Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.10.2015., 20:41   #1
Zašto međunarodni oligarsi žele naseliti milijune migranata u Europu

Nedavno sam pročitao nekoliko tekstova koji su u meni izazvali sumnju da seoba naroda 21. stoljeća kojoj smo svjedoci i nije tako spontana (bijeg od rata i siromaštva) kao što se na prvi pogled čini.

Jedan od primjera je pronalazak britanskog reportera Sky Newsa koji je među napuštenim stvarima koje su izbjeglice ostavile za sobom na obali Lezbosa pronašao knjižicu napisanu na arapskom pod naslovom „Emigrantski vodič“.
Taj "vodič" sadrži karte, neophodne brojeve telefona i savjete migrantima kako da se ponašaju u Europi. Također sadrži kartu sa pogodnim mjestima za pristajanje plovila, kao i crvenom bojom obilježena mjesta za „zadržavanje/prijem/preglede“.

Zatim se jednom od tekstova pitaju od kuda sve te silne izbjeglice dobivaju u prosjeku 2400 dolara za put u Njemačku?
Npr. etnički Kurdi imaju veze s velikom kurdskom dijasporom u Njemačkoj, no što je s onima koji nisu Kurdi? Trenutno se za jedan dolar dobiva 189 sirijskih funti. Dolar je valuta do koje nije lako doći u ratom devastiranoj Siriji. Detaljni planovi puta napravljeni za izbjeglice u Turskoj uključuju skupa putovanja taksijem na finalnim dionicama njihova egzodusa. Većina ljudi u EU ne bi mogla ili ne bi željela iskeširati 700 eura za vožnju taksijem. 2400 dolara po glavi i pomnoženo sa 350 tisuća izbjeglica (do sada), sugerira kako je riječ o ukupnoj sumi gotovine od 840 milijuna dolara.
Na kraju se pitaju da tko to zapravo plaća?

Odgovor pokušava dati autor jednog drugog teksta koji tvrdi da se bogati Zapad odlučio okoristiti mladim, radno sposobnim i školovanim stanovništvom iz zemalja pogođenih ratom i terorizmom.

Navodi kako je u listopadu prošle godine je Europe's World objavio članak u kojem stoji "kako je došlo vrijeme za high-road scenarij kojim će se olakšati migracije, a ne ih ograničavati" te prenosi dijelove iz tog članka - "To je scenarij koji mora biti potaknut vizijom migracije kao procesom kojim se upravlja, a ne problemom kojeg treba riješiti. U globaliziranom svijetu ćemo, ako nastavimo graditi prepreke umjesto veza između naroda i pojedinaca, samo nazadovati", za Europe's World pišu ništa manje nego William Lacy Swing, generalni direktor Međunarodne organizacije za migracije (IOM), te Michael Diedring, glavni tajnik Europskog vijeća za izbjeglice i azilante (ECRE).

"Ako se humano promiče, kroz sigurnost, red i dostojanstvo, migracija ima bezbroj prednosti. Ona pruža brojne mogućnosti, povećava prihode i životni standard i omogućava ljudima da se obrazuju i slijede svoje ambicije. Europska populacija u međuvremenu stari, a u EU se predviđa masovni manjak radnika, dok će radno sposobno stanovništvo u sljedećih 50 godina pasti za 45 milijuna. U mnogim zemljama su migracije usporile ili čak preokrenule trend starenja i zaustavile neodrživi omjer između radne i neradne populacije", prije skoro godinu dana pišu William Lacy Swing i Michael Diedring.

"Nedavna studija u šest europskih gradova - Barceloni, ​​Dublinu, Hamburgu, Lilleu, Pragu i Torinu - pokazuje koliko je migracija radne snage donijela koristi lokalnim zajednicama. U Torinu, na primjer, porezni prihodi od stranaca su donijeli neto dobit od 1,5 milijardi eura. Ista studija je također pokazala kako se pomoću migranata popunjavaju praznine na tržištu rada i kako nove snage doprinose razvoju novih sektora gospodarstva", nastavljaju visoki dužnosnici međunarodne i europske organizacije koje se bave izbjeglicama i migrantima.

