Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.08.2015., 07:23   #81
Quote:
kontrasvijeta kaže: Pogledaj post
tako i jest , cijeni se ovakva iskrenost, samo nemojte multietnicare glumiti
Quote:
FistfulofD kaže: Pogledaj post
Sve manje glume, treba pozdraviti takav rayvoj
Multietnički mehlem nije za tu ranu. Te rane se liječe u Beogradu i Zagrebu. Idite tamo pa vidajte. 'Ko vas bre zavadi?'
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Old 03.08.2015., 08:37   #82
Quote:
aleksije radicevic kaže: Pogledaj post
Bosanski Srbi u svom glavnom gradu ne mogu da obeleže svoje stradanje. FBiH se otcepljuje od RS.
Allo bre Alleksa, kakvi bre bosanski srbi i hrvatska Oluja?
Balkanos is offline  
Old 03.08.2015., 10:17   #83
Zasto se naseljava sve vise Arapa, Pakistanaca, afganistanca itd po Bosni?

http://www.klix.ba/vijesti/bih/sredn...-nas/150802053
Promek is offline  
Old 03.08.2015., 10:24   #84
Quote:
aleksije radicevic kaže: Pogledaj post
Suština mog pisanja je poruka koju Bošnjaci Sarajevčani, pa i vlasti, upućuju Srbima. Pusti sad prezidenta.
Niste vi shvatili poruku do kraja jer su Bošnjaci ponekad munjeni, a ponekad zbunjeni, a ponekad ih boli qraz (što kaže COD), mada ne bi trebao da ih boli.

Ja se u potpunosti slažem sa Davorom Domazetom-Lošom kada kaže:
- da bi Srbi trebali također da proslavljaju Oluju jer su ih Olujom Hrvati spriječili i daljnjim genocidima i ponorima nacionalne nesvijesti
- da bi Bošnjaci, također, trebali da slave Oluju jer je ta operacija u temeljima opstanka BiH

Prva stavka je tek teoretska mogućnost, ali druga nije. Po meni bi se Bošnjaci u svakom smislu trebali pridružiti Hrvatima u proslavi Oluje.

Dakle, prava poruka Bošnjaka Srbima bi bila upućena tek proslavom Oluje u Sarajevu, a nikako nekakvim zabranama nekakvih paraskupova.
Ja smatram da velikoj većini Bošnjaka barem otopli oko srca na spomen Oluje i da istovremeno žale što se nije nastavila barem do Save i Brčkog.


Ja znam da ti ipak nisi toliko naivan pa da smatraš da bi Bošnjaci odgovarajućim porukama Srbima iste mogli dovesti pameti i da to nema veze ni sa čim osim sa propagandom koja bi se valjala jednako - u svakoj mogućoj opciji.
RIOBOSS is offline  
Old 03.08.2015., 10:30   #85
Quote:
Promek kaže: Pogledaj post
Zasto se naseljava sve vise Arapa, Pakistanaca, afganistanca itd po Bosni?

http://www.klix.ba/vijesti/bih/sredn...-nas/150802053
To nije link o naseljavanju arapa, pakistanaca i afganistanaca u Bosni nego o dolasku 6 pakistanskih studenata o okviru razmjene studenata - na UWC koledž u Mostaru - i to prva takva razmjena sa Pakistanom (ustvari pokušaj razmjene jer je teko naći bosance koji bi išli u Pakistan) nakon rata.

Jel ti to najprije odlučiš o čemu neki članak govori - pa onda obrvama nategneš smisao u željenom smjeru? To nije dobro po mentalno zdravlje...
RIOBOSS is offline  
Old 03.08.2015., 10:31   #86
Quote:
burmur kaže: Pogledaj post
Ja nisam nikada razumeo politiku Hrvatske prema Bosni! Jednostavno ne kontam kako niko u Hrvatskoj nije svestan da time sto brane Bosnu i pomazu da postaje snazna i stabilna drzava time drze Srbiju daleko od svojih granica. Zar niko u Hrvatskoj ne razume da ukoliko Republika Srpska ikada postane deo Srbije da prakticno Srbija dolazi do Kostajnice na 70 km od Zagreba i do Glamoca na 30 km od Dalmacije i onda Jadransko more, dok na jugu u Hercegovini prakticno na duzini od 50 km Srbija ce biti svega 10 km od Hrvatske obale i Dubrovnika. Pitam Hrvate, ako se ovo desi i Srbija dolazi na ove granice sta vi mislite koji ce biti sledeci Srpski prioritet jedne vlike Srbije od Rumunske granice do Dalmacije i Hercegovine bez izlaska na more.
A šta će nam "stabilna Bosna" bez Hrvata u njoj?... Kao da će muslimanska država biti manja opasnost za hrvatsku? Kao da je moguće uništiti Hrvate u BiH i onda imati prijateljske odnose sa RH??!
A ako se srpska priključi Srbiji, onda će i neki dio se priključiti HR...

