Natrag   Forum.hr > Sport > Nogomet > Navijači

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.06.2008., 12:52   #41
Tak nešto sam napisao na pdf Euro2000, pa su me svi popljuvali, vrlo slično sam napisao.
Veko32 is offline  
Old 09.06.2008., 13:07   #42
Quote:
soulcrew kaže: Pogledaj post
http://www.jutarnji.hr/magazin/clana...6,7,,122249.jl


Upravo zato vjerujem da se svaki pravi navijač mora osjećati čudno kad svake druge godine uoči velikih prvenstava nogomet počne teći iz svih špina, ekrana i izloga. Svake parne godine - uoči svjetskog i europskog prvenstva - nogomet koji je bio samo tvoj odjednom počinje biti svačja svojina, štraca koju razlači svatko, opće mjesto koje krešti s pivskih reklama, s billboarda, s postera za prašak za rublje i s automobilskih šoferšajbi. Pravi se navijač u tom trenutku vjerojatno osjeća isto onako kako se osjeća gorljivi ljubitelj opere na koncertu tri tenora u košarkaškoj dvorani. Ono što smatraš svojom povlaštenom domenom, najednom je svačije. Svatko se šepuri svojim poznavanjem, svak ima mišljenje o sustavu 4-2-3-1 i 4-4-2, ljudi koji pojma nemaju da postoje Borussia Moenchengladbach i Young Boys Bern najednom vas zaustavljaju, počinju komentirati jučerašnju utakmicu i izricati mišljenja. Čovjek bi ih tada najradije stjerao u kut i poslao ih na specijalistički staž, dao im da prođu u životu gubitničku bol, da odgledaju kup utakmicu protiv Varteksa srijedom po kiši, prije nego što zasjednu u lagodnu fotelju i poput kapučina posrču Fernanda Torresa, Van Nistelrooya i Benzemu.
Neda mi se sve čitati, pročital sam veću verziju u pisanom obliku, al jebena je ona uspredba "Pravom navijaču je za vrijeme eura kao bakicama što svaki dan idu u Crkvu za vrijeme Božića i Uskrsa, ono što je do tada bilo tvoje, sada je od jednom svačije."
__________________
No body, no murder, no problem.
UMTS is offline  
Old 09.06.2008., 13:09   #43
evo. Tu će naići valjda na razumijevanje
Quote:
Veko32 kaže: Pogledaj post
Do nedavno su navijači bili najveći problem u Hrvatskoj, a sad jogurtima, vindija piletinom, olovkama, klepetaljkama i šeširima ljude navlače na taj jebeni Euro08 i onda ih još etiketiraju navijačima, još će sad radi toga ekipa koja je do neki dan srala po navijačima reći za sebe da je navijač, zato jer eto ima zastavicu na autu.

Ma serem se na takvu propagandu i putujućeg cirkusa zvan Reprezentacija na velikom natjecanju i na rasprodaju ugleda repke od strane Markovića kao i rađenja majmuna od nogometaša koje se tjera da pjevaju karaoke, pazi na ispraćaju reprezentacije, koji je naravno pokriven tv-prijenosom live.


Contro il calcio moderno
Quote:
Veko32 kaže: Pogledaj post
Ma nije u tom stvar i znam da se ti zajebavaš, ali je to što se sad radi krajnja glupost.

Jebote nedavno kad je bilo šatro boysi čiste Zagreb (iako je to bilo izmišljeno te krivo protumačeno) i kad se razbila kamera onom novinaru onda je reakcija bila da su navijači govna.

Danas kupiš jogurt, naočale i zastavicu i ti si jedan od njih, ne ti kao ti, nego općenito govorim za licemjernu ekipu koju je ponjela euforija Eura pa se sad osjećaju kao navijači, isti navijači o kojima su prije dva mjeseca osjećali gađenje, smatrali ih nacionalnim problemom i mislili o njima sa zgražanjem. Ali danas je u trendu biti navijač, pa eto budem i ja. Mrzim ljude koji se okreću kako vjetar puše.

