Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver > Prijenosna računala

Prijenosna računala Omnia mea mecum porto

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2011., 19:37   #301
android 2.2 ima ugrađenu podršku za usb tethering i wifi hotspot, pa bi se na svaki smartphone sa androidom 2.2 trebalo moći spojiti tablete na jedan od ta dve načina (dakle žicom, preko usb-a ili bežično).

već je u ovoj temi bilo o tome: https://www.forum.hr/showpost.php?p=34382334&postcount=179
__________________
Do you know the difference between a friend and a good friend? A friend will help you, and a good friend will help you remove the body.
Right before your eyes we pull laughter from the skies ¦ And he laughs until he cries, then he dies, then he dies.
taipan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2011., 19:43   #302
Quote:
crnka84 kaže: Pogledaj post
A meni na Prestigiu problem upravo baterija, kupljen prije par dana pmp5100, i nakon što se napuni baterija nakon točno 3 sata crkne, šta god radio....nije bitno dal čitanje knjiga, slušanje glazbe, video ili sl. nakon 3 sata se gasi. Prvo sam mislila da je zato što je uključen Wi-Fi, međutim i nakon što sam ga ugasila, ona je nakon 3 sata crkla. Jel ima netko moguće rješenje?
čuj, probaj ga vratiti ili zamijeniti - u ovoj temi, mislim da je post #174 ili oko njega, jedan vlasnik pmp5100 govori puno, puno drukčije....

a možda malo treba poštelati i parametre, svjetlinu i šta ja znam već šta...
__________________
Do you know the difference between a friend and a good friend? A friend will help you, and a good friend will help you remove the body.
Right before your eyes we pull laughter from the skies ¦ And he laughs until he cries, then he dies, then he dies.
taipan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2011., 07:20   #303
Thumbs up

Quote:
taipan kaže: Pogledaj post
android 2.2 ima ugrađenu podršku za usb tethering i wifi hotspot, pa bi se na svaki smartphone sa androidom 2.2 trebalo moći spojiti tablete na jedan od ta dve načina (dakle žicom, preko usb-a ili bežično).

već je u ovoj temi bilo o tome: https://www.forum.hr/showpost.php?p=34382334&postcount=179
Hvala znaci da sljedeci mobitel dok kupujem nesmije biti nokija nego neki sa androidom 2.2
zmarkic is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2011., 11:56   #304
stvarno ne znam jel nokie imaju ugrađeno tako nešto, ja mislim da bi bilo normalno da nokijini smartfonovi imaju... provjeri kod mobitelaša...
__________________
Do you know the difference between a friend and a good friend? A friend will help you, and a good friend will help you remove the body.
Right before your eyes we pull laughter from the skies ¦ And he laughs until he cries, then he dies, then he dies.
taipan is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2011., 15:42   #305
Quote:
crnka84 kaže: Pogledaj post
A meni na Prestigiu problem upravo baterija, kupljen prije par dana pmp5100, i nakon što se napuni baterija nakon točno 3 sata crkne, šta god radio....nije bitno dal čitanje knjiga, slušanje glazbe, video ili sl. nakon 3 sata se gasi. Prvo sam mislila da je zato što je uključen Wi-Fi, međutim i nakon što sam ga ugasila, ona je nakon 3 sata crkla. Jel ima netko moguće rješenje?
Obavezno ga zamjeni tamo gdje si ga kupila!
baterija meni traje duplo više od tvoje.
Tvornička greška!
Kova555 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2011., 11:27   #306
Quote:
taipan kaže: Pogledaj post
@ peachwomen:

samo za čitanje knjiga bi u principu bilo pametno uzeti baš neki e-reader zbog dobrih c/b ekrana koji minimalno umaraju oči, kao ovaj, no, šteta je uzimati tako nešto kad se za istu ili tu negdje lovu može uzeti punokrvni pad s ekranom u boji s kojim se može malo prošarati po face-u, net-u, itd...

od jeftinijih bih izdvojio: ovog prestigia jer je jeftiniji a velik, zatim chipotekin joyplus m778 kojeg ima sa rezistivnim i kapacitivnim ekranom, i na kraju također 7" pov playtab-a koji je najjeftiniji...