Hrvatskoj i Hrvatima je zapravo u interesu cjelovita BiH u EU. I onda zbog geopolitičke pozicije razvijati prožetost HR i BiH. Ali, to ne ide ako Hrvati u BiH ne mogu ostvariti svoja politička prava konstitutivnog naroda...
zvizdan is offline  
Old 03.08.2015., 10:52   #87
Quote:
RIOBOSS kaže: Pogledaj post
Niste vi shvatili poruku do kraja jer su Bošnjaci ponekad munjeni, a ponekad zbunjeni, a ponekad ih boli qraz (što kaže COD), mada ne bi trebao da ih boli.

Ja se u potpunosti slažem sa Davorom Domazetom-Lošom kada kaže:
- da bi Srbi trebali također da proslavljaju Oluju jer su ih Olujom Hrvati spriječili i daljnjim genocidima i ponorima nacionalne nesvijesti
- da bi Bošnjaci, također, trebali da slave Oluju jer je ta operacija u temeljima opstanka BiH

Prva stavka je tek teoretska mogućnost, ali druga nije. Po meni bi se Bošnjaci u svakom smislu trebali pridružiti Hrvatima u proslavi Oluje.

Dakle, prava poruka Bošnjaka Srbima bi bila upućena tek proslavom Oluje u Sarajevu, a nikako nekakvim zabranama nekakvih paraskupova.
Ja smatram da velikoj većini Bošnjaka barem otopli oko srca na spomen Oluje i da istovremeno žale što se nije nastavila barem do Save i Brčkog.


Ja znam da ti ipak nisi toliko naivan pa da smatraš da bi Bošnjaci odgovarajućim porukama Srbima iste mogli dovesti pameti i da to nema veze ni sa čim osim sa propagandom koja bi se valjala jednako - u svakoj mogućoj opciji.
Dobro, zvanično nas boli qrac radi mira u kući i da čeljad ne budu bijesna, a intimno je neka druga stvar. A što kažeš, u pravu si, taman da se održi komemoracija ispred skupštine to ne bi ni za 'jotu' promijenilo politiku negiranja i opravdavanja genocida. Intimno u mnogim glavama još bruji "Nož, žica ...."
__________________
A sada nešto sasvim uobičajeno ...
Brothers in arms, Israel and Pretoria. Kraj jednog divnog prijateljstva i sve ljepote zionizma. HAFRADA.
https://www.theguardian.com/world/2006/feb/07/southafrica.israel
COD2 is offline  
Old 03.08.2015., 11:23   #88
Drina i njegov fundamentalizam. Nik sa 30 klonova. Brukas poštene Bosnjake. Idi u kalifat.
Esad Dzudzo is offline  
Old 03.08.2015., 11:30   #89
Biće uskoro hapšenja i procesuiranja zločinaca iz hrabre Harmije bih.
Mora se glavni baja Dodik zadovoljiti i umilostiviti. Ameri će odraditi to.
Esad Dzudzo is offline  
Old 03.08.2015., 11:38   #90
Iraq probes Bosnian coach's 'shocking' volte-face

u petak stigao u iraq kao budući trener nogometne reprezentacije. u subotu odletio iz iraqa bez da se ikome javio.
u toku je istraga od presudne važnosti za iraq.
antilles is offline  
Old 03.08.2015., 11:46   #91
Quote:
RIOBOSS kaže: Pogledaj post
Niste vi shvatili poruku do kraja jer su Bošnjaci ponekad munjeni, a ponekad zbunjeni, a ponekad ih boli qraz (što kaže COD), mada ne bi trebao da ih boli.

