Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Hardver > Prijenosna računala

Prijenosna računala Omnia mea mecum porto

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.07.2012., 21:13   #1261
Quote:
viking kaže: Pogledaj post
prvo, davanja nećeš izbjeći. neka sve skupa košta 200$, za tih 1000-1000 kn kod nas možeš birati koji želiš model jer po svemu napisanome, nisi zahtjevan ili barem ne očekuješ previše. dakle, za to što ti treba poslužit će i kyros i prestigio ili neki od PoV modela. i bit ćeš miran sa garancijom, računom, itd.

ja zbilja nemam više pojma koliko puta je napisano i na ovom ali i na masu drugih foruma, ne kupujte kineske tablete. za te novce negdje nešto mora patiti. prvo je to prikaz, drugo baterija, treće podrška i/illi servis. s još jednom uvijek tako dobro zamaskiranom podatku - androidi na tim tabletima su ILI nekakav kinseki poluproizvod OS sa android-look-a-like UI-em ili nešto što nalikuje na standardni android, no, bez mogućnosti instalacije marketa (google playa), google mapsa i sličnih servisa. nego se link na "market" linka na kakav generički "app-store".
uostalom, takvih kineza ima na bacanje na njuškalu. jedino što bi moglo biti blizu pravom androidu su modeli "ainol". oni čak imaju službu za korisnike koja čak i odgovara na mailove i imaju update OS-a za DL na stranicama.

tako da ti ne moram pisati koje je moje mišljenje o tom ali i drugim tabletima za "šaku dolara".
Dobro, možeš li preporučiti neki model u tom cijenovnom rangu "kod nas", tako da odlučim?

Jer, kao što rekoh, reviewi su poprilično dobri (čitao sam i one na amazonu, kažu super), ali nakon ovog posta ću istražiti malo dublje.
__________________
microstock
*_spike is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2012., 00:13   #1262
gle, ja niti mogu niti smijem niti želim reći da je TAJ model loš. jednostavno iz razloga što ga nisam imao u rukama i nisam ga vidio. no, ako pogledamo stranicu, vidi, i oni ju imaju: http://www.zenithink.com/Eproducts_C91_2.php i uz pretpostavku da je to taj model, c91, moraš priznati da uz 10" ekran, 7000mAh baterija i 3g modul i OTG port i usb port i ugrađeni ethernet, negdje mora biti zaškoljica? u dosadašnjem kontaktu sa kinezima do nekih 250$, 4-5 modela, niti jedan nije zbilja "isporučio" ono što je napisano da nudi.

evo, gledam jedan video na YT i prva stvar, uz pretpostavku da je govorimo o modelu c91, koja ne štima je memorija- na kutiji piše 512mb rama , a u reklami 1gb. dalje, ikona od marketa je stara, od verzije GB-a. nije google play, kako bi trebalo biti u ICS_u. scrollanje homescreena je trzavo. tipke na kučištu ne idu uz ICS. znači, tablet koji je ili za pravo još uvijek na GB_u ali uz ICS UI ili je na brzinu pre-sklepan sa GB_a na ICS, pa su tipke ostale.
drugi video ima pravo ICS sučelje, no, google play još uvijek nije google play nego market. i tipke su još tu i tip koji brlja po tabletu ne koristi ekranske tipke nego hardverske.

moje mišljenje je da tu imaš 30% šanse da je to zbilja ics ali i 70% da nije. daj bog da griješim. no, sve ovo gore o hardveru i dalje je jako sumnjivo.

i na ovom linku, na ruskom je i većinu ćeš razumjeti, negdje oko 6- minute kaže da je UI modificirani 2.3 i izgleda kao 3.x ili 4.x. pogledaj:
http://www.youtube.com/watch?v=IBWJZydEoHk

specke koje je postavio uu video mislim da su prave.