No po meni je stvar puno dublja od običnog iskorištavanja jeftine i školovane radne snage. Kao što znamo sirotinju se može iskorištavati i van granica Europe, te dublje razloge daje analiza pod nazivom "Zašto Soroš želi da izbeglice naseli u Evropi", ponajviše boldani dio analize -
Quote:
Nijedna kriza od pada Berlinskog zida do danas nije mogla da prođe, a da se u nju nije umešao Džordž Soroš. Ovaj politikolog mađarskog porekla, koji se obogatio trgujući na njujorškoj berzi, kako je sam rekao, da bi mogao da se bavi filantropskim radom i promoviše političke ciljeve za koje se zalaže, svoje prste umešao je i u izbegličku krizu.

EU treba da prihvati odgovornost za nedostatak zajedničke politike azila i potreban joj je sveobuhvatan plan da odgovori na krizu, piše Soroš u programskom tekstu objavljenom na sajtu „Project Syndicate“. Unija bi trebalo da prihvati najmanje milion azilanata godišnje i da obezbedi 15.000 evra po tražiocu azila u prve dve godine da bi pomogla njihovo zbrinjavanje, zdravstvenu negu i obrazovanje, kao i, što je možda najvažnije, „da prihvatanje izbeglica učini dopadljivijim državama–članicama“.

Od početka izbegličke krize, otkriveno je da je Džordž Soroš finansirao barem jednu navodno volontersku organizaciju, koja broji više od sto članova, koji dolaze do kampova gde su smeštene izbeglice i koji im daju informacije o najlakšem načinu da dođu do Evrope, kaže Slobodan Janković iz beogradskog Instituta za međunarodnu politiku i privredu.

Džordž Soroš je od početka na neki način upleten u izbegličku krizu. Kakva je njegova uloga, ne možemo da znamo do kraja, ali ono što jeste poznato, to je da je Džordž Soroš čovek koji se pojavljuje gde god je neka nevolja“, kaže Janković.

Soroš je bio umešan i u jugoslovensku krizu i oblikovanje postjugoslovenskog prostora, a sve u ključu liberalizma i prihvatanja najnovijih zapadnih vrednosti, odnosno „otvaranja društva“, objašnjava Janković.

U konkretnom slučaju koji se tiče izbegličke krize, kroz tekst Džordža Soroša vidimo da se on zalaže za temeljni preobražaj evropskog kontinenta u smislu promene kulture, nasleđa i promene sastava stanovništva. On traži da EU trajno prima milion ljudi neevropskog porekla na godišnjem nivou koji dolaze iz društveno, religijski i kulturno različitih sredina“, smatra Janković.

Janković ideje Džordža Soroša dovodi u vezu sa idejama Žaka Atalija i grofa Kudenhof Kalergija.

Atali se takođe zalaže za promenu evropskog stanovništva. Atali je svojevremeno bio ministar u Vladi Francuske i jedan je vodećih intelektualaca globalizacije društva i stvaranja nekog novog čoveka koji bi imao isključivo individualni identitet, koji bi imao nomadski karakter, koji bi bio u stalnoj trci za poslom ne bi li nekako preživeo, a kome bi se nudile lake droge za preživljavanje. On se takođe zalaže za masovno naseljavanje migranata u Evropu i promenu strukture stanovništva.
Kalergi je autor o kome je nedavno ponovo počelo da se piše. On se u svom nikada prevedenom delu napisanom na nemačkom pod nazivom ’Praktični idealizam‘, takođe zalagao za mešanje rasa kao put za stvaranje mase koja neće biti sposobna da ima zajednički interes i koja neće biti sposobna da se odupre vlastima u novoj političkoj nadstrukturi
“, kaže Janković.

Ako se Soroš uporedi sa ovim, njemu srodnim i ideološki bliskim autorima, krajnji cilj, za šta se ne mogu dati dokazi, kaže Janković, bio bi preobražaj Evropske unije u još totalitarniju strukturu sa još većom kontrolom stanovništva, prevashodno zasnovanom na haosu.

