Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.12.2020., 21:18   #1
Nije raj a nije ni pakao

Zanima me tko može objasniti fantome, duše koje su zapele u ovom svijetu pa prave probleme. Znači jedna od teorija o tim '' kućnim duhovima je ta da su to napaćene duše koje su zapele u ovom svijetu nakon smrti. Kako je moguće da su zapeli i ostali na zemlji a nisu završili u raju paklu ili čistilištu? Po čemu su ti odredjeni posebni? Dali je možda to zapinjanje čistilište? Ne znam, zato tražim odgovore.

A na kraju krajeva zašto i prave probleme, zašto prave cirkuse po kućama i zašto plaše ljude? Koja im je fora tu? A ako su već tako moćni zašto ne napišu nešto na papir? Kako imaju snage za lupanje i hodanje a nemaju za pisanje? Izuzet sada ouija board-a i tih stvari. A bome i za ouija board ne znam kako to funkcionira jer što će im slova da duh pomiče? Ako moze pomicati pokazivac moze nesto i napisati. Ili? Jel zato što treba medij? A kako mu ne treba onda medij kad lupa po kući i slično?

Ja sam vidjela fantoma, ali imao je ljudski oblik, nije bio nevidljiv, postao je nevidljiv tek kada je prošao kroz zid...Dali to znači da svi duhovi imaju ljudski oblik samo mi to ne uhvatimo nikad?
__________________
"As you know, madness is like gravity...all it takes is a little push."
Machinist1998 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2020., 21:52   #2
Quote:
Machinist1998 kaže: Pogledaj post
Zanima me tko može objasniti fantome, duše koje su zapele u ovom svijetu
Vecina psihijatara i psihologa koji su pazili na satu.
__________________
SMISAO ZIVOTA !!!
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2020., 21:57   #3
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Vecina psihijatara i psihologa koji su pazili na satu.
Zašto ne vjernici komentiraju ovdje? Ne kuzim čari u tome da nekoga ideš provocirati samo zato što si ti drugačijeg uvjerenja. Evo doktor psihijatar koji je pazio na satu.https://www.youtube.com/watch?v=pFsYdi22s7M
__________________
"As you know, madness is like gravity...all it takes is a little push."
Machinist1998 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2020., 08:00   #4
Ne postoji čistilište, to su gluposti. Po toj logici nema niti pakla jer sve se ide čistititi, e kurca malo! PRavim sranja za zemaljska života pa ču se čistiti....hahahah
I raj i pakao imaju nekoliko nivoa, nisu svi jednaki niti u dobru i u zlu, kao što nije bilo niti dva ista ljudska otiska u cijeloj povijesti ljudstva.
Nema "zarobljenih duša" također. TO vas sve demoni zajebavaju i navlače na tanak led!
__________________
Sile tame! Stojim vam za vratom..
BudSpencerski is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2020., 10:04   #5
Quote:
BudSpencerski kaže: Pogledaj post
Ne postoji čistilište, to su gluposti. Po toj logici nema niti pakla jer sve se ide čistititi, e kurca malo! PRavim sranja za zemaljska života pa ču se čistiti....hahahah
I raj i pakao imaju nekoliko nivoa, nisu svi jednaki niti u dobru i u zlu, kao što nije bilo niti dva ista ljudska otiska u cijeloj povijesti ljudstva.
Nema "zarobljenih duša" također. TO vas sve demoni zajebavaju i navlače na tanak led!
Tko ide u pakao? Ide li u pakao onaj tko mislima naudi drugoj osobi? Zapravo ja ne znam jesam li naudio toj osobi, ali sam je zamislio u losem smislu i desilo se. Hoce li takva osoba odgovarati na Sudnjem danu? Ustvari ja sam dobio predznak 7 dana ranije da ce netko sigurno umrijeti, i kad je doslo vrijeme, 1 dan prije smrti zamislio sam neku osobu i pozelio da ona umre i umrla je slijedeceg jutra. E sad meni nije jasno, ja sam 7 dana ranije prije nego je osoba umrla u mojoj visekatnici dobio znak da ce netko umrijeti, znaci ja sam to vec znao i to je bilo zapisano/predodredjeno negdje, tako da kad sam ja zamisljao kasnije 7 dana da ta osoba umre, ja je nisam mogao ubiti svojim mislima, zar ne, jer je to vec bilo predodredjeno?
auto182 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2020., 14:04   #6
u raju je tempratura visa nego u paklu. ocito da ni u raju nije bas dobro...
__________________
1.) Sunce je kristal---lun
2.) "Ako uopće ne unesemo C vitamin, tijelo će ga također dobiti, ukoliko ima na raspolaganju dovoljan broj atoma ugljika, vodika i kisika (prema formuli)"---Ibrahim
3.) jebes forum bez harama
zecopas is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2020., 00:24   #7
Quote:
Machinist1998 kaže: Pogledaj post
Zanima me tko može objasniti fantome, duše koje su zapele u ovom svijetu pa prave probleme. Znači jedna od teorija o tim '' kućnim duhovima je ta da su to napaćene duše koje su zapele u ovom svijetu nakon smrti. Kako je moguće da su zapeli i ostali na zemlji a nisu završili u raju paklu ili čistilištu? Po čemu su ti odredjeni posebni? Dali je možda to zapinjanje čistilište? Ne znam, zato tražim odgovore.