što se kupovine kod nas tiče-novo ili druga ruka ili novo iz druge ruke? ekran? da li je bitan OS? da li ga zbilja misliš koristiti za web, čitanje, ali ne i hard igranje?

kako sam napisao-prestigio 5080c, kyros iz čipoteke, ovisno o veličini ekrana, ali 8" ti je 1200kn, i još ima 4:3 ekran-idealan (ili barem bolji) za čitanje i web.
energy i828hd-on je 1300, ali još uvijek u rangu ovih gore. da li će dobiti ICS-ne znam. vjerojatno neće.EDIT: sada sam pogledao, piše da postoji upgrade na 4.0, no nigdje ne piše explicite ICS. dakle, moglo bi biti i dalje samo obrada UI da izgleda kao ICS, ali jezgra je 2.3.
ali na 512mb rama niti ne bi trebalo razmišljati o ICS-u. eh, da, čipotekini kyrosi su svi dobili službenu nadogradnju na ICS, ali, opet, imaju 512mb rama i moglo bi povremeno usporiti i zatrzati.
i još imaš u toj cijeni protab 2xl, no on ima manju rezoluciju od energyja. 800*600

pa da te više ne davim, ja bih među ovima možda prvo išao na prestigia, pa na energyja čisto zbog nešto boljeg prikaza na ekranu i na kraju kyrosa ali samo ako te privlači ICS.

svi su sa 512mbrama, svi su na 1-1.2ghz jednojezgrenom procu. dakle, osnovno je vrlo slično, a sad ostaju sitnice-konektori, podrška za 3g, korisnička podrška.... ali to ti prepuštam da progooglaš.

što se njuškala tiče, imaš jednog 10" kyrosa za 1200kn, nov, nekorišten. 8" kyros za 1100kn, nekoliko huawei slim modela, ali njih ne preporučam, ali, možda te neće smetati njegove mane, prestigio 7070 za 1000kn-pred godinu dana jedan od jačih modela i definitivno best buy i omjer uloženo dobiveno. je, ima malo rama, ali ih prilično dobro iskorištava. itd, itd...

eto, za sada toliko. malo si pogledaj te videe o onom kinezu, pa malo baci oko na službene stranice ova tri ostala modela i na podršku. ili ćeš prije ili kasnije doći na to da je možda bolje u startu dati ipak nešto više love pa kupiti "nešto pošteno" i ne lupat glavom u zid kada krepa ili "ne radi ovo", "ne radi ono"...

pozz!
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.

Zadnje uređivanje viking : 10.07.2012. at 00:35.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2012., 03:12   #1263
Za sve ono što je nabrojao, ja bih mu preporužio Kyrosa od 8 ili 10 inči.
Čak i od 8 je dosta velik ekran, dobar za čitanje knjiga (ja ih čitam redovito na njemu), ali i net.

Nije mi nitko odgovorio što se tiče zaštite tableta, ja sam instalirao nq mobile security na svoj tablet, jel to ok zaštita? Mislim preko njega idem samo na news portale, forum, yt i slično, ništa drugo.
Dyma is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2012., 09:36   #1264
prestigio multipad pmp3084b

pozdrav svima.
imam taj nesretni prestigio multipad pmp3084b i htjela bih na njega nakačiti eksternu tipkovnicu s e baya. je li to moguće? (nemojte mi se smijati) zna li netko je li ovaj usb na njemu host? kako da provjerim?
hvala do neba.
Mara Ton is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2012., 11:11   #1265
Quote:
Blood Dima kaže: Pogledaj post
Za sve ono što je nabrojao, ja bih mu preporužio Kyrosa od 8 ili 10 inči.
Čak i od 8 je dosta velik ekran, dobar za čitanje knjiga (ja ih čitam redovito na njemu), ali i net.