Ovako nekontrolisana migracija naravno da izaziva haos, izaziva veliko nezadovoljstvo stanovništva već pogođenog ekonomskom i finansijskom krizom i srednjoročno će sigurno uzrokovati velike sukobe. A kada imate velike sukobe u društvu, obično se pojavi vođa ili grupa ljudi koji ponude red, a taj red uvek ide na uštrb ljudskih sloboda, ali se navodno garantuje bezbednost“, zaključuje Janković.
dampyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2015., 20:49   #2
Richard Nikolaus von Coudenhove-Kalergi

Njegovi citati:

Quote:
The man of the future will be of mixed race. Today's races and classes will gradually disappear owing to the vanishing of space, time, and prejudice. The Eurasian-Negroid race of the future, similar in its appearance to the Ancient Egyptians, will replace the diversity of peoples with a diversity of individuals.
Quote:
Instead of destroying European Jewry, Europe, against its own will, refined and educated this people into a future leader-nation through this artificial selection process. No wonder that this people, that escaped Ghetto-Prison, developed into a spiritual nobility of Europe. Therefore a gracious Providence provided Europe with a new race of nobility by the Grace of Spirit. This happened at the moment when Europe’s feudal aristocracy became dilapidated, and thanks to Jewish emancipation.
Malo informacija:

Quote:
He was the first recipient of the Charlemagne Prize in 1950. The 1972–1973 academic year at the College of Europe was named in his honour.
Quote:
The Charlemagne Prize (German: Karlspreis; full name originally Internationaler Karlspreis der Stadt Aachen, International Charlemagne Prize of the City of Aachen, since 1988 Internationaler Karlspreis zu Aachen, International Charlemagne Prize of Aachen) is one of the most prestigious European prizes. It has been awarded annually since 1950 by the German city of Aachen to people who contributed to the ideals upon which it has been founded.
#WhiteGenocide
Dakoda is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2015., 23:11   #3
topic: zašto međunarodni oligarsi žele naseliti milijune migranata u Europu?

Zato jer, pored 'svega ostalog', i tako provode u djelo NWO-ideju 'unipolarnog svijeta'.

(od sada pocinje moj 'auto-banned life')
zenodor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2015., 10:44   #4
Srećom tu su hrabri ljevičari koji nas brane od puštanja tamnoputih nekršćanskih imigranata u Europu. Vidimo kako nas žestoko ljevičari diljem Europe brane od imigrantske invazije koju financiraju milijarderi iz kapitalističke Skandinavije i fašističke Njemačke, baš se trgaju da obrane čistoću vlastite rase i vjersku tradiciju, vrijednosti do kojih je ljevičarima najviše stalo.
Liberty Valance is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2015., 11:50   #5
Ovo je srodna tema o planovima ""Elite"" u vezi imigranata, s PDF-a Alternativa.

Molim vas da samo zato što je sa PDF-a Alternativa da nemate predrasuda prema toj temi i da je pročitate.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2015., 13:05   #6
Quote:
Liberty Valance kaže: Pogledaj post
Srećom tu su hrabri ljevičari koji nas brane od puštanja tamnoputih nekršćanskih imigranata u Europu. Vidimo kako nas žestoko ljevičari diljem Europe brane od imigrantske invazije koju financiraju milijarderi iz kapitalističke Skandinavije i fašističke Njemačke, baš se trgaju da obrane čistoću vlastite rase i vjersku tradiciju, vrijednosti do kojih je ljevičarima najviše stalo.
Nisi u pravu. Kao što je nekada oligarhija upotrijebljavala nacionalizam, šovinizam i rasizam za svoje interese, tako danas upotrebljava globalizam, liberalizam itd.

Baš zato sam boldao ono što smatram da je bitno u svemu tome.

Također meni osobno ne smeta useljavanje jadnih izbjeglica, nego mi smeta iseljavanje školovanih i pametnih građana Hrvatske u čije obrazovanje su uloženi milijuni, smeta mi činjenica da su baltičke zemlje pod SSSR-om imale duplo više stanovnika nego sada pod EU itd.

