Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.01.2008., 22:17   #21
Quote:
simba kaže: Pogledaj post
ako nemaju mjesta, onda nemaju mjesta...neznam čemu navodnici. Pa oni primaju novce za svakog pacjenta i ne odbijaju ih ako stvarno nisu prebukirani

traži drugog
Navodnici zato jer do sada nisam čula niti za jednog doktora koji nije prebukiran, a kad nekog poznaš, preko veze te odmah primi. Tako i ova kod koje bi ja. Frendica se bez problema prebacila nedavno i još svog brata i šogoricu. Samo zato jer je i ona med. sestra u drugoj ambulanti. I još sam za bar 5-6 drugih doktora, ginekologa i zubara čula isto.
snoopyxx9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2008., 23:21   #22
Whatever, ne možeš ih natjerati da te prime ako neće. Traži drugog...
simba is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 13:09   #23
Pa kakvo drugo rješenje vidiš osim da i dalje tražiš.
A što se tiče ginekologa, znam da stalno upisuju pacijente u DZ Dugave, a zubar, ima mjesta u DZ Maksimir u Hirčevoj. Eto, to čisto slučajno znam, tak da nije baš da su svi prebukirani...
mia99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2008., 19:02   #24
A dobro, tražit ću dalje.
Zubar i ginekolog su mi dobri. A i to jednom, dva puta godišnje izdržim da idem na drugi kraj grada.
Nego opću praksu moram naći...
Svejedno, hvala.
snoopyxx9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 11:09   #25
promjena izabranog doktora

Htio sam promijeniti stomatologa, ali ne mogu jer nije prošla godina od kad sam izabrao novoga. Ali taj je katastrofa, od tri popravljena zuba, dva me bole, a na trećem je gangrena. Došao sam novoj doktorici, ali su mi rekli da jedini razlog zbog kojeg mogu promijenit doktora moraju biti narušeni odnosi. Ja se s čovjekom nisam posvadio, ali ne želim da mi ponovno priđe ustima. I sad su mi rekli da moram napisat nekakvu izjavu u kojoj ću detaljno obrazložit te narušene odnose. Ne bih htio napisati da čovjek ne zna posao jer su mi rekli da će i od njega tražit očitovanje pa ne želim da on ima frku oko toga. Je li netko imao slično iskustvo i zna li itko kako bi ta izjava trebala izgledati?
lovrek07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 23:17   #26
Quote:
lovrek07 kaže: Pogledaj post
Htio sam promijeniti stomatologa, ali ne mogu jer nije prošla godina od kad sam izabrao novoga. Ali taj je katastrofa, od tri popravljena zuba, dva me bole, a na trećem je gangrena. Došao sam novoj doktorici, ali su mi rekli da jedini razlog zbog kojeg mogu promijenit doktora moraju biti narušeni odnosi. Ja se s čovjekom nisam posvadio, ali ne želim da mi ponovno priđe ustima. I sad su mi rekli da moram napisat nekakvu izjavu u kojoj ću detaljno obrazložit te narušene odnose. Ne bih htio napisati da čovjek ne zna posao jer su mi rekli da će i od njega tražit očitovanje pa ne želim da on ima frku oko toga. Je li netko imao slično iskustvo i zna li itko kako bi ta izjava trebala izgledati?


izjavu ima lijecnik stomatolog kod kojeg se zelis lijeciti...unutar onih 14 tocaka (neznam napamet koja je ta ) ima i tocka izbor lijecnika unutar godine dana tu izjavu i tvoju zamolbu HZZO das u podrucni ured HZZO i onda revizija utvrdi dali je potrebno mijenjati lijecnika ili ne,ne znam kolko ti treba da prodje 1 godina jer je onda sve puno jednostavnije

btw
ne krivi samo stomatologa za svoje pokvarene zube
na to si trebao ranije misliti i odrzavati ih, a ne sada kada je nastao krs traziti da ti se srede carobnim stapicem
__________________
.
lana10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2008., 23:23   #27
do sad sam mijenjala liječnika zbog selidbe, tu nema nikakvih problema, a da napišeš da se seliš? ja sam mislila da to pravilo više ne postoji jer uvijek na tom papiru za odabir liječnika vidim da pišu neki razlozi kao da si nezadovoljan radom liječnika, mislila sam da je dovoljno to zaokružiti i dobiješ pravo izbora novog, ipak nam se od plaće oduzima pozamašan iznos za zdravstveno, pa jel fer za te novce imati lošu uslugu?
__________________
close your eyes and stare into the dark
zaručena is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2008., 10:07   #28
Koliko ja znam stomatologa možeš prominit kad god oćeš
Ja imam 2 stomatologa kod kojih sam prijavljena i niko me nije pita za te neke potvrde, to mi je tribalo samo kad sam minjala doktoricu opće prakse
cvitic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 19:12   #29
Postupak promjene doktora opće prakse-nedoumica

izabrala sam novu doktoricu koja mi je isprintala forumar koji moram odnjeti da mi ovjere na neki zavod. pretpostavljam da je to po mjestu stanovanja?