Nije mi nitko odgovorio što se tiče zaštite tableta, ja sam instalirao nq mobile security na svoj tablet, jel to ok zaštita? Mislim preko njega idem samo na news portale, forum, yt i slično, ništa drugo.
je, točno. no, ovisi što mu paše i cijenom i veličinom ekrana. ako ništa drugo, čipoteka ima korektan servis. što se prestigia tiče, nije ni on za bacit, poznata je firma, ali je cijenom nešto veći.

za zaštitu-gle, nema odgovora jer ti jednostavno ne treba. gušit će ti tablet koji ionako pati od manjka memorije i resursa. ZA SADA, još nema virusa koji bi napravili štetu, samim time ni potrebe za AV. exe fajlove sa pc-a ionako ne možeš pokrenuti, a ako baš imaš nesreću pa naletiš na kakav virus zapakiran u jpg ili bmp, opet neće napraviti nikakvu štetu. ako već misliš da ti ipak treba, onda radi par dana normalno, i vidi da li usporava, guši i slično. ako da, makni, ako ne, ostavi pa dok misliš da ti treba.
IMHO, ne treba.

Quote:
Mara Ton kaže: Pogledaj post
pozdrav svima.
imam taj nesretni prestigio multipad pmp3084b i htjela bih na njega nakačiti eksternu tipkovnicu s e baya. je li to moguće? (nemojte mi se smijati) zna li netko je li ovaj usb na njemu host? kako da provjerim?
hvala do neba.
prvo-zašto eksterna tipkovnica sa ebaya?! kakva je to posebna tipkovnica? ona u kožnom etuiu? svaka tipkovnica može raditi, kao i miš, ali samo ako tablet podržava OTG usb. a da li tvoj tablet podržava, to moraš sama vidjeti u uputama i specifikacijama. ako da, onda ti vjerojatno treba otg adapter, a njega imaš povremeno u našim trgovinama, ali dealextreme ih ima uvijek. pogledaj pokoju stranicu unatrag. imaš linkove. ako nemaš otg podršku u samom tabletu, onda ti nikakva tipkovnica ne pomaže.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2012., 12:12   #1266
Jel ima neki ducan di se mogu isprobati kyros ili prestigio tableti?
__________________
.
quadzilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2012., 14:10   #1267
kyros-čipoteka i tisak , mada sumnjam da će ti u tisku upaliti tab. prestigia imaš u masu trgovina,dakle. treba ti susretljiv trgovac kojemu se da potrošiti malo vremena.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2012., 15:06   #1268
Hvala viking, maknem onda zaštitu.

Ako ti je u blizini Metro, tamo možeš probati tipkati po tabletima, ja sam tamo probao po Kyrosu i tako se odlučio za njega, ali nisam ga kupio tamo već u Chipoteki, baš zbog servisa i svega.
Ali kažem ti, ja korisim Coby Kyros od 8 inči, stalno čitam knjige i budem na netu, stvarno je dobar tablet za tih 1200kn. Touch je odličan, on leži u ruci, tako da, sasvim solidan tablet za te novce.
Dyma is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2012., 15:33   #1269
NP!

btw, jesi kyrosa dobio sa ICS-om ili si još na GB? inače, čipotekini proizvodi (focus, joyplus, kyros....) se uvijek mogu servisirati i nositi u garantnom roku kod njih, bez obzira di su kupljeni. čisto za informaciju.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 12:37   #1270
Quote:
viking kaže: Pogledaj post
gle, ja niti mogu niti smijem niti želim reći da je TAJ model loš. jednostavno iz razloga što ga nisam imao u rukama i nisam ga vidio. no, ako pogledamo stranicu, vidi, i oni ju imaju: http://www.zenithink.com/Eproducts_C91_2.php i uz pretpostavku da je to taj model, c91, moraš priznati da uz 10" ekran, 7000mAh baterija i 3g modul i OTG port i usb port i ugrađeni ethernet, negdje mora biti zaškoljica? u dosadašnjem kontaktu sa kinezima do nekih 250$, 4-5 modela, niti jedan nije zbilja "isporučio" ono što je napisano da nudi.

evo, gledam jedan video na YT i prva stvar, uz pretpostavku da je govorimo o modelu c91, koja ne štima je memorija- na kutiji piše 512mb rama , a u reklami 1gb. dalje, ikona od marketa je stara, od verzije GB-a. nije google play, kako bi trebalo biti u ICS_u. scrollanje homescreena je trzavo. tipke na kučištu ne idu uz ICS. znači, tablet koji je ili za pravo još uvijek na GB_u ali uz ICS UI ili je na brzinu pre-sklepan sa GB_a na ICS, pa su tipke ostale.
drugi video ima pravo ICS sučelje, no, google play još uvijek nije google play nego market. i tipke su još tu i tip koji brlja po tabletu ne koristi ekranske tipke nego hardverske.