onaj prvi, prestigio, je malo poskupio, bio je ispod 1kk pa mi sad i nije neka kupnja, no prednost mu je veličina. ovi drugi su svi 7" a prednost im je to što dolaze s riješenim najnovijim softverom, što nije mala stavka - kod nekih tableta se valja namučiti da bi ih se natjeralo da rade sve kako treba. za joypluseve imaš fine rivjue par postova iznad pa potraži linkove, a ovaj playpad je frižak da friškiji ne može biti, pa o njemu nema baš informacija, no sudeći po konfiguraciji i opisu taj bi trebao biti sasvim solidna mala zvijer i ne vidim nijedan razlog zašto ga ne uzeti...
Joj...super si mi...Pozdrav Slavoniji!
peachwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2011., 12:51   #307
Pozdrav,

čitam već neko vrijeme ovu nadasve zanimljivu temu i zanima me sljedeće:
meni bi trebao tablet koji uz sve normalne stvari, jel, može pokrenuti flash streamove (ako je to moguće) tipa sportskih prijenosa i slično; te da ga mogu preko hdmi-a spojiti na plazmu i pogledati mkv film (a da to sve ispadne i glatko i lijepo).
Otvoren sam za sve moguće prijedloge, hvala.
systems is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2011., 18:03   #308
adobe je podršku za flash izbacio za android verziju 2.2 pa nadalje. znači tražiš neki pad koji vozi 2.2, 2.3 ili 3.0 pa dalje... svaki pad koji je sačinjen od dovoljno snažnog hardvera da vrti android 2.2, znači podržava i flash. i svaki tablet koji ima hdmi izlaz (a to nitko ne zaboravi spomenuti ) može slati sliku na njega. e, sad, kako to radi zaozbiljno, to je već drugi par cipela...

valja se osloniti na rivjue, a na youtube-u ima dosta privatnih videouradaka (a i reklama) što koji tablet može. dalje sve ovisi o financijama... appleov ipad2 koji je hardverski najjači ne dolazi u obzir jer apple i adobe se ne vole pa nam ostaju andriod tableti (windows tableti su još uvijek preskupi).

kandidata traži među novijim tabletima rađenim na Tegra 2 ili Tegra 250 platformi jer je ta hardverska platforma dovoljno jaka za sve zahtjeve a i pruža neku sigurnost da će potrajati. najjeftiniji uredak je POV Tegra2 10" tablet koji se može naći za već 2kk a može se dokupiti i fini stalak (deck), recimo ovdje.

i onda odeš na youtube i malo potražiš npr.: http://www.youtube.com/watch?v=kUGTBH6AoPQ

osim POV-a valja pogledati: acera, samsunga, asusa (800kn više je model s dock/tipkovnicom), lg optimusa.

to su sve 10" uređaji, i osim POV-a su dosta skuplji, a što se tiče 7" uređaja koji su i jeftiniji, treba se ravnati analogijom: ako vozi android 2.2 -> adobe flash radi... (i naravno, ako mu to piše u karakteristikama ).

no, ipak je sigurnije kad to netko i potvrdi, a potvrđeno je za vrlo potentnog mališana joyplus M778 (chipoteka) koji dolazi i u rezistivnoj i u kapacitivnoj varijanti zaslona. vrlo dobar rivju oba modela imaš ovdje: http://pojemario.com/wp/?page_id=1234
__________________
Do you know the difference between a friend and a good friend? A friend will help you, and a good friend will help you remove the body.
Right before your eyes we pull laughter from the skies ¦ And he laughs until he cries, then he dies, then he dies.

Zadnje uređivanje taipan : 17.09.2011. at 20:43. Reason: morah otići pa sad nastavljam...
taipan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2011., 19:00   #309
Taipan, šta da ti kažem osim da si brz....i hvala
je, dalo se naslutiti medju svim ovim stranicama da je to to otprilike, al trebala mi je i potvrda.
imam iphone 4 pa mi je poznata njihova netrpeljivost...a jedan ovakav tablet bi mi taman došao za popuniti tu prazninu u srcu koju osjećam.
pozdrav
systems is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2011., 20:53   #310
Hvala Taipan uspio si me odgovorit da kupim tab nabrzinu pa cu ja fino pricekat jos jedno dva mjeseca i kupit TEGRa 10" i mislim da ce mi to biti ipak pametnije nego sad uzet neki joyplus ili slicno :-))
zmarkic is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2011., 23:06   #311
Pozdrav , pitanje glasi vako ,zanima me jeftini tablet koji bi koristio isključivo za tablični program, odnosno tablet na koji se može instalirati neki program što sličniji Excelu ? Hvala!
trgut is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2011., 00:38   #312
http://www.youtube.com/watch?v=8kr782MI6Gg


tablične aplikacije su bile jedne od prvih uopće razvijenih aplikacija koje su radile i na digitronima, pa na svim spectrumima, commodorcima, sve do "handheld" računala kao što je ipaq...

