Natrag   Forum.hr > Sport > Nogomet > Navijači

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.01.2010., 15:31   #21
Kaj kažete na prve Lignjine intervjue?

Kakav indijaner!

[SLIKA OBRISANA]

Zadnje uređivanje Silvercat : 13.01.2010. at 16:36.
 
Old 13.01.2010., 15:32   #22
Quote:
al rijeka kaže: Pogledaj post
nikad nisam vidio tu sliku...majke mi..
a ovo ?

http://www.armada-rijeka.hr/slike/sal_06.jpg
A evo onda jos jedna samo za tebe :

http://img9.imageshack.us/img9/6456/noviklub.jpg

Daleko najjaci smisao za humor na sceni.
__________________
You don't need a weather man, To know which way the wind blows
It's all right to say things can only get better, If you haven't just lost your brand new sweater
Peterpunk is offline  
Old 13.01.2010., 15:35   #23
Quote:
al rijeka kaže: Pogledaj post
nikad nisam vidio tu sliku...majke mi..
a ovo ?

http://www.armada-rijeka.hr/slike/sal_06.jpg
a ovo
http://img59.imageshack.us/img59/6428/oteto7.jpg
Irriducibili is offline  
Old 13.01.2010., 16:13   #24
samo da onim jazavcima na topicu o ivi i milanu nešto kažem,vidim uhvatili se pavelića ko pijan plota a o titi naravno nigdje ni riječi. narod slijep i glup kakav je,smatra većom izdajom predaju istre dalmacije i otoka nego bosne i hercegovine nekih 48% povijesnog hrvatskog teritorija,srbima i muslimanima. odmah da rezoniramo stvari nisam hercegovac a ni bosanac,al isto ko što se srbi nikad neće odreć kosova boga mi neću se ni ja bosne!!!! i nitko me od vas političkih informatora ne može uvijerit da su dalmacija istra i otoci važniji od mostara hercegovine ili bos.posavine! ja držim da je svaki teritorij jednako vrijedan pa tako i taj kopneni,a tko voli more nek ide na more jebalo ga ono. pavelić je izdajnik jer nije smio potpisat taj ugovor,al isto tako svi vi pametnjakovići morate uzet jednu stvar u obzir da nas nitko ništa tada nije pitao pa tako ni pavelića! bilo je od fašista uzmi ili ostavi odnosno sami bi oni uzeli još i više da ovaj nije popustio i dao ono što je dao. rađe se zapitajte kako to da dokazani antifašisti koji danas sjede u hrvatskom saboru prihvaćaju arbitražu za dokazani dio našeg mora,i dokazani dalmatinac tj splićanin ivo odustaje od gospodarskog odnosno zerp-a! jesu li i ovi sada jednaki izdajnici ko i pavelić tada? jesu,zato se manite priče o veleizdajniku paveliću jer nije on jedini a boga mi ni zadnji! ja znam da sam kojim slučajem rođen u to vrijeme,nema nikakve teorije da bi se borio protiv NDH i ustaša,uostalom did mi je bio u ustašama tako da ne mogu bit nepristran kad je drugi svijetski rat u pitanju. i za razliku od nekih shvaćam da su se neki morali borit u partizanima,al žalosno je da nisu shvatili i uvidjeli da nam isti nisu ništa dobroga napravili pogotovo nakon rata i onog svakodnevnog srpskog kurčenja na naš račun. a sve nam je to donesla ta junačka partizanska borba,i ovaj domovinski rat rezultat je titinog tobožnjeg jugoslavenstva u kojem su srbi zasjeli na funkcije i drmali državom a pogotovo vojskom policijom sudstvom itd pa vi pričajte o antifašizmu kao tekovini hrvatske države! ako se mene pita,nabijem i jedne i druge na kurac i fašiste i antifašiste. nijedni nam nisu ništa dobrog napravili,a što se tiče ustaša ne smatram ih fašistima već koketatorima fašizma a to je bitna razlika zato pazite što pričate. fašisti mogu bit jedino i samo talijani,nikako ne hrvati odnosno ustaše. cijela ta veza ustaša i fašista odnosno nacista bila je zasnovana zbog stvaranja države,iako se na kraju pokazalo da je pavelić bio previše podložan i jednima i drugima što je na kraju i rezultiralo raspadom NDH. i ja osobno njega ne smatram izdajnikom zbog rimskih ugovora jer tu možda i nije imo izbora koliko neki pričaju da je,već zbog ostavljanja svoje vojske na milost i nemilost baste i nađa na bleiburg-u dok je on dao petama vjetra! al kao što sam i na onoj temi reko,svatko ima svoj pogleda na povijest i teško je bit nesubjektivan pogotovo ako ti je ćale bio na jednoj od ove dvije strane(partizanske,ustaške). kad je tito u pitanju,mogu samo reć da mu priznajem protjerivanje talijana i pripojenje istre nazad hrvatskoj odnosno jugoslaviji. no kad se sve uzme u obzir on je bio dobar jugoslaven i fašist,tako da povijest nek piše ko god hoće al realno takvog smrada hrvatska više nikad rodit neće. jer toliko vlastitih ljudi pobit,i izreć ovakvu rečenicu ne može netko tko se smatra hrvatom-"prije će sava poteć uzvodno,nego hrvatska postat državom"JOSIP BROZ-DOBAR SKROZ. ja sam završio,tko hoće nek nastavi.
 