A i poprilično sam siguran da 90% tih milijuna izbjeglica ne bi došli da im se nisu uništile njihove zemlje i to u ime koga? Mene? Johna iz Essexa? Hansa iz Bavarske? Janeza iz Maribora? Ili u ime korporativnih/oligarhijskih interesa koji se lažno prikazuju kao geopolitički interesi Zapada tj. Europe...
dampyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2015., 13:54   #7
Quote:
piskavac kaže: Pogledaj post
Ovo je srodna tema o planovima ""Elite"" u vezi imigranata, s PDF-a Alternativa.

Molim vas da samo zato što je sa PDF-a Alternativa da nemate predrasuda prema toj temi i da je pročitate.
Previše progresivnih SJWa na toj temi.
Dakoda is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2015., 14:19   #8
Dečki, Alternativa vam je malo dolje na forumu.


Već vidim nekadašnju raspravu dva Rimljana na svom gradskom forumu:


Maximus: Jel vidiš ti onu ekipu u Panoniji, navalili imigranti na njih, ne mogu se obranit ljudi!

Dominus: Da, čuo sam proglas neki dan. Prokleti liberalni senatori i latufundijaši, to je sve njihovo maslo. Žele uništiti čistoću građana Rima. Prvo su dali državljanstvo prljavim provincijalcima, sad hoće uzeti poslove poštenim legionarima i dati ih barbarima. Fuj!

Maximus: Tako je. Trebamo čvrsto zatvoriti granice, napraviti zid po uzoru na Britanniu, vratiti cezara na vlast da pobije senatore i sve će biti u redu. Miješanja naroda i nekakve seobe su izmišljotina bogatih, to je skroz neprirodno. Još će nam neki tamo Hrvati uzeti državu...


__________________
Anti-denialist - Success: 7 down
Pizvo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2015., 15:13   #9
Quote:
Zašto međunarodni oligarsi žele naseliti milijune migranata u Europu
jel moze neki dokaz na tu sumljivu tvrdnju na kojoj stoji cijeli topic, tj. da bas medjunarodni oligarhi to zele? Nigdje nisam procitao da npr. Bill Gates to zeli.... Ajd dobro, mozda je to europski problem pa moze autor topica pronaci prvih 50 europskih milijardera prema Forbesu i onda nam stavit neke dokaze za tvrdnju, da se oni zalazu za migracije iz BI i afrike u europu.
Soros ovo, Soros ono je vec odavno otrcan argument teoreticara zavjera, kojeg normalni ljudi neskloni u postojanje ljudi-reptila bas nesto i ne dozivljavamo.....
lutnik is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2015., 16:04   #10
Quote:
dampyr kaže: Pogledaj post
.... Kao što je nekada oligarhija upotrijebljavala nacionalizam, šovinizam i rasizam za svoje interese, tako danas upotrebljava globalizam, liberalizam itd.
Baš zato sam boldao ono što smatram da je bitno u svemu tome.
Također meni osobno ne smeta useljavanje jadnih izbjeglica, nego mi smeta iseljavanje školovanih i pametnih građana Hrvatske u čije obrazovanje su uloženi milijuni, smeta mi činjenica da su baltičke zemlje pod SSSR-om imale duplo više stanovnika nego sada pod EU itd.
A i poprilično sam siguran da 90% tih milijuna izbjeglica ne bi došli da im se nisu uništile njihove zemlje i to u ime koga? Mene? Johna iz Essexa? Hansa iz Bavarske? Janeza iz Maribora? Ili u ime korporativnih/oligarhijskih interesa koji se lažno prikazuju kao geopolitički interesi Zapada tj. Europe...
... ukratko, svo takvo zlo dolazi od "onih" koji se uvijek drže ovakove svoje "mudrosti":

'Tvoje/vase je naše, a naše je samo - nase'

Uglavnom to postižu idejama/ideologijama ... tko su to "oni" (naročito od Francuske revolucije, Oktobarske revolucije, pa do danas) ? ... razmislite ...

S druge strane, imamo WASP-ovce, tj. njihov 'Klub od pet ociju' koji je, od prije spomenutih, preko novca i sigurnosne ovisnosti (vec od 1948.) napravio 'robove iznad svih (pre)ostalih robova'.
Da gospodo (robovi), - "to" vam se sad zove - NWO.

Dokaz: npr u Iranu, prilikom prosvjeda, ne pale zastavu samo jedne zemlje već istovremeno tri (3) različite zastave - USA, UK i Izraela.

