Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.07.2008., 03:25   #1
Psiholog zavodnik

Imam dijete koje je bilo maltretirano u skoli od strane vrsnjaka i ide vec dvije godine na psihoterapiju. Kako je psiholog zahtijevao da u terapiji ucestvujem i ja, imala sam i ja nekoliko puta u tih dvije godine razgovor sa njim. Te terapije su mom djetetu doista znacajno pomogle i sada ide samo jednom mjesecno na razgovor, medjutim u toku mojih posjeta psiholog se poceo udvarati meni i ponasa se pokroviteljski, kao on ce pomoci i meni i djetetu, on ce nas stititi, itd. Desavalo se da me sretne u kupovini i onda samo dodje i uzme mi sve iz ruku i kaze on ce me odvesti kuci, a kad dodjemo do moje kuce onda se sam pozove na kavu. Ja nastojim dati mu do znanja da to tako nejde ali on je uporan. Pokusao me je cak jednom i poljubiti. Samom da napomenem da je on rastavljen i ima jedno dijete koje zivi sa bivsom zenom. Mislim da je zato toliko jako zainteresiran za napredak mog djeteta.
Sta da uradim? Ako prekinem kontakt on ce prekinuti terapiju djetetu. Bojim se da bi to unazadilo djetetov progres.
Maria Callas is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2008., 09:42   #2
imas dvije mogucnosti, a u odabiru ti malo tko moze pomoci jer nije u
tvojoj situaciji - odluka je samo tvoja.
prva mogucnost ukoliko ti to smeta, direktno mu moras reci, a ako je
psiholog zaista odlican, to nece smetati da sa tvojim djetetom odradi
terapiju dosljedno do kraja.
a druga mogucnost ti moze biti izazov (naravno ukoliko ti se svidja) u
kojem mozes razviti sa njim dublje odnose, sto moze biti mozda dobro
i za tebe i za dijete, pogotovo ako te bolest djeteta u zadnje vrijeme okupirala, zbog cega mozda nisi opustena
u svakom slucaju bilo bi dobro da odete negdje na kavu i o svemu
otvoreno popricate. saznat ces da li si ti ta osoba koja mu se zaista
svidja, koje su mu namjere, opcenito cete bolje razumijeti pozicije, a
i tako ce biti lakse odluciti i postaviti stvari na svoje mjesto..
sretno!
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2008., 11:46   #3
Ako je uspeo da ostvari toliki progres sa tvojim detetom znaci da je covek profesionalac i da u slucaju tvog odbijanja nece prekinuti terapiju,to je njegov posao a pravi profesionalac nece mesati posao sa neuspehom u muvanju ...Mada
kao sto luiz kaze mozda mu trebas pruziti jedan odlazak na pice gde bi ga bolje upoznala...Ko zna...
__________________
Pain is an ilusion...
Trent Reznor is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2008., 21:10   #4
Ako si zaključila, a pretpostavljam da si to zaključila na temelju njegovog ponašanja prema tebi, ili djetetu, da zbog istog neće željeti nastaviti psihoterapiju, onda si sama pokazala šta misliš o njemu, a u tom slučaju to njie ništa dobro.
nina333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2008., 22:21   #5
Ovakvo ponašanje od strane psihologa tj. psihoterapeuta (pošto jedino psihoterapeut smije provoditi psihoterapiju) predstavlja kršenje etičkog kodeksa struke i tu profesionalnost dotičnog itekako dolazi u pitanje..
Cocaine Nights is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 12:31   #6
a đe s' našla muškog psihologa?!?!
ako ti se nabacuje (a ti ga nećeš) zaprijeti mu da ćeš ga prijaviti.
ili nađi drugog (još bolje - drugu!).
za sve postoji rješenje.
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 13:16   #7
Mislim da sam nasla rjesenje. Moja prijateljica, koja je sama, ponudila mi se da vodi maloga na terapiju i da ga saceka kada zavrsi i dovede kuci, tako da ja vise necu morati sretati ga a uskoro ce i terapija zavrsiti prema onome kako je on zadnji puta meni rekao.
Hvala vam na pomoci.
Maria Callas is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 14:09   #8
a jesil li sexy teta i sretno rastavljena?
ontheedge is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 16:36   #9
Quote:
ontheedge kaže: Pogledaj post
a jesil li sexy teta i sretno rastavljena?
zato i želi naglasiti da su stvoreni jedno za drugo, ali želi da joj netko to ovdje i potvrdi....no..hoće li netko,jer ja ne bih...
nina333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 19:43   #10
-ma,dobro Cocaine,pa nemoj bit tako strog u etičnosti,...pa ak je čovjek zgodan,pa morti ima neke svoje alternativne metode,kaj sad,....pa jedno pićence, sim-tam(sorry,al mi nekaj tako,smiješno u čitavoj situacioji)