Old 13.01.2010., 16:23   #25
Bastard,meni je baš simpa taj tvoj bunt i strast kojom pristupaš ovoj temi....ali ubit će nas ta podjela na komunjare i ustaše...to je toliko dosadno...
Ajmo radje o npr. liku i djelu Stipe Šuvara,kojem se nekada skandiralo na hrvatskim stadionima...mislim,to je samo primjer pošto je tema Politika i navijači...ili o Azemu Vlasiju kojem smo takodjer skandirali krajem 80ih...
WOODOO CHILE is offline  
Old 13.01.2010., 16:27   #26
Quote:
al rijeka kaže: Pogledaj post
nikad nisam vidio tu sliku...majke mi..
a ovo ?

http://www.armada-rijeka.hr/slike/sal_06.jpg
To je bio limited edition ako se ne varam?! Jedan je pao i na "igranci" na autobusnoj kod Kantride nedavno...
__________________
Respektirajte našu strast!
srednji bojler is offline  
Old 13.01.2010., 16:30   #27
Daj smanjite ovu moju fotku Lignje.
 
Old 13.01.2010., 16:39   #28
Quote:
WOODOO CHILE kaže: Pogledaj post
Bastard,meni je baš simpa taj tvoj bunt i strast kojom pristupaš ovoj temi....ali ubit će nas ta podjela na komunjare i ustaše...to je toliko dosadno...
Ajmo radje o npr. liku i djelu Stipe Šuvara,kojem se nekada skandiralo na hrvatskim stadionima...mislim,to je samo primjer pošto je tema Politika i navijači...ili o Azemu Vlasiju kojem smo takodjer skandirali krajem 80ih...
ma džabe ja pišem,nitko ne sluša tj ne čita! ajmo dalje,neka netko krene o nečemu pametnom ako se uopće politika može povezat sa pameću i navijačima.
 
Old 13.01.2010., 16:40   #29
@BBBastard

Manje Franjinih mitova više čitanja...pusa
may 68 is offline  
Old 13.01.2010., 16:45   #30
Naletija san na jedan zanimljiv tekst, vrlo aktualan, koji vrlo kriticki govori o konstrukciji zvanoj Zapadni Balkan:

"Zapadni Balkan je za Hrvatsku neodrživo prostorno ustrojstvo jer je nasilje na trajnu povijesnu pripadnost Hrvatske Srednjoj Europi oduvijek i zauvijek. To je glavni razlog hrvatske skepse prema Europskoj Uniji, koja donosi Hrvatima čitav niz nametljivosti, uključujući i najstrašniju: Zapadni Balkan.

Hrvati nisu nikada u povijesti pripadali tvorevinama Balkana
Prostor Hrvatski je već u Rimsko doba pripadao Zapadnom carstvu;
Za vladavine Gota pripadao je Zapadnim Gotima,
Dolaskom Hrvata u VI/VII. stoljeću pokrštavani su sa Zapada;
Za vladavine Karolinga Hrvati djelomice dragovoljno (Borna) i djelomice ratom (Ljudevit) ulaze u sastav Karolinške države;
U kršćanstvu Hrvatska nakon Raskola 1054. godine pripada Zapadnoj crkvi;
Pacta conventom 1102. Hrvati ulaze pod zajedničku kraljevsku krunu s Ugarima (Srednja Europa);
Hrvati su u vjekovnoj borbi protiv svih Istočnjačkih osvajača, poglavito protiv Turaka i Srba branili sebe i Europu od svih najezda i ugroza s ishodištem na Balkanu.

