Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.10.2007., 18:43   #21
Povišeni AST

Imam poviseni AST vec nekoliko godina (na zadnjem nalatu oko 570
), ali niko mi ne govori sta je to ili koliko je to lose!! Zbog toga sam vadila krajnike i primala extencilin!!
Ako neko zna nesta vise o tome bila bi mu jako zahvalna!
Anonimus123 is offline  
Old 17.10.2007., 19:31   #22
https://www.forum.hr/showthread.php?t=268151
simple is offline  
Old 17.10.2007., 19:42   #23
POVIŠENO KOD:
nekroza jetrenih stanica, kolestatska i opstruktivna žutica, kronični hepatitis, hepatotoksični
lijekovi, alkoholni hepatitis (u alkoholnom hepatitisu AST>ALT, a u akutnom i kroničnom
virusnom hepatitisu ALT>AST); nekroza, upala ili trauma srčanog ili skeletnih mišića, akutni
infarkt miokarda (AST>ALT ).

Traži obavezno da ti daju uputnicu za markere na hepatitis

Vrijednosti su enormno visoke. Strogo izbjegavaj sve masno, alkohol i gazirano. Moguće je da su i te upale krajnika utjecale, kao i ti antibiotici koje si vjerojatno dugo pila.
Kakve su ti ostale jetrene probe?
Ivanicapeca is offline  
Old 17.10.2007., 20:13   #24
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
POVIŠENO KOD:
nekroza jetrenih stanica, kolestatska i opstruktivna žutica, kronični hepatitis, hepatotoksični
lijekovi, alkoholni hepatitis (u alkoholnom hepatitisu AST>ALT, a u akutnom i kroničnom
virusnom hepatitisu ALT>AST); nekroza, upala ili trauma srčanog ili skeletnih mišića, akutni
infarkt miokarda (AST>ALT ).

Traži obavezno da ti daju uputnicu za markere na hepatitis

Vrijednosti su enormno visoke. Strogo izbjegavaj sve masno, alkohol i gazirano. Moguće je da su i te upale krajnika utjecale, kao i ti antibiotici koje si vjerojatno dugo pila.
Kakve su ti ostale jetrene probe?
Uplasit cemo zenu, pa ce nam otvorit temu "povisen troponin" (infarkt ). Ne radi se o tom AST, vec o antistreptolizinskom titru (krajnici, ekstencilin itd.) Zasto ga vec jednom ne prozovu pravim imenom ASO ili ASOT ?!
simple is offline  
Old 17.10.2007., 20:23   #25
Quote:
simple kaže: Pogledaj post
Uplasit cemo zenu, pa ce nam otvorit temu "povisen troponin" (infarkt ). Ne radi se o tom AST, vec o antistreptolizinskom titru (krajnici, ekstencilin itd.) Zasto ga vec jednom ne prozovu pravim imenom ASO ili ASOT ?!
E na to mislim....nisam ni znala da se to zove ASO..... kad pitam mamu sta je to, ona kaze nis strasno!
Anonimus123 is offline  
Old 17.10.2007., 20:33   #26
Quote:
simple kaže: Pogledaj post
Uplasit cemo zenu, pa ce nam otvorit temu "povisen troponin" (infarkt ). Ne radi se o tom AST, vec o antistreptolizinskom titru (krajnici, ekstencilin itd.) Zasto ga vec jednom ne prozovu pravim imenom ASO ili ASOT ?!
Pa prozvan je ASO, samo što se neki liječnici i biokemičari ne drže pravila, izgleda
Moja isprika začetnici topica.

