Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.08.2015., 19:59   #61
Quote:
balkanunited kaže: Pogledaj post
Bosanski Srbi u svom glavnom gradu ne mogu da obeleže svoje stradanje. FBiH se otcepljuje od RS.
aleksije radicevic is offline  
Old 02.08.2015., 20:28   #62
Quote:
Lesli Eldridž kaže: Pogledaj post
U mislima vas sdaovaca svako ko je kontra odmah je označen kao glasač SDP-a. Neću se ja tebi pravdat, ali malo si se zajeb'o, nisam nigdje napisao da sam glasao za SDP. Ovo što pišeš je samo poslovično mišljenje nacionaliste sdaovca koji mrzi Hrvate i i sve nemuslimansko. O zakonu sam jedino ja i pisao u prošlom nastavku, ali je dosta toga pobrisano zbog trolanja vas četvErice.


Imam problem sa licemjerima tipa tebe, a ne sa Hrvatima. Ako ti personificiraš uopšte sve Hrvate na ovom forumu, onda si nam to treb'o odmah reći.
__________________
Kakva novogradnja? Tražite muslimanske kuće sa zapadne strane Neretve i kupujte to. Bliže su centru od bilo kojeg stana u međuprostoru između Mostara i Širokog. Zar je toliki problem preuzeti par muslimanskih kvartova koji neugodno strše na našoj strani grada i osigurati stolni grad? (Tomislav Diablo)
spiritual beggar is offline  
Old 02.08.2015., 20:32   #63
Quote:
aleksije radicevic kaže: Pogledaj post
Bosanski Srbi u svom glavnom gradu ne mogu da obeleže svoje stradanje. FBiH se otcepljuje od RS.
Kakvi bosanski Srbi?

Radi se o koordinaciji obilježavanja par udruga sa sjedištem u Sarajevu i Zagrebu.

Iako niti jedna nevina žrtva iz prošlih ratova nije zaslužila da se nad njom stvara monopol ili da postane predmet politikanstva, no, zar ti ne smatraš da je krajnje licemjerno da srbijanska javnost kuka nad ovakvim slučajem, dok je šutila o zabrani obilježavanja dvadesetogodišnjice srebreničkog genocida u Beogradu?
__________________
Kakva novogradnja? Tražite muslimanske kuće sa zapadne strane Neretve i kupujte to. Bliže su centru od bilo kojeg stana u međuprostoru između Mostara i Širokog. Zar je toliki problem preuzeti par muslimanskih kvartova koji neugodno strše na našoj strani grada i osigurati stolni grad? (Tomislav Diablo)
spiritual beggar is offline  
Old 02.08.2015., 20:53   #64
Quote:
spiritual beggar kaže: Pogledaj post


Imam problem sa licemjerima tipa tebe, a ne sa Hrvatima. Ako ti personificiraš uopšte sve Hrvate na ovom forumu, onda si nam to treb'o odmah reći.
Ipak je haiduk reprezentativniji predstavnik Hrvata od Leslija.

Quote:
spiritual beggar kaže: Pogledaj post
Kakvi bosanski Srbi?

Radi se o koordinaciji obilježavanja par udruga sa sjedištem u Sarajevu i Zagrebu.

Iako niti jedna nevina žrtva iz prošlih ratova nije zaslužila da se nad njom stvara monopol ili da postane predmet politikanstva, no, zar ti ne smatraš da je krajnje licemjerno da srbijanska javnost kuka nad ovakvim slučajem, dok je šutila o zabrani obilježavanja dvadesetogodišnjice srebreničkog genocida u Beogradu?
Skupovi u BG su zabranjavini iz bezbednosnih razloga. Ipak, koliko se sećam neki su se okupili.
Nisu uporedive te zabrane. Sarajevo pretenduje to da bude glavni grad bosanskim Srbima, znači i građani su za tu politiku, dok BG ne želi da bude glavni grad Bošnjaka. Pa valjda bi pokazatelj te pozicije glavnog grada za BH Srbe bilo zadovoljstvo što neko u njemu obeležava srpska stradanja.
Ovo oko politikantstva se slažem.
aleksije radicevic is offline  
Old 02.08.2015., 21:09   #65
Quote:
spiritual beggar kaže: Pogledaj post


Imam problem sa licemjerima tipa tebe, a ne sa Hrvatima. Ako ti personificiraš uopšte sve Hrvate na ovom forumu, onda si nam to treb'o odmah reći.
A odakle ti to da ja predstavljam Hrvate na forumu...? Jesi li ti dobar, Boga ti...?
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Old 02.08.2015., 21:14   #66
Quote:
aleksije radicevic kaže: Pogledaj post
Ipak je haiduk reprezentativniji predstavnik Hrvata od Leslija.
Up'o je na ovaj forum sa nekom SDP pričom u doba kad sam ja kritikovao, kao jedan od rijetkih sa bošnjačke strane, politiku "Platforme", da bi me danas optuživo za hrvatofoba.