Ja se u potpunosti slažem sa Davorom Domazetom-Lošom kada kaže:
- da bi Srbi trebali također da proslavljaju Oluju jer su ih Olujom Hrvati spriječili i daljnjim genocidima i ponorima nacionalne nesvijesti
- da bi Bošnjaci, također, trebali da slave Oluju jer je ta operacija u temeljima opstanka BiH

Prva stavka je tek teoretska mogućnost, ali druga nije. Po meni bi se Bošnjaci u svakom smislu trebali pridružiti Hrvatima u proslavi Oluje.

Dakle, prava poruka Bošnjaka Srbima bi bila upućena tek proslavom Oluje u Sarajevu, a nikako nekakvim zabranama nekakvih paraskupova.
Ja smatram da velikoj većini Bošnjaka barem otopli oko srca na spomen Oluje i da istovremeno žale što se nije nastavila barem do Save i Brčkog.


Ja znam da ti ipak nisi toliko naivan pa da smatraš da bi Bošnjaci odgovarajućim porukama Srbima iste mogli dovesti pameti i da to nema veze ni sa čim osim sa propagandom koja bi se valjala jednako - u svakoj mogućoj opciji.
....bošnjaci privedite se pameti;ako i dalje želite voditi bosnu bez ostala dva naroda ne poštujući njihove interese a i bol - bosne neće biti jer propalo je jedno moćno rimsko i vama bliže otomansko carstvo a kamoli ta kob ne može snaći bosnu - vi ste izgubili apsolutnu vlast na čitavoj bosni izdajom turaka u 19st.a pokušali ste je obnoviti 90tih u vakumu vlasti nakon raspada socijalizma ali ta igra nije dugo trajalo i ne zaboravite više nikada neće musliman bez blagoslova ostala dva naroda vladati i predstavljati bosnu kao što je činio alija izetbegović koji je zgrabio pravo da predstavlja bosnu a u ime samo bošnjaka.
...vi imate dvije solucije ili priznati bosnu kao kuću tri ravnopravna naroda ili tražiti njen raspad uz nepriznavanje daytona te iscrtavanja novih etičkih granica ali ovaj put bez topova jer dogovor mora bit zajednički kompromisan
igorsauron is offline  
Old 03.08.2015., 13:03   #92
Quote:
RIOBOSS kaže: Pogledaj post
To nije link o naseljavanju arapa, pakistanaca i afganistanaca u Bosni nego o dolasku 6 pakistanskih studenata o okviru razmjene studenata - na UWC koledž u Mostaru - i to prva takva razmjena sa Pakistanom (ustvari pokušaj razmjene jer je teko naći bosance koji bi išli u Pakistan) nakon rata.

Jel ti to najprije odlučiš o čemu neki članak govori - pa onda obrvama nategneš smisao u željenom smjeru? To nije dobro po mentalno zdravlje...
nemam nista protiv ovih Pakistanaca. Pitanje je zele li hriscani zivjeti pored njih?
Promek is offline  
Old 03.08.2015., 13:48   #93
Quote:
Promek kaže: Pogledaj post
nemam nista protiv ovih Pakistanaca. Pitanje je zele li hriscani zivjeti pored njih?
Žele li hrišćani živjeti pored njih 6? Koji hrišćani?
RIOBOSS is offline  
Old 03.08.2015., 14:11   #94
Quote:
antilles kaže: Pogledaj post
Iraq probes Bosnian coach's 'shocking' volte-face

u petak stigao u iraq kao budući trener nogometne reprezentacije. u subotu odletio iz iraqa bez da se ikome javio.
u toku je istraga od presudne važnosti za iraq.
evo nastavka price iz prve ruke iracki selektor