Dakle:
OPIS ANALIZE:
Streptokok grupe A jedan je od najčešćih uzročnika bakterijskih infekcija u čovjeka.
Streptolizin O predstavlja jedan od ekstracelularnih produkata streptokoka na koje se u
organizmu stvara protutijelo koje određujemo u svrhu potvrde i praćenja streptokokne
infekcije.
POVIŠENO KOD:
akutni faringitis, sinusitis, otitis, peritonzilijarni apces, pneumonija, erizipel, nekrotizirajući
fascilitis, gangrena, reumatska groznica, akutni glomerulonefritis


izvor:
Odsjek za lab. imunologiju i metaboličke pogreške, KB Sestre milosrdnice

Drugim riječima, pošto ga je (streptokok) dugo uzgajala u krajnicima, ima antitijela na njega
Ivanicapeca is offline  
Old 17.10.2007., 20:44   #27
Hvala, samo mi nije jasno sta je to lose u tome ako ti ASO povisen1!
Anonimus123 is offline  
Old 17.10.2007., 20:49   #28
Quote:
Anonimus123 kaže: Pogledaj post
Hvala, samo mi nije jasno sta je to lose u tome ako ti ASO povisen1!
Pa zapravo i nije, jer pokazuje da ti se tijelo samo bori protiv streptokoka jer stvara antitijela na njih. Pošto si ga dugo nosila u svojim krajnicima, u tijelu i dalje imaš antitijela na njega. Ne znam u kojem periodu bi trebala ta tijela u broju opasti, te ako ne opadnu, vjerojatno još negdje u tijelu imaš neko žarište tih streptokoka. Zato te i kontroliraju.
Samo ti deri po vitaminima i nekim preparatima za dizanje imuniteta.
Pročitaj malo o Nativnom propolisu
Ivanicapeca is offline  
Old 17.10.2007., 20:55   #29
E, hvala ti puuuuuuuno!!!
Anonimus123 is offline  
Old 27.11.2007., 19:19   #30
Imam mononukleozu virusnu, i vadila sam krv radi pretraga, te vidjela da imam poviseni AST 933 IJ/ml od dozvoljenih (0-200)ij/ml. Jako me strah sad sta to znaci i zasto je toliko povecano , dali zbog mononukleoze ili?Ako netko više zna il je bio u slicnoj situaciji molim da mi objasni..
__________________
Svatko vidi kako izgledas, ali ih malo zna ono sto stvarno jesi
nirv@na is offline  
Old 27.11.2007., 20:15   #31
Quote:
nirv@na kaže: Pogledaj post
Imam mononukleozu virusnu, i vadila sam krv radi pretraga, te vidjela da imam poviseni AST 933 IJ/ml od dozvoljenih (0-200)ij/ml. Jako me strah sad sta to znaci i zasto je toliko povecano , dali zbog mononukleoze ili?Ako netko više zna il je bio u slicnoj situaciji molim da mi objasni..
Povišeno ti je najvjerojatnije zbog mononukleoze. Moraš paziti što jedeš da se jetra što manje opterećuje i da dobije prostora za regeneraciju. Jesi li dobila dijetu za oštećenu jetru od dr? http://www.hepatos.hr/savjeti_hepaticna_dijeta.htm
Ivanicapeca is offline  
Old 27.11.2007., 20:19   #32
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Povišeno ti je najvjerojatnije zbog mononukleoze. Moraš paziti što jedeš da se jetra što manje opterećuje i da dobije prostora za regeneraciju. Jesi li dobila dijetu za oštećenu jetru od dr? http://www.hepatos.hr/savjeti_hepaticna_dijeta.htm