Quote:
Skupovi u BG su zabranjavini iz bezbednosnih razloga. Ipak, koliko se sećam neki su se okupili.
Nisu uporedive te zabrane. Sarajevo pretenduje to da bude glavni grad bosanskim Srbima, znači i građani su za tu politiku, dok BG ne želi da bude glavni grad Bošnjaka. Pa valjda bi pokazatelj te pozicije glavnog grada za BH Srbe bilo zadovoljstvo što neko u njemu obeležava srpska stradanja.
Ovo oko politikantstva se slažem.
Zar u sarajevskom slučaju postoji neki drugi razlog zabrane, osim bezbjednosnog?

Da su se okupili na Trgu djece Sarajeva ili ispred BBI centra, siguran sam da bih ta vijest u srbijanskim medijima bila objavljena negdje na marginama, dok je ovako zauzela centralno mjesto.
__________________
Kakva novogradnja? Tražite muslimanske kuće sa zapadne strane Neretve i kupujte to. Bliže su centru od bilo kojeg stana u međuprostoru između Mostara i Širokog. Zar je toliki problem preuzeti par muslimanskih kvartova koji neugodno strše na našoj strani grada i osigurati stolni grad? (Tomislav Diablo)
spiritual beggar is offline  
Old 02.08.2015., 21:24   #67
Quote:
spiritual beggar kaže: Pogledaj post
Up'o je na ovaj forum sa nekom SDP pričom u doba kad sam ja kritikovao, kao jedan od rijetkih sa bošnjačke strane, politiku "Platforme", da bi me danas optuživo za hrvatofoba.



Zar u sarajevskom slučaju postoji neki drugi razlog zabrane, osim bezbjednosnog?

Da su se okupili na Trgu djece Sarajeva ili ispred BBI centra, siguran sam da bih ta vijest u srbijanskim medijima bila objavljena negdje na marginama, dok je ovako zauzela centralno mjesto.
Strašno, strašno, kakvi ste licemjeri vi Bošnjaci sdaovci... Svako ko vam se ne sviđa i ko je kontra SDA je "komunjara", sdpovac... A fulio si totalno... Valjda imaš neku fobiju od SDP-a i neke frustracije...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Old 02.08.2015., 21:26   #68
Quote:
spiritual beggar kaže: Pogledaj post
Up'o je na ovaj forum sa nekom SDP pričom u doba kad sam ja kritikovao, kao jedan od rijetkih sa bošnjačke strane, politiku "Platforme", da bi me danas optuživo za hrvatofoba.



Zar u sarajevskom slučaju postoji neki drugi razlog zabrane, osim bezbjednosnog?

Da su se okupili na Trgu djece Sarajeva ili ispred BBI centra, siguran sam da bih ta vijest u srbijanskim medijima bila objavljena negdje na marginama, dok je ovako zauzela centralno mjesto.

Haha bezbedonosni razlog kako da ne.

Čovek je lepo napisao, taj grad je sad bošnjački glavni grad, Srbi sa istim nikakve veze nemaju.
FistfulofD is offline  
Old 02.08.2015., 21:43   #69
Quote:
spiritual beggar kaže: Pogledaj post
Zar u sarajevskom slučaju postoji neki drugi razlog zabrane, osim bezbjednosnog?
I bezbednosni razlog u Sarajevu je razlog da malo promišljamo. Bezbednost od koga? Od građana, običnih ljudi itd. A ti isti obični građani u Sarajevu bi želeli da Srbi doživljavaju Sarajevo kao svoj glavni grad, zar ne?
Pa da to iskreno misle, valjda bi im bilo drago kad bi 10 000 Srba iz Istočnog Sarajeva, a ne nekakva udruženja, organizovano došli da su svom glavnom gradu obeleže svoje stradanje?!
aleksije radicevic is offline  
Old 02.08.2015., 22:16   #70
Quote:
aleksije radicevic kaže: Pogledaj post
I bezbednosni razlog u Sarajevu je razlog da malo promišljamo. Bezbednost od koga? Od građana, običnih ljudi itd. A ti isti obični građani u Sarajevu bi želeli da Srbi doživljavaju Sarajevo kao svoj glavni grad, zar ne?
Pa da to iskreno misle, valjda bi im bilo drago kad bi 10 000 Srba iz Istočnog Sarajeva, a ne nekakva udruženja, organizovano došli da su svom glavnom gradu obeleže svoje stradanje?!
Boli je nekoga qrac za nečije doživljavanje nekog grada. Pogotovo boli sarajlije za tim šta misle i osjećaju seljani i čobani sa Pala i prigrađani iz Lukavice za građane hrvatskih pasivnih krajeva.

