Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.11.2008., 22:44   #21
Quote:
Codegun kaže: Pogledaj post
obični inox nije pogodan za to jer se prilično izvitoperi na toplini. Mislim da postoji inox otporan na temperaturu ali to je još skuplje valjda. Osim toga inox ti kvari "štih" više bi to izgledalo ko krematorij.
znaci ipak se onda vracamo starom, dobrom samotu...
Downtown is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2008., 12:40   #22
Evo moje, još koji dan i gotovo!





__________________
Budućnost je nemoguće predvidjeti, svatko je sebi stvara...
buky1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2008., 20:32   #23
moze jedna molbica

daj poslikaj odozgo ili iznutra prema gore da se vidi kak si gornji dio rijesio
deri valdez is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2008., 22:35   #24
Quote:
buky1 kaže: Pogledaj post
Evo moje, još koji dan i gotovo!
stvarno vrlo lijepo

jel imas kakvih slika po fazama izrade?

jel ti to mislis janka/prase vani vrtit, odnosno za cega ti sluze ove dvije cjevi sprijeda na bocnim zidovima?
to je sve zidano sa dva reda cigle? zasto?
Downtown is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2008., 22:44   #25
Quote:
deri valdez kaže: Pogledaj post
daj poslikaj odozgo ili iznutra prema gore da se vidi kak si gornji dio rijesio
slike ce sutra... tek danas je i uzidano

Quote:
Downtown kaže: Pogledaj post
stvarno vrlo lijepo

jel imas kakvih slika po fazama izrade?

jel ti to mislis janka/prase vani vrtit, odnosno za cega ti sluze ove dvije cjevi sprijeda na bocnim zidovima?
to je sve zidano sa dva reda cigle? zasto?
nemam bas puno slika, tek ovih nekoliko... ove dvije cijevi su 4x4 u njih idu cievi 3x3 koje će na kraju imati "kuke" na koje se stavi ražanj... po potrebi se može izvlačiti oko 30cm od ili prema vatri... sve je na punu ciglu jer je kod kolege bilo na pola pa je puklo pod teretom dimnjaka... htio sam biti siguran pa nisam žalio parsto komada cigle
__________________
Budućnost je nemoguće predvidjeti, svatko je sebi stvara...
buky1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2008., 23:01   #26
Quote:
buky1 kaže: Pogledaj post
ove dvije cijevi su 4x4 u njih idu cievi 3x3 koje će na kraju imati "kuke" na koje se stavi ražanj... po potrebi se može izvlačiti oko 30cm od ili prema vatri...
dobra ideja sad i ja razmisljam da tako napravim, ali me malo kopka da se tako ne gubi previse topline...

koje su dimenzije? ovako odokativno 120x180 (vanjske)

hoces oblagat iznutra samotom?
Downtown is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2008., 23:23   #27
nemam pojma, ja sam radio po ovoj koleginoj (koja je pukla). kod njega peče savršeno, sad koliko se topline gubi nemam pojma... širina (unutarnja) je 160 dubina 50 s tim da je još red (oko 30 cm) izvučeno... kod kolege smo pekli oko 5 sati krmka od oko 40 kg čistog... ako se uzme da se u krušnoj peči loži oko tri sata i još tri ili četiri peče, za mene je to sasvim zadovoljavajuće... ako ti se ne žuri pričekaj, danas e završena pa ćemo okrenit nešt za probu, javim rezultate pa se onda odluči....

EDIT: samotom necu oblagati ništa, jedino je na sredini postavleno jedno pola kvadrate šamotne cigle, na mjesto di će mi peka dolaziti...
__________________
Budućnost je nemoguće predvidjeti, svatko je sebi stvara...
buky1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2008., 23:35   #28
Quote:
buky1 kaže: Pogledaj post
nemam pojma, ja sam radio po ovoj koleginoj (koja je pukla). kod njega peče savršeno, sad koliko se topline gubi nemam pojma... širina (unutarnja) je 160 dubina 50 s tim da je još red (oko 30 cm) izvučeno... kod kolege smo pekli oko 5 sati krmka od oko 40 kg čistog... ako se uzme da se u krušnoj peči loži oko tri sata i još tri ili četiri peče, za mene je to sasvim zadovoljavajuće... ako ti se ne žuri pričekaj, danas e završena pa ćemo okrenit nešt za probu, javim rezultate pa se onda odluči....

EDIT: samotom necu oblagati ništa, jedino je na sredini postavleno jedno pola kvadrate šamotne cigle, na mjesto di će mi peka dolaziti...
ma ne zurim ja... cekam proljece...
ti lijepo jos sve poslikaj i onda obavezno izvjestaj (popracen slikama) prvog pecenja

jos jednom svaka cast

p.s. nije brod bas daleko od osijeka...
Downtown is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2008., 15:56   #29
__________________
Budućnost je nemoguće predvidjeti, svatko je sebi stvara...