-na kraju krajeva,uvijek ga možeš odbiti ako ti nije adekvatan.
žacko1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 21:11   #11
Quote:
Cocaine Nights kaže: Pogledaj post
Ovakvo ponašanje od strane psihologa tj. psihoterapeuta (pošto jedino psihoterapeut smije provoditi psihoterapiju) predstavlja kršenje etičkog kodeksa struke i tu profesionalnost dotičnog itekako dolazi u pitanje..
coca, da eticki, moralno, drustveno....tocno.
no da li je to zaista bitno danas?
i ako je, kome je?

moral, etika, zakonske regule,
moze li to biti jace od onog
sto covjek u stvari jest?
__________________
endless
luiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 22:43   #12
Quote:
Cocaine Nights kaže: Pogledaj post
Ovakvo ponašanje od strane psihologa tj. psihoterapeuta (pošto jedino psihoterapeut smije provoditi psihoterapiju) predstavlja kršenje etičkog kodeksa struke i tu profesionalnost dotičnog itekako dolazi u pitanje..
ali frajer se ne upucava klijentu....nego mami
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 23:44   #13
Etički kodeks je donesen upravo kako bi se klijenti zaštitili od nesavjesnog djelovanja terapeuta i to na temelju loših iskustava struke s određenim ponašanjima.
Maria u prvom postu piše kako se boji da bi ga njezino odbijanje moglo potaknuti na prekidanje terapije njenom djetetu i bez obzira na to bi li se to uistinu dogodilo, stvarno joj ne treba dodatna tjeskoba izazvana ponašanjem terapeuta koji se ne drži osnovnih pravila struke...
Cocaine Nights is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2008., 23:53   #14
Quote:
Cocaine Nights kaže: Pogledaj post
Etički kodeks je donesen upravo kako bi se klijenti zaštitili od nesavjesnog djelovanja terapeuta i to na temelju loših iskustava struke s određenim ponašanjima.
Maria u prvom postu piše kako se boji da bi ga njezino odbijanje moglo potaknuti na prekidanje terapije njenom djetetu i bez obzira na to bi li se to uistinu dogodilo, stvarno joj ne treba dodatna tjeskoba izazvana ponašanjem terapeuta koji se ne drži osnovnih pravila struke...
Upravo tako, slažem se...
nina333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 10:15   #15
Quote:
nina333 kaže: Pogledaj post
zato i želi naglasiti da su stvoreni jedno za drugo, ali želi da joj netko to ovdje i potvrdi....no..hoće li netko,jer ja ne bih...
pa rekla je da joj je bed. al šta, možda se voli otimat. ima takovih ženki
ontheedge is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 15:24   #16
Quote:
ontheedge kaže: Pogledaj post
a jesil li sexy teta i sretno rastavljena?
a sta ti znaci biti sexy?


nisam rastavljena.....ne bih ja nikom dozvolila da me rastavlja, pa nisam ti ja bicikl ili auto da me rastavljaju i sastavljaju....
Maria Callas is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 18:14   #17
Quote:
Maria Callas kaže: Pogledaj post
a sta ti znaci biti sexy?


nisam rastavljena.....ne bih ja nikom dozvolila da me rastavlja, pa nisam ti ja bicikl ili auto da me rastavljaju i sastavljaju....
pogled prvo. a onda suknjica i bluzica i parfemčići.... malo sramežljivo al to je trik jel? i sve tako...
a onda o rastavljanju i sastavljanju možemo simbolički
ontheedge is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2008., 20:44   #18
Quote:
ontheedge kaže: Pogledaj post
pa rekla je da joj je bed. al šta, možda se voli otimat. ima takovih ženki
pa...imaš pravo...
nina333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2008., 13:11   #19
Quote:
nina333 kaže: Pogledaj post
pa...imaš pravo...
pa imam što ne bi imao. u njenom slučaju ne bih znao....točno
ontheedge is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2008., 21:51   #20
Quote:
Maria Callas kaže: Pogledaj post
Sta da uradim? Ako prekinem kontakt on ce prekinuti terapiju djetetu. Bojim se da bi to unazadilo djetetov progres.
....ma ako će zato prekinuti terapiju onda nije ni profesionalac, ni čovjek. Ako nije, bolje da terapiju prekineš.

Medjutim realnije je da sa njim nastaviš odnos kao sa profesionalcem koji pomaže tvom djetetu, a da mu kao žena kojoj se MUŠAKRAC (a ne psihijatar ) UPUCAVA jasno pokažeš gdje je granica. Mislim da jedno drugo ne pobija. Jedino ako je tip kreten. A ne vjerujem.Nosi ti kese ... svidjaš mu se, nije to neki grijeh......
__________________
that's amore
Donna Corleone is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:35.