Hrvati su najveći dio svoje povijesti, počev od 1527. godine do 1918. dragovoljnom odlukom Hrvatskog Cetinskog sabora ušli u sustav europskog Habsburgškog carstva.
Hrvati nisu nikada u povijesti svojom odlukom bili u sustavima europskog Istoka, osim protiv svoje volje gurnuti 1. prosinca 1918. u državnu tvorevinu Srba, Hrvata i Slovenaca, kasnije preimenovanu u kraljevinu i zatim u komunističku Jugoslaviju. Štoviše i u tim kratkotrajnim tvorevinama Hrvati su bili izdvojeni i zapadno opredijeljeni: u Banovini Hrvatskoj, u Nezavisnoj Državi Hrvatskoj, u komunističkoj Socijalističkoj Republici Hrvatskoj. Dakako i u dobru i u zlu, Hrvati su uvijek pripadali i pripadaju Zapadnoj kršćanskoj crkvi i kulturi.
Polazeći od ovih povijesnih istina, gurati Hrvatsku u Zapadni Balkan je nasilje, koje negativno pogađa Hrvatski narod. To nasilje krši tisućljenu pripadnost samostalne Hrvatske usmjerene zapadno-kršćanskoj kulturi i pripadnost Hrvatske državnim ustrojstvima Srednje i Zapadne Europe.

Hrvatsku se silom gura u EU kroz tvorevinu Zapadni Balkan
Hrvatski narod i njegova suverena država Republika Hrvatske je kroz povijesnu nezrelost politikanstva Europske Unije i kroz konzervativnu jugoslavenskokomunističku opredjeljenost predsjednika RH Stjepana Mesića gurnuta u neprirodnu tvorevinu Zapadni Balkan, kojemu Hrvatska ne pripada po nijednom zdravom kriteriju.

K tomu treba jasno dodati: Zapadni Balkan bez Slovenije i uvlačenjem u njega Albanije je produžetak, Hrvatima omrznute Jugoslavije pod drugim imenom. Štoviše, podvlada Europske Unije toga Zapadnog Balkana, kad posve zaživi (Bože daj, da nikada ne zaživi!) bit će u promociji Beograda kao središta te tvorevine. Dakle Zapadni Balkan je produžetak Jugoslavije u još gorem izdanju, nego su bile dvije propale Jugoslavije.

Regionalizacija EU mora poštivati sve parametre
Ako Europska Unija želi sprovesti regionalizaciju europskog prostora, u tom slučaju mora poštivati povijesne, kulturne, vjerske, nacionalne, tradicionalne i druge parametre.
Najorganskija transregionalna jedinica Srednje Europe je prostor bivšeg Austrijskog carstva, s ondašnjim, sadašnjim i budućim središtem, primjerice u Beču, a ne u Beogradu. Naime, Beograd može biti središte Balkana s pravoslavnim i muslimanskim državama, koje na to pristanu, ali u nikojem slučaju vladajući grad nad Hrvatskom. Beogradske nasilne, pohlepne i barbarske vladavine zasitio se je Hrvatski narod za sve vijeke vjekova. Amen."
Vilaja is offline  
Old 13.01.2010., 16:51   #31
Al kako su danas (nažalost) pare sve Hrvatska se mora ekonomski nametat regiji zapdanon balkanu, bivšoj jugi- nazovi kako oćeš. Najosnovnija stvar- lako je zbog jezika a i malo je iluzorno očekivat da će hrvatske firme kupovat po Austriji ili izvozit tamo robu široke potrošnje
may 68 is offline  
Old 13.01.2010., 17:16   #32
Mrzim stanku u prvenstvu kad uvijek krene ta jebena politika.

@Irriducibili, znam da si imao najbolje namjere ali predlažem ti da zaključaš ovu temu ukoliko se ne bude pisalo na način koji i sam naslov sugerira.

