Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2010., 14:47   #61
Quote:
xedos kaže: Pogledaj post
Dijete nema utjecaja na rastavu, ako se ne dogovorite vodi se posebni spor.
(2) Bračni drug nema pravo na tužbu za razvod braka za vrijeme trudnoće žene ili dok njihovo dijete ne navrši godinu dana života.

Zato pitam.
__________________
I`m a supergirl, and supergirls don`t cry
~Scarlet~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2010., 14:55   #62
Quote:
~Scarlet~ kaže: Pogledaj post
(2) Bračni drug nema pravo na tužbu za razvod braka za vrijeme trudnoće žene ili dok njihovo dijete ne navrši godinu dana života.

Zato pitam.
Mislim da ima pravo, samo riješenje nastupa nakon tog perioda. I onako se neće donjeti u roku 1 god. Čemu onda gubiti vrijeme
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2010., 19:44   #63
mislila sam da sam napisala, al sad vidim da nije proslo

mislim da nije moguce da suprug podnese tuzbu za razvod za vrijeme zenine trudnoce ili prve godine zivota djeteta
ali da je moguce da se podnese sporazumni
SpaceDancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2010., 15:47   #64
znam da odgovor na moje pitanje sigurno leži u silnim postovima prije, ali stvarno nema živaca sve čitati i pretraživati pa se nemojte ljutiti što vjerojatno postavljam isto pitanje ko masa njih ovdje:

dakle, nemamo djece, niti imovine, samo ja i on i naša odluka za rastavom.
gdje dobijem potrebne formulare? na sudu? šta trebam pripremiti? prebivalište nam je u drugom gradu a ne gdje trenutno živimo a čula sam da se procedura odvija tamo gdje si prijavljen stoga bi htjela što više pripremiti da ne moram putovati 100x. i šta kad ispunim papire? predam i onda me zovu? samo jednom kad bude konačno ili moram par puta odlaziti na sud?
i još nešto što me jako zanima je koliko u ovakvim slučajevima traje cijeli postupak? dakle kad će se završiti ova cijela muka?
gugica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2010., 08:47   #65
napises prijedlog za sporazumni razvod braka, imas na ovom pdf-u primjere, nekoliko topica iznad ovog.
i to predas zajedno sa vjencanim listom i - sad me ubi, vise se ne sjecam dal trebaju rodni listovi ili tako nesto, javit ce se netko. na sud, al ne znam dal mora biti po mjestu stanovanja.

ako nemate nikakvih sporova i odreknete se prava za zalbu - gotovo je na prvom rocistu. barem je tako bilo jednom mom frendu u slicnoj situaciji kao tvoja (bez djece i zaj. imovine)
SpaceDancer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 13:05   #66
obzirom da sam nedavno prosla skoro cijelu proceduru islo je ovako:
sporazumni nam je napravila odvjetnica pa je ona to i odfurala na sud (u Vukovarskoj).
po meni kad gledam unazad totalno nepotrebno bačenih 2.800,00 kn

nakon jedno mjesec dana smo dobili smo poziv da se javimo na prvo ročište na sudu, na kojem nas je sutkinja samo vidjela i poslala na centar sa papirčekom za posredovanje, iako je sporazumni - u pitanju je mld. dijete oa se na centar mora ići.

predali taj papir na centar, nakon mjesec, mjesec i pol dana nas zvali tamo.
na centru obavili razgovor sa psihologinjom i socijalnom radnicom, nismo morali ici na nikakva mirenja niti ista slicno niti voditi djete

tjedan dana nakon razgovora doslo nam je postom misljenje centra koje smo opet dostavili na sud.

isto tako trenutno cekam da nas sud zove i da napokon ta procedura zavrsi.

savjet prijatelja koji su nedavno prosli razvod je da se odreknemo prava na zalbu i tako razvod odmah postaje pravomocan (inace se valjda treba cekati cini mi se mjesec dana ili tako nesto do pravomocnosti).
__________________
Ako imaš dovoljno razloga zašto, naći češ načina kako!
bombonina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2010., 16:40   #67
Quote:
bombonina kaže: Pogledaj post
savjet prijatelja koji su nedavno prosli razvod je da se odreknemo prava na zalbu i tako razvod odmah postaje pravomocan (inace se valjda treba cekati cini mi se mjesec dana ili tako nesto do pravomocnosti).
15 dana je rok.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 14:25   #68
Po mjestu prebivališta muž i ja spadamo pod centar za socijalnu skrb Samobor ali mužev ujak tamo radi kao pravnik i moj muž mi prijeti da če mi njegov ujak oduzet bebu pa da li kada predam tužbu tražim izuzeće centra u Samoboru ili kasnije da li netko zna proceduru
kati 24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 23:19   #69
odmah traži izuzeće, a možeš i promjenu czss-a.
s time što mu ujak sigurno ima poznanstva i u drugom czss.
no to nema veze - NE MOŽE ti oduzet bebu, to ti svi oni govore, bili njima ujaci pravnici, smetlari ili predsjednici banana država

i meni se ex i dan danas prijeti da će mi uzet bebicu pun je forum takvih priča - svi su oni prokužili kako majku djeteta najlakše destabilizirti, pa se služe tom odurnom taktikom
ne može ti je oduzet, to on govori jer zna gdje treba udarat da tebe zaboli.
zato ti samo osmijeh na lice kad on tako zabrije
__________________
ja ne vjerujem u čuda, ja na njih računam!
cynthia is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:58.