Btw malo normalnih vijesti iz BiH Party za raju
kuroishijin is offline  
Old 03.08.2015., 15:12   #95
Quote:
Lesli Eldridž kaže: Pogledaj post
Ma nema se tu šta puni pričati i razglabati. Taj dio BiH je tradicionalno bio naslonjen na Hrvatsku i Zagreb. Bliži im je geografski Zagreb nego Sarajevo, tamo su se i školovali, a onda su se i pokkrhali sa alijinim ljudima i rezultat je ovo što je sada tamo...
OK, hvala na odgovoru .Ti si jedini koji nije spamao .
__________________
Bolje da te Turčin goni mačem nego Nijemac sa perom.
Zagorski Križar is offline  
Old 03.08.2015., 15:55   #96
Quote:
RIOBOSS kaže: Pogledaj post
Žele li hrišćani živjeti pored njih 6? Koji hrišćani?
Pa ocito da ne zele niti sa jednim inace ne bi pocinili genocid 1992-1995.
Inace, moje misljenje je da ce se hriscani jos vise iseljavati nakon ocitog i sve prisutnijeg arapskog faktora u Bosni.
Promek is offline  
Old 03.08.2015., 16:39   #97
Quote:
Promek kaže: Pogledaj post
Pa ocito da ne zele niti sa jednim inace ne bi pocinili genocid 1992-1995.
Inace, moje misljenje je da ce se hriscani jos vise iseljavati nakon ocitog i sve prisutnijeg arapskog faktora u Bosni.
Hrišćani nemaju ozbiljan razlog za iseljavanje. Iseljavaće se kršćani iz Federacije BiH iz mješovitih sredina (centralna Bosna) jer nemaju mehanizme da se zaštite od velikomuslimanske ekspanzije.Hrišćani su relativno dobro zaštićeni u Republici Srpske jer su poluge vlasti u njihovim rukama pa muslimani oni iz arapsko-muslimanskog svijeta ne mogu tek tako da kupuje nepokretnosti, grade naselja i sl.Naići će na opstrukciju.
Pućko is offline  
Old 03.08.2015., 16:58   #98
Quote:
Pućko kaže: Pogledaj post
Hrišćani nemaju ozbiljan razlog za iseljavanje. Iseljavaće se kršćani iz Federacije BiH iz mješovitih sredina (centralna Bosna) jer nemaju mehanizme da se zaštite od velikomuslimanske ekspanzije.Hrišćani su relativno dobro zaštićeni u Republici Srpske jer su poluge vlasti u njihovim rukama pa muslimani oni iz arapsko-muslimanskog svijeta ne mogu tek tako da kupuje nepokretnosti, grade naselja i sl.Naići će na opstrukciju.
A ne, neće baš tako biti. Probali su oni da kupuju zemlju u opštinama sa hrvatskom većinom u okolini Sarajeva. I tamošnja vlast im to nije omogućila. S razlogom naravno. Zamisli bezobrazluka, da sa bliskog i srednjeg istoka i iz Turske dolaze i uvode svoje običaje. Kad ojačaju prvo traže izgradnju džamija. Imaju veliki priraštaj i na kraju nadvladaju. Evo ih po Sarajevu jasaju, hodaju sve neki garavi tamnoputi. Dosta Turaka ima. To je plan naseljavanja koji vodi klan izetbegovića i sda i glavni mentori su sa istoka. Problem je što sve to dopuštaju i strani upravljači BiH. To su dopustili i u svojim državama. Ovo je sumrak u BiH i Evropi.
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Old 03.08.2015., 18:31   #99
Quote:
igorsauron kaže: Pogledaj post
....bošnjaci privedite se pameti;ako i dalje želite voditi bosnu bez ostala dva naroda ne poštujući njihove interese a i bol - bosne neće biti jer propalo je jedno moćno rimsko i vama bliže otomansko carstvo a kamoli ta kob ne može snaći bosnu - vi ste izgubili apsolutnu vlast na čitavoj bosni izdajom turaka u 19st.a pokušali ste je obnoviti 90tih u vakumu vlasti nakon raspada socijalizma ali ta igra nije dugo trajalo i ne zaboravite više nikada neće musliman bez blagoslova ostala dva naroda vladati i predstavljati bosnu kao što je činio alija izetbegović koji je zgrabio pravo da predstavlja bosnu a u ime samo bošnjaka.
...vi imate dvije solucije ili priznati bosnu kao kuću tri ravnopravna naroda ili tražiti njen raspad uz nepriznavanje daytona te iscrtavanja novih etičkih granica ali ovaj put bez topova jer dogovor mora bit zajednički kompromisan



Quote:
Niste vi shvatili poruku do kraja jer su Bošnjaci ponekad munjeni, a ponekad zbunjeni, a ponekad ih boli qraz (što kaže COD), mada ne bi trebao da ih boli.

