ukraine crisis

http://www.dailystar.com.lb/News/Wor...ne-crisis.ashx
__________________
Kuhinja je na ignore list. Ivan Grozni Tatarin je na ignore list
Solon is offline  
Old 01.08.2015., 21:09   #74
Japan i Amerika...pa u kojoj je komisiji bila Kolinda?

To je savez. Neraskidivi. Japanci to su ti Ameri. I obratno.

Problem je što upravo ti Japanci su JEDINI kamen spoticanja između Kine i USA.

A kada Kina odluči sa Amerima, Kinezi zauzimaju Rusiju. Kratko i jasno.

To je najveći strah Rusa.

Jer Rusi imaju zemlje. A Kinezi ne a puno stanovnika. Kinezi nemogu u Indiju zbog planina i gomile Indijaca. Gdje će?

Rusija sine.
haiduk is offline  
Old 01.08.2015., 21:31   #75
Quote:
haiduk kaže: Pogledaj post
.................
Rusija sine.
Rusija znaci demokracija, suverena zemlja i sloboda...znaci ruska puska o ruskom ramenu i ruski Rubalj u ruski djep i Rus na svojoj zemlji bez americkih vojnih baza, bez americkih instruktora...i bez americkih cinovnika koji izdaju naredbe domicilnim politicarima.
Rusija je velika zemlja...a da joj UKUSA zemlje ne podmecu nogu bila bi i ekonomska prva liga.

Dok "demokrati" pozivaju na bojkot posjete ruskom teritoriju Krimu...dotle zapadne jahte neometano plove u ruske luke na Krimu.

Prema carini s Krima u ovoj godini je posjetilo 11 brodova iz Amerike i 7 iz Britanije...jos uvijek niti jedan brod iz Hrvatske...ali s dolaskom brodova iz UKUSA zemalja i Hrvati i hrvatski brodovi su dobili zeleno svjetlo...ili?

Ili... ono sto je dozvoljeno Jupiteru nije dozvoljeno i biku?
Pa kako UKUSA zemlje tretiraju svoje vazale petog kruga...ispada da je tako.

Hrvati i hrvatski brodovi su tako ustraseni
[ od represija i zapljene imovine od strane "demokrata" ]
da napravu ono sto radu brodovi iz UKUSA zemalja da se takav strah nije vidio u zadnjih 200 godina kao danas.


http://sputniknews.com/russia/20150801/1025305120.html
__________________
Kuhinja je na ignore list. Ivan Grozni Tatarin je na ignore list
Solon is offline  
Old 01.08.2015., 21:56   #76
solone vidio sam tu slobodu i demokraciju. gde se ubijaju novinari i rusi sa FSB dinamitom. gde se napadaju susedi.

bas sloboda. kazes nesto i udave te. ili te otruju.

ili dignu cijelu zgradu u zrak.


ajd ne laprdaj više svetog Krave ti i Ušana Silnog.
haiduk is offline  
Old 01.08.2015., 22:02   #77
Quote:
haiduk kaže: Pogledaj post
.... gde se ubijaju novinari.....
.
Citava americka medija je upregnuta u psiholoski rat protiv Rusije.

The Washington Post je napisao naslov
Female Ukrainian war hero facing 25 years in Russian jail

Radi se o ukrajinskom zenskom pilotu koja je jednom ratovala u Iraku a Rusi joj sudu zato jer je davala iz aviona kordinate u kojem su ubijena dva ruska novinara u Novorosiji.

The Washington Post ima svaki dan cirkulaciju od 500 000.
To znaci da njihova propaganda i lazhi i te kako imaju efekat.

Kad pro-americki rezim u Kijevu ubija novinare "zapadni novinari" stitu taj rezhim i podrzavaju ta ubojstva novinara.
https://www.washingtonpost.com/world...3c2_story.html


Jucer sam gledao film Krim, Put na Rodinu
https://www.youtube.com/watch?v=t42-71RpRgI
Naucio sam mnoge nove stvari.
__________________
__________________
Kuhinja je na ignore list. Ivan Grozni Tatarin je na ignore list
Solon is offline  
Old 01.08.2015., 22:11   #78
Quote:
agnaby14 kaže: Pogledaj post
Dasnas sam procitala ovo, i shvatila da ...
Shvatila da sam u pravu kad sam rekao da se najbolje analize mogu naci ovde na forumu.

Forum ima jednu prednost sto moderatori automatski banuju ponekad i za sitnicu, pa nema takvih izlijeva kao u komentaru koji si prenijela.

Sto se tice price o tvom odlasku: nema svrhe. Budala i primitivaca svuda ima. Evo ti jedan primjer: kad udjes u jednu seosku kafanu blizu BL velike su sanse da zateknes momka kojem je sve u zivotu da razbije sebi pivsku flasu od glavu i pita "ima li ko jaci u kafani?" Glava mu je sva u oziljcima, ali ne odustaje.
Takvi likovi su mi jadni. Jos jadniji su oni koji su prepuni mrznje i koji mrznju prosipaju po internetu, utakmicama, prigradskim kafanama i sl.

Budala i krivih drva nikad nestati nece, ne obracaj paznju na njih.
tihobl is offline  
Old 01.08.2015., 22:13   #79
Ovdje je link na broj ubijenih novinara sirom svijeta u godini 2014.

U Siriji 17 ubijenih novinara zahvaljujuci "demokraciji" koju im zelu donijeti UKUSA zemlje.

U Ukrajini gdje je na vlasti pro-americki rezim je ubijeno 5.

U [ tvome ] Izraelu i okupiranom teritoriju od strane Izraela 4.

U Meksiku koji je tako blizu Amerike i tako daleko od Boga 2.

U Iraku kojem su Amerikanci donili "slobodu" je ubijeno pet.

U Rusiji niti jedan....

Kad covjek slusa anglo-saksonsko-cionisticku propagandu i propagandu ruskih kvislinga onda pomisli da je onako kako ti govoris...
Ali ...danas imamo internet a to je mocnije oruzje nego tisucu glasova Grge Zlatopera i kojekakvih The Voice of America.

https://www.cpj.org/killed/2014/
__________________
Kuhinja je na ignore list. Ivan Grozni Tatarin je na ignore list
Solon is offline  
Old 01.08.2015., 22:18   #80
Quote:
Solon kaže: Pogledaj post
Ovdje je link na broj ubijenih novinara sirom svijeta u godini 2014.

U Siriji 17 ubijenih novinara zahvaljujuci "demokraciji" koju im zelu donijeti UKUSA zemlje.

U Ukrajini gdje je na vlasti pro-americki rezim je ubijeno 5.

U [ tvome ] izraelu i okupiranom teritoriju od strane Izraela 4.

U Meksiku koji je tako blizu Amerike i tako daleko od Boga 2.

U iraku kojem su Amerikanci donili "slobodu" je ubijeno pet.

U Rusiji niti jedan.

https://www.cpj.org/killed/2014/
solone imaš 4 str. nije veliki pdf. malo čitaj moje postove.

nego što kažeš ti što Rusi sute na antifa dražu i što fašisti brane ukrajinu i što fašisti su pozvani na dan pobede u moskvu?

što kažeš što sa srbima rade vojne vežbe 60 km od rh?

što kažeš na false flag napade po Rusiji koje su izveli FSB kad je Putin bio glavni tamo i koje su dovele Putina na vlast?

što kažeš na to da je desna ruka Osame bin Ladena bio FSBov agent?

"silence please"
haiduk is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:19.