Śto srbi ne naprave mimohod i marš Beograd - Knin, to ti bio pravi i iskren potez. Kakve Sarajevo veze ima sa Kninom i Benkovcem?
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Old 02.08.2015., 22:18   #71
Quote:
aleksije radicevic kaže: Pogledaj post
Bosanski Srbi u svom glavnom gradu ne mogu da obeleže svoje stradanje. FBiH se otcepljuje od RS.
Ne postoje bosanski Srbi, reko prezident, a prezidenta se mora slušat.

@spiritual stvarno ti se čudim.
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Old 02.08.2015., 22:37   #72
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Boli je nekoga qrac za nečije doživljavanje nekog grada. Pogotovo boli sarajlije za tim šta misle i osjećaju seljani i čobani sa Pala i prigrađani iz Lukavice za građane hrvatskih pasivnih krajeva.
Pa kada Dodik kaže da Sarajevo ne doživljava kao glavni grad, bošnjačka javnost se digne na zadnje noge.
E sad su Bošnjaci poručili da Sarjevo nije glavni grad Srbima u BiH, i hvala im na tome. Glavni grad je Banja Luka, a Sarajevo je nekakav administrativni centar sa institucijama koje pripadaju i Srbima.
aleksije radicevic is offline  
Old 02.08.2015., 22:41   #73
Quote:
aleksije radicevic kaže: Pogledaj post
Pa kada Dodik kaže da Sarajevo ne doživljava kao glavni grad, bošnjačka javnost se digne na zadnje noge.
E sad su Bošnjaci poručili da Sarjevo nije glavni grad Srbima u BiH, i hvala im na tome. Glavni grad je Banja Luka, a Sarajevo je nekakav administrativni centar sa institucijama koje pripadaju i Srbima.
Ti stvarno misliš da nekog boli qrac za doživljavanje prezidenta? U Beogradu to treba organizovat, ali i beograđanima puca neka stvar, možda i više nego sarajlijama.
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Old 02.08.2015., 22:43   #74
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Ne postoje bosanski Srbi, reko prezident, a prezidenta se mora slušat.
Vi se bogami otcepljujete od RS.
A izgleda da ćete tražiti ukidanje Suda i Tužilaštva uskoro.
Quote:
Tužilaštvo i Sud Bosne i Hercegovine prerastaju u institucije čiji prvenstveni cilj postaje zadovoljavanje srpskih, tj. zahtjeva Milorada Dodika i njegovih velikosrpskih mentora. Naime, nakon što je Narodna skupština Republike Srpske na zahtjev Milorada Dodika izglasala odluku o održavanju referenduma u Tužilaštvu i Sudu BiH nastupilo je mobilno stanje. Moćni predstavnici međunarodne zajednice u BiH dali su zadatak vodećim ljudima u Sudu i Tužilaštvu BiH da im prioritet u radu mora biti procesuiranje navodnih ratnih zločina nad Srbima u BiH. Također, po hitnom postupku je nametnuto procesuiranje zvučnih bošnjačkih imena za navodne ratne zločine protiv Srba. Prema saznanjima Saffa prva žrtva udovoljavanja Dodikovim velikosrpskim apetitima mogao bi biti general Sakib Mahmuljin. Goran Salihović, državni tužilac BiH prije nekoliko dana je na jednom sastanku izjavio da će general Sakib Mahmuljin biti uskoro uhapšen za navodne zločine nad srpskim vojnicima u Vozućoj 1995.godine.
Hapšenje generala Sakiba Mahmujina najavljuju i neki srpski mediji. “Tužilaštvo BiH pripremilo je optužnicu protiv ratnog komandanta Trećeg korpusa tzv. Armije BiH, Sakiba Mahmuljina, zbog ratnih zločina počinjenih nad zarobljenim srpskim civilima i vojnicima u Vozući 1995. godine”, saznaje Press!
Nažalost, zbog cilja da se udovolji velikosrpskim zahtjevima Milorada Dodika, već je vidljivo da Tužilaštvo Bosne i Hercegovine skreće sa puta pravde. Na ovaj način postaje opasnost da će ogroman broj srpskih zločinaca ostati na slobodi. Problem postaje još veći ako se uzme u obzir da će i Sud Bosne i Hercegovine svojim presudama morati zadovoljavati velikosrpske apetite. Milorad Dodik se neće zadovoljiti samo hapšenjem generala Sakiba Mahmuljina, Atifa Dudakovića, Nasera Orića i drugih, on želi da se oni osude za ratne zločine nad Srbima. Američka bitanga iz AMbasade Sad, po imenu Nicholas Hill, nedavno je izjavio da bi bilo super za kredibilitet Tužilaštva i Suda BIH da se osudi Naser Orić za zločine nad Srbima. Ovakav stav Nicholasa Hilla ovih dana citira Milorad Dodik kao poželjan razvoj situacije koji bi bio dovoljan razlog da RS odustane od referenduma.
Niko u Bosni i Hercegovini ne primjećuje da je Milorad Dodik referendumskim zakonom već uništio Tužilaštvo i Sud BiH. Vještom referendumskom manipulacijom Dodik je potpuno stavio pod kontrolu pravosudne institucije BiH i pretvorio ih u novu snagu za borbu protiv Bosne i Hercegovine i bošnjačkog naroda.
Nakon podizanja optužnice protiv generala Sakiba Mahmuljina, planirano je da do kraja ove godine bude uhapšen i general Atif Dudaković.
http://saff.ba/general-sakib-mahmulj.../#.Vb6AlPnyXKs
A nešto vam ni američka ambasada nije mila.
aleksije radicevic is offline  
Old 02.08.2015., 22:44   #75
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Ti stvarno misliš da nekog boli qrac za doživljavanje prezidenta? U Beogradu to treba organizovat, ali i beograđanima puca neka stvar, možda i više nego sarajlijama.
Suština mog pisanja je poruka koju Bošnjaci Sarajevčani, pa i vlasti, upućuju Srbima. Pusti sad prezidenta.
aleksije radicevic is offline  
Old 02.08.2015., 22:45   #76
Quote:
aleksije radicevic kaže: Pogledaj post
Vi se bogami otcepljujete od RS.
A izgleda da ćete tražiti ukidanje Suda i Tužilaštva uskoro.