Eto, puko bi da nisam ovo napisao.
zenodor is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2015., 16:08   #11
Evo ja ću pokrenuti malo "opasnije" pitanje jel smatrate da su etnički Šveđani,Francuzi,Njemci na jednakom stupnju inteligencije kao ljudi na Bliskom Istoku i Africi iz zemalja iz kojih im dolaze imigranti??

Pogledajte samo Južnu Ameriku sve zemlje osim Argentine,Urugvaja i Čilea koji imaju većinsko bjelačko stanovništvo , koliki je postotak nasilja , ubojstava , krađa , a to stanovništvo najvećim djelom čine mješavine bijelaca i azijata(domorodaca), zatim mulati , pa dobar dio koji se svrstava pod bijelce su neka mješavina svega i svačega.

Kada je čovjek James Watson koji je otkrio DNA i dobio za to Nobelovu nagradu rekao u svojoj 79 godini da postoje razlike u inteligenciji među rasama doslovno su ga uništili , morao je prodati svoju nagradu da bi nastavio živiti jer su ga izbacili gdje god su mogli.
Međutim najvažnije pitanje nitko nije rekao da on nije u pravu , niti se je tko suprotstavio njegovom istraživanju već najveći problem je bio u tome što se suprotstavio današnjoj agendi političke koreknosti kojom rade šta god hoće.

Drugim riječima našli su vrlo jednostavan način da provode plan ako si uz nas onda je sve ok , međutim ako propitkuješ ili govoriš protiv dobiješ etiketu rasiste,nacista,ksenofoba i doslovno te pokopaju u medijima i izbace sa svih važnijih položaja da nekome drugome nebi palo na pamet učiniti slično.

Sve se temelji na nekoj lažnoj humanosti , ljudskim pravima koja su vrlo lisemjerna i idu u samo jednom smjeru , stalno se govori kako smo svi ljudi , budite ljudi i ostale bla bla bla stvari.Jednostavno samo klimni glavom u pogrešnom smjeru i već te se obilježava kao nacistu , po toj logici smo danas došli na to da se spominjala i brojka od 20 miliona ljudi koji će doći u EU nepoznata porijekla , obrazovanja i namjera , a da nitko ne može ništa i ne samo to već ako kažeš nešto protiv još si osuđen od te iste politike...

Ja se slažem svi smo mi ljudi i svatko od nas ima jednaka prava , međutim među ljudima postoje razlike , te iste razlike postoje i među rasama tako i među narodima koji pripadaju toj istoj rasi na određenom geografskom prostoru.Europa će uvođenjem velikog broja imigranta postat kao SAD zemlja koja se lagano manipulira rasnim problemima , samo će imati dodatnu komponentu vjerskih problema , socijalno će nastati sve veće razlike što će opet povećati stope kriminala na još veću razinu s obzirom na postojeću.

Azijati svoju kulturu ne daju iako izumiru/stare čak brže nego bijelci smatraju kako je kultura nešto što se treba očuvati dok mi stalno gledamo gdje ćemo dati drugima da nas više gaze i kako slučajno se nebi nekome zamjerili ili nekog uvrijedili ,a onda ćemo jednog dana pogledati Europu i vidjeti da smo je uništili za svoje potomke i da to nije ono što su nam djedovi ostavili.
arizin is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2015., 16:23   #12
Quote:
arizin kaže: Pogledaj post
Evo ja ću pokrenuti malo "opasnije" pitanje jel smatrate da su etnički Šveđani,Francuzi,Njemci na jednakom stupnju inteligencije kao ljudi na Bliskom Istoku i Africi iz zemalja iz kojih im dolaze imigranti??

Pogledajte samo Južnu Ameriku sve zemlje osim Argentine,Urugvaja i Čilea koji imaju većinsko bjelačko stanovništvo , koliki je postotak nasilja , ubojstava , krađa , a to stanovništvo najvećim djelom čine mješavine bijelaca i azijata(domorodaca), zatim mulati , pa dobar dio koji se svrstava pod bijelce su neka mješavina svega i svačega.