dakle, hardverski zahtjevi za takav softver su prilično niski, aplikacije postoje i pred njih se ne postavlja nikakvo ograničenje pa sam prilično siguran da svaki tablet koji vozi neku od novijih verzija androida (ajd, recimo 2.2) ima dovoljno jak hardver za pokretanje takvog softvera.

e, sad... o brzini procesora ovisi koliko će se brzo moći baratati s tablicom, o količini memorije ovisi koliko će tablica moći biti velika, a o veličini ekrana ovisi koliko će rad biti ugodan i tablica pregledna...

malo proguglaj i pogledaj na youtubeu pa možda nađeš i konkretan primjer...


teško je konkretno prstom pokazati na neki tablet i tvrditi da će te on zadovoljiti kad zapravo "poslovnih" iskustava s tabletima uopće nema, no po onome što je prikazano da chipotekin Joyplus M778 može, uz gigahercni procesor, android 2.3 i flash podršku - mislim da s njim nećeš imati problemaa njemu je cijena od 1.2-1.5kk u ovisnosti o ekranu (rezistivni ili kapacitivni).

android 2.2 i gigahercni procesor ima i ovaj, pa bi po toj analogiji mogao i on poslužiti, no to ti nitko ne može reći sa sigurnošću dok ne isproba... njemu bi možda nedostatak (ne znam koliko ozbiljan) bio to što ima samo 256kb rama...
__________________
Do you know the difference between a friend and a good friend? A friend will help you, and a good friend will help you remove the body.
Right before your eyes we pull laughter from the skies ¦ And he laughs until he cries, then he dies, then he dies.
taipan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2011., 00:12   #313
Joj sad sam se nečeg sjetila, znači jedno žensko pitanje: A kako se ti tablet-i ponašaju na plaži??ono ja na ručniku ispod suncobrana i vani 40 stupnjeva?
peachwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2011., 07:47   #314
dok ga ne kvasiš i ne držiš na suncu sve je okej. no slika na ekranu neće baš biti nezaboravna... a što jeftiniji tablet, to jeftiniji i ekran...
__________________
Do you know the difference between a friend and a good friend? A friend will help you, and a good friend will help you remove the body.
Right before your eyes we pull laughter from the skies ¦ And he laughs until he cries, then he dies, then he dies.
taipan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2011., 08:47   #315
Tablet sa 3G-om

Pozdrav,

Zanima me kupovina tableta sa 3G modulom ali nikako da nadjem neki best buy.

Recimo ovi sto vrte Android tipa joy, achros, itd su OK cijene za ono sto nude (cca 1500 kuna) ali mi nije jasno zasto nemaju 3G modul? I sam se bavim hardwareom i znam da je to nikakva mudrost za staviti pogotovo sto na sluzbenim stranicama od proizvodjaca i sami kazu da je taj modul optional. Ima li neki razlog zasto nitko ne uvozi tablete sa 3G modulom a da to nije Ipad, Motorola, itd koji dodju par tisuca kuna vise a ne nude nista extra osim 3G modula?

Narudjba preko eBay-a je za mene moguca ali mislim da bi me onda carina kacila, pa ona Hrvatska agencija za radio komunikacije i ateste, itd...

Naime imam Wifi USB stick pa bi si stavio SIM od tamo u tablet i bio vise mobilan, jer 90% stvari na laptopu bih mogao i na tabletu napraviti ali ne zelim dati XXXX tisuca kuna.