Ma gle glupo sam zabrijo na ovoj temi o tome, sorry svima, al ne podnosim licemjerje i takve stvari. Tak da me to razjebe.
Veko32 is offline  
Old 09.06.2008., 13:10   #44
Quote:
UMTS kaže: Pogledaj post
Neda mi se sve čitati, pročital sam veću verziju u pisanom obliku, al jebena je ona uspredba "Pravom navijaču je za vrijeme eura kao bakicama što svaki dan idu u Crkvu za vrijeme Božića i Uskrsa, ono što je do tada bilo tvoje, sada je od jednom svačije."
Auuuuuuuuuu
Veko32 is offline  
Old 09.06.2008., 13:12   #45
dečki jel mogu ja upitat nekaj?...samo molim bez ljutnje i nekakvih vrijeđanja!!!

normalno da me indijanci iritiraju, normalno je da takvi panjevi nisu vrijedni komentara jer ne gledaju hnl, ne prate luzere (inter ) nisu na tribini protiv međimurja, ne znaju da je hull city u prvoj ligi... itd da ne nabrajam.....

ali apsolutno nemam ništa protiv indijanaca koji se prave pametni kad hrvatska igra!!! zašto? zato jer ipak je malo drukčije kad igra hrvatska zar ne? zato jer vidim da se hrvati raduju, zato jer po tramvaju vidim vesele ljude napokon! jer kad živiš u zemlji koja je hrvatska ne vidiš baš nasmijane ljude koji šire pjesmu i veselje po tramvajima,ulicama???

što se tiče intelektualaca koji se prave pametni po forumima? pa mislim da svi bi htjeli vidjet hrvatsku ko prvaka europe.. normalno ima i onih koji pljuju al na njih se ne obazirem (al najrađe bi mu skreso sve po spisku)

zato ću ja i izdržat tih mjesec dana sa raznoraznim indijancima, jer ipak mi je atmosfera bolja kad vidim tisuće ljudi po trgovima kako slave i tuguju!!!
liedshow is offline  
Old 09.06.2008., 13:17   #46
Quote:
liedshow kaže: Pogledaj post
ali apsolutno nemam ništa protiv indijanaca koji se prave pametni kad hrvatska igra!!! zašto? zato jer ipak je malo drukčije kad igra hrvatska zar ne?
Ma nije tolko to, nego jučer se pljuje po navijačima i osuđuje, a danas staviš zastavicu na auto i jedan si od navijača, a kupiš pile i olovku i onda si najopremljeniji navijač, ma nemojte me jebat i pile i olovke i sve.
Veko32 is offline  
Old 09.06.2008., 13:17   #47
Quote:
liedshow kaže: Pogledaj post

što se tiče intelektualaca koji se prave pametni po forumima? pa mislim da svi bi htjeli vidjet hrvatsku ko prvaka europe.. normalno ima i onih koji pljuju al na njih se ne obazirem (al najrađe bi mu skreso sve po spisku)
pa ja bih radije da dinamo osvoji ligu prvaka nego da hrvatska bude europski ili svjetski prvak!
a za ove ostale ljude me boli kurac kaj će oni bit sretni. oni su ti koji cijelu godinu pljuju po navijačima, pozivaju na javni linč da nas se istrijebi. a sad je biti navijač jako poželjno i fency.
zobg toga ni ne pratim repku i najradije bih to presapavao sve.

jučer sam se zaprepastio kad me frend koji ja na utakmici bio možda 5 puta u životu i zna me skoro cijeli život pitao pa kakav si ti to navijač nisi se obukao u obilježja. a on u majici ožujsko, sa trubom od jutarnjeg i sl. nisam ga bubno samo zato kaj mi je prijatelj. a ja došao obučen kao da idem na dinamovu tekmu bez obilježja skroz
__________________
"Fight and you may die. Run and you will live at least awhile. And dying in your bed many years from now,
would you be willing to trade all the days from this day to that for one chance, just one chance, to come back here as young men and tell our enemies that they may take our lives but they will never take our freedom!"
soulcrew is offline  
Old 09.06.2008., 13:18   #48
Quote:
soulcrew kaže: Pogledaj post
pa ja bih radije da dinamo osvoji ligu prvaka nego da hrvatska bude europski ili svjetski prvak!
apsolutno.
Veko32 is offline  
Old 09.06.2008., 13:23   #49
Quote:
soulcrew kaže: Pogledaj post
pa ja bih radije da dinamo osvoji ligu prvaka nego da hrvatska bude europski ili svjetski prvak!
dobro ovo mi nije baš najjasnije,al ajde mi pojasni malo ovo?
liedshow is offline  
Old 09.06.2008., 13:32   #50
Quote:
liedshow kaže: Pogledaj post
dečki jel mogu ja upitat nekaj?...samo molim bez ljutnje i nekakvih vrijeđanja!!!