moje mišljenje je da tu imaš 30% šanse da je to zbilja ics ali i 70% da nije. daj bog da griješim. no, sve ovo gore o hardveru i dalje je jako sumnjivo.

i na ovom linku, na ruskom je i većinu ćeš razumjeti, negdje oko 6- minute kaže da je UI modificirani 2.3 i izgleda kao 3.x ili 4.x. pogledaj:
http://www.youtube.com/watch?v=IBWJZydEoHk

specke koje je postavio uu video mislim da su prave.

što se kupovine kod nas tiče-novo ili druga ruka ili novo iz druge ruke? ekran? da li je bitan OS? da li ga zbilja misliš koristiti za web, čitanje, ali ne i hard igranje?

kako sam napisao-prestigio 5080c, kyros iz čipoteke, ovisno o veličini ekrana, ali 8" ti je 1200kn, i još ima 4:3 ekran-idealan (ili barem bolji) za čitanje i web.
energy i828hd-on je 1300, ali još uvijek u rangu ovih gore. da li će dobiti ICS-ne znam. vjerojatno neće.EDIT: sada sam pogledao, piše da postoji upgrade na 4.0, no nigdje ne piše explicite ICS. dakle, moglo bi biti i dalje samo obrada UI da izgleda kao ICS, ali jezgra je 2.3.
ali na 512mb rama niti ne bi trebalo razmišljati o ICS-u. eh, da, čipotekini kyrosi su svi dobili službenu nadogradnju na ICS, ali, opet, imaju 512mb rama i moglo bi povremeno usporiti i zatrzati.
i još imaš u toj cijeni protab 2xl, no on ima manju rezoluciju od energyja. 800*600

pa da te više ne davim, ja bih među ovima možda prvo išao na prestigia, pa na energyja čisto zbog nešto boljeg prikaza na ekranu i na kraju kyrosa ali samo ako te privlači ICS.

svi su sa 512mbrama, svi su na 1-1.2ghz jednojezgrenom procu. dakle, osnovno je vrlo slično, a sad ostaju sitnice-konektori, podrška za 3g, korisnička podrška.... ali to ti prepuštam da progooglaš.

što se njuškala tiče, imaš jednog 10" kyrosa za 1200kn, nov, nekorišten. 8" kyros za 1100kn, nekoliko huawei slim modela, ali njih ne preporučam, ali, možda te neće smetati njegove mane, prestigio 7070 za 1000kn-pred godinu dana jedan od jačih modela i definitivno best buy i omjer uloženo dobiveno. je, ima malo rama, ali ih prilično dobro iskorištava. itd, itd...

eto, za sada toliko. malo si pogledaj te videe o onom kinezu, pa malo baci oko na službene stranice ova tri ostala modela i na podršku. ili ćeš prije ili kasnije doći na to da je možda bolje u startu dati ipak nešto više love pa kupiti "nešto pošteno" i ne lupat glavom u zid kada krepa ili "ne radi ovo", "ne radi ono"...

pozz!
hvala ti puno na odgovoru, imaš pivu!

nego, ovaj video koji si linkao, to je prva verzija tog c91.. u samom videu je link na upgradeanu verziju koja navodno fura pravi ICS... link ovdje. sad, spomenuo si ikonu marketa i to da se nema google play... ne kužim se u najnovije promjene (imao sam htc-ov smartphone koji je radio na 2.3 i tu mi znanje prestaje) pa mi nije jasno upućuje li ta ikonica da to nije pravi ICS ili što?