Ako netko zna....da to netko vec uvozi.....?
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2011., 12:44   #316
urota mobilnih operatera... ne zajebavam se... kako bi onda oni enormno naplaćivali svoje pretplate, pakete prometa i "spešl" stikove ... uz uređaje koji, naravno prebezobrazno puno koštaju...

takvih tableta zasad nema kod nas a teško da će ih i biti u dogledno vrijeme, no tome se može doskočiti ako imaš mobitel s androidom 2.2 ili višim jer ti on onda može glumiti hot-spot na koji se možeš kačiti. to i usb tethering (spajanje kablom) su protokoli prvi put ugrađeni u android 2.2. čak i da kupiš neki uređaj i da zaobiđeš carinu i agenciju za istraživanje ruda i gubljenje vremena, tablet ti najvjerojatnije ne bi radio jer je u tablete ugrađena softverska podrška za poseban frekvencijski opseg koji je dio umts standarda ali se kod nas (a i puno šire) ne koristi. ovo su meni nepoznate vode kojima se nisam baš bavio no kad sam zadnji puta to gledao mislim da je bilo da tek nijemci nešto probaju i testiraju to što se valjda zove w-cdma. uglavnom ključne riječi su cdma, cdma2000, wcdma pa navali. uglavnom sad ću prestati jer tu nisam kod kuće pa bih mogao opaliti neku glupost, ako već nisam

no, kako se sve na svijetu može razvaliti, tako se i ti jeftiniji uređaji koji imaju podršku za wcdma mreže kojih kod nas nema mogu razvaliti, tj. može ih se rootati i onda prepraviti datoteke s podacima potrebnim za pristup mreži. jer to i je ono što naši mobilni operateri rade, u sve uređaje koje prodaju moraju ugraditi podršku i parametre svojih mreža... ako se imaš živaca s tim zafrkavati...

malo prođi po ovoj temi, ima na jednom mjestu, ne znam za koji tablet, da su dečki uspjeli spojiti preko mobitela koji glumi wifi hotspot, no i tu može biti problema jer ti mobitel mora glumiti infrastructural AP, ako glumi ad-hoc AP onda možda i ne uspije...

ugalvnom, koma... zašto jednostavno kad može komplicirano...
__________________
Do you know the difference between a friend and a good friend? A friend will help you, and a good friend will help you remove the body.
Right before your eyes we pull laughter from the skies ¦ And he laughs until he cries, then he dies, then he dies.
taipan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2011., 14:06   #317
Quote:
taipan kaže: Pogledaj post
android 2.2 ima ugrađenu podršku za usb tethering i wifi hotspot, pa bi se na svaki smartphone sa androidom 2.2 trebalo moći spojiti tablete na jedan od ta dve načina (dakle žicom, preko usb-a ili bežično).

već je u ovoj temi bilo o tome: https://www.forum.hr/showpost.php?p=34382334&postcount=179

Taipan, ovdje moram ispraviti jednu netočnost koja vidim da se provlači i zbunjuje ljude. Naime, ovo sam već opisao pred mjesec i više na ovoj temi.

Android 2.2 ima podršku za tethering, ali to ne podrazumijeva da se tablet kači na internet preko mobitela u adhock načinu već drugima omogućuje da se spajaju na njega. Ovo dakle nema nikakvu važnost za tablet uređaj, već je važno da vaš mobitel ima barem android 2.2, odnosno uključen tethering.

Ja konkretno imam M778 i spajam se na mobitel Nokia E63 (symbian) koja ima uključen tethering. Moj tablet nezna što je tethering, i nije mu bitno. Bitno je da se wifijem zakačim na neki hotspot, u ovom slučaju mobitel.

Android niti jedne verzije ne podržava spajanje na adhock hotspotove, što uglavnom omogućuju mobiteli u tethering modu. U slučaju mog Joyplusa M778,
problemu sam doskočio instaliranjem aplikacije ZT180 adhock switcher koja rješava ovo ograničenje.
mmarko40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2011., 14:13   #318
Quote:
europe2seoul kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Zanima me kupovina tableta sa 3G modulom ali nikako da nadjem neki best buy.

Naime imam Wifi USB stick pa bi si stavio SIM od tamo u tablet i bio vise mobilan, jer 90% stvari na laptopu bih mogao i na tabletu napraviti ali ne zelim dati XXXX tisuca kuna.