normalno da me indijanci iritiraju, normalno je da takvi panjevi nisu vrijedni komentara jer ne gledaju hnl, ne prate luzere (inter ) nisu na tribini protiv međimurja, ne znaju da je hull city u prvoj ligi... itd da ne nabrajam.....

ali apsolutno nemam ništa protiv indijanaca koji se prave pametni kad hrvatska igra!!! zašto? zato jer ipak je malo drukčije kad igra hrvatska zar ne? zato jer vidim da se hrvati raduju, zato jer po tramvaju vidim vesele ljude napokon! jer kad živiš u zemlji koja je hrvatska ne vidiš baš nasmijane ljude koji šire pjesmu i veselje po tramvajima,ulicama???

što se tiče intelektualaca koji se prave pametni po forumima? pa mislim da svi bi htjeli vidjet hrvatsku ko prvaka europe.. normalno ima i onih koji pljuju al na njih se ne obazirem (al najrađe bi mu skreso sve po spisku)

zato ću ja i izdržat tih mjesec dana sa raznoraznim indijancima, jer ipak mi je atmosfera bolja kad vidim tisuće ljudi po trgovima kako slave i tuguju!!!
Pa stvar je vrlo jednostavna, ovi indijanci samo iritiraju i mene ta euforija ne jebe pol posto, ti isti su prije 2-3 mjeseca za navijače govorili da su stoka i razbijači, a sad glume navijače s perikama, crveno-bijelim trakama za glavu i inim pizdarijama, ti isti "navijači" pljuju svoju reprezentaciju čim krene lošije, oni drugi npr razmišljaju ovako:
Torcida: "I kad gube i kad tuku, uvijek vjerni svom Hajduku"
BBB: "U dobru i zlu, sjever je uvijek tu"

Navijači uvijek stoje uz klub, reprezentaciju i oni će potegnut na Maltu kad ne bude išlo, a "navijači" će im se smijat.

"Navijači" sad bez problema skaču u Manduševac i vješaju se po autobusima i to nisu hooligani jer se vesele, nas za vrijeme utakmice pretresaju ko stoku i vade iz Mandešuvca jer smo hooligani.

I zato ti ko čovjek koji prati Dinamo 20ak godina mogu bez iakvog laganja reć da više cijenim bilo kojeg Torcidaša od ovih indijanaca koji glume navijače, 3 tjedna svake dvije godine.
__________________
sto koraka tu od Save
edge79 is offline  
Old 09.06.2008., 13:33   #51
veko ajd mu ti pojasni, ja baš nisam najbolji u ovim objašnjavanjima. tebi to bolje ide
__________________
"Fight and you may die. Run and you will live at least awhile. And dying in your bed many years from now,
would you be willing to trade all the days from this day to that for one chance, just one chance, to come back here as young men and tell our enemies that they may take our lives but they will never take our freedom!"
soulcrew is offline  
Old 09.06.2008., 13:35   #52
Quote:
edge79 kaže: Pogledaj post
Pa stvar je vrlo jednostavna, ovi indijanci samo iritiraju i mene ta euforija ne jebe pol posto, ti isti su prije 2-3 mjeseca za navijače govorili da su stoka i razbijači, a sad glume navijače s perikama, crveno-bijelim trakama za glavu i inim pizdarijama, ti isti "navijači" pljuju svoju reprezentaciju čim krene lošije, oni drugi npr razmišljaju ovako:
Torcida: "I kad gube i kad tuku, uvijek vjerni svom Hajduku"
BBB: "U dobru i zlu, sjever je uvijek tu"

Navijači uvijek stoje uz klub, reprezentaciju i oni će potegnut na Maltu kad ne bude išlo, a "navijači" će im se smijat.