http://saff.ba/general-sakib-mahmulj.../#.Vb6AlPnyXKs
A nešto vam ni američka ambasada nije mila.
E što me nasikira moj vladika. Pa nisam ovo ni znao.
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Old 02.08.2015., 22:46   #77
Quote:
aleksije radicevic kaže: Pogledaj post
Suština mog pisanja je poruka koju Bošnjaci Sarajevčani, pa i vlasti, upućuju Srbima. Pusti sad prezidenta.
Poruka je jasna i koncizna....boli nas qrac.
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Old 03.08.2015., 00:09   #78
Quote:
COD2 kaže: Pogledaj post
Poruka je jasna i koncizna....boli nas qrac.
tako i jest , cijeni se ovakva iskrenost, samo nemojte multietnicare glumiti
kontrasvijeta is offline  
Old 03.08.2015., 05:47   #79
Ja nisam nikada razumeo politiku Hrvatske prema Bosni! Jednostavno ne kontam kako niko u Hrvatskoj nije svestan da time sto brane Bosnu i pomazu da postaje snazna i stabilna drzava time drze Srbiju daleko od svojih granica. Zar niko u Hrvatskoj ne razume da ukoliko Republika Srpska ikada postane deo Srbije da prakticno Srbija dolazi do Kostajnice na 70 km od Zagreba i do Glamoca na 30 km od Dalmacije i onda Jadransko more, dok na jugu u Hercegovini prakticno na duzini od 50 km Srbija ce biti svega 10 km od Hrvatske obale i Dubrovnika. Pitam Hrvate, ako se ovo desi i Srbija dolazi na ove granice sta vi mislite koji ce biti sledeci Srpski prioritet jedne vlike Srbije od Rumunske granice do Dalmacije i Hercegovine bez izlaska na more.
burmur is offline  
Old 03.08.2015., 06:10   #80
Quote:
kontrasvijeta kaže: Pogledaj post
tako i jest , cijeni se ovakva iskrenost, samo nemojte multietnicare glumiti
Sve manje glume, treba pozdraviti takav rayvoj
FistfulofD is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:45.