Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.07.2007., 00:39   #61
ah soc rad je bila moja velika zelja ali svi koje znam da su to zavrsili ne rade u struci pa je prevagnulo pravo, jedno vrijeme sam razmisljala probat upisat to kad zavrsim pravo ali vidit cemo oce bit vremena i volje jer trebat ce onda drzavni pa radit pa svasta nesto

lea li - svaka cast na oba faxa, nisam mogla ne osvrnut se
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 00:49   #62
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
lea li - svaka cast na oba faxa, nisam mogla ne osvrnut se
A nejde to baš u roku
lea_li is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 00:51   #63
nisam ja ni svoj jedan u roku
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 00:52   #64
Znamo svi jako dobro kako stvari stoje na pravu
lea_li is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 01:14   #65
i kazes soc rad je laksi od prava
a kakve info o pronalazenju poslova nakon diplome na soc radu ti imas ako imas?
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 12:09   #66
Imam tri poznate osobe koje su završile socijalni rad. Jedna prodaje novine na kiosku (cura je sve dala u roku i nikad ni jedan ispit nije pala), druga je sad nakon par godina dobila posao u struci (do tada je radila kao njegovateljica u domu za nemoćne), treća je otišla na Korčulu jer nije mogla dobiti posao. Sve tri su s područja Zagreba, ne znam kako je s ostalim gradovima.
lea_li is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 12:53   #67
hvala svima na informacijama... mislim da je ovo moj konačan izbor usprkos svim koji su me savjetovali da ovo ne upišem. po prirodi sam tvrdoglava. pogriješila sam sa izborom srednje škole pa ću lakše primiti činjenicu da sam pogriješila s faxom (šala-znam da to ne mogu usporedit) :klap: imam ja još godinu dana, ali sam luda jer me ništa drugo ne zanima. baš ništa. jedino što volim su psihologija i sociologija, a ne želim na filozofski... jel ima možda tko od vas zbirku za prijemni? (pravo/socijalni rad) ako ne, gdje je mogu nabaviti osim na fakultetu (ja bi to odmah rješavala, a zagreb mi nije blizu) ?
shipoopi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 15:55   #68
mislim da sa zgb faxa mozes postom narucit, probaj vidit na webu ili ih nazvat
ili zamoli nekog iz zg da ti kupi pa posalje
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 16:26   #69
hvala, pokušat ću...
shipoopi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 17:48   #70
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
i kazes soc rad je laksi od prava
a kakve info o pronalazenju poslova nakon diplome na soc radu ti imas ako imas?




pa znam par cura i sve rade, istina, nijedna u Zg-u tak da.. ima posla, ali ne može se birati u kojem će se mjestu raditi.. ili prihvatiš negdje dalje jedno vrijeme ili u Zg-u prodaješ novine. jako je bitno kada tražiš posao da tijekom faksa imaš dosta volontiranja i to ne samo što se tiče obaveznog volontiranja na faksu, nego dobrovoljnog! ja stalno govorim: sutra ću, a još krenula nisam
__________________
čin čččin čučuučin inčin
gejzirica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 17:51   #71
Quote:
shipoopi kaže: Pogledaj post
hvala svima na informacijama... mislim da je ovo moj konačan izbor usprkos svim koji su me savjetovali da ovo ne upišem.
jooj, a što ljudi podcjenjuju ovaj faks.. strašno. kažeš da si politologija, ajme divno, političarka ćeš biti a kad kažeš socijalni rad: pa milo, jel uopće ima posla, a jadna ti.. trebala si za zubara ići.. lalalalaa!!

__________________
čin čččin čučuučin inčin
gejzirica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 17:52   #72
da li možeš birati gdje želiš volontirati? tu mislim pod obavezno volontiranje (praksa)
shipoopi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 18:31   #73
Quote:
gejzirica kaže: Pogledaj post
jooj, a što ljudi podcjenjuju ovaj faks.. strašno. kažeš da si politologija, ajme divno, političarka ćeš biti a kad kažeš socijalni rad: pa milo, jel uopće ima posla, a jadna ti.. trebala si za zubara ići.. lalalalaa!!