Dakle, Politika i navijači.
Pro, anti, lijevo, desno, itd. Stajališta i djela koja su vezana za navijačke skupine.
Za pisanje o politici i/ili političkoj povijesti samoj po sebi ima dovoljno mjesta na forumu.hr. Nije potrebno i u ovoj podtemi radi koje većina sudionka rasprava isključivo i dolazi na forum.hr.
Ovo je naravno moje osobno mišljenje.

A što se tiće donošenja odluke, budućnosti i političke situacije u državi,
Ako je od 2000. godine u Hrvatskoj moguće i općeprihvatljivo da se Hrvatske obitelji izbacuju iz domova kako bi se uselilo srpske povratnike, bilo kakvo čuđenje u vezi odluka koje donosi vlada Hrvatske ili predsjednik Hrvatske (ne i Hrvatska vlada niti Hrvatski predsjednik) je gubljenje živaca i vremena.
A o Partizanima i Ustašama su prežvakani i niškoristi bilo kakvi sukobi mišljenja.
Pozdrav.
Wheat is offline  
Old 13.01.2010., 17:19   #33
Pa mogli bi za početak objasnit fenomen da se sve navijačke grupe u državi deklariraju kao desne, a ovdje na anketi dva puta pobjeđuje Josipović.

Pri tom ne mislim da je to loše, ali je itekako zanimljivo.
 
Old 13.01.2010., 17:44   #34
Quote:
Spitka kaže: Pogledaj post
Pa mogli bi za početak objasnit fenomen da se sve navijačke grupe u državi deklariraju kao desne, a ovdje na anketi dva puta pobjeđuje Josipović.

Pri tom ne mislim da je to loše, ali je itekako zanimljivo.
Zar smo mogli birat nekoga iz desne opcije u drugom krugu
 
Old 13.01.2010., 17:56   #35
Quote:
Spitka kaže: Pogledaj post
Pa mogli bi za početak objasnit fenomen da se sve navijačke grupe u državi deklariraju kao desne, a ovdje na anketi dva puta pobjeđuje Josipović.

Pri tom ne mislim da je to loše, ali je itekako zanimljivo.
Mislim da se tu ne radi o desnom i lijevom, nego na jednoj strani imaš normalnog čovjeka koji je obrazovan, fin i uglađen ( i zna engleski što je jako lijepo za predsjednika jedne države), a na drugoj je Milan Bandić
Identity is offline  
Old 13.01.2010., 17:57   #36
Quote:
HOP kaže: Pogledaj post
Zar smo mogli birat nekoga iz desne opcije u drugom krugu
A dobro, raja je odlučila da im je Mile desničar, navijači niti to. Postali smo komunjare.

Mislim da bi opet na stadionima mogli furat ovu zastavu.

http://www.worldstatesmen.org/yu-hr947.gif
 
Old 13.01.2010., 17:59   #37
Quote:
Identity kaže: Pogledaj post
Mislim da se tu ne radi o desnom i lijevom, nego na jednoj strani imaš normalnog čovjeka koji je obrazovan, fin i uglađen ( i zna engleski što je jako lijepo za predsjednika jedne države), a na drugoj je Milan Bandić
Pa dobro, ali u prvom krugu si imao tri desničara koji su gospoda i sveučilišni profesori: Hebrang, Tuđman, Jurčević, pa je ovdje opet pobjedio Jospipović.
 
Old 13.01.2010., 18:02   #38
Quote:
Spitka kaže: Pogledaj post
Pa mogli bi za početak objasnit fenomen da se sve navijačke grupe u državi deklariraju kao desne, a ovdje na anketi dva puta pobjeđuje Josipović.

