Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.12.2008., 22:20   #141
pa mislim da čak i s tim uzetim u obzir puno ekološkije od bionerazgradive plastičurine
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 22:40   #142
Nije to baš neka silna potrošnje deterdženta (a može se koristiti i onaj ekološkiji), ni vode ima čak negdje prosječna potrošnja tog dvoje i opet je jeftinije i daaaaalekoooo ekološkije. Zamisli samo da ne baciš nekih 10tak tisuća pelena, pa čak i da su potpuno pamučne, a kamoli ove nerazgradive meni je to dovoljno.
Ali ipak moj prvi poriv je to što je to ipak zdravije, ja više volim imati samo pamučne gaćice, nego kad imam menstruaciju onaj plastični uložak.. (još ću i na pamučne uloške preći ili barem one vir)
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2008., 22:41   #143
Ma da, vjerujem da je tako... Probat ću koristiti platnene po ljeti kad ih imam gdje sušiti, ali po zimi - nema šanse, jedva se ovo naše robe uspije posušiti, a sad još i sušilicu za pelene da kupujem, to mi je malo too much...
amfibija is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2008., 08:23   #144
Quote:
amfibija kaže: Pogledaj post
Nemojte me sad napasti, ali ja se stvarno pitam koliko su baš "ekološke" platnene pelene kad se uzme u obzir silna potrošnja vode i deterdženta...?
Pa evo ovako. Za proizvodnju jednokratnih pelena se potroši i onečisti puno više vode (i to puuuuuuno više) nego za pranje pamučnih pelena. 2 stvar kada se pere sa običnim neekološkim praškom stavlja ga se 1/3 ubičajene doze, a postoji i ekološki prašak koji ne zagađuje okoliš niti malo. Uz samu potrošnju vode i struje i deterđenta treba gledati i zagađenje okoliša, upijanje same vode u jednokratne pelene pošto ne postoji kvalitetno zbrinjavanje istih. Čak niti ekološke jednoratne pelene iako su puno bolje od ovih običnih nisu najbolje riješenje jer moraju da bi se razgradile biti na suncu a ne zakopane pod tone otpada.
__________________
Moja osobna stranica /
Obrisano!!
Torcidas is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2008., 11:36   #145
Samo da prijavim da sam jučer preko e-baya kupila 3 zaštitne pelene za novorođenče bambino mio nove zapakirane za oko 120kn (kod nas jedna košta mislim 76kn). Uglavnom htjela sam se pohvaliti (samu sebe) da je projekt želje za korištenjem platnenih pelena počeo. Ako ne naletim na dobru ponudu na ebayu za same pelene, za početak kupujem onih 8 komada kod nas i plan mi je iza toga uzeti paket sa small zaštitim i 12 kom pelena. Hoće mi 20 kom biti dosta?
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2008., 12:46   #146
Moj je prvih 6 mjeseci trosio 8-10 pelena dnevno.
Vjerojatno smo izuzetak, al takva je probavica bila.
I sad kao dvogodisnjak kaka minimum 2 puta, a zna bit i 4x dnevno.

Nije da vas zelim obeshrabrit, samo si mislim koja je to kolicina platnenih (u tim prvim mjesecima)...
Zmijica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2008., 01:11   #147
Mi smo na kombinaciji pa ako imaš sušilicu i kombiniraš s jednokratnima (noću - to znači 1-2 pelene noću) - bit će dosta, al ako ne ispunjavaš ove uvjete, nabavi još.
Al čisto moj savjet - nabavi nove tek kad vidiš kako ove funkcioniraju

Nama je moja mama šivala pa smo ih morali malo prekrojiti - kad V ima jake nogive
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2008., 12:50   #148
a sta je s sirokim povijanjem kod koristenja platnenih pelena?
Leptiric is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2008., 18:46   #149
Quote:
Leptiric kaže: Pogledaj post
a sta je s sirokim povijanjem kod koristenja platnenih pelena?