Ako netko zna....da to netko vec uvozi.....?
bestbuy, trentuno, je samsung p1000. na njuškalu se cijene kreću od 1700-2500. što rabljeni, što novi. neću ti uopće preporučiti kupovinu uređaja kod operatera jer su mu nabili cijenu od kojih 5-6 tisuća kuna.

to je best buy. imaš još i dva huawei-jeva modela S7 i S7 slim. slim, noviji model je u t-comu cca 2400kn _bez_ pretplate. na njuškalu, oko 1500.
stariji model je skoro pa isti jedino ima stariju verziju OS-a, više gumbi na prednjoj strani i nožicu/stalak na koji se može nagnuti i glumiti digitalni okvir za slike. glavna razlika je u ekranima-stariji ima rezistivni, novi, slim ima kapacitivni.
kod njega je problem što, ako ne 100% aplikacija, onda 95, mora raditi u landscape modu. ako ti to ne smeta... no, bez obzira na nešto nižu cijenu, ipak bih preporučio samsung p1000.
s time da kod njega ne očekuješ nadogradnju na 3.x. barem ne službenu.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2011., 14:30   #319
@mmarko40:

više ljudi više zna... hvala na pojašnjenju...


iako, ja i jesam mislio da je za smartphone bitno da ima android 2.2 jer on omogućuje usb tethering i wifi hotspot funkcije, a ne za tablet - no, pišem zbrda-zdola pa su mi rečenice često nespretne i nerazumljive. nemam strpljenja pretočiti misli u riječi...
__________________
Do you know the difference between a friend and a good friend? A friend will help you, and a good friend will help you remove the body.
Right before your eyes we pull laughter from the skies ¦ And he laughs until he cries, then he dies, then he dies.
taipan is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2011., 15:27   #320
Quote:
taipan kaže: Pogledaj post
urota mobilnih operatera... ne zajebavam se... kako bi onda oni enormno naplaćivali svoje pretplate, pakete prometa i "spešl" stikove ... uz uređaje koji, naravno prebezobrazno puno koštaju...

takvih tableta zasad nema kod nas a teško da će ih i biti u dogledno vrijeme, no tome se može doskočiti ako imaš mobitel s androidom 2.2 ili višim jer ti on onda može glumiti hot-spot na koji se možeš kačiti. to i usb tethering (spajanje kablom) su protokoli prvi put ugrađeni u android 2.2. čak i da kupiš neki uređaj i da zaobiđeš carinu i agenciju za istraživanje ruda i gubljenje vremena, tablet ti najvjerojatnije ne bi radio jer je u tablete ugrađena softverska podrška za poseban frekvencijski opseg koji je dio umts standarda ali se kod nas (a i puno šire) ne koristi. ovo su meni nepoznate vode kojima se nisam baš bavio no kad sam zadnji puta to gledao mislim da je bilo da tek nijemci nešto probaju i testiraju to što se valjda zove w-cdma. uglavnom ključne riječi su cdma, cdma2000, wcdma pa navali. uglavnom sad ću prestati jer tu nisam kod kuće pa bih mogao opaliti neku glupost, ako već nisam

no, kako se sve na svijetu može razvaliti, tako se i ti jeftiniji uređaji koji imaju podršku za wcdma mreže kojih kod nas nema mogu razvaliti, tj. može ih se rootati i onda prepraviti datoteke s podacima potrebnim za pristup mreži. jer to i je ono što naši mobilni operateri rade, u sve uređaje koje prodaju moraju ugraditi podršku i parametre svojih mreža... ako se imaš živaca s tim zafrkavati...

malo prođi po ovoj temi, ima na jednom mjestu, ne znam za koji tablet, da su dečki uspjeli spojiti preko mobitela koji glumi wifi hotspot, no i tu može biti problema jer ti mobitel mora glumiti infrastructural AP, ako glumi ad-hoc AP onda možda i ne uspije...

ugalvnom, koma... zašto jednostavno kad može komplicirano...

OK a da li onda ima nesto jednostavnije? Npr....ako tablet ima USB port i podrzava USB WIFI dongle....onda je samo bitno da recimo Android na njemu ima Huawei drivere kako bi mi stick od T-Com-a radio a stick na sebi ima vec podrsku za Hrvatske frekvencije, SIM stvari, itd. Jel netko nesto o tome malo istrazio?
europe2seoul is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:01.