"Navijači" sad bez problema skaču u Manduševac i vješaju se po autobusima i to nisu hooligani jer se vesele, nas za vrijeme utakmice pretresaju ko stoku i vade iz Mandešuvca jer smo hooligani.

I zato ti ko čovjek koji prati Dinamo 20ak godina mogu bez iakvog laganja reć da više cijenim bilo kojeg Torcidaša od ovih indijanaca koji glume navijače, 3 tjedna svake dvije godine.
eto jednostavno rečeno
pogotovo ovaj zadnji dio boldan
__________________
"Fight and you may die. Run and you will live at least awhile. And dying in your bed many years from now,
would you be willing to trade all the days from this day to that for one chance, just one chance, to come back here as young men and tell our enemies that they may take our lives but they will never take our freedom!"
soulcrew is offline  
Old 09.06.2008., 13:47   #53
ok pa ovo boldano ja kužim, tu nema spora...

al me zanima kako ti uspjesi dinama i repke nisu bar jednaki???
liedshow is offline  
Old 09.06.2008., 14:04   #54
Quote:
edge79 kaže: Pogledaj post
Pa stvar je vrlo jednostavna, ovi indijanci samo iritiraju i mene ta euforija ne jebe pol posto, ti isti su prije 2-3 mjeseca za navijače govorili da su stoka i razbijači, a sad glume navijače s perikama, crveno-bijelim trakama za glavu i inim pizdarijama, ti isti "navijači" pljuju svoju reprezentaciju čim krene lošije, oni drugi npr razmišljaju ovako:
Torcida: "I kad gube i kad tuku, uvijek vjerni svom Hajduku"
BBB: "U dobru i zlu, sjever je uvijek tu"

Navijači uvijek stoje uz klub, reprezentaciju i oni će potegnut na Maltu kad ne bude išlo, a "navijači" će im se smijat.

"Navijači" sad bez problema skaču u Manduševac i vješaju se po autobusima i to nisu hooligani jer se vesele, nas za vrijeme utakmice pretresaju ko stoku i vade iz Mandešuvca jer smo hooligani.

I zato ti ko čovjek koji prati Dinamo 20ak godina mogu bez iakvog laganja reć da više cijenim bilo kojeg Torcidaša od ovih indijanaca koji glume navijače, 3 tjedna svake dvije godine.
To je to bravo...
Ja ipak volim ta prvenstva ali kada pogledam koji sada idu sve ljudi (vidio lika iz Vinkovaca koji valjda nijednom u zivotu nije osao na utakmicu...) zapitam se pa ja nisam navijac... Iako opet nas je bilo i navijaca, ali je navijanje moralo biti nam bolje na tribini... Inace jedino sto mi smeta kod nekih navijaca (izuzmimo ove tzv. navijace...) sto dosta njih nemaju nikakvu oznaku da smo Hrvati (... malo glupavo kuzim ja sve ovo i previse sam na tribinama ali bas da nemoze se staviti neki bedz , obuc jedan dres ili ponijeti jedan sal ... ) ... najvise izrazeno kod 20 godisnjaka...

Ipak da budemo europski prvaci (sto cisto sumnjam sa ovakvom igrom...) biti cu lud od srece... i znati to proslaviti...
Busola29 is offline  
Old 09.06.2008., 14:50   #55
Quote:
Busola29 kaže: Pogledaj post
To je to bravo...
Ja ipak volim ta prvenstva ali kada pogledam koji sada idu sve ljudi (vidio lika iz Vinkovaca koji valjda nijednom u zivotu nije osao na utakmicu...) zapitam se pa ja nisam navijac... Iako opet nas je bilo i navijaca, ali je navijanje moralo biti nam bolje na tribini... Inace jedino sto mi smeta kod nekih navijaca (izuzmimo ove tzv. navijace...) sto dosta njih nemaju nikakvu oznaku da smo Hrvati (... malo glupavo kuzim ja sve ovo i previse sam na tribinama ali bas da nemoze se staviti neki bedz , obuc jedan dres ili ponijeti jedan sal ... ) ... najvise izrazeno kod 20 godisnjaka...