Da rekli su mi da ne jedem masnu hranu, gazirano, pre začinjeno,i sl.. al to je previse povecano 933 a maximalno je 200 to je vise od pola..
__________________
Svatko vidi kako izgledas, ali ih malo zna ono sto stvarno jesi
nirv@na is offline  
Old 27.11.2007., 21:34   #33
Quote:
Anonimus123 kaže: Pogledaj post
Imam poviseni AST vec nekoliko godina (na zadnjem nalatu oko 570
), ali niko mi ne govori sta je to ili koliko je to lose!! Zbog toga sam vadila krajnike i primala extencilin!!
Ako neko zna nesta vise o tome bila bi mu jako zahvalna!
I meni je dugo vremena bio povišen (oko 700) zbog kronične upale sinusa,tj.streptokok se učahurio majku mu njegovu i nikako nije htio van.
Isto sam bila na extencilinima,2 godine svaka dva tjedna.
Samo po sebi nije strašno opasno,ali ti može oslabiti imunitet (ja sam s tim imala velikih problema),ali nedavno sam bila kod kardiologa koji mi je rekao da extencilin može uzrokovati srčane mane,pogotovo kod mlađih osoba!
Zato pripazi koliko dugo ćeš ga primati,a ubuduće pazi na grlo i kljukaj se vitaminima.
starr* is offline  
Old 27.11.2007., 21:40   #34
Quote:
nirv@na kaže: Pogledaj post
Da rekli su mi da ne jedem masnu hranu, gazirano, pre začinjeno,i sl.. al to je previse povecano 933 a maximalno je 200 to je vise od pola..
Mononukleoza dosta dugo traje i potrebno je vrijeme da se jetra regenerira, tako da ćeš se možda i pola godine morati strogo pridržavati režima prehrane. Preporučujem ti Silymarin za jačanje jetre.
Ivanicapeca is offline  
Old 27.11.2007., 22:47   #35
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Mononukleoza dosta dugo traje i potrebno je vrijeme da se jetra regenerira, tako da ćeš se možda i pola godine morati strogo pridržavati režima prehrane. Preporučujem ti Silymarin za jačanje jetre.
ma da znam sve to nije mi problem u prehrani, nego nisam znala da toliko dugo treba da se jetra regenira jer mi je doktorica rekla drugacije u bolnici, i ova moja doktorica drugacije, i sad kuzis neznam kome vjerovat..
__________________
Svatko vidi kako izgledas, ali ih malo zna ono sto stvarno jesi
nirv@na is offline  
Old 27.11.2007., 22:52   #36
a taj silymarin, je na biljnoj bazi?cula sam da ima i neki caj dobar za jetru a sad neznam tocno koji..
__________________
Svatko vidi kako izgledas, ali ih malo zna ono sto stvarno jesi
nirv@na is offline  
Old 27.11.2007., 23:34   #37
za jetru vam je dobar med "Radovan Petrović"
hepar med..
marta 76 is offline  
Old 28.11.2007., 09:32   #38
Quote:
nirv@na kaže: Pogledaj post
a taj silymarin, je na biljnoj bazi?cula sam da ima i neki caj dobar za jetru a sad neznam tocno koji..
Radi se od biljke sikavica. Jako je moćan
Ti sebe lijepo pazi i dalje i drži se striktno dijete dokle god ti se jetrene probe ne normaliziraju. Ne znam osobno koliko je zapravo dobar ovaj med od Petrovića, ali sigurno ti neće škoditi. Diži si imunitet, a za to najbolja iskustva imam s Nativnim propolisom. Moja pokojna mama je održavala svoju jetru u kakvom takvom prihvatljivom stanju za vrijeme kemo Nativnim propolisom. Tebi će sigurno pomoći tako da će ti obnavljati jetru na način da će propolis na sebe vezati slobodne radikale i toksine koji opterećuju jetru (njen je posao da filtrira krv od takvih štetnih tvari) i onda ćeš ih stolicom izbaciti iz tijela, a i pomoći će ti tijelu da se lakše bori protiv mononukleoze. Više o njemu na www.hedera.hr
Ivanicapeca is offline  
Old 28.11.2007., 12:24   #39
e hvala ti a mogu li uzimat oboje i silymarin, i nativ propolis?
__________________
Svatko vidi kako izgledas, ali ih malo zna ono sto stvarno jesi
nirv@na is offline  
Old 28.11.2007., 13:58   #40
Quote:
nirv@na kaže: Pogledaj post
e hvala ti a mogu li uzimat oboje i silymarin, i nativ propolis?
Možeš. Oba se tretiraju kao dodatak prehrani, a ne kao lijek, tako da ne vjerujem da bi moglo biti ikakvih komplikacija.
Ivanicapeca is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:00.