A na kraju krajeva zašto i prave probleme, zašto prave cirkuse po kućama i zašto plaše ljude? Koja im je fora tu? A ako su već tako moćni zašto ne napišu nešto na papir? Kako imaju snage za lupanje i hodanje a nemaju za pisanje? Izuzet sada ouija board-a i tih stvari. A bome i za ouija board ne znam kako to funkcionira jer što će im slova da duh pomiče? Ako moze pomicati pokazivac moze nesto i napisati. Ili? Jel zato što treba medij? A kako mu ne treba onda medij kad lupa po kući i slično?

Ja sam vidjela fantoma, ali imao je ljudski oblik, nije bio nevidljiv, postao je nevidljiv tek kada je prošao kroz zid...Dali to znači da svi duhovi imaju ljudski oblik samo mi to ne uhvatimo nikad?
Vidjela si ga? Gdje? U operi?
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2020., 02:07   #8
Quote:
Machinist1998 kaže: Pogledaj post
Zanima me tko može objasniti fantome, duše koje su zapele u ovom svijetu pa prave probleme
Ja!!

Quote:
Znači jedna od teorija o tim ''kućnim duhovima je ta da su to napaćene duše koje su zapele u ovom svijetu nakon smrti. Kako je moguće da su zapeli i ostali na zemlji a nisu završili u raju paklu ili čistilištu?
"Kućni duhovi" - misliš na one koji se zadržavaju non stop u jednoj kući? Takvih više nema
Ako želiš, mogu ti objasniti zašto.
Raj pakao i čistilište su očito kršćanska izmišljotina (kao i sve ostalo iz kršćanske kvazimitologije).

Quote:
Po čemu su ti odredjeni posebni?
Nisu posebni, zašto bi bili....

Quote:
Dali je možda to zapinjanje čistilište? Ne znam, zato tražim odgovore.
Nema "čistilišta".

Quote:
A na kraju krajeva zašto i prave probleme, zašto prave cirkuse po kućama i zašto plaše ljude? Koja im je fora tu?
Tko kaže da (baš oni) prave cirkuse po kućama?

Quote:
A ako su već tako moćni zašto ne napišu nešto na papir? Kako imaju snage za lupanje i hodanje a nemaju za pisanje? Izuzet sada ouija board-a i tih stvari. A bome i za ouija board ne znam kako to funkcionira jer što će im slova da duh pomiče? Ako moze pomicati pokazivac moze nesto i napisati. Ili? Jel zato što treba medij? A kako mu ne treba onda medij kad lupa po kući i slično?

Pa, lakše je svom snagom na nešto se naslonit i to bacit, nego pisati na određenom jeziku, oblikovati slova i tome sl? Ne čini ti se? Osim toga, tko zna imaju li duhovi osjećaj u prstima, imaju li uopće prste kao takve, i prostor pamćenja iz kojega mogu oblikovati smislene rečenice.

Quote:
Ja sam vidjela fantoma, ali imao je ljudski oblik, nije bio nevidljiv, postao je nevidljiv tek kada je prošao kroz zid...Dali to znači da svi duhovi imaju ljudski oblik samo mi to ne uhvatimo nikad?
Možda si vidjela snažnu projekciju nečega u sebi.
Pročitaj Dion Fortune! Ona opisuje kako ju je jednom u sobi napao vuk - a on se stvorio iz njene vlastite unutrašnjosti ...


Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Vidjela si ga? Gdje? U operi?
__________________
"Vrijednost ideje se može odrediti kvalitetom onih koji je zastupaju" (A. Hemon)
Nea-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2020., 04:48   #9
Quote:
Nea-- kaže: Pogledaj post
Ja!!


"Kućni duhovi" - misliš na one koji se zadržavaju non stop u jednoj kući? Takvih više nema
Ako želiš, mogu ti objasniti zašto.
Raj pakao i čistilište su očito kršćanska izmišljotina (kao i sve ostalo iz kršćanske kvazimitologije).