Ipak da budemo europski prvaci (sto cisto sumnjam sa ovakvom igrom...) biti cu lud od srece... i znati to proslaviti...
Ma čuj ti pozeri posebno iritiraju, gledam jučer susjedu - baba 6 banki s klobukom na glavi, momentalno mi se zgadi nogomet.

Nije uopće upitna ta euforija kod naroda, nek se ljudi vesele, smeta to jebeno licemjerje, ljudi koji su nas pljuvali prije pola godine sad su navijači - nabijem ih na maunu.

Uđem u birc u kvartu i gledam hrpetinu polukretena koji veze s nogometom nemaju kak pizde jer Olić nije dao gol
__________________
sto koraka tu od Save
edge79 is offline  
Old 09.06.2008., 14:55   #56
Quote:
liedshow kaže: Pogledaj post
ok pa ovo boldano ja kužim, tu nema spora...

al me zanima kako ti uspjesi dinama i repke nisu bar jednaki???
A zakaj to pokušavaš shvatit, jednom je Irriducibili lijepo napisao ni mi ne pokušavamo shvatit ljude koji svaki dan idu u teretanu ili ljude koji cijeli dan fotografiraju.

To je jednostavno tak.

Ja se jednako veselim pobjedama Dinama i reprezentacije, Soulcrew se više veseli dinamovim pobjedama, nismo ni mi svi isti, veže nas BEZUVJETNA ljubav prema klubu, to je nekaj kaj indijanci ne kuže i zato nas osuđuju i etiketiraju.
__________________
sto koraka tu od Save
edge79 is offline  
Old 09.06.2008., 15:29   #57
Quote:
Veko32 kaže: Pogledaj post
apsolutno.
Također
supermirko is offline  
Old 09.06.2008., 15:33   #58
Quote:
Busola29 kaže: Pogledaj post
To je to bravo...
Ja ipak volim ta prvenstva ali kada pogledam koji sada idu sve ljudi (vidio lika iz Vinkovaca koji valjda nijednom u zivotu nije osao na utakmicu...) zapitam se pa ja nisam navijac... Iako opet nas je bilo i navijaca, ali je navijanje moralo biti nam bolje na tribini... Inace jedino sto mi smeta kod nekih navijaca (izuzmimo ove tzv. navijace...) sto dosta njih nemaju nikakvu oznaku da smo Hrvati (... malo glupavo kuzim ja sve ovo i previse sam na tribinama ali bas da nemoze se staviti neki bedz , obuc jedan dres ili ponijeti jedan sal ... ) ... najvise izrazeno kod 20 godisnjaka...

Ipak da budemo europski prvaci (sto cisto sumnjam sa ovakvom igrom...) biti cu lud od srece... i znati to proslaviti...
Nadam se da mi nećete zamjeriti što ću se uključiti u raspravu, ali ovaj boldani dio je i meni bio nejasan sve do pred SP u Njemačkoj...prije svega da kažem kako nisam navijač, ali igrom slučaja sam dosta često u društvu ljudi koji imaju dosta staža na Dinamovom sjeveru...s njima uglavnom i idem na ovakva prvenstva ili na neka Dinamova europska gostovanja...napominjem još jednom da nisam navijač, već jednostavno volim nogomet jer sam ga i sam igrao petnaestak godina i on je, na određeni način, dio mog života...

Uglavnom bilo mi je uvijek čudno zašto ta ekipa na tekme repke ne ide s obilježjima, ali kad je prije Njemačke počela euforija s "navijačkim svačim" koja se uspješno nastavila i sad postalo mi je jasno zašto navijači izbjegavaju obilježja...meni kao jednom nenavijaču je postalo jednostavno degutantno vidjeti likove u "kockicama" od glave do pete, a mislim da ne moram posebno napominjati da se to događa svake dvije godine (kao što je to netko primijetio) ili kad je neka velika tekma kao protiv Engleza...tu sam svhatio taj određeni revolt pravih navijača prema "indijancima" i apsolutno mi je jasno zašto se na taj način žele distancirati od padobranaca...osobno mi je to pretjerano isticanje prostituiranje nacionalnih obilježja jer prelazi svaku granicu ukusa...