Kada je čovjek James Watson koji je otkrio DNA i dobio za to Nobelovu nagradu rekao u svojoj 79 godini da postoje razlike u inteligenciji među rasama doslovno su ga uništili , morao je prodati svoju nagradu da bi nastavio živiti jer su ga izbacili gdje god su mogli.
Međutim najvažnije pitanje nitko nije rekao da on nije u pravu , niti se je tko suprotstavio njegovom istraživanju već najveći problem je bio u tome što se suprotstavio današnjoj agendi političke koreknosti kojom rade šta god hoće.

Drugim riječima našli su vrlo jednostavan način da provode plan ako si uz nas onda je sve ok , međutim ako propitkuješ ili govoriš protiv dobiješ etiketu rasiste,nacista,ksenofoba i doslovno te pokopaju u medijima i izbace sa svih važnijih položaja da nekome drugome nebi palo na pamet učiniti slično.

Sve se temelji na nekoj lažnoj humanosti , ljudskim pravima koja su vrlo lisemjerna i idu u samo jednom smjeru , stalno se govori kako smo svi ljudi , budite ljudi i ostale bla bla bla stvari.Jednostavno samo klimni glavom u pogrešnom smjeru i već te se obilježava kao nacistu , po toj logici smo danas došli na to da se spominjala i brojka od 20 miliona ljudi koji će doći u EU nepoznata porijekla , obrazovanja i namjera , a da nitko ne može ništa i ne samo to već ako kažeš nešto protiv još si osuđen od te iste politike...

Ja se slažem svi smo mi ljudi i svatko od nas ima jednaka prava , međutim među ljudima postoje razlike , te iste razlike postoje i među rasama tako i među narodima koji pripadaju toj istoj rasi na određenom geografskom prostoru.Europa će uvođenjem velikog broja imigranta postat kao SAD zemlja koja se lagano manipulira rasnim problemima , samo će imati dodatnu komponentu vjerskih problema , socijalno će nastati sve veće razlike što će opet povećati stope kriminala na još veću razinu s obzirom na postojeću.

Azijati svoju kulturu ne daju iako izumiru/stare čak brže nego bijelci smatraju kako je kultura nešto što se treba očuvati dok mi stalno gledamo gdje ćemo dati drugima da nas više gaze i kako slučajno se nebi nekome zamjerili ili nekog uvrijedili ,a onda ćemo jednog dana pogledati Europu i vidjeti da smo je uništili za svoje potomke i da to nije ono što su nam djedovi ostavili.
Ništa opasno, ljudi su drukčiji. Prosječni IQ u sub-Saharskoj Africi je 70, šta znači da je prosječni Afrikanac mentalno hendikepiran šta se lako vidi po uređenosti njihovih zemalja. To nije rasizam, to su samo činjenice.
Dakoda is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2015., 19:11   #13
Ja mislim da međunarodni oligarsi nas sve tretiraju kao bušotinu dragocjenih tekućina. To se može naći svuda na internetu!

https://www.youtube.com/watch?v=J67wKhddWu4

Dakle, naša je ultimativna obaveza, kao izvora dragocjenih tekućina, omogućiti našim bušačima da nas buše što je moguće duže!

To je savršeno logično, inače ne bismo mogli više biti izvor dragocjenih tekućina, zar ne? Što bi onda bio naš smisao postojanja? Izvor dragocjenih bioplinova?

Zadnje uređivanje ruka-slave : 08.10.2015. at 19:22.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2015., 19:11   #14
Quote:
Dakoda kaže: Pogledaj post
Ništa opasno, ljudi su drukčiji. Prosječni IQ u sub-Saharskoj Africi je 70, šta znači da je prosječni Afrikanac mentalno hendikepiran šta se lako vidi po uređenosti njihovih zemalja. To nije rasizam, to su samo činjenice.
Šteta što to nije znao ruski car Petar Veliki, sigurno ne bi dopustio da mu sluga Ibrahim Petrovič Hanibal (porijeklom iz Etiopije) postane pitomac, kasnije vojni inženjer i general, jedan od pradjedova (s majčine strane) Aleksandru Sergejeviču Puškinu.
To nije politička korektnost, samo činjenica.