Nisu posebni, zašto bi bili....


Nema "čistilišta".


Tko kaže da (baš oni) prave cirkuse po kućama?



Pa, lakše je svom snagom na nešto se naslonit i to bacit, nego pisati na određenom jeziku, oblikovati slova i tome sl? Ne čini ti se? Osim toga, tko zna imaju li duhovi osjećaj u prstima, imaju li uopće prste kao takve, i prostor pamćenja iz kojega mogu oblikovati smislene rečenice.


Možda si vidjela snažnu projekciju nečega u sebi.
Pročitaj Dion Fortune! Ona opisuje kako ju je jednom u sobi napao vuk - a on se stvorio iz njene vlastite unutrašnjosti ...



Sto reci kad grom ubije dijete? Je li to kazna Bozija? I moze li se smatrati to kaznom kad Bog ubije munjom nekog nevinog? Smatram da je to uradila visa sila, jer jedan dan prije toga osjecao sam ljutnju u zraku, da cak nisam smio izaci na balkon, znao sam ubit ce nekog. I slijedeceg dana imam sto procitati u vijestima - grom usmrtio 11 godisnju djevojcicu. Pitam se je li to Bog uradio, posto tko bi drugi imao ovlasti i mogucnosti da ubija munjama osim Svevisnjeg. E pitanje, ako je Svevisnji zasto ubija djecu, onog tko nije nista lose uradio?
auto182 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2020., 06:14   #10
Quote:
auto182 kaže: Pogledaj post
Sto reci kad grom ubije dijete? Je li to kazna Bozija? I moze li se smatrati to kaznom kad Bog ubije munjom nekog nevinog? Smatram da je to uradila visa sila, jer jedan dan prije toga osjecao sam ljutnju u zraku, da cak nisam smio izaci na balkon, znao sam ubit ce nekog. I slijedeceg dana imam sto procitati u vijestima - grom usmrtio 11 godisnju djevojcicu. Pitam se je li to Bog uradio, posto tko bi drugi imao ovlasti i mogucnosti da ubija munjama osim Svevisnjeg. E pitanje, ako je Svevisnji zasto ubija djecu, onog tko nije nista lose uradio?


Sorry, ne mogu dokučiti jel zaebajes ili misliš ozbiljno ....
Sve je moguće
__________________
"Vrijednost ideje se može odrediti kvalitetom onih koji je zastupaju" (A. Hemon)
Nea-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2020., 06:33   #11
Quote:
Nea-- kaže: Pogledaj post


Sorry, ne mogu dokučiti jel zaebajes ili misliš ozbiljno ....
Sve je moguće
Da si na mojem mjestu tada bila u to vrijeme grmljavine, zakljucila bi da je stvarno, i da se stvarno to desilo. E sad, obratio sam ti se jer si dala par zanimljivih uvida o duhovima i nadao sam se da ces dati razumljiv odgovor jer se bavis time, ali nisi, da nije mozda to jer sam Boga spomenuo kao svemocnog i vladarom zivota i smrti? Sto se tice toga da je sve moguce, u Bibliji o tome pise, sto je sve moguce i kako.
auto182 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2020., 14:04   #12
Quote:
Nea-- kaže: Pogledaj post
Ja!!


"Kućni duhovi" - misliš na one koji se zadržavaju non stop u jednoj kući? Takvih više nema
Ako želiš, mogu ti objasniti zašto.
Ja želim.

Quote:
Nea-- kaže: Pogledaj post
Pročitaj Dion Fortune! Ona opisuje kako ju je jednom u sobi napao vuk - a on se stvorio iz njene vlastite unutrašnjosti ...
Da, 'Psihička samoobrana' je (o)kultni klasik.
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2020., 17:33   #13
Quote:
auto182 kaže: Pogledaj post
Da si na mojem mjestu tada bila u to vrijeme grmljavine, zakljucila bi da je stvarno, i da se stvarno to desilo. E sad, obratio sam ti se jer si dala par zanimljivih uvida o duhovima i nadao sam se da ces dati razumljiv odgovor jer se bavis time, ali nisi, da nije mozda to jer sam Boga spomenuo kao svemocnog i vladarom zivota i smrti? Sto se tice toga da je sve moguce, u Bibliji o tome pise, sto je sve moguce i kako.
Okej - znači, pitanje je ozbiljno.