što se tiče tvojih pitanja, zaista ga ne planiram koristiti za igranje, primarna namjena bi mu bila baš ono što napisah - surfanje po webu i čitanje knjiga. vidio sam topic ovdje nedavno kako se tablet može koristiti i za navigaciju, pa bih ga eventualno tako koristio uz eksterni bluetooth gps, ako je to dobra opcija. vidio sam na netu da se može, sad ne znam koliko je dobro. :/
ima tu i neka tema oko aplikacija koje rade na zt-280 c91, ali ne znam odnosi li se to na prvu verziju ili upgrade.

idem sad proučit ove tvoje alternative.

edit: evo i kratkog reviewa na jeziku kojeg znam izgleda da ima google play ikonicu. nije baš pokazana funkcionalnost sveg toga, ali izgleda okej?
na ebayu ga prodaju za 210$ i uz njega bundleaju tipkovnicu i case, što je skroz okej.
__________________
microstock

Zadnje uređivanje *_spike : 11.07.2012. at 13:14.
*_spike is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 13:58   #1271
Dobar dan svima,
Razlog posta je razmjena misljenja o slijedecem tabletu, ukoliko ga jos netko ima:
http://www.yarvik.com/en/products/ta..._10/TAB461EUK/ . U posjedu mi je nekih 3-4 tjedna (MPC 169 EUR), gore je ICS (4.0.3) . Kod kupovine sam prvenstveno gledao nizi cjenovni rang, da mi ne bude zao novca ako ustanovim da to (tablet kao takav) nije to, a u obratnom slucaju bude proslijedjen sinu, a nabavljeno u jesen nesto sa Win-om gore. Sve u svemu prezadovoljan (osim bojom, bijelom, i jedinom mogucom), sve sto je obecano i stima. Nedostajao je samo Google Play, sto je proizvodjac korektno i naveo (zbog odredjenih prava) a kao alternativa je postavljen Getjar market. Proces naknadnog Google Play-apostavljanja je trajao doslovno manje od minute, uz pomoc uputa upravo sa njihovog korisnickog foruma . Broj forced restarta do sada je 2. I bukvalno iz istog razloga (tocnije, browsanje mini Operom na tocno odredjenoj web lokaciji i naknadna provjera da li je to bas bio razlog). Trajanje baterije zadovoljava, sa ukljucenim WiFi-jem i defaultnim postavkama cca 7, 7 i pol sati. Inace, Yarvik je nizozemski brand, ali ce ogromnoj vecini onih koji ovo budu procitali biti poznatiji ako ih se spomene kao Sweex (low coster raznih digitalija i periferija). Volio bih cuti sto me ceka u buducnosti od onih koji ga imaju dulje od mene, a mogu odgovoriti i na koje pitanje o ovome tabletu, naravno ako takvih uopce bude.
Pozdrav svima,
fantabox is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 14:17   #1272
512MB RAM-a je dovoljno da ICS bude smooth?
i gdje si ga nabavio? brzinska potraga googleom kaže da ga nema u hr. :/
__________________
microstock
*_spike is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 14:22   #1273
Quote:
*_spike kaže: Pogledaj post
512MB RAM-a je dovoljno da ICS bude smooth?
i gdje si ga nabavio? brzinska potraga googleom kaže da ga nema u hr. :/
Izvini, zaboravio sam napisati, kupljen direktno u trgovini za vrijeme sl. puta, u NL, samo je cijena bila 10 eur manja tada:
http://www.mediamarkt.nl/mcs/product...50,273275.html . A ovdje je kompletna njihova ponuda: http://www.mediamarkt.nl/mcs/product...er=69%3AYARVIK .

I da, sve radi smooth, iako su mi sva 4 HS pretrpana ikonicama i iza je jedan od onih live wallpaper-a sa akvarijem. Nakon jednog proga sam primjetio povremeno usporenje:HD Reader (RSS reader), vjerojatno radi vise od 70 feed-ova koje je on update-ao po svom nahodjenu svako malo bez obzira sto ti njemu u settings-ima rekao da cini. Povratkom na Google-ov reader i deinstalacijom ovoga drugoga

Zadnje uređivanje fantabox : 11.07.2012. at 14:31.
fantabox is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2012., 20:15   #1274
Quote:
*_spike kaže: Pogledaj post
nego, ovaj video koji si linkao, to je prva verzija tog c91.. u samom videu je link na upgradeanu verziju koja navodno fura pravi ICS... link ovdje. sad, spomenuo si ikonu marketa i to da se nema google play... ne kužim se u najnovije promjene (imao sam htc-ov smartphone koji je radio na 2.3 i tu mi znanje prestaje) pa mi nije jasno upućuje li ta ikonica da to nije pravi ICS ili što?