Zadnje uređivanje buky1 : 16.11.2008. at 16:02.
buky1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 15:32   #30
Prva vatrica:


__________________
Budućnost je nemoguće predvidjeti, svatko je sebi stvara...
buky1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 11:03   #31
tema je 5+ samo nastavite!
__________________
..:: The future will not be user friendly ::..
Sasha is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2008., 14:00   #32
Quote:
sasase kaže: Pogledaj post
za pogon ti je idealan motor od brisaca na njega stavis zupcanik od alansera a na osovinu raznja zupcanik od zamajca to je taman idealna brzina za vrtet i 100% isproban sistem
kaj se kardana tice ima po otpadima starih autov a na njima na volanu idealni kardan
Ovo je 100% istina , isprobano ,jeftino.... Moj brat ti je freek za pecenjare a ja radim na krusnoj peci za pizze koju smo sami pravili . Par stvari : umjesto skupog schamota i sl mozes napraviti konstrukciju od bilo kojeg materijala -uzmi najjeftiniji sto ti ljudi predlazu a onda kuciste ozidaj onom starom pecenom punom ciglom ...i to ti je to .Za podnicu koju mozes saliti kao normalnu betonsku plocu koristi par cm kvarcnog pjeska i na nj opet poredaj cigle kao ciglena kaldrma-i to je to . Krov kosa ploca betonska sa otvorom za dimnjak u sredini na zadnjem zidu a lozis vatru lijevo i desno(glava i butovi)sve jasno!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
darkland is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2008., 11:49   #33




Motor od brisača, ispravljač napajanje od starog kompa
__________________
Budućnost je nemoguće predvidjeti, svatko je sebi stvara...
buky1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2008., 08:54   #34
škvadro, gdje se isplati kupiti peku u Zagrebu ili okolici? Mislim na ono zvono a ne na cijelu građevinu. Da li je bolja limena ili gusnata? Koji fi je preporučljiv, koje cake, tko ima iskustva?
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2008., 09:50   #35
Quote:
Codegun kaže: Pogledaj post
škvadro, gdje se isplati kupiti peku u Zagrebu ili okolici? Mislim na ono zvono a ne na cijelu građevinu. Da li je bolja limena ili gusnata? Koji fi je preporučljiv, koje cake, tko ima iskustva?
Kovana peka i zemljana posuda za pečenje su TOP, ali teško da ćeš to naći. Drugo rješenje je gusena i emajlirana iznutra. Znam da ih pravi Plamen iz Požege. Možda i Limarija Sebastijan.

EDIT: Ako ti se ne basa 500tinjak kuna, onda lijepo uzmeš tanjuraču i malo lima okolo navariš i dobije kao uvu moju par slika iznad. Ispod je tepsija od prokroma. Što se tiče fi koji da uzmeš ovisi za koliko ljudi ćeš najčešće praviti. Ako praviš za vas par uzmi manju, ako često praviš fešte uzmeš veliku, da stane par kg mesa i krupira ili čega već. Od ove moje se 10 - 15 ljudi najede bez problema
__________________
Budućnost je nemoguće predvidjeti, svatko je sebi stvara...
buky1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2008., 15:06   #36
hvala
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2008., 01:58   #37
imas kovanih peka

na sajmu jakusevac nedjeljom kolko hoces.cijena 300-450 kn.btw vidim da je tema zamrla ubi nas ova kisurina ali ja se ozbiljno spremam za proljece idem okolo i kradem cigle
deri valdez is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2008., 02:11   #38
jos nekaj tek sam sad primjetio

vidim da dosta ljudi komplicira star evo ova zadnja fotka od bukija.da bi se ispeklo janje treba ti torba alata tri razreda mehanicarske skole(+ kuharska vjestina).kod nas je specijalitet okovano janje ili odojak.ljudi rabe vilice klamfe sarafe kontra matice da ispeku pecenje a treba samo razanj s tri rupe tri sipke i spaga.kolko ga nabubaju sa zeljezom trebali bi se svi cijepit protiv tetanusa prije klope.sad cu pec jednog za bozic pa cu napravit old school photo tutorijal
deri valdez is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2008., 08:55   #39
Quote:
deri valdez kaže: Pogledaj post
na sajmu jakusevac nedjeljom kolko hoces.cijena 300-450 kn.btw vidim da je tema zamrla ubi nas ova kisurina ali ja se ozbiljno spremam za proljece idem okolo i kradem cigle
to su nove ili već korištene? Negdje sam pročitao da se prvi (a čini mi se i svaki idući put) peka ne smije oprati vodom nego se samo maže jestivim uljem - zašto? No više me zanima da li su ove peke na jakuševcu nove?
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2008., 11:22   #40
nove nove

neznam da negdje ima trziste rabljenih peka.imas tamo dosta majstora i trgovaca koji se bave prodajom toga ima raznjeva peka rostilja...kaj se tice mazanja peke s uljem u pravu si posupak se zove bromiranje brumiranje tak nekak.nakuris hebacku vatru zgrijes peku skoro do usijanja i dobro namazes s uljem ili mascu(nemoj s penzlom zgorice uzmi frpu zavezi na neki stap i pazi da se ne speces)peka ti nece hrdjat osim ako ju ne ostavis na kisi.gornji dio peke se u principu ne pere osim ako ga ne zaseres ako ga i peres ne struzi zicom.kad peces peku prije pecenja dobro zgrijes poklopac i samo prije nego kaj poklopissufom krpom ili papirnatim rucnikom obrises
deri valdez is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:15.