Evo ti onda u vezi tvog pitanja jedan alternativni tekst - izvadak iz materijala koje je dao SETH (Jane Roberts):

Quote:
VEZE IZMEĐU EMOCIONALNOG STANJA I VREMENSKIH PRILIKA

Ljudi koji žive na ovom svijetu rađaju se sa svojim problemima i izazovima, i to sve ima veze sa naširoko rasprostranjenim uvjerenjima koja su proizvedena i koja dominiraju. Uvjerenja su, naravno, okviri u kojima se testiraju različite vrste iskustava. To se također odnosi na religije, kao na političku i društvenu situaciju. Postoji uvijek uzimanje-davanje između pojedinca i cjelokupnog sistema uvjerenja u kojima je izabrao svoje okruženje.
U bilo kom datom momentu postojat će različite klime uvjerenja koje prožimaju svijet. Neka će biti sakupljena u određenim oblastima, a druga će brisati preko kontinenta kao velike periodične oluje.
Ideje su isto tako prirodne kao vrijeme.
One slijede obrasce, i poštuju određene zakone kao što to čine strogi fizički fenomeni. Nažalost, nitko ne ispituje prirodu mentalne realnosti s te točke gledišta. Biti ćete rođeni usred određene grupe uvjerenja, koja mogu varirati u ovisnosti od zemlje gdje ste rođeni.
Iskustvo jedne zemlje je akumuliran rezultat izbora svakog pojedinca u njoj, pa tako kada birate svoje osobne okolnosti utječete i na druge ljude u svojoj zemlji i svijetu.

Između pojedinca i društva postoji stalno uzimanje-davanje. Unutrašnji događaji se mogu pojaviti u fizičkoj realnosti u sasvim drugačijem obliku od originala. Ne samo da stvarate strukturu svoje civilizacije i društvenih institucija kroz prijenos uvjerenja, misli i osjećaja, vi također u ovoj prirodnoj razmjeni pomažete na prilično intimnom nivou u « psihičkoj proizvodnji » fizičke okoline, sa svim njenim raznolikostima, ali ipak stabilnoj u svojim sezonama.

Svatko od vas utječe u stvaranju grmljavine, svakog novog proljeća, svake poplave, zemljotresa i proljetne kiše. Biološki doseg i kapacitet vaše fizički usmjerene svijesti je u direktnoj vezi sa dužinom dana i noći, i naravno sa godišnjim dobima.
Vaše se tijelo mora osloboditi viška kemikalija kao što se zemlja mora mora osloboditi viška vode. Postoji nešto što se zove «duh» kemikalija – vrste normalnih kemikalija koje do sada niste uspjeli opaziti, gdje se određeni pragovi dostižu kada se one mijenjaju u čisto elektromagnetska svojstva, a energija koja se oslobađa direktno utječe na fizičku atmosferu.

Vrijeme vjerno odražava osjećaje jedinki na bilo kojoj lokalnoj teritoriji.
Opće vremenske prilike slijede dublje unutrašnje ritmove emocija.

U vašim uvjetima svijest je vezana za materiju i bilo koje njeno iskustvo se fizički materijalizira preko te veze.
Postoji uska povezanost između grmljavine i psiholoških oluja, npr, kao i između elektromagnetskih osobina osjećanja i misli, moždane sposobnosti da postupa s njima, i njegove potrebe da se otrese svojih viškova.
Kada dođe do sijevanja na zemlji, zemlja se mijenja.
Promjene se također događaju preko utjecaja koje vaše misli ostvaruju na atmosferu. Ogromni opći potisak sa kojim ste rođeni stvara osnovu za sveobuhvatnu pouzdanost fizičke zemlje.

Što je čovjek "civiliziraniji" to ga više društvene strukture i praksa odvajaju od istinskog odnosa s prirodom – i sve će više prirodnih katastrofa biti, jer ispod njegovih čula se nalazi ogromna potreba da se identificira s prirodom ; on sam će prizivati zemljotrese, tornada, poplave, da bi još jednom osjetio ne njihovu energiju već svoju.
Veličanstveni susret s punom energijom elemenata kao ništa drugo suočava čovjeka s nevjerojatnom snagom iz koje sam izvire.
Prirodna katastrofa ili pobuna su obje kolektori energije, snažni i pozitivni na svoj način usprkos njihovim očiglednim obimima značenja. Podstrekači pobuna često traže izražavanje energije za koju ni ne vjeruju da je sami posjeduju.
Na simboličnom nivou, poplava predstavlja ispiranje starih moći i energija nesvjesnih sila i rađanje nove.

Čovjek koji vjeruje da ono što radi nema vrijednosti traga za situacijom u kojoj može iskazati svoju moć, često ne vodeći računa da li će to imati pozitivne ili negativne efekte.
Ne možete reagirati pozitivno ako vam se ne dopušta da reagirate uopće.