što se tiče tvojih pitanja, zaista ga ne planiram koristiti za igranje, primarna namjena bi mu bila baš ono što napisah - surfanje po webu i čitanje knjiga. vidio sam topic ovdje nedavno kako se tablet može koristiti i za navigaciju, pa bih ga eventualno tako koristio uz eksterni bluetooth gps, ako je to dobra opcija. vidio sam na netu da se može, sad ne znam koliko je dobro. :/
ima tu i neka tema oko aplikacija koje rade na zt-280 c91, ali ne znam odnosi li se to na prvu verziju ili upgrade.

idem sad proučit ove tvoje alternative.

edit: evo i kratkog reviewa na jeziku kojeg znam izgleda da ima google play ikonicu. nije baš pokazana funkcionalnost sveg toga, ali izgleda okej?
na ebayu ga prodaju za 210$ i uz njega bundleaju tipkovnicu i case, što je skroz okej.
kratko - da, ovo je video kojeg nisam vidio prvi put. po tome izgleda kao 4.0.

no, u oglasuprvo piše 4.0, pa u opisu 2.3. ok, izašao je novi firmware i dešava se ista stvar kao i sa prestigiom 5080b, kyrosima koji su zamišljeni kao 2.3 tableti, ali, da ne budu u zaostatku rade ICS.
ikona kao što je u opisu , slika pri dnu oglasa je stari market. od GB-a. na GB se mogao instalirati novi market, tj google play, i on ima drukčiju ikonu. al' da se na ICS stavi ikona starog marketa... tu nešto ne štima.
ponavljam, sve ovo govorim bazirano na iskustvu sa kinezima, a u konkretnom primjeru na osnovu napisanoga.

nekompatibilnost igara i aplikacija može biti ili zbog procesora ili zbog verzije androida ili zbog premale rezolucije... tako da je to ovako na pamet nemoguće reći. trebalo bi vidjeti poruku greške.

za kraj - da, na videu (sa ebaya) izlgleda ok, ali koji to oglas ne hvali ono što prodaje. inače su te tipkovnice, tj. etui sa tipkovnicom 12-15-20$, ovisno o veličini tableta.

ne znam. oglas, tj. video je više pokazao kako se igraju angry birdsi, koji se ionako igraju na svakom android mobitelu, al bitne stvari jok. di je 3g, di je lan, di je multitouch (ok, možda je to negdje pokazao, djelove sam preskočio). di je kamera, zašto nije pokazao u krupnom planu "about" stranicu.....

moje mišljenje i dalje stoji-ja ga ne bih kupio, pa čak ni za te male stvari koje misliš raditi jer je jednostavno rečeno - kinez i nepouzdano je što je zbilja unutra i što kada/ako crkne, garancije, servisi itd. a 1500kn nije baš za baciti.

uostalom, na njuškalu imaš jednog:
http://www.njuskalo.hr/tablet-pc/10....-oglas-5372101
pa nazovi čovjeka i dogovori se... jeftinije i brže je. ako ništa drugo!

i ako ga kupiš, na bilo koji način, napiši koju riječ.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2012., 22:54   #1275
neznam uopce jesam li na pravoj temi, ako nisam, nemojte mi zamjerit... tukac sam za tehniku... dobila sam na poklon tablet Prestigio MULTIPAD 7074B3G. S obzirom da prvi put uopce drzim to cudo u rukama, ne znam odakle bi pocela... mogu li se gdje naci kakva uputstva za upotrebu, ja sam se nadala da ce biti kao i kod mobitela...
nana_du is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2012., 10:16   #1276
zar nisi dobila upute sa tabletom? no, nema veze. ako si imala android telefon, onda bi ti "teren" trebao biti poznat. pogotovo ako je tablet još uvijek na staroj verziji androida, 2.3.