nije da se podcjenjuje jednostavno nema puno posla za soc radnike, ekonomista vise diplomira nego soc radnika ali ekonomist se moze bilo di uvalit a soc radnik bas i ne
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 18:52   #74
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
nije da se podcjenjuje jednostavno nema puno posla za soc radnike, ekonomista vise diplomira nego soc radnika ali ekonomist se moze bilo di uvalit a soc radnik bas i ne
Nije to baš sasvim točno.
Socijalni radnik može aplicirati za sve poslove za koje se traži društveno-hum.
smjer.Loša strana toga jest da se u tu grupu fakulteta mogu ubrojiti i svi ,novinari,sociolozi,politolozi,psiholozi...itd.Dak le,konkurencija je velika.
__________________
Ne znam. Naš način je drugačiji nego vaš. Izgled vaših gradova boli oči crvenog čovjeka. Ali možda je to zato jer je crveni čovjek divlji i ne razumije.
indian_queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 18:58   #75
ej,pipli ajde neka se nađe netko tko će mi odgovoriti na pitanje...pliiz
shipoopi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 19:36   #76
Quote:
shipoopi kaže: Pogledaj post
da li možeš birati gdje želiš volontirati? tu mislim pod obavezno volontiranje (praksa)
1.Ne postoji obvezno volontiranje kako si napisala.
Postoji praksa (koju obavljaš na faksu) i volontiranje.
2.Ako me pitaš za praksu-to sam ti već napisala.Za obavljanje prakse je nadležan fakultet.
Dakle-počinje na drugoj godini.Imaš dva kolegija gdje moraš odraditi praksu-socijalni rad sa pojedincem (gdje dobivaš "malog prijatelja",npr.dijete iz doma ili mentalno retardiranu osobu)sa kojim se družiš u prosjeku mjesec dana,i socijalni rad sa porodicom (gdje dolaziš u CZSS koji se nalazi na području u kojem imaš prebivalište i tamo prisustvuješ u radu tima za obitelj ,a sa naglaskom na bračno posredovanje)na kojem također radiš mjesec dana.
Ovo sam ti objasnila samo drugu godinu.
3.Volontiranje je druga priča.
Regulirano je Zakonom o volonterstvu.

Članak 3.

(1) Volontiranjem se, u smislu ovoga Zakona, smatra dobrovoljno ulaganje osobnog vremena, truda, znanja i vještina kojima se obavljaju usluge ili aktivnosti za dobrobit druge osobe ili za opću dobrobit, a obavljaju ih osobe na način predviđen ovim Zakonom, bez postojanja uvjeta isplate novčane nagrade ili potraživanja druge imovinske koristi za obavljeno volontiranje, ako ovim Zakonom nije drukčije određeno.


Dakle,dobrovoljno je i da-možeš birati gdje ćeš volontirati.
__________________
Ne znam. Naš način je drugačiji nego vaš. Izgled vaših gradova boli oči crvenog čovjeka. Ali možda je to zato jer je crveni čovjek divlji i ne razumije.
indian_queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2007., 20:36   #77
Quote:
gejzirica kaže: Pogledaj post
pa znam par cura i sve rade, istina, nijedna u Zg-u tak da.. ima posla, ali ne može se birati u kojem će se mjestu raditi.. ili prihvatiš negdje dalje jedno vrijeme ili u Zg-u prodaješ novine. jako je bitno kada tražiš posao da tijekom faksa imaš dosta volontiranja i to ne samo što se tiče obaveznog volontiranja na faksu, nego dobrovoljnog! ja stalno govorim: sutra ću, a još krenula nisam
Gle stara ne postoji obvezno volontiranje.
Volontiranje (sama riječ ti govori) ne može biti obvezno - nego samo i isključivo dobrovoljno.
__________________
Ne znam. Naš način je drugačiji nego vaš. Izgled vaših gradova boli oči crvenog čovjeka. Ali možda je to zato jer je crveni čovjek divlji i ne razumije.
indian_queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2007., 01:55   #78
ja ću sada u četvrti razred. zanima me bi li mi šta značilo na faxu kada bi ja sada (ovo ljeto) išla volontirati u domu za osobe sa posebnim potrebama? pliiiz odgovorite što prije jer bi odmah ujutro željela početi... doduše mislim to svejedno napraviti, ali me zanima donosi li mi to nekakav plus...
shipoopi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2007., 09:27   #79
Zanima me dali ima i gdje ima kupit zbirku sa pitanjima koja ce mozda bit na prijamnom za socijalni rad? Koliko kosta?
DD7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2007., 11:38   #80
Quote:
shipoopi kaže: Pogledaj post
ja ću sada u četvrti razred. zanima me bi li mi šta značilo na faxu kada bi ja sada (ovo ljeto) išla volontirati u domu za osobe sa posebnim potrebama? pliiiz odgovorite što prije jer bi odmah ujutro željela početi... doduše mislim to svejedno napraviti, ali me zanima donosi li mi to nekakav plus...
1.Gdje si požurila?Imaš još godinu dana.
2.Na faksu ti volontiranje ne znači ništa (ne dobivaš nikakve dodatne bodove na prijemnom).Da bi upisala faks moraš proći prijemni i biti unutar upisne grupe.
Kako sam ti gore napisala volontiranje je regulirano Zakonom.

Načelo zaštite maloljetnih volontera

Članak 12.

(1) Maloljetna osoba s navršenih 15 godina i starija maloljetna osoba može sklopiti ugovor o volontiranju i volontirati samo uz pisanu suglasnost zakonske zastupnice ili zastupnika.


Dakle,morala bi imati pisanu suglasnost roditelja i sklopiti ugovor o volontiranju.

3.Moj savjet-da-idi volontirati!.
Bit će ti jasnije kakva je ovo struka,a imat ćeš i dobar savjet od ljudi koji su faks završili i tamo rade kao dipl.soc.radnici.
__________________
Ne znam. Naš način je drugačiji nego vaš. Izgled vaših gradova boli oči crvenog čovjeka. Ali možda je to zato jer je crveni čovjek divlji i ne razumije.
indian_queen is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:56.