što sa starom doktoricom. jel moram i do nje otić, i podić karton i odnjet to novoj doktorici?
ili to više nije bitno, s obzirom da je uveden kompjuterizirani sustav?

možda kartoni završe u smeću pa nije potrebno ić po njega.
a iskreno, neda mi se ić kod stare doktorice, čekat 3 sata, pa se s njom natezat i objašnjavat. jel mogu preskočiti taj dio?
Splenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 19:15   #30
Quote:
Splenda kaže: Pogledaj post
izabrala sam novu doktoricu koja mi je isprintala forumar koji moram odnjeti da mi ovjere na neki zavod. pretpostavljam da je to po mjestu stanovanja?

što sa starom doktoricom. jel moram i do nje otić, i podić karton i odnjet to novoj doktorici?
ili to više nije bitno, s obzirom da je uveden kompjuterizirani sustav?

možda kartoni završe u smeću pa nije potrebno ić po njega.
a iskreno, neda mi se ić kod stare doktorice, čekat 3 sata, pa se s njom natezat i objašnjavat. jel mogu preskočiti taj dio?
taj papir potvrdiš u zavodu,i kad je potvrđeno odneseš novoj doktorici,dalje nemaš ništa sa tim,to oni rješavaju
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 19:22   #31
Quote:
Zenabr1 kaže: Pogledaj post
taj papir potvrdiš u zavodu,i kad je potvrđeno odneseš novoj doktorici,dalje nemaš ništa sa tim,to oni rješavaju
odlično!

ali s obzirom da mi je novoizabrana doktorica jaaaako daleko od mjesta gdje živim, a odabrala sam ju iznenada jer mi je simpa, ne razmišljajući o tome kolko mi je daleko...ako nakon godinu-dvije, odlučim izabrat nekog bliže, jel imam na to pravo?
Splenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 19:27   #32
Quote:
Splenda kaže: Pogledaj post
odlično!

ali s obzirom da mi je novoizabrana doktorica jaaaako daleko od mjesta gdje živim, a odabrala sam ju iznenada jer mi je simpa, ne razmišljajući o tome kolko mi je daleko...ako nakon godinu-dvije, odlučim izabrat nekog bliže, jel imam na to pravo?
imaš pravo nakon godinu dana,ali ako će ti biti problem tako daleko ići kod nje nakon 6mj.tražiš novog liječnika i kažeš mu zašto mjenjaš,a u zavodu ćeš morati napisati razlog zašto nisi zadovoljna,i onda nemaš nikakvih problema
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 19:39   #33
sva sreća nisam često bolesna, tako da mislim da ipak neću u skorijoj budućnosti mijenjati doktoricu. ali utješno je znati da se to može, recimo kad se zaposlim pa kad će mi trebati neka doznaka za bolovanje,recimo zbog menge, jer bljujem prvi dan i nisam za ništa...
Splenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 19:43   #34
Quote:
Splenda kaže: Pogledaj post
sva sreća nisam često bolesna, tako da mislim da ipak neću u skorijoj budućnosti mijenjati doktoricu. ali utješno je znati da se to može, recimo kad se zaposlim pa kad će mi trebati neka doznaka za bolovanje,recimo zbog menge, jer bljujem prvi dan i nisam za ništa...
moj savjet,kad imaš takav problem radije popi neku tabletu da ti se to smiri,jer nečeš biti na dobrom glasu ako ćeš ići na bolovanje svaki mjesec zbog toga
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 19:57   #35
ok.
al imam još vremena do posla, tek sam prva godina faksa...
Splenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 19:59   #36
Quote:
Splenda kaže: Pogledaj post
ok.
al imam još vremena do posla, tek sam prva godina faksa...
samo uživaj dok možeš
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 20:53   #37
nastojim.
po godinama života trebala bi biti 3ća godina faksa.
Splenda is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 21:38   #38
a meni je recimo bas zao sto ne smijemo dobit svoj karton da ga listamo. ja nemam pravo uopce vidjet svoj karton il sta?
__________________
just because you're paranoid don't mean they're not after you
tjeskobna pastrva is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 21:40   #39
Quote:
tjeskobna pastrva kaže: Pogledaj post
a meni je recimo bas zao sto ne smijemo dobit svoj karton da ga listamo. ja nemam pravo uopce vidjet svoj karton il sta?
možeš otići osobno po njega,ili ga oni šalju poštom
__________________
NEzaSITNA Miss Ya
Zenabr1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 23:22   #40
Quote:
tjeskobna pastrva kaže: Pogledaj post
a meni je recimo bas zao sto ne smijemo dobit svoj karton da ga listamo. ja nemam pravo uopce vidjet svoj karton il sta?
vjerojatno nebi uspijela odgonetnuti one doktorske črčke,koje su nalik rukopisu polupismenih ljudi.
Splenda is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:32.