Tema je dobro započeta, nema potrebe da se sve skrene u raspravu o genetskim razlikama u inteligenciji, itd., nasuprot, razlike u kulturnom naslijeđu imaju veliku ulogu.
Politički i ekonomski interesi moćnih interesnih grupa sasvim su dovoljni za objašnjenje ovih migracija.
Pitanje je kako im se suprotstaviti.

Inače, na sličnoj temi na Alternativi ima sasvim dobrih tekstova.
cestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2015., 19:29   #15
Quote:
cestar kaže: Pogledaj post
Šteta što to nije znao ruski car Petar Veliki, sigurno ne bi dopustio da mu sluga Ibrahim Petrovič Hanibal (porijeklom iz Etiopije) postane pitomac, kasnije vojni inženjer i general, jedan od pradjedova (s majčine strane) Aleksandru Sergejeviču Puškinu.
To nije politička korektnost, samo činjenica.

Tema je dobro započeta, nema potrebe da se sve skrene u raspravu o genetskim razlikama u inteligenciji, itd., nasuprot, razlike u kulturnom naslijeđu imaju veliku ulogu.
Politički i ekonomski interesi moćnih interesnih grupa sasvim su dovoljni za objašnjenje ovih migracija.
Pitanje je kako im se suprotstaviti.

Inače, na sličnoj temi na Alternativi ima sasvim dobrih tekstova.
Uvijek ima iznimaka, to nitko negira, no činjenica i dalje stoji da Afrikanci imaju puno niži IQ od Europljana i Azijata. Naravno tu čovjek može reč da je to tako jer su afričke zemlje siromašne i nemaju pristup obrazovanju kao ljudi Europe i Azije, no to ne objašnjava činjenicu da kad im je dana ista razina obrazovanja da oni i dalje podosta zaostaju za drugima. U SADu, Afro-Amerikanci u prosjeku imaju IQ 85 i uvelike zaostaju za Europljanima, a pogotovo za Azijatima.

Jednostavno je činjenica da su ljudske rase međusobno drukčije, ne znam zašto je to takav taboo.
Dakoda is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2015., 19:32   #16
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
To je savršeno logično, inače ne bismo mogli više biti izvor dragocjenih tekućina, zar ne? Što bi onda bio naš smisao postojanja? Izvor dragocjenih bioplinova?
Pošto mnogo prdim
lako im dam bioplin.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2015., 20:15   #17
Quote:
Dakoda kaže: Pogledaj post
Uvijek ima iznimaka, to nitko negira, no činjenica i dalje stoji da Afrikanci imaju puno niži IQ od Europljana i Azijata. Naravno tu čovjek može reč da je to tako jer su afričke zemlje siromašne i nemaju pristup obrazovanju kao ljudi Europe i Azije, no to ne objašnjava činjenicu da kad im je dana ista razina obrazovanja da oni i dalje podosta zaostaju za drugima. U SADu, Afro-Amerikanci u prosjeku imaju IQ 85 i uvelike zaostaju za Europljanima, a pogotovo za Azijatima.

Jednostavno je činjenica da su ljudske rase međusobno drukčije, ne znam zašto je to takav taboo.
Za Puškinovog pretka uvijek mi se može reći, našao si iznimku... dobro.

Ali, testovi inteligencije su sami po sebi upitna stvar. Po nekim sadašnjim istraživanjima postoji bar 9 tipova inteligencije. Da li testovi mjere sve te tipove podjednako?
Što je zapravo inteligencija ? Npr., sposobnost snalaženja u nepredviđenim okolnostima... Kako to mjeriti ?
Da li visok IQ garantira "uspjeh" u životu, a nizak "neuspjeh", što god to značilo ?
Kako kulturno naslijeđe utječe na prihvaćanje obrazovnog sadržaja ?
Što je sa emotivnom inteligencijom, itd....
Postoji li gen (ili skupina gena) koja utječe na inteligenciju ? Na koji način djeluju ?

Ljudske "rase" (ili skupine koje razlikuješ po nekom kriteriju) se razlikuju, meni to nije nikakav taboo, kako kažeš. Za neke je već to dovoljan razlog da ti imputiraju rasizam.
Druga stvar je da li smatraš da postoji jedinstveni kriterij po kojem je neka skupina superiorna drugoj, po meni ne postoji.