Iako vam se ne mora činiti, sve su ovo kreativni procesi, kao i procesi korekcije. Intuitivno osjećate vezu između svog ličnog raspoloženja i vremena …
Kada putujete iz jednog dijela zemlje u drugi, to je zato što ste se vi promijenili pa ste privučeni drugim ljudima istih uvjerenja i potreba, znači da vas je privukla potpuno drugačija prirodna situacija.

__________________
"Vrijednost ideje se može odrediti kvalitetom onih koji je zastupaju" (A. Hemon)
Nea-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2020., 17:49   #14
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Ja želim.
Pa, koji bi se duh vratio u neki socijalistički stančić ili čak bezličnu vilu u Hollywoodu ili palaču u arapskom svijetu (ovo posljednje možda, hajd'... ) ?!

Logično je da se duh vraća na neko mjesto uz koje je emotivno previše vezan, s kojim je poistovjećen do te mjere da se ni u (fizičkoj) smrti ne može od njega odvojiti (bez obzira iz kojeg konkretnog razloga) .... a ja ne znam da kod današnjih ljudi postoji tolika razina vezanosti uz neko mjesto, tu je potrebna golema ukorijenjenost?... a davno su prošla ta vremena kada su korijeni kao takvi u jako velikoj mjeri određivali identitet osobe (preci, tradicija, pripadnost klasi, pripadnost mjestu) ? ....
Mi smo danas, sva sreća (barem zbog ove stvari) ono što je jedan moj prijatelj reko "tikve bez korijena"

(Inače, kod Monroa ćeš naći o diskarniranim duhovima, ljudima koji umru i kada se probude s one strane ne znaju gdje su ni što ih je snašlo - slično kao što je i nama ovde kada "nešto u nama umre" .... - u njegovom Institutu su induciranim astralnim putovanjima pronalazili u tom međuprostoru tako zaglavljene ljude i usmjeravali ih na put dalje, što god to značilo .... ima čak jedan snimak na jutjubu o jednom Patricku kojemu je čak ja mislim jedan moj poznanik pokazao izlaz iz začarane petlje u kojoj se našao nakon gubitka fizičkog tijela! )
__________________
"Vrijednost ideje se može odrediti kvalitetom onih koji je zastupaju" (A. Hemon)
Nea-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2020., 18:47   #15
Quote:
Nea-- kaže: Pogledaj post
Okej - znači, pitanje je ozbiljno.

Evo ti onda u vezi tvog pitanja jedan alternativni tekst - izvadak iz materijala koje je dao SETH (Jane Roberts):




Hvala.
auto182 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2020., 19:22   #16
Quote:
Nea-- kaže: Pogledaj post
Pa, koji bi se duh vratio u neki socijalistički stančić
Ti kao da nikad nisi čula za socijalistički duh.
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2020., 20:32   #17
Ih!
Da čula!
Ja ga svako malo inkarniram
__________________
"Vrijednost ideje se može odrediti kvalitetom onih koji je zastupaju" (A. Hemon)
Nea-- is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.12.2020., 22:13   #18
Ja vjerujem da su i raj i pakao tu, mi samo biramo u sto pripadamo od toga. Nakon smrti nema ni raja ni pakla a niti nas... gotovo baj baj, energija je unistena i pretvara se u neku drugu, ide dalje ali ne i mi.
Sto, naravno, ne znaci da mozemo bit kakvi hocemo. Isto nam se pise da, ali ljepse je za svemir, koji nam je dao tu energiju zivot, vratit je ljepsom, otvorenijom, svijesnijom, slobodnijom jer tako svemir cinimo ljepsim.
Mislim da to i jest smisao zivota, nase energije iliti duse su tu da razvijaju svemir
A ovi sta ostanu na zemlji, to je neki fenomen u silama svemira pa se energija transformira zakasnjenjem i to nisu duhovi vec energetska pvezanost promatratelja sa umrilm, taj duh ne postoji vec samo promatratelj koji je vjerojatno emotivno bio jako vezan tako osjeca njegovu energiju koja kasni u transformaciji, neki oblik halucinacije ali energetski opravdan
Ili druga mogucnost da svijest ostane bez tijela ali shvati da gubi svoje ja i umire konacno pa ne zeli te se tuda gubi dok ju svjetlost ne povuce naposljetku silom
Mozda je i to taj famozni svjetlosni tunel, ne idemo nikud kroz njega vec se stapamo sa svjetloscu i nestajemo kao entitet
Ko bi ga znao, tako ja vjerujem i vidim stvari, zivot pa i duhove iz teme
Usr is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:45.