Uz platnene pelene nije potrebna dodatna pelena za široko povijanje. To mi je rekao pedijatar Matić kada sam mu pokazala platnene pelene.
tabita is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2008., 20:31   #150
Quote:
tabita kaže: Pogledaj post
Uz platnene pelene nije potrebna dodatna pelena za široko povijanje. To mi je rekao pedijatar Matić kada sam mu pokazala platnene pelene.
super...
Leptiric is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2008., 22:32   #151
a što je s kombinacijom jednokratne plus platnene
odnosno može li se, primjerice, na pampersice staviti (bilo koja) platnena i da to bude alternativa širokom povijanju?
ili bi se onda trebale koristiti one "posebne" za široko povijanje?
Maya_78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2008., 09:43   #152
pa logicno bi bilo da moze... ali valjda ce se javit netko tko zna...
Leptiric is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 23:50   #153
Quote:
Maya_78 kaže: Pogledaj post
a što je s kombinacijom jednokratne plus platnene
odnosno može li se, primjerice, na pampersice staviti (bilo koja) platnena i da to bude alternativa širokom povijanju?
ili bi se onda trebale koristiti one "posebne" za široko povijanje?
ne trebaš koristiti posebne samo na jednokratnu staviš platnenu. Imaš u knjizi Moja prva godine objašnjeno i sa slikom kako staviti tu platnenu pelenu da bude široko povijeno dijete.
Nadam se da ova informacija nije došla prekasno
mijuška is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 13:18   #154
Danas dobila nove zaštitne gaćice i to jako,jako povoljne...ma nitko sretniji od mene. Guza moje ljepotice će uživati....:
mijuška is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 14:33   #155
di,di,di
ja sam jučer baš kupila 2 bambino mio gaćice, da koristim i tetre koje imam...
inače, čekam pošiljke pelena
a za neke narudjbe čekam da saznam spol pa da lakše biram
__________________
u kupusu.
kupusichka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 13:27   #156
Quote:
kupusichka kaže: Pogledaj post
di,di,di
ja sam jučer baš kupila 2 bambino mio gaćice, da koristim i tetre koje imam...
inače, čekam pošiljke pelena
a za neke narudjbe čekam da saznam spol pa da lakše biram
Ma pelene su tako slatke (točice....) Iako meni nije bio važan dizajn bitno mi je da kvalitetno ispune svoju funkicu
Ali nekim jednostavno nisam mogla odoliti
mijuška is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 13:42   #157
ma naravno da je funkcija najbitnija, al štaš,neke su baš zakon...onako, čisto estetski
__________________
u kupusu.
kupusichka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 15:14   #158
bambino mio

Drage trbušaste, vidim da vas muče Bambino mio pelene pa ću napisati svoje iskustvo. Možda razriješi neke dileme.
Ja sam kupila dvoje zaštitnih (do 5 kg i od 5 do 7 kg) i paket od 8 pelena (i kantu i papiriće i još svašta ali nije bitno )
Pokazale su se super za male bebe do nekih 4 mj, barem je tako bilo kod nas. Sve one šivane fitted su bile pre velike dok su bambino bile taman. Ne morate kupovati i pelene, možete samo zaštitne pa u njih stavite tetre.
Taman kad je bebonja imao oko 7 kg htjela sam kupiti veće zaštitne, ali onda je počeo više piškiti, kakati i to je počelo curiti (pogotovo kakica). Onda smo prešli na fitted i pocket raznih proizvođača i teta šivalica. Fitted pelene imaju gumu oko nogica pa još na to zaštitne koje isto imaju gumu tako da to ne procuri tako lako.

Moj savjet je kupite 2 zaštitnih bambino dk bebice malo ne ojačaju, to je nekih do 150 kn i onda si priuštite 20-tak poštenih pelena (ne morate sve odjednom) Isprobavajte krojeve jedan po jedan dok ne postanete ovisne o pelenama i onda ćete kupovati iako ih imate dovoljno

Pusa
sunce moje is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 15:23   #159
Quote:
sunce moje kaže: Pogledaj post
Drage trbušaste, vidim da vas muče Bambino mio pelene pa ću napisati svoje iskustvo. Možda razriješi neke dileme.
Ja sam kupila dvoje zaštitnih (do 5 kg i od 5 do 7 kg) i paket od 8 pelena (i kantu i papiriće i još svašta ali nije bitno )
Pokazale su se super za male bebe do nekih 4 mj, barem je tako bilo kod nas. Sve one šivane fitted su bile pre velike dok su bambino bile taman. Ne morate kupovati i pelene, možete samo zaštitne pa u njih stavite tetre.
Taman kad je bebonja imao oko 7 kg htjela sam kupiti veće zaštitne, ali onda je počeo više piškiti, kakati i to je počelo curiti (pogotovo kakica). Onda smo prešli na fitted i pocket raznih proizvođača i teta šivalica. Fitted pelene imaju gumu oko nogica pa još na to zaštitne koje isto imaju gumu tako da to ne procuri tako lako.

Moj savjet je kupite 2 zaštitnih bambino dk bebice malo ne ojačaju, to je nekih do 150 kn i onda si priuštite 20-tak poštenih pelena (ne morate sve odjednom) Isprobavajte krojeve jedan po jedan dok ne postanete ovisne o pelenama i onda ćete kupovati iako ih imate dovoljno

Pusa
baš sam vako i mislila i to sam napravila
hvala
__________________
u kupusu.
kupusichka is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 21:04   #160
gdje ima kupiti kanta za odlaganje platnenih?
Leptiric is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:37.