obzirom da je to 3g tablet, imaš i mogućnost razgovora s njime (barem bi trebala imati), i spajanje na mrežu neovisno o wifiju.

pogledaj na prestigiovim službenim stranicama (preporučam internacionalne, ne prestigio.hr) da li postoji update za tablet, tamo možeš skinuti i upute i drivere za povezivanje sa PC-om....
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2012., 12:32   #1277
Quote:
viking kaže: Pogledaj post
zar nisi dobila upute sa tabletom? no, nema veze. ako si imala android telefon, onda bi ti "teren" trebao biti poznat. pogotovo ako je tablet još uvijek na staroj verziji androida, 2.3.

obzirom da je to 3g tablet, imaš i mogućnost razgovora s njime (barem bi trebala imati), i spajanje na mrežu neovisno o wifiju.

pogledaj na prestigiovim službenim stranicama (preporučam internacionalne, ne prestigio.hr) da li postoji update za tablet, tamo možeš skinuti i upute i drivere za povezivanje sa PC-om....
hvala pogledat cu u njemu su bile samo one naj osnovnije upute o punjenju baterije..vrsti baterije i neke gluposti. A inace mi je ovo prvi susret sa Android aplikacijama pa sam malo zbunjena dok se uhodam
nana_du is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2012., 13:07   #1278
nema previše filozofije. samo je pitanje da li imaš pravi android market/google play, ili je prestigio stavio neki svoj app store (getjar, amazon ili slično). što se tiče aplikacija - gle, trebat ćeš malo pročešljati forume koji govore baš o aplikacijama. ili napiši što bi te za početak interesiralo, pa ćemo ti već odgovoriti.

svakako ti treba file manager (preporučam "es file explorer"), ako imaš više mail računa, onda ti treba neki program za čitanje maila- ona dva koja dolaze sa androidom (gmail i mail) su ok, ali imaju svoje mušice. besplatni su ti k9 mail i kaiten mail (prvi je 100% besplatan, ali mislim i drugi, no nisam siguran). ali oba se vrte na istom engineu, tako da kojeg god izabereš ne možeš pogriješiti. s time da je k9 prilagodio prikaz za mobitele (okomiti prikaz) a kaiten za tablete (vodoravni prikaz). ovo ostalo je zbilja sve po guštu korisnika. da li ćeš koristiti stock aplikacije za FB i tviter ili third-party, aplikacija za vremensku prognozu - ili kao widget (snowstorm appliccation) ili kroz aplikaciju (meteo info (naša aplikacija, jako točna prognoza)). SVE ostalo, muzika, video, slike.... sve je to po želji i volji korisnika. uostalom, instaliraš neku aplikaciju, sviđa ti se-koristiš ju, ne sviđa-makneš.
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2012., 15:56   #1279
Quote:
nana_du kaže: Pogledaj post
neznam uopce jesam li na pravoj temi, ako nisam, nemojte mi zamjerit... tukac sam za tehniku... dobila sam na poklon tablet Prestigio MULTIPAD 7074B3G. S obzirom da prvi put uopce drzim to cudo u rukama, ne znam odakle bi pocela... mogu li se gdje naci kakva uputstva za upotrebu, ja sam se nadala da ce biti kao i kod mobitela...

može pitanje - na dva različita foruma postavljaš isto pitanje, no za dva različita tableta?

o kojem modelu se radi na kraju?
__________________
Ne svađaj se sa glupljim od sebe. Nikada nećeš pobijediti.
viking is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2012., 18:21   #1280
Quote:
viking kaže: Pogledaj post
može pitanje - na dva različita foruma postavljaš isto pitanje, no za dva različita tableta?

o kojem modelu se radi na kraju?
na kutiji pise Prestigio MultiPad 9.7 PRO Android TM Tablet PC...onu oznaku gore sam ocito kopirala sa stranice gjde je kupljen jer sam gledala tamo... spomenula sam vec da sam tukac za tehniku, zato sam pitanja i postavila... Ispricavam se na smetnji
nana_du is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:53.