Tako je bilo i sad u Beču...ekipa s kojom sam bio je bila u potpunosti bez obilježja ili su to bili neki sasvim sitni detalji poput bedža koji si i sam naveo...i to u potpunosti podržavam
__________________
La mano de Dios... Truly, madly, deeply...
Ti si i inače jedan od boljih poznavalaca igre ovdje na forumu, ni ne čudi me što možeš vidjeti ono što drugima očito i nije tako očito! - by roby
Silvercat is offline  
Old 09.06.2008., 16:06   #59
Quote:
edge79 kaže: Pogledaj post
Ma čuj ti pozeri posebno iritiraju, gledam jučer susjedu - baba 6 banki s klobukom na glavi, momentalno mi se zgadi nogomet.
Zašto ti se zgadi nogomet?

Ima raznih indijanaca... Ja sam indijanac utoliko što nisam nikad išao na sjevere i bio sam na malo utakmica, ali pratim nogomet, gledam ga skoro uvijek i ne samo finala LP ili euro i svjetsko. I utvaram si da ponešto i znam o nogometu kao sportu. Ja guštam u nogometu u svom điru jer nemam potrebe biti na tribini, urlikat i ne vidit ono što me u stvari zanima, a to je sama igra.
Šta da ja obučem a da ne budem indijanac, šta, šta?

S druge strane potpuno kužim vaše ogorčenje kad se razni debili i moroni poput naših selebritija odjednom prometnu u žestoke navijače i kite se kockicama od glave do pete. Ili kad ove glupave manekenke vode emisiju na televiziji i kurtza ne kuže i još se ponose time Ili kad se pojavi navijački jogurt, navijačka vreća za sjedenje, navijačka klapalica... Razumijem i da te nervira što su vas do jučer svi zvali divljacima, a danas bi svi bili navijači

Ali na kraju krajeva, taj stav "nogomet je samo naš" mi je malo snobovski i isključiv. Mi smo pravi navijači i sve znamo o nogometu, a šta vi indijanci znate? I nije to samo kod vas, to me svugdje nervira... Dođeš par puta godišnje u operu, recimo, i onda ti pravi znalci koji su tamo svaki tjedan kažu "koji kurac ti sad dolaziš a ja sam tu svaki tjedan, ti ništa ne kužiš..."

Poanta teksta je ako vas indijanci trpaju u koš da ste svi huligani i ne znam šta, onda vi radite isto kad mislite da baš svi indijanci nemaju pojma o nogometu (ovdje izuzimam gore navedene spodobe koje stvarno ništa ne kuže i kojima je to samo trendy ). Počinjem od sebe i dosta svojih frendova koji ne idemo po tekmama, ali pratimo nogomet kao što pratim tenis, košarku, vaterpolo itd... ali nisam nužno na utakmicama svaki tjedan.
__________________
Jacu na đubrište.
Whatever is offline  
Old 09.06.2008., 16:19   #60
Ma mene smeta licemjerje. Ono danas su svi navijači jer imaju navijački jogurt,navijački raspored, navijački šešir, navijački(stavi sam) a jučer su pljuvali po istima, onda nemoj govorit da si navijač, reci simpatizer sam, volim velika natjecanja, neću ići na maltu, ukrajnu, makedoniju, ja idem na tekme ko Engleska, Brazil i prvenstva i bok, a ne sad su svi navijači, eto mene to ubije. Ima masu ljudi koji prate nogomet, kuže se, nisu navijači i ne govore da jesu. Zašto? Zato jer nisu, oni su simpatizeti i to je to, kaje tak teško to eto to mene jebe, danas ti se gade, a sutra si jedan od njih, eto jer je to trendy i in i must have,
Veko32 is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:28.