Otišli smo off po meni, netko je na Alternativi pametno primjetio ovo... slobodno citiram...
Političke elite vole manipulirati sa ideologijom u svrhu ostvarivanja svojih ciljeva... nekada su to bili nacionalizam, fašizam, religiozni fanatizam... danas su u modi liberalizam (kako ga oni shvaćaju), tj. politička korektnost iliti novogovor... orvelovština na kvadrat.
cestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2015., 20:58   #18
Quote:
cestar kaže: Pogledaj post
Za Puškinovog pretka uvijek mi se može reći, našao si iznimku... dobro.

Ali, testovi inteligencije su sami po sebi upitna stvar. Po nekim sadašnjim istraživanjima postoji bar 9 tipova inteligencije. Da li testovi mjere sve te tipove podjednako?
Što je zapravo inteligencija ? Npr., sposobnost snalaženja u nepredviđenim okolnostima... Kako to mjeriti ?
Da li visok IQ garantira "uspjeh" u životu, a nizak "neuspjeh", što god to značilo ?
Kako kulturno naslijeđe utječe na prihvaćanje obrazovnog sadržaja ?
Što je sa emotivnom inteligencijom, itd....
Postoji li gen (ili skupina gena) koja utječe na inteligenciju ? Na koji način djeluju ?

Ljudske "rase" (ili skupine koje razlikuješ po nekom kriteriju) se razlikuju, meni to nije nikakav taboo, kako kažeš. Za neke je već to dovoljan razlog da ti imputiraju rasizam.
Druga stvar je da li smatraš da postoji jedinstveni kriterij po kojem je neka skupina superiorna drugoj, po meni ne postoji.

Otišli smo off po meni, netko je na Alternativi pametno primjetio ovo... slobodno citiram...
Političke elite vole manipulirati sa ideologijom u svrhu ostvarivanja svojih ciljeva... nekada su to bili nacionalizam, fašizam, religiozni fanatizam... danas su u modi liberalizam (kako ga oni shvaćaju), tj. politička korektnost iliti novogovor... orvelovština na kvadrat.
IQ je najrelevantniji i najkorišteniji sustav mjerenja inteligencije.

Svakako smatram da zbog različitosti između rasa neke su u određenim pogledima bolje od drugih. Crnci s razlogom predstavljaju 78% NBAa iako su samo 13% u SADu. To nije zbog njihove kulture, nego zbog toga što im sportovi u kojima je potrebna eksplozivna energija leže, pošto imaju razvijenije brze mišiće od drugih. Isto vidimo i u trčačkim sportovima, pretižito u šprintanju.

Dakle crnci su superiorniji u tom pogledu.
Dakoda is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2015., 21:17   #19
Quote:
Dakoda kaže: Pogledaj post
IQ je najrelevantniji i najkorišteniji sustav mjerenja inteligencije.

Svakako smatram da zbog različitosti između rasa neke su u određenim pogledima bolje od drugih. Crnci s razlogom predstavljaju 78% NBAa iako su samo 13% u SADu. To nije zbog njihove kulture, nego zbog toga što im sportovi u kojima je potrebna eksplozivna energija leže, pošto imaju razvijenije brze mišiće od drugih. Isto vidimo i u trčačkim sportovima, pretižito u šprintanju.

Dakle crnci su superiorniji u tom pogledu.
Ovaj primjer sa NBA koji si dao je dobar... istina, s tim da to vrijedi za crnce sa zapadnih obala Afrike (odatle su i dopremani kao robovi). Oni sa istočne obale imaju građu mišića sličniju bijelcima, dugoprugaši su.

Nego, da ne zatrolamo temu, kakva je zapravo uloga Richard von Coudenhove-Kalergia, pokretača Paneuropske unije u oblikovanju početaka Europske Unije, tj. tadašnje EEZ... na koga si dao link ?
cestar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2015., 00:30   #20
j. attali i lake droge ?

odakle je citirana ta besmislica ?
__________________
allahu akbar, al putinu rahbar
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:19.