Pri tom ne mislim da je to loše, ali je itekako zanimljivo.
Kako mislis deklariraju?Nije mi poznato da se itijedna navijacka grupa oglasila u javnosti s nekin dopison u vezi politickog opredjeljenja, ali u principu tocno je da se taj nacionalni naboj prilicno manifestira i ocit je medju navijackin grupama(osim W.A.).Kao prvo, tribas uzet u obzir da je u ovoj anketi glasalo dosta nenavijaca, par puta na onon topicu Bandic vs Josipovic bi se pitalo likove kojoj grupi pripadaju, pa kad bi skuzili da je samo za navijace, odu ca s topica.Druga stvar je ta sta unutar navijackih skupina imas siroku lepezu ljudi razlicitih politickih opredjeljenja(konkretno poznan ljude u svojoj grupi koji glasaju za SDP, a znan ljude koji glasaju za HCSP, A-HSP i sl.), koji kad dodje obljetnica oluje, bljeska, spomen pada Vukovara, poruke Kati Soljic, apsolutno svi stoje iza tih poruka.Dakle, vecina tih ljudi se smatra domoljubima, ali ocito to domoljublje poimaju na razlicit nacin, i kad dodju izbori, oni jednostavno glasaju za potpuno oprecne opcije.
Vilaja is offline  
Old 13.01.2010., 18:04   #39
Quote:
Spitka kaže: Pogledaj post
A dobro, raja je odlučila da im je Mile desničar, navijači niti to. Postali smo komunjare.

Mislim da bi opet na stadionima mogli furat ovu zastavu.

http://www.worldstatesmen.org/yu-hr947.gif
Dobro da nisi stavio plavi, bijeli, crven. Ova je ipak crven, bili, plavi pa bi je se još i moglo podnit Ajde miči tu zvezdicu (nije više aktualna hehe)
Identity is offline  
Old 13.01.2010., 18:05   #40
Quote:
Spitka kaže: Pogledaj post
Pa mogli bi za početak objasnit fenomen da se sve navijačke grupe u državi deklariraju kao desne, a ovdje na anketi dva puta pobjeđuje Josipović.

Pri tom ne mislim da je to loše, ali je itekako zanimljivo.
Smatram da je navijačka populacija kao i većinski dio Hrvatskog naroda jednostavno nezainteresiran niti željan političkog informiranja.
Kao rezultat toga nije se glasalo po savjesti nego usmjerenju. Mjesecima uoči izbora su mediji u stranom vlasništvu pridavali pažnju, direktno sugerirali i besplatno reklamirali novog predsjednika Hrvatske. A u drugom krugu su se ljudi morali opredjeliti za novonastalog favoriziranog i umjetno stvorenog kandidata koji je dobio glasove SDP-ovog biračkog tijela i nacionalnih manjina, ili jednog prdiludana Bandića koji je cijeli život proveo u istoj stranci a tijekom kampanje, prvenstveno u drugom krugu, glumio suprotnost onoga što je.
Uz to, za Josipovića 50 posto ljudi vjerojatno nije ni znalo do prije 7, 8 mjeseci, pa ga se stoga nije stiglo zamrziti niti prezirati kao ostale kandidate.
Da si na proljeće pitao većinu navijača, a usudio bi se reći i većinu Hrvata uopće, da li bi za predsjednika radije nekoga od 10 preostalih kandidata (ne računajući naravno Vukšića koji je također bio popriličan anonimus) ili Josipovića, većina bi kazala - "Ma ne bi za tog kretena (iz desetorke) nikad glasao, a šta si rekao, kak se zove onaj drugi, Jovičević?"
Kako objasniti da je kraj Knina u općini Ervenik, većinsko srpsko, Josipović dobio 90 posto a Bandić 10, dok je u 5 km udaljenom Hrvatskom Kijevu Josipovic dobio 15 a Bandić 85?
Ili u okolici Vukovara, većinske srpske općine Negoslavci, Trpinja ili Borovo otprilike 85-15 za Josipovića, a većinsko Hrvatske kao Lovas, Ivankovo ili Tovarnik cca 65-35 za Bandića?
Sigurno ne znači da je narod iz srpskih sela i općina pametan a iz Hrvatskih glup.

Izbori u Hrvatskoj su općenito jedan fenomen. Dovoljno je pogledati unatrag 10 godina i (ne)djela bivšeg predsjednika, pa proporcionalno tome pogledati kakvu je podršku dobivao na izborima. I to u 2 navrata! A ništa manje ne začuđuju ni stranački izbori, gledajući post 2000 HDZ ili SDP.
Pola stoljeća diktature je jednostavno previše štete nanijelo političkoj osvještenosti i shvaćanju uloge i utjecaja koju bi Hrvatski narod trebao imati prilikom odabira svog vodstva.
Wheat is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:28.