Ja se u potpunosti slažem sa Davorom Domazetom-Lošom kada kaže:
- da bi Srbi trebali također da proslavljaju Oluju jer su ih Olujom Hrvati spriječili i daljnjim genocidima i ponorima nacionalne nesvijesti
- da bi Bošnjaci, također, trebali da slave Oluju jer je ta operacija u temeljima opstanka BiH

Prva stavka je tek teoretska mogućnost, ali druga nije. Po meni bi se Bošnjaci u svakom smislu trebali pridružiti Hrvatima u proslavi Oluje.

Dakle, prava poruka Bošnjaka Srbima bi bila upućena tek proslavom Oluje u Sarajevu, a nikako nekakvim zabranama nekakvih paraskupova.
Ja smatram da velikoj većini Bošnjaka barem otopli oko srca na spomen Oluje i da istovremeno žale što se nije nastavila barem do Save i Brčkog.


Ja znam da ti ipak nisi toliko naivan pa da smatraš da bi Bošnjaci odgovarajućim porukama Srbima iste mogli dovesti pameti i da to nema veze ni sa čim osim sa propagandom koja bi se valjala jednako - u svakoj mogućoj opciji.
tako "braco", samo iskreno i u kost.

Ja se slazem, da centralnu komemoraciju 11. jula treba preseliti u Sarajevo, a da treba bilo kakvu komemoraciju zabraniti u Srebrenici, jer je to politicki skup, koji niste u stanju obezbjediti.
kontrasvijeta is offline  
Old 03.08.2015., 18:32   #100
Quote:
aleksije radicevic kaže: Pogledaj post
I bezbednosni razlog u Sarajevu je razlog da malo promišljamo. Bezbednost od koga? Od građana, običnih ljudi itd. A ti isti obični građani u Sarajevu bi želeli da Srbi doživljavaju Sarajevo kao svoj glavni grad, zar ne?
Zašto dupli standardi po pitanju beogradske zabrane i ove sarajevske?

Oficijelno obrazloženje kantonalnog MUP-a jeste da organizatori nisu na vrijeme dostavili zahtjev za protest, dok organizatori tvrde da je sve transparentno. Istina je, vjerovatno, negdje između.

Kao da ne postoji dovoljno onih u Sarajevu koji smatraju da je Ervin Kanka Čudić isto ono za što 90% Beograđana smatra "Žene u crnom"?

Quote:
Pa da to iskreno misle, valjda bi im bilo drago kad bi 10 000 Srba iz Istočnog Sarajeva, a ne nekakva udruženja, organizovano došli da su svom glavnom gradu obeleže svoje stradanje?!
Postoji hrvatsko veleposlanstvo i u Banja Luci. Mogu i tamo komotno napraviti prosvjede bez da se u takve razmirice uvlaći Sarajevo, i to na jedan perfidan način, kako bih se dokazalo da je ono anti-srpsko.
No, i tako "ant-srpsko"Sarajevo danas broji oko 40 hiljada Srba, od kojih je oko 17 hiljada povratanika.

Tako kad neko od srpskih politički poglavica iz BL zapomaže kako je Sarajevo "anti-srpski" grad, neka se slobodno sjeti da je iz istog tog grada protjerano oko 75. hiljada Bošnjaka i Hrvata, a oko 500 ih je ubijeno, iako u BL nikada nije ratnih sukoba bilo.
Začudo, više ima Srba sa Banije i Korduna, nego li njegovih autohtoni stanovnika koji su generacijam živjeli tu, davno prije svih tih "solunskih boraca", koji su lički, crnogorski ili hercegovački krš zamjenili za plodnu zemlju Švaba.
__________________
Kakva novogradnja? Tražite muslimanske kuće sa zapadne strane Neretve i kupujte to. Bliže su centru od bilo kojeg stana u međuprostoru između Mostara i Širokog. Zar je toliki problem preuzeti par muslimanskih kvartova koji neugodno strše na našoj strani grada i osigurati stolni grad? (Tomislav Diablo